Bohužel, vydavatel RŠ33 tu distribuci nezvládl a zájemci ho zahltili. Myslím, že ani nemá přehled komu už co poslal a kdo ještě stále čeká. Někde jsem i zaslechl, že naklad 1000ks je už rozebran. Na aukru se to 2x prodalo po 2300, což byl extrém. Teď naposledy za 1k.
Přesně jak píše Fimi - budu brát tu novou ZaK knížku, beru Alias a určitě Dopis 44 a to jsou pro mě rozhodně lépe investované prostředky než kolosalka ZaK kterou de facto ani neotevru.
Já nejprve objednal a pak to zrušil. Mám to původní vydání po knihách a k tomu se rád vratim, kolosalka je v podstatě necitelna dekorace do knihovny a cena 3,2k ... Navíc se chystá nekolik skvělých comicsu co nemám a tak raději posetrim na ně.
Já jen Conan a ta nová kniha ZaK, jinak nic. Což je dobře, protože vyjde spousta super comicsu od jiných vydavatelů, takže na ně zbyde mnohem více peněz :)
Rajot - tak tím se mnohé vysvětluje... Jinak nevidím nic špatného na tom, když se tady napíše a diskutuje, že se někomu něco nelíbí na praktikách nebo cenové politice CC, nevím proč by za to někdo hned měl být hejtr a vznikat hejt klub. Naopak, je fajn ze tu na to zaznely i dalsi nazory, at uz souhlasne nebo nesouhlasne. Co vím, tak se tu vesele propiraji i jiní vydavatele (MB, Argo...) ale ti holt nemají tak zapálené advokáty, nebo dokážou kritiku lépe přijmout, což teda CC neumí dlouhodobe a bere jen oslavne komentáře a adoraci.
Radek: já píšu někdo, nepíšu že já :) znám prostě i čtenáře kteří z nějakého důvodu raději nakupují ve svém oblíbeném eshopu, v knihkupectví (ano i takoví ještě existuji) apod. Já nakupuji tam, kde mi to přijde nejvýhodnější, ale stále platí to, že u něčeho nechci být nucen k okamžité koupi.
Ano myslel jsem Cestu kostí. U vydavatele koupíš samozřejmě levněji, ale jak už jsem několikrát psal když chceš nejlepší cenu tak musíš hned po vydání. Tobě se tohle líbí, mě se to nelíbí. Nic víc nic míň. Upřímně vydavatelské podmínky toho či onoho jsou mi celkem šumák.
Ad Dopis 44 - když se jim povedlo udělat Zatmění pod 2k, tak myslím že tohle by mohlo být pod 2,5k.
Nějak se to tady koukám rafinovaně stočilo na kritiku MB, což úplně nechápu. Ano, jejich rozjezd byl dost tragikomicky a já také nešetřil kritikou, ale nakonec vydali Zatmění které má přes 800 stran a cena byla pod 2k. Zpracování knihy na skvělé úrovni. Teď to vypadá, že se rozjeli, vydali další comics, opět na úrovni a za cenu 444kc (u CC by tohle bylo za 599). A chystají další comics a pak další špalek Dopis 44, kde bude opět 900 stran a jsem zvědavý jaká bude cena.
Faster, Radek - jasně, to nepopírám, u nás jsou obecně ty comicsy dražší. Ta sleva u polskeho comicsu neni tak extremni a i bez ni je ta cena hodne slusna. Mě se ale nelíbí vydavatelská politika CC celkově. Nechci si třeba jejich nový comics kupovat hned po vydání, ale oni tě k tomu de facto nutí, pokud to pak nemáš kupovat výrazně dráž.
Nikdy tohle nevydame, je to shit - ejhle a už se to opěvuje v edicaku.
ZaK kolosálku neplánujeme, berte to po těch knížkách - a šup to do edicaku.
Kupujte ty naše věci hned at máte "slevu" .
Atd...Atd...
Jasně, to je klasika CC sekty - máš jiný názor, automaticky jsi hejtr a nechápeš jak skvělé CC vlastně je. Já si prostě o jejich vydavatelské politice a cenotvorbě myslím svoje. Co je z mého pohledu normální cena jsem myslím níže napsal.
Radek - normální cena je ta, za kterou je člověk ochotný si ty comicsy od CC koupit. Kupoval bys ty jejich veci za 599? S nějakou slevou 5-15% jaká je obvykle v eshopech? Já určitě ne. A co vím, tak ty jejich předražené knihy v knihkupectvích a různých eshopech už ani moc nechcou, protože to nikdo nechce za tu DPC a leží jim to tam věčnost.
MindReader - jestli je fér že po slevě 40% (a nucenem přímém nákupu u vydavatele hned co ta kniha vyjde nebo na BF) se dostaneme na řekněme normální cenu - ok, v tom případě máme rozdílný pohled na to, co je a není fér:)
Gmork, faster - no vida, očividně to jde dělat i za takovouto cenu. To u nás si jistý nejmenovaný vydavatel vychoval základnu osob kupujících s nadšením 120 stran v pevné za DPC 599
Tak pro mě Zámek a klíč, Conan. Zbytek jde mimo.
