Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Veřejné působení JOHANKY Z ARKU netrvalo dlouho. Od jejího prvního vystoupení před králem Karlem VII. v Chinonu v únoru 1429 až po upálení na hranici v Rouenu 30. května 1431 uplynuly pouhé dva roky. Jak je tedy možné, že se Panna orleánská za tak krátkou dobu nesmazatelně zapsala do dějin? Poznejte detailněji příběh Johanky z Arku formou komiksu. Její odhodlání je určitě inspirativní i dnes.

Dodnes ji považujeme za jednu z nejzajímavějších osobností evropského středověku. Byla to ona, kdo zvrátil průběh stoleté války a zahájil postupné znovudobývání Francie. Podařilo se jí prolomit anglické obležení města Orléans a přesvědčit Karla VII. o nutnosti jeho pomazání v Remeši, jímž posílil svoji legitimitu coby krále Francie. Právě tato událost byla jedním z hlavních argumentů během rehabilitačního procesu v roce 1456, na jehož základě se Johanka stala jednou z ikon (nejen) francouzských dějin.

Její mimořádná cesta nepřestává překvapovat. Jak se mohla prostá venkovská dívka dostat až ke králi? Jak mohla žena sehrát tak významnou vojenskou roli? Její víra a osobnost poháněly velitele vojsk i řadové vojáky k vítězství. Pro jedny byla Johanka prorokyně, ale pro druhé čarodějnice.

Vyprávět příběh Johanky z Arku formou komiksu je problematické v mnoha ohledech, zejména protože Panna orleánská zůstává záhadou i pro odborníky. Řada příběhů z jejího života ovšem nepřestává fascinovat. Dialogy jsou psány moderním jazykem. Některé jsou smyšlené, ale kde to bylo možné, vycházejí z vyprávění kronikářů a středověkých archivů.

Scénář
Jerome Le Gris
Art
Ignacio Noé
Obálka
Ignacio Noé
Překlad
Tereza Novotná
Publicistika
Murielle Gaude-Ferragu
Redakce
Martin Hromek, Lenka Keňová
Žánry
historický, naučný, životopisný
ISBN/ISSN
978-80-7508-818-5 (Lingea)
Vazba
lepená v tvrdých deskách
Formát
215 x 300 mm
Tisk
barevný
Váha
572 g
Stran
56
Cena
299 Kč
Originál
Jeanne d'Arc (Glénat, 2016)
1