Trať se ztrácí ve tmě
Zlatý Kůň1. vydání 1980
4.6
...
...
...
...
Speleofiction o tunelu vedoucím do podivuhodné podzemní skrýše, plné technických vynálezů.

Vyšlo jako 3. zvláštní příloha zpravodaje České speleogické společnosti u příležitosti ERKS '80 (první evropské regionální speleogické konference) v Sofii.
Obálku navrhl Jan Saudek.


Scénář
Vladimír Kafka
Art
Kája Saudek
Žánry
dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
-
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 300 mm
Tisk
černobílý + hnědá
Stran
24
Původní cena
10 Kčs
Zakoupeno v 80. letech za 10 korun na burze v DKK na Smíchově. Tenkrát to bylo absolutní zjevení na komiksovém trhu a ani dnes to nezestárlo díky Kájově výtvarné virtuositě a invenci.
Nejsem znalec Káji Saudka a s jeho dílem se teprve seznamuji, ale na každém komiksu je strašně moc vidět, jak skvělý autor to byl a jak moc dobře chápal, co za formu vlastně komiks je. Dokázal jeho nuance nádherně využít, inovativně, natolik jedinečně, že i moderní autoři se od něj mohou stále učit. Kresba v jeho případě nutně nehraje prim, protože text je zde také nezbytný, ale on především dokazuje svébytnost komiksu a toho, že je to jedinečné médium, nesmírně silné v případě, že ho využívá člověk, který má cit pro jednotlivé prvky. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/02/858-retro-trat-se-ztraci-ve-tme-90.html
Klasika Saudek!! Sice toto dílko mám taky jen okopírované, ale jak říká můj kámoš : "I za okopírovaného Saudka ti dneska můžou urvat ruce!"
Tohle jsem taky četl v novějším vydání a příběh je o poznání lepší než Zlatý kůň.