Faster86 - souhlas, nevím čím to je, ale i já beru od Crwe stále méně a méně titulu. Naopak mě těší věci co vydává Vybiral a líbí se mi třeba i většina edicaku od MB.
Mikei: Tak CC má samozřejmě své sektarske fans kteří budou opevovat jakoukoliv predrazenou pitomost co vydají. Ale spousta lidí už zároveň prozrela a CC už tak nefandi.
No já ten ZaK objednal, ale s velkým skripenim zubů. 3k už je docela hodně na něco, co nikdy neotevru a beru jen proto, že miluji ZaK.
Jinak jde už ale delší dobu CC (až na Conana) mimo mě. Navíc mi už nesedí ten jejich sektarsko-fanaticky status, kdy jejich ultrafans by s jasanim přijali i Kolosální knihu o psím hovne.
Matthew - tak je treba sledovat, jakym zpusobem byla ta limitka prezentovana na hithitu a celkove behem kampane. JEN podporovatele ji meli mit moznost ziskat. To ze se ted soupnou kusy do normalniho prodeje neni mozna hrdelni zlocin, ale minimalne svinstvo a vytreni si zadku vsemi temi podporovateli.
SSP: A tim je cela tahle tragikomedie zavrsena. To je tak neskutecne plivnuti do ksichtu tem odvazlivcum, co to podporili v kampani, az nad tim rozum zustava stat.
SSS - presne tak, u tohohle vydavatele se muze stat v podstate cokoliv. A opravdu muze byt dany povinny pocet vracenych vytisku jako podminka noveho tisku a uhrady pojistovnou. Hawwwran a i dalsi s tim nebudou mit problem to poslat zpet, stejne tak bude i dost lidi, co to nebudou chtit posilat. A opravdu tech par prohozenych stran v bonusech stoji za to riziko? Muj nazor je, ze nestoji.
No ja si myslim, ze se mu nevrati k vymene ani polovina vytisku. Bonusy jsou vetsine lidi sumak, takze motivace tahnout se s tim nekam do zasilkovny bude miziva.
Ja vzal vsechny novinky, ale pouzdro ne. 270 za pouzdro je uz docela dost, ja si tak nejak naivne myslel, ze to bude jako bonus, nebo za cenu do 100kc. Radeji jsem pribral misto toho dalsi comics. Docela by me zajimalo, kolik z tech pouzder se nakonec proda.
Ja uz musel byt ostrejsi a to kvuli zpusobu, jakym MB vystupovali, kdyz prisli do comicsoveho odvetvi. Kdyby se chovali normalne, s nejakou zakladni pokorou a slusnosti, nedelali ze sebe machry a nejlepsi comicsove vydavatele na svete, kteri vsem tem looserum, co tady predvadi parodii na vydavani comicsu, ukazou jak se to ma spravne delat a bla bla bla, tak bych jim snad i fandil. Takhle to ale nejde a priznam bez muceni, ze jim nefandim a tyhle arogantni prispevky cyboye me mineni o MB jen utvrzuji. Prachy vybrat, to jo, to slo pekne, komunikovat se zakazniky, to uz tak snadne ocividne neni. Ty duvody pro dalsi zdrzeni si odporuji samy se sebou i s tim co bylo prohlaseno uz drive, proste blaboly. Uz prvni kniha ukazuje, ze MB na to proste nemaji a nevidim jediny duvod, proc neco takoveho v budoucnu podporovat, i kdyby meli v planu vydat nejlepsi comicsy na svete.
Naprosty souhlas s Milem. Tohle je naprosta blamaz a ubohost. Asi ta kniha nekdy vyjde, ale od takovych totalnich tragedu, jako je/jsou MB si clovek uz nemuze objednat ani hajzl papir potisteny obrazky.
Jj, 5100 za katalog mne taky zarazilo. Pak se ještě prodal za 3750, 2700 a tuším za litr a něco, ale za tak vysokou částku už ne. Vypadá to spíš, že někdo chtěl navodit dojem, že to je něco extra raritního a pak tam třeba nahodil další kusy (nesledoval jsem jména prodejců u všech těch katalogů, které se tam pak najednou nahrnuly). Docela jsem čuměl i na ceny těch knih, které u nás vyšly 2002 -03 (Arnal a Tajemství zlatého koně v pevné vazbě), pokaždé to jde k tisícovce nebo i přes.
8000 už se mi zdá mimo realitu, takže bych se tomu ani nedivil, kdyby to tam přihazovali nějací kamarádi prodávajícího. Jasně, je tu momentální šílenství kolem Saudka díky novému vydání Andělů, aukci a zabavení originálů, ale i tak se mi zdá 8000 značně přehnaná cena. Jak jsem psal níže, doufám, že se podaří vydat Oranžovou smrt znovu v úpravě stejné jako u MUriel a Andělé. Také bych ten comics měl rád doma, ale za 8000? Ne, díky.
Já doufám, že Albatros Muriel a oranžovou smrt vydá znovu, nejlépe ve stejné úpravě jako teď Muriel a anděly. 5800 to je už fakt mazec. Skoro jako 5100 za katalog:-)