Obálka
Prazdniny - ukázkaobou sešitů pohromadě
Samostatný speciál Tomáše Staňka vydaný pod hlavičkou XRXpraess (XRX mag), o kterém autor říká:

Prázdniny jsou příběhem jednoho pomaturitního léta, během nějž se hlavní hrdina začlení do pražské graffiti scény a spolu se svou novou partou poznává krásy i bordel nočního života. Reálie jsou silně ovlivněny mými vlastními vzpomínkami na období felení na Scéně, autobiografických prvků ponemálu.
Zároveň jsou Prázdniny jakousi fanouškovskou parafrází na Rychlé šípy - crew pěti kamarádů podniká výpravy na neznámé území a soupeří s ostatními partami. Některé motivy a situace jsou přímo citace ikonické předlohy, přesazené do dnešní Prahy.

Jedná se o dva sešity (díl 1, červená obálka - 68 stran + díl 2, žlutá obálka, 60 stran viz. ukázky obou obálek) v jednom samostatném balení (zip sáček s nálepkou XRX) jako jeden komiks, samostatně šířeny nejsou.
Původně vzniklo jako diplomová práce pod vedením MgA. Ing. Václava Šlajcha v ateliéru ilustrace na FDU LS ZČU v Plzni roku 2020.
Vyšlo v počtu 150 číslovaných kusů vlastním nákladem.

Internetové stránky: http://www.facebook.com/xerox.mag


Scénář
Tomáš Staněk (Obras)
Art
Tomáš Staněk (Obras)
Obálka
Tomáš Staněk (Obras)
Lettering
Tomáš Staněk (Obras)
Žánry
magazín
ISBN/ISSN
XRX Mag (Xerox)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 300 mm
Tisk
černobílý
Stran
128
Náklad
150ks
Cena
550 Kč
  • RadimNemec
    RadimNemec mecenáš20.7. 22:38Prázdniny 1+2 díl
    Hodně dobrý - ne nadarmo nominováno na Muriel. Sled některých panelů je za mě ukázkou toho, jak by měl vypadat komiks. Děj z prostředí graffiti scény dává nahlédnout jak to tam chodí a vypadá. Četné odkazy na Rychlé šípy pobaví a neurazí předlohu. Řemeslně provedeno na jedničku!
    Závěrem přiznávám neobjektivnost svého hodnocení - ujíždím na českém undergroundu a vše od XRX "beru všema deseti", ale i když tohle vše odstíním, stále mi tam zůstává, že je to pěkné, pěkně udělané a nemělo by to zapadnout + zaslouží si to pozornost.
    Hodonocení hvězdami v rámci zařazení (studenstský / undergroundový).
1