vidim, ze uz se do db dostal Conan: Válka proti přeludům (btw drobna chybka v "Kng Conan" chybi i)
tak tady vytahuju ze spodin fora detaily o tech dalsich, ktere jsem kdysi psal, obalky muzu dodat, stare linky na ne uz nefungovaly:
Král Conan: Kamenný démon
34 stran, černobílý, A4
překlad: Jana Klimešová
úprava: Jiří Turner
(u prekladu a upravy si nejsem zcela jist u tohoto cisla, pac jsem to tam nikde nenasel, takze jsem to pripsal autorum dalsiho conana, ktery je delany stejnym stylem)
v originale se jedna o: http://www.comicbookdb.com/issue.php?ID=38646
willis: to na seznamu je, to prolinkovani by samozrejme bylo provazany se vsema polozkama ve sbirce mam/chci/nabizim atd. Primo na inzeraty to bohuzel provazat asi nepujde, rozhodne ne automaticky a rucne se s tim nikdo nebude delat.
ZacK: Na Legii.info je jedna šikovná věc a to je antikvariát... Když si otevřete záložku s určitou knížkou, tak je hned vidět jestli ji někdo prodává. Takže můj návrh na zlepšovák do budoucna :)(ani nevim jestli to tady už neprobíhalo). Vim že se tady navrhovalo aby se u knížky dalo rozklidnout kdo ji má ve sbírce... tak tohle by bylo někam k tomu.
Nevím, mně to třeba docela dobře zapadá do škatulky kreslených vtipů, i když samozřejmě autorův druh humoru je dost nekonvenční a svérázný. Kdyby se ale tahle věc zařadila do databáze, mohl by by tady klidně být, jak kdysi psal myslím andre, klidně i třeba Ruda Pivrnec nebo Jiránovy vtipy (které se někdy komiksu blíží podstatně víc).
mára: Aha, tý tečky sem si nevšimnul. Co je to za prasácky napsanou stránku? Já IE nemám, nedaří se mi ji zobrazit a zdrojáky louskat nechci :-D Mail je ale koukám to uprostřed. Zobrazuje se mi po najetí na něj ve stavový liště.
vasek: Skvělej nápad. Pro mě jeden. Snad ještě nějaký budou. Náklad cca 200 výtisků.
Ad odkaz: kdybyste to někdo od autora objednávali,...byl by někdo od té dobroty a vzal mi taky jednu? :) velký Ď.
Nebo neuděláme hromadnou objednávku? :-)
Neutrino | 21:12:33 07.01.2010
Oddeleni pouze ciselnyho hodnoceni na seznamu je uz dlouho. Vaporizace komentu, ktere podle tebe nebo nekoho jinyho nemaji tu spravnou hodnotu zatim neplanuju, bych rad to mazani uzivatelskych prispevku udrzel na co mozna nejnizsi mozne urovni.
AZTeck | 23:38:00 07.01.2010
Po tydnu promazat neni spatny napad.
Pripominku si pisu, dalo, mne to prijde jako totalni pruda, kdybych mel pri kazdym prispevku do diskuze odklikavat, ze fakt hodnotit nechci, ale na to se ostatne da udelat nejaky nastaveni.
DEmnoG | 00:43:38 08.01.2010
Problem neni cas, zas tak aktivni nejste, aby se nedala offline cenzura stihat v rozumnych intervalech. Ja s tim mam problem ciste ideovy.
vasek | 01:39:26 08.01.2010
Pamatujes si dobre, ale kreditni system jeste nema release date :) Resp. "letos" neni uplne konkretni :)
Kapis: nemyslel jsem povinné hodnocení, ale jenom upozornění woknatypu "opravdu chcete zformátovat disk? - ano/ne". Tedy příkladně tady "chcete vložit komentář bez hodnocení? - ano/ne.
Co se týče mazání inzerátů ap. v komentářích - ty bych nějakou dobu nechal a poté smazal (samozřejmě s přihlédnutím na nadčasovost informace).
Mazání komentářů bez textu nebo s minimem slovního hodnocení nepovažuju za rozumné. Odradí to spoustu uživatelů. Každý nemá možnost psát elaboráty v práci jako Kapis :)
No já si myslím, že kdyby se začlo s mazáním "komentů" typu "koupím, nabídněte, kde to seženu, to je ale paráda, škoda, že to nemůžu sehnat" tak by tyto čistky pokračovaly i dále, někdo by se tomu musel dost věnovat a bylo by na jeho subjektivním posouzení co ještě jo a co už ne, pak by třeba mohlo, ať už omylem či záměrně, zmizet užitečné info tohoto typu: http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=1389
Kdyby se začly promázavat "komenty" co jsme např. vedli s panem Woffcem u Oidipia, které s komiksem nemají co dělat, taky by to mohlo skončit až kdoví kde, kdyby se do tohohle někdo pustil důsledně, i když v zásadě nejsem proti. Pokud mě ovšem má mysl neklame jeden z axiomů pro zdejší lůzu je "komenty se mazat nebudou." "Super úžo komiks" je imho komentář, pro 10-ti leté dítě je to vrchol verbálního i psaného projevu a pokud u komiksů vydrží, bude se tomu za pár let smát (jako já se směju svojim starším vyblitinám).
