Pindárna Obecný pokec o čemkoliv.

tak se dívám, že já s třetím dílem želv dostal nejslabší dárek :D
Já si u nich byl pár knížek vyzvednout včera a dostal jsem Podivné nebe nad východním Berlínem. To mě taky potěšilo, protože jsem o něm původně uvažoval, ale nakonec jsem ho nekoupil :-)
Já platil trochu víc a také jsem byl při vybalování (unboxingu) překvapen, neboť mi jako dárek přiložili první díl Chřtánu. Taky potěšilo! :-)
Nakoupil jsem od CC v 50 % slevě. Klasika, novinky od poslední slevy a pár kousků, co mi chybělo, něco přes 4 tis., a dostal jsem jako dárek Nezkrotného Berserka :) Potěšilo.
Jako sorry, ale tyhle spoilery si nechte... ještě napište, že v každým příběhu o Hellboyovi Hellboy přijde a zmasí příšeru a fertig a CC to může zabalit...
@peterxpeter: Jojo, přesně jak píše flipflop :) Občas se objeví nějaká postava z dřívějška, občas to s nějakou postavou táhne (pirátka Bêlit, z filmu známá Rudá Sonja, děvk.. eh konkubína Zenobia, afroameričan Juma, Conanovo alter ego Kull...), střídá země které mají boží archaické fantasy názvy, ale přestaneš se v nich orientovat (páč furt někam bůh ví proč cestuje, je to pravděpodobně největší hiker dané éry, v knihách od Comics Centra ale najdeš i přehledné mapky) a má své období, kdy si zkouší různé profese (král, pirát, otrok, gladiátor). Nicméně vše výše zmíněné ti může být úplně putna, je to jen omáčka na pozadí, aby ta hora svalů měla i nějaký jakože cíl a smysl :) Navíc ti nejbližší předcházející události na začátku nového příběhu obvykle shrne ochotný důchodce-vypravěč, který obzvláště u těch nejstarších komiksů rád dokola vzpomíná na dobu, kdy byl Conan třeba otrokem :)
Doporučuju se se čtením orientovat dle místního hodnocení, mezi tím kvantem povídek (Conana nevydává / nevydávalo jen Comics Centrum) se občas najde opravdu fantasy / horor klenot a taky už se na tom vystřídalo pár desítek kreslířů z celého světa a ne každá kresba ti může sednout. Osobně mám třeba pořád nejraději Caryho Norda.
@peterxpeter: Já myslím, že je úplně jedno, jak člověk Conana čte. Příběhy navazují dost volně. Prostě vždycky šechny a všechno vymlátí a občas u toho zachrání nějakou šťabajznu (sory za spojler)
Tak ještě Haikyu!, Kingdom, a Mashle a je to v češtině komplet.
Chcel by som sa opýtať ohľadom Conana, treba to čítať zaradom ako vychádza? Videl som od CC tu stránku ako to ukazuje, že čo spadá do jednotlivých sérii. A napríklad Conan 13-14 ma popisovo zaujali, len sa obávam, že či mi neujde kopec kontextu alebo je to skôr množstvo mini pribehových celkov?
Gmork: Klasická chyba. Chtělo to středně dlouhý tón a ty si použil středně krátký.
Ale jsou stále jazyky, ve kterých trochu plavu, např. jazyk afrického kmene Lidu vysokých trav, což jsou vlastně jen skřeky. Při nedávné návštěvě jsem špatně artikuloval skřek Pozvánka na večeři a málem jsem se stal večeří sám. Tam to ještě musím trochu vypilovat.
Gmork: Dánové jsou poctiví, nepirátí. :D
Tak určitě, jenže ono se to nedá stáhnout ani v té dánštině. Dánštinu mám samozřejmě v malíčku.:)
Gmork: Ovládáš/rozumíš 4 až 5 různým jazykům. I bez angličtiny to dáš v pohodě, ne?
Na Doniu se vybírá podpora na HANGÁR, který chce vydat Paměť národa u Arga.

