Ukázka
Čtyřicet tