flynander

flynander komentáře
naposledy online 18.7.2024 14:18flynander@seznam.cz

Z Rychlých šípů 33 na vás znovu dýchne Foglarův rukopis, a tak to má být. Jenom menší upozornění, samotné komiksy jsou na 33 stranách a většina stran publikace je zaměřena na zajímavosti, avšak i tak toho plantážníci zažijí poměrně mnoho. Tradiční velké skoky ve scénách dávají možnost vyprávět ucelený příběh na jediném listu.

Autorům se povedlo úspěšně navázat na původní styl. Evoluci ve způsobu vyprávění tak nečekejte, ale musíme si uvědomit pro koho je vlastně kniha určena... pro milovníky Foglarova díla a dobrodruhy se skautským srdcem. Tyto skupiny určitě nebudou zklamané. Z komiksového hlediska mám menší výhrady k určitým prvkům kresby a celkově grafická úprava publikace také nedosahuje na nejmodernější měřítka. Naopak kvituji dobrodružnou hru v centru Prahy, díky níž si můžete na chvíli připadat jako skutečné Rychlé šípy. 85 %
Na první pohled trochu jiný Sacco... Přibylo více politiky, alkoholu nebo ekonomického smýšlení. Nosné téma linoucí se stránkami je však pořád stejné, kulturní rozdíly a spory o území. Zde naštěstí neřešeny násilnou formou, a tak lidské krve je k vidění podstatně méně, než v předchozích dílech.

Autor dává prostor všem stranám původních indiánských kmenů a poodkrývá jejich identitu nabouranou kapitalistickým a západním způsobem života. Kresba je a standardně na vysoké úrovni, kapitoly jsou čtivé a poučné. Upozorňuji, že po přečtení může nastat přehodnocení vlastních názorů a smyslu života.
90%
Jenom si tady ten legál otaguju než dorazej fízlové...
Už mě nebaví profláklá komiksová témata. Na Prázdninách sice něco profláklého spatřit můžeme, ale jejich pojetí je veskrze originální. Ve vizuální stránce se autor postupně dostává do tempa a od druhé poloviny prvního dílu už je vidět jistota v zobrazovaném tématu, ke kterému se daný styl kresby poměrně hodí. Některé scény a situace jsou pojaty až moc zkratkovitě, ale najdeme zde také panely, které mají nápad a myšlenku. Slang na mě působil místy trochu na sílu, ale jestli se tak opravdu mezi sprejery mluví... :)
Neokoukané komiksové prostředí společně v kombinaci s "trochu jinými Rychlými Šípy" jsou svižně plynoucí jednohubkou, která potěší nejen čtenáře s rebelským srdcem.
Mně se líbila i první část vytvořená na počest dvacátého výročí této české stálice. Přeci jen dvacet let už je dvacet let. :)) Publicistika jak už je zde zvykem na top úrovni a různorodost i kvalita komiksů velmi potěšila mé čtenářské komiksové oko. :) Ptáci jsou krásní...
Jó tak tohle mi sedlo! Originální pohled na postavy českého komiksu po konci kariéry v dětských časopisech. Svěží undergroundový vítr odkrývá osudy nejen postaviček z kultovního Čtyřlístku a nebojí se na ně nahlížet trochu dospělejšími brýlemi. Jak žijí dnes? bude mít čestné místo v mé knihovně mezi nejlepšími počiny domácí scény. Rozhodně doporučuji pořídit jeden z výtisků, dokud ještě jsou. :)
Zajímavý příběh, který hezky pracuje s neznámem. Výtvarná stránka má někdy svoje slabé chvilky, ale některé panely jsou opravdu nádherné. Příjemná jednohubka.
Rozporuplné pocity po dočtení. Kresba je cajk, nikterak mě neurazila. A třeba obálka a bonusy na konci se mi líbily. Co se týče stylu vyprávění, tak ten je moc zkratkovitý. Troufám si říct, že to co je tu na osmdesáti stránkách by dokázalo utáhnout kratší komiksovou sérii. Člověk se ani nestačí rozkoukat a už se děje tolik věcí. Dialogy a vyprávění jsou poměrně kostrbaté, celé se to nečte moc plynule. Dlouho se mi nestalo, že bych musel číst některé bubliny tolikrát podruhé, abych se úplně neztratil. Celkově by to chtělo mnohem více prostoru, jak píší uživatelé pode mnou.

Prostředí je bezesporu zajímavé a neokoukané, slušelo by mu nějaké plnohodnoté dílko. :)
Cesta je víc než cíl. Komplexní dílo, ve kterém si každý najde to svoje. :)
To jsou ty momenty, kdy lituji, že nejde dát nula hvězdiček. :DD
Tento komiks lze definovat jediným slovem, šílenost. Mimo jiné stojí za to pozorovat vývoj kresby Douga Mahnkeho. Nejlepší je hned první první příběh, ale ani ostatní neomrzí a určitě se u nich hodně pobavíte. :)
Jestli je něco geniální, tak je to tohle! 100/100
Je zajímavé, že až tato kniha mě přivedla ke sborníku Aargh!. Nikdy jsem si nemyslel, že také česká scéna umí vytvářet tak originální komiksy. Opravdu skvostné dílo, shrnující 10 let toho nejlepšího z Aargh!u. Zatím nejlepší česká komiksová sbírka, kterou jsem četl.