Řeky Londýna: Čarojízda

Celkové hodnocení

< 5 hodnocení

Žánr: městská fantasy, detektivka
Vydal: Argo
Rok a měsíc vydání: 2017/5
ISBN: 978-80-257-2131-5
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 158 × 232 mm
Počet stran: 128
Tisk: barevný
Název originálu: Rivers of London Body Work
Cena v době vydání: 298 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Peter Grant patří k velmi zvláštní londýnské policejní jednotce. Je na plný úvazek policistou, na částečný čarodějem. Pracuje na velmi neobvyklých zločinech – na těch, které zavánějí magií a nejrozmanitějšími podivnostmi, které vyhřezávají z temného londýnského podsvětí. Zatím poslední případ začíná na první pohled dokonale neškodným autem a jeho záhadným vražedným řáděním – bez řidiče. A než se stihnete vzpamatovat, je na scéně bosenský uprchlík, nejstrašidelnější auto v Anglii, partička teenagerů sjetých ketaminem a zejména – prostá dřevěná židle s nepěkně temnou minulostí…

Komiks je pátý příběh série, předchozí díly vyšly v beletristické podobě.

Autoři:
[scénář] Aaronovitch, Ben
[scénář] Cartmel, Andrew
[kresba] Sullivan, Lee
[lettering] Mařata, Pavel
[překlad] Klíčník, Richard
[redakce] Benediktová, Soňa

Hlavní obálka

Obálka

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

George Walker Bush
admin George Walker Bush | OFF | 16:05:34 12.07.2017 | ***
Aaronovitch mě vždycky lákal, co se týče jeho románů. Minimálně to mívá hezké obálky a slibný námět. Ale ještě jsem se k němu nedostal, tak proto jsem si nechtěl kazit dojmy nějakou adaptací. Naštěstí mě uklidnilo, že má jít pouze o další příběhy Petera Granta, nikoli převyprávění.

Hned na začátku knihy na čtenáře vyskočí dvě londýnské vyšetřovatelky (ženy!) a k tomu je jedna ošátkovaná (!). A Peter Grant je černoch. Multikulturní propaganda?! Nejen Aquapark Čestlice a Lidl, ale dokonce i Argo?! No nic, dost vtipů. Komiks se hemží mnoha lehce divnými výrazy obličejů postav a pominu-li obecně kresbu, dialogy mi taky nepřijdou zrovna vybroušené. Zápletka s očarovanými auty je pro mě taky lehce "hmmmm...", ale jinak jde o celkem normální detektivku s paranormálními jevy. To je docela trendy. Ale jestli mě to nalákalo na ony knihy, to nevím.

Celkový dojem: 60%
cyboy
mecenáš cyboy | OFF | 22:49:37 16.05.2017 | ****
Letosni knizni veletrh byl celkem zajimavy na nove tituly. Aaronovitchovi jsem se v knizni podobe vyhybal, protoze jsem z toho mel dojem, ze se to veze na modni vlne carodeju-detektivu, ktera svym rozjezdem dost pripomina shitstorm upirsko-vlkodlackych kravovin. A moc jsem se nespletl.
Komiks to neni uplne spatny (rozhodne tu v posledni dobe vysly mnohem horsi veci), nicmene ze bych si kvuli tomu sel koupit knihy, tak to taky ne. Dalsi dil si ale ciste ze zvedavosti koupim.
75%