Limitovaná bibliofilská edice (50 kusů) komiksu
Honza Hrom od Káji Saudka.
Comics, tentokráte spíše recesního charakteru, byl otiskován v časopise POP MUSIC EXPRES v roce 1968. V záhlaví comicsových stránek je označení: "Divoké divadlo uvádí: v produkci duté fáze bezduchého kýče". Jednotlivé příběhy "záporného hrdiny" (jak jej autor sám nazval) hipiese Honzy Hroma jsou inspirovány nejrůznějšími zdroji, od slovních vtipů až po staropražskou pověst o Golemovi. Celkem vyšlo 7 stran velkého formátu. První dvě stránky byly samostatnými comicsy, dalších pět tvořilo souvislý Příběh, který zůstal neukončený. Jeho další pokračování bylo sice nakresleno, ale nemohlo být už otištěno. O tom, že s postavami Honzy Hroma a jeho parťáka se autor nerad loučil, svědčí i jejich "náhodné" objevení se na jedné stránce comicsového alba MURIEL A ANDĚLÉ (připravováno k vydání 1969, vydáno 1991). Pop Music Expres, I.roč.(1968): č.1 (duben 68), str.8: Karel Kanál & Honza Hrom (dvojice záporných hrdinů); č.2 (květen 68), str.8: Yellow melouch; č.3 (červen 68), str.8: Příběh; č.4 (červenec 68), str.8: Příběh (1.pokračování); č.5 (srpen 68), str.8: Příběh (2.pokračování); č.6 (září 68), str.8: Příběh (3.pokračování); č.7 (říjen 68), str.8: Příběh (4.pokračování); v záhlaví této poslední otištěné strany neukončeného příběhu je i autoportrét KS;
(Pavel Nosek - Kája Saudek COMICS 1995, Zlatý kůň)
Soubor stran komiksu Honza Hrom je doplněn o raritní variantu první strany, v roce 1968 nevydanou osmou stranu a pin-up plakáty Engelberta Humperdincka a Mothers of Invention Franka Zappy. Nechybí ani plakát 2. Beat Festivalu.
Formát A3, počet stran 12 + tiráž s číslem souboru. Tisk v rozlišení 1200 dpi.
Vyšlo v roce 2010 v počtu 15 ks, následný dotisk 35 ks v roce 2012 završil náklad na konečný počet 50.- Scénář
- Kája Saudek
- Art
- Kája Saudek
- Redakce
- Filip Konečný
- CdbID
- 5179
- Žánry
- humorný, městská fantasy
- ISBN/ISSN
- -
- Vazba
- volné listy v pevných deskách
- Formát
- 297 x 420 mm
- Tisk
- černobílý + barevný
- Stran
- 12
- Náklad
- 50ks
- Původní cena
- 4000 Kč
No pěkné, pěkné panu Filipovi Konečnému se jistě ten velký objem práce, které prý vrhl do tohoto projektu snad už zaplatil, tak by to mohl vydat teď v edici pro normální lidi ne? Třeba včechny ty gragické listy v jedné knize za nějakou normální cenu do 500-1000 Kč. Vrcholní sběratelé si přišli na své, tohle krutě limitované bibliofilské vydání jim nikdo nevezme a jak je tak znám, koupili by si i souhrnné vydání, FK by na tom cosi zarobil a k nám by se dostaly tyto Saudkovy věci, ke kterým se jinak nemáme šanci dostat. Číší z toho celková spokojenost na všechny strany, no ni;)?
- Četl/a (4)
- emanek, house192, invape, lukascus
- Má (9)
- AZTeck, Benji, emanek, goodspeed, invape, MIKER65, MP, Skot, Vrenn
- Chce (2)
- Braindead, pechna
- Koupí (2)
- pechna, suricattaontheway