sbírka zde
Deži: Co ty víš. Třeba by si i vytřískal nějaké recenzní výtisky. Tím by se ti rozpočet na komiksy aspoň částečně snížil.
seneke: Neviem či by som z toho vyžil...to skôr strúhanie kože z päty v trenkách na only fans by asi viac vynieslo... :D :D
Deži: To je jasné znamení, že se máš dát na dráhu komiksového youtubera. :D
Zajímavý... Tohle jsem nikdy nedělal. Zaujalo mě, jak si ten týpek rukou utřel pot z čela, co si pak "tajně" utřel o nohu a pak pokračoval v otevírání komiksu :)
Poprve si tu ruku ani neotřel... Pot na komiksu bych mít nechtěl... O:)
tak jediný SK kanál na youtube o komiksoch (síce tam už nič nepridáva) a je to týpek čo komiksy kradol... To nevymyslíš no...
hellblazer: Díky za info, už tak detailne to vyhľadávať nejdem, ale aspoň viem čo je vo veci... No, keď toto spravil tak je to trochu debil no, ale aspoň viem ako otvárať hrubý komiks :D
Deži: Zkráceně řečeno jim roky chodil do obchodu (Arkham nebo Krakatit, už si nevzpomínám). Tvářil se jako jejich kámoš a tajně jim tam nakradl asi desítky až stovky komiksů, který pak v klidu prodával na FB skupině. Tam bys asi to vlákno ještě našel, kde se to řešilo. Myslím, že to je tak 9 let zpátky.
hellblazer: Vysvetlíš mi o čo sa jedná? nech neposielam videá niekoho, kto kradne alebo čo :D alebo nejaký odkaz na článok o tej kauze alebo tak...
Jojo, je to on. Jirka Pavlovský sice před nějakou dobou psal, že jim nějakou částku vrátil a jsou “srovnaný”, ale tenhle cejch si Kudela už neodpáře.
Ter: ja ho nepoznám, ale je to asi jediný SK youtube kanál venujúci sa komiksom :D aká kauza Crew?
Ten ujo v tom videu nie je z kauzy Crew?
https://www.youtube.com/watch?v=T0JYxTotJho - ja som si pred časom pozrel toto videjko. Nemám veľa hrubých kníh....ja som takto otvoril 4. vydanie Watchmenov, nie je to síce také hrubé, ale tú knihu si fakt nechcem poškodiť, prečítal som, odložil a pohoda.........Ešte som ich nezačal čítať, ale takto budem asi otvárať aj tie špeciály Legenda o Batmanovi, sú dosť hrubé, limitované a tá väzba žiaľ nevypadá práve najpevnejšie.... Raz som kúpil od jedného chlapa knihu Joker - 75. výročie (je to hrubšia kniha, možno ako Watchmeni), ale musel som mu ju vrátiť, keďže on ju prečítal raz, ale keď som ju otvoril tak už niektoré strany boli na vypadnutie a niekde trčali nitky väzby.... Reku takýto stav nechcem mať v knižnici, takže keď aj kúpim Joker - 75. výročie, budem s ňou narábať opatrnejšie a budem ju otvárať tak ako chlap vo videu hore....
@peterxpeter: ad "spine streching" - hele u brutálně tlustých omnibusů / kolosálek se to prý doporučuje alespoň jako prevence hned na začátku, ale není to všelék. Já to rozhodně nedělám dycky (a navíc se kolosálkám vyhýbám a omnibusy si taky dost selektuju) - záleží taky na tom, jak to pak ukládáš do knihovny a taky jak s tím zacházíš při čtení... a třeba i když jsem si myslel, že jsem s Aliasem opatrnej, tak to stejně dopadlo nevesele. Nakonec fakt záleží na kombinaci kvality vazby a jak se k tomu chováš... takže já byhc to spíše obrátil a optal se:
- děláš to opravdu pokaždé?
- a vidíš, že ti to fungovalo a zachovalo vázání u každý vazby?
Panejo, co se člověk na starý kolena nedozví...
@peterxpeter:

Když si na to vzpomenu, tak to po rozbalení většího a vázanýho komiksu dělám, ale spíš pro svůj vlastní klid a že i knihu rovnou zkontroluji než že bych tomu přikládal větší význam... Co mi třeba ale většinou funguje je technika, když máte po přečtení zkosený hřbet a knižní blok, tak knihu stačí otočit na stole zadní stranou k vám a vzhůru nohama a prostě jí prolistovat vlastně pozadu a knižní blok se pěkně srovná.
@peterxpeter: Musel jsem si najít, co to vlastně znamená :⁠-⁠) Takže ne, nedělám to.
Keď vychádza Preacher omnibus, robíte tzv. "spine stretching" omnibusov? Videl som kopec zmiešaných názorov na to, jedny že zbytočnost a druhy že pomáha pred poškodením
@Walome ty to chceš??? já myslel že dvojice nejvíc comicscentrum milujících "komiksovych novin" to má zadarmo a týden před smrtelníkama :D
jh666: Jo, tiež to akurát pozerám, ešte nemám Batman - Svet, ale Joker - Svet ma veľmi potešil, plus ak tam budú český autori tak paráda....
Crew vydala záznam ohlašování edičáku z Crweconu. Je tam pár titulů, které tu ještě nezazněly, především 1001 zasněžená noc ze světa Mýtů.
Norri: Já budu kupovat od CC věci , které vyšly od minulého Black friday, předpokládám , že ty jsi na tom podobně, vyhledám tedy Comics centrum a seřadím podle vloženo a hned vidím co chci , celé to trvalo asi pět vteřin.
Zack: To by bylo geniální! Děkuji. :-)
Norri: "Bylo by mozne pridat do filtru ve sbirce i hledani v Nakladatelich?" To je ta veta, cos puvodne chtel napsat.
Já vím, že je to asi jenom můj problém a Zack mi na to nejspíš řekne, že si to mám napsat na papír, ten několikrát přeložit a pak si ho strčit do ...někam, ale pořád bojuju s filtrováním. ComicsDB má úžasné data, ale je problém je z toho nějak smysluplně dostat. Jo, já vím, že se nejde zavděčit všem, ale dám příklad. Comics Centrum teď bude mít Comics Centrum Days 2024. Tak se nabízí vyfiltrovat si to, co od nich mám označené jako chci. Ale nenašel jsem způsob jak. Filtrování ve sbírce mi nepomůže a tagy taky ne. Jdu si pro tu tužku a papír...
Fort: Kdes to našel?
Mangisti se dočkali 20.11. vyjde The Apothecary Diaries a 6.11. Can’t Stop Cursing You.
Ještě si hold počkáme.
@komik.sx: hmmm, limitní manga, myslím, že toho se někdo chytne :)

