Dívčí válka #12
Argo1. vydáníduben 2026série Dívčí válka 12/12
0
...
...
...
...
+ 1 další ukázka
Nemilosrdná náboženská válka mezi husity a katolíky, která zuřila ve střední Evropě v první polovině 15. století, se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Radikální husitské síly táboritů a orebitů nepřijímají mírové podmínky, které si husité s katolíky vyměnili v Basileji. Rozkol mezi nimi a umírněnými husitskými kališníky se tak jen prohlubuje. Mírumilovná Šárka se postaví mezi obě strany a snaží se konfliktu zabránit. Historické drama ze středověkých Čech, plné setkání, rozchodů, intrik, zrady, nenávisti a lásky tak spěje k nezadržitelnému konci.

Původně vycházelo v magazínu Monthly Action ( 月刊アクション / Gekkan Akushon - z tiráže knihy Gekkan Action) vydávaného nakladatelem Futabasha

Scénář
Kóiči Óniši
Art
Kóiči Óniši
Obálka
Kóiči Óniši
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Petr Holý (I.)
Redakce
Jan Adamčák, Eva Brucknerová, Richard Klíčník, Jiří Nevěřil
CdbID
12332
Žánry
akční, historický, válečný
ISBN/ISSN
978-80-257-5001-8
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
127 x 182 x 18 mm
Hmotnost
214 g
Tisk
černobílý
Stran
192
Původní cena
248 Kč
Doporučený věk
18+
Orig. soubory
乙女戰爭 Otome Sensou #12 (Futabasha Publishers Ltd., 2018)
Nádhera. A je to za námi. Rozhodně jsem na začátku nečekala, že právě tohle bude pro mě tak zásadní manga série. Ale zpětně je mi jasné, že beru ten japonský zájem o specifické české dějiny jako absolutní poctu. A ta kombinace husitství s japonským přístupem k věci je ve výsledku až dojemná. Hlavní hrdinka Šárka je ideální průvodkyní celého toho procesu husitských válek, ve své morálce je nezlomná, i když prožije mnoho utrpení (logicky, válka není procházka růžovou zahradou). Vykreslení jednotlivých postav je skutečně životné a pokud jsou všechny ty reálné i smyšlené postavy vsazené do fotorealistické kresby tehdejších architektury, je to požitek. Rozhodně by se tahle sága měla studovat s ohledem na všechny souvislosti. Její přečtení je poučná zkušenost. Pro nás i pro Japonce.