Krátké dějiny ukrajinského boršče
Centrala1. vydáníčervenec 2024
0
...
...
...
...
I když piješ flatwhite s kokosovým mlékem a objednáváš si domů suši, tak pokud v tobě ale bije chvějící se ukrajinské srdce, dříve nebo později se v tobě narodí potřeba uvařit si opravdový boršč. Přesně toto se stalo Andrijovi, obyčejnému chlápkovi, který ale přijal tuto borščevýzvu velice důstojně. Tato kniha by se mohla jmenovat Odyssea boršče, kdyby Odysseus na svých cestách nikdy neopustil hranice Kyjevské oblasti a odpovědi na základní otázky života a smrti hledal na zelných trzích. Odhalí Andrij tajemství opravdového boršče? Pojďte se podívat. Snažil se.

Scénář
Jevhenija Kuzněcova
Art
Sofija Sulij
Obálka
Sofija Sulij
Lettering
Kateryna Bazarova
Překlad
Iryna Zabiiaka
Redakce
Judita Hoffmanová, Michał Słomka
Žánry
ze života
ISBN/ISSN
978-80-909101-1-9
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
165 x 230 x 12 mm
Tisk
barevný
Stran
72
Původní cena
449 Kč
Originál
Коротка історія українського борщу (Видавництво (Vydavnytstvo), 2023)
Právě kvůli ruské vojně a dělnickým jídelnám se rozšířilo povědomí, že boršč je dědictvím celého Sovětského svazu. Protože tito chlapci si rádi přisvojí cokoliv, co jim nepatří.

Byl jsem zprvu poněkud zklamán, že se nejedná o kulturní dějiny slavné polévky v komiksu, ale nakonec... v podstatě ano! Velmi milé komiksové vyprávění o přípravě na rande, které spočívá v kulinářské snaze ukázat se, přičemž věci nejsou tak jednoduché, jak se může zdát. Podobné gastrohádky známe i z Čech, aneb řekni mi, jak děláš svíčkovou. Maďaři a guláš, Řekové a tzatziki, Poláci a žurek, Izraelci a humus... je to všude. Tento komiks se s tím popasoval s vtipem i roztomilou pointou.

P. S. Ano, ta cena je poněkud lehounce oprsklá.

Celkový dojem: 90%
Btw hlavně je to aktuálně přímo na webu Centrály s 20 % slevou, tedy za 359, což je přeci jen trochu snesitelnější: https://www.centrala.club/kratke-dejiny-ukrajinskeho-borscu/ Malý náklad, velká cena ¯\_(ツ)_/¯
Jiné vydavatelství, stejný počet stran, stejná cena, tak nevím, co komu vadí. :) https://comicsdb.cz/comics/10953/krizaci
Docela by mě to zajímalo, knížky o jídle mám rád :-)
Mě spíš fascinuje ten námět. :)
Tak je to Centrála, no... Libo-li 40 stránek za 400? :-P https://comicsdb.cz/comics/10234/golem-vez-ja
72 stran za skoro pětikilo? Tak to raději koupím něco fajnovějšího. Tohle si strčte tam, odkud vám fouká koprový odér.
Četl/a (1)
George Walker Bush
Chce (3)
MazeCZ, monty.cl, yogi
Koupí (1)
trudoš