Slzy bohyně
REXhry (Rexport, s.r.o.)1. vydáníčervenec 2023série Komiks, v němž jsi hrdinou 7/8
0
...
Slzy bohyně jsou kniha z oblíbené série Komiks, v němž jsi hrdinou (v tomto případě hrdinkou), která v sobě kombinuje komiks a gamebook, tedy herní knihu, ve které rozhodnutí hráče ovlivňují další vývoj děje. Tato kniha je zasazena do Japonska a hráč bude v roli nájemné lovkyně hlav stíhat zloděje výhonků vzácné rostliny, které byly ukradeny z chrámu. Bude se je tak snažit dohonit a porazit, přičemž po cestě jej čekají různá nebezpečí, menší úkoly či zapeklité hádanky. Na dopadení padouchů má ale omezený čas a bude tak muset jednat co nejefektivněji. Slzy bohyně mají zajímavý příběh, který se před vámi bude postupně rozplétat.

Scénář
Emmanuel Quaireau (Manuro)
Art
Ben Jurdic
Ink
Damien Gray
Lettering
Vladimír Smolík
Překlad
Martin Hrabálek
Redakce
Jan Březina, Ondřej Hrabálek, Ondřej Kupka, Eliška Pospíšilová
Žánry
dobrodružný, fantasy, gamebook
ISBN/ISSN
978-80-908025-7-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
149 x 217 x 11 mm
Hmotnost
367 g
Tisk
barevný
Stran
236
Původní cena
349 Kč
Originál
Les Larmes de Nüwa (Makaka Editions; 2015)
Zatímco Unesená od francouzského tvůrce Manura se nesla v příjemně hororovém duchu a byla komplexní jak po stránce dějové, tak dobrodružné, Slzy bohyně představují pouze slabý odvar toho, co komiksový gamebook může nabídnout. Příběh ještě funguje, třebaže nedává moc často na výběr jak si s kterou situací poradit. Co ale čtenáře zamrzí, je množství zbytečných odkazů, jež nespočívají jen v tom, že vás provedou po všech čertech, ale častokrát končí nesmyslně ve slepé uličce, což v kontextu se střídmým rozsahem působí o to absurdněji.
Komplikace v průběhu pátrání po třech zlodějích vám ale hlavu nezamotají, rébusy tu na vás čekají jen dva, z toho jeden je sice nápaditý, ale prostinký a druhý nemusíte řešit vůbec, protože stejně nemáte možnost si ověřit, zda řešení máte správně. Jednoduchost pravidel, kdy je třeba úplně vynechán soubojový systém, pak hraje do karet hráčům-začátečníkům do desíti let, tomu ovšem zas úplně neodpovídá charakter obsahu. Těžko říct, komu se chtěl autor zavděčit.
1
Četl/a (1)
trudoš
(4)
krupan, seneke, tacmud, trudoš
Chce (3)
delsemela, MazeCZ, monty.cl