Norri: cool.

Skot: a o co myslíš, že někomu jde, když má živnost? :) dělat to pro dobro světa a krmit se nadšením lidí kolem něj? Jasně, že to nedělá jen pro peníze, ale podobné injekce se určitě hodí.
komik.sx : mluvíš mi z duše, myslím si to samé. Věřím, že chlapci z Crwe si to vezmou k srdci a třeba se před finálním rozhodnutím o dalších podobných akcích se ještě obrátí na věrné čtenáře.
Walome : pokud chtěl vydavatel skutečně vydělat, tak nevydělal rozhodně tolik , kolik mohl a jako ukřičený jedinec se přiznávám, že já bych si býval velmi rád tu knihu koupil, nejen jako sběratel ale i kvůli těm bonusům. A věřím, že je nás víc a že Pavlovskému a spol. a nejde jen o to vydělat peníze. Takže tak.
Walome: Jo, až 25%, podle celkového součtu tvých objednávek. A to na vše, i to co není od Crwe. Kromě různých kolosálek a podobně.
V duchu jsem si říkal, kdo s tím přijde. Svět se točí nejenom kolem peněz, které jsou pouhý společensky domluvený prostředek pro směnu zboží a služeb. Někdo chce vydělat prachy a někdo chce vidět za svojí prací i spokojenost ostatních a dokonce stále ještě existují jedinci, kteří něco dělají pro ostatní a prachy za to nechtějí. Nejdříve tedy poděkujme těm, kdo se snaží komiksový obsah udělat dostupným. Neboli limitky jdou „v podstatě“ proti tomuto proudu. A pro změnu RÁDOBY elitní klub neuživí nakladatele. Chápu správně myšlenku, že když nemáš limitku jsi plebs? Takže lidičkové kolem „mangy“ (limitní mangu jsem, u nás nezaznamenal) jsou tím pádem rovnou aut?
Človíčkové na comicsdb, jsou lidé, kteří věnují svůj čas, více či méně, komiksům. Komiks je nejdříve obsah a až poté forma. A bohužel k obsahu se dostaneš někdy jen tím, že si musíš koupit nevhodnou formu, například finančně přepálenou limitku. Až budu dělat třeba do nějakých sběratelských kartiček, tak tam budu chápat rozsah a dosah pojmu limitní vydání, ale „tahat“ to komiksu je mi proti srsti, nicméně to nikomu nebrání založit si elitní klub, kde třeba platí čím větší tím lepší.
Anebo to muze byt jak ve filmarene kde meli (mozna porad maji) elitni klub sberatelu - a ti maji prednostni sanci si koupit limitky. A kdyz to nerezeberou oni, zbude neco na plebs.

Znova opakuju ze limitky neexistujou proto, aby clovickove z comicsdb meli tepla briska z pocitu, ze je svet spravedlivy, ale proto, aby nakladatel vydelal penize. A pokud mu ty penize da hardcore fan nebo smelinar mu muze byt uplne fuk.

To ze jim to neni fuk a pokousi se o nejaky damage control je obrovsky vstricny krok smerem k ukricenym jedincum (kteri by si tu limitku stejne nekoupili). Vic od nich nikdo nemuze chtit.

@deefha: Ony jsou na nejich eshopu nejake slevy za vernost?
Zajímavá debata na téma limitek.
Ale co vlastně kromě omezeného nákladu by člověk chtěl? U nákladu je to v českých podmínkách stejně dost relativní, limitka je skoro vše :-) Já si vzpomínám, jak jsem ještě jako chudý student, zíral na nabídku prvního dílu Hellboye, kde byla i verze v kůži. Na ni jsem tenkrát neměl, ale kniha v kůži, to je něco extra. Tipuji, že Sandman v kůži může být pro mnohé opravdou specialitou a to se strhne mela o těch cca 30ks. Ale třeba různé bonusy ve formě malůvek mě už nepřipadají zajímavé, ale to je o osobní preferenci. Na druhou stranu třeba podpis autora by byl pěkný. Takže pokud to čtou nakladatelé, inspirujte se :-)