AZTeck: chápu přesně kam míříš, ale trochu to rozpitvejme - tobě jde hlavně o to, když někdo stráví dopoledne tím, že dá ze sebe to nejlepší, aby napsal malou slohovku či napíše jen prostý komentář a nakonec to odešle bez hodnocení, které pak přidá samostatně jako další komentář. Komu se to nestalo? Zkrátka, aby tě to nepustilo odeslat komentář bez hodnocení. Dobrý nápad. Když ale něco vyjde, já jsem nadšen, ještě to nemám, tak nebudu moci vypsat z duše nějaké nedočkavé tetelení, jak už se na to těším......OK, to taky může být v pindárně, za měsíc (a možná že hned) to stejně nikoho zajímat nebude. Ale co když už jsem komiks hodnotil a akorát budu chtít reagovat na něčí koment, tak pak bych musel znova a znova dávat hodnocení, aby mě to pustilo tam něco připsat? To už tak gut není.
A s prázdnými opruz komenty to je taky těžko, možná by to mohlo fungovat naopak, že pokud tam nenapíše člověk aspoň "super úžo komiks" tak ho to nepustí hodnotit. Se schováním prázdných, které tu už jsou souhlasím. Ale i tak pak někdo může mít trochu chaos v hlavičce, když by se podíval např. na, dle hodnocení, THE BEST OF THE BEST český komiks zde: http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=2197 Vachudik, vskutku je ti 34;-)?
Tak 20 minut v prdeli, tak zpátky do práce, ať to při tom pátku odsejpá;-)
Jinak notorický křiklouny do tmy by imho měl řešit kreditní systém. Pokud si dobře pamatuju (...jakože si to možná nepamatuju uplně tak dobře...) tak se říkalo něco o tom, že kdo bude mít mínusový body od adminů, toho komentáře budou výrazně upozaděny nebo se defaultně nebudou vůbec zobrazovat.
Taky jde vo to, že v současným nastavení je vlastně jedno jestli tam napíšeš "super úžo komiks" nebo vůbec nic. Kdyby se hodnocení bez komentáře zobrazovalo čistě bokem, tak věřím tomu, že spousta lidí by si tyhle ejakuláty odpustila.
ad vasek 15:23:17 07.01.2010
vim, ze slovo luzy ma nulovou hodnotu, ale at mas nejaky reakce, take bych byl pro mazani inzeratu v komentech, jejich trvanlivost je omezena
Neutrino 21:12:33 07.01.2010
úplně skrýt komentáře bez textového doprovodu - souhlas, ale pozor viz odpoved AZTeckovi nize
přihlouplým nic neříkajícím komentářům - to mi neprijde realny, to by se o databazi nekdo musel starat na plnej uvazek a mam dojem, ze Zack ten grant EU jeste nema
AZTeck 23:38:00 07.01.2010
sleduju množství zapomenutých a dodatečně doplněných hodnocení - jestli spis nejde o pozdeji upravene hodnoceni/procenta, ted to funguje tak, ze u puvodniho postu s komentarem neni zadne a nove je bez komentu
Já jsem měl v plánu to po týdnu promazat. Taky mám v plánu promazat sekci bazar, kde je těch neaktualit taky hafo.
Zack: co se komentářu týče tak sleduju množství zapomenutých a dodatečně doplněných hodnocení. Nedalo by se po (před) vložení komentáře bez hodnocení nějak systemově ohlasit upozornění na nevložení procentuálního hodnocení?
Přidávám se k Vaškovi, že dotazy tohohle typu jsou prachobyčejnej spam a nemají v komentářích co pohledávat. Informace ohledně místa sehnání je možná celkem užitečná, ale zato šíleně pomíjivá (za měsíc to může být úplně jinak).
A k problematice pročištění databáze bych ještě dále do budoucna navrhl, jestli by bylo možné úplně skrýt komentáře bez textového doprovodu (pouze číselné ohodnocení) - započítat je do sice průměru, někde po straně je třeba vypsat (jako je to třeba na čsfd), ale nezaplácávat jima místo mezi ostatními komentáři. A pokud si chce databáze udržovat úroveň, mělo by se podle mě časem zasáhnout i proti přihlouplým nic neříkajícím komentářům typu "Super!" nebo "Nejlepší komiks!".