Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 9 dalších ukázek

Ondřej Sekora (1899–1967) patří k nejzásadnějším tvůrcům české populární kultury první poloviny dvacátého století. Výpravná monografie přibližuje jeho aktivity jak na poli obrázkového seriálu, tak i v kontextu ilustrace, literatury, divadla, televize, filmu, žurnalistiky nebo sportu. I v těchto dalších kapitolách je přitom možno nalézt mnoho přesahů do oblasti komiksu, počínaje hraničními obrazově-narativními formami a konče řadou typů adaptací kreslených příběhů se Sekorovými hrdiny. Monografie je provázena bohatým obrazovým doprovodem, reprodukce se dočkalo mnoho originálů a artefaktů, včetně Sekorou připravených maket jeho nikdy nevydaných komiksových publikací ze třicátých let.

Vyšlo u příležitosti stodvacátého výročí tvůrcova narození a zároveň jako doprovod stejnojmenné výstavy připravené Moravským zemským muzeem v Brně.

Kresba
Ondřej Sekora
Redakce
Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek
Publicistika
Jaroslav Blecha, Martin Foret, Pavel Jirásek, Andrea Jochmanová, Pavel Kořínek, Lucie Kořínková, Hana Kraflová, Jiří Procházka, Tomáš Prokůpek, Marcela Rusinko, Jiří Stejskal, Milena Strachová
Obálka
Ondřej Sekora
Editor
Tomáš Prokůpek
Žánry
publicistika
ISBN/ISSN
978-80-7470-270-9 (Moravské zemské muzeum)
978-80-7470-270-9 (Nakladatelství Akropolis s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
240 x 300 mm
Tisk
barevný
Stran
336
Cena
1199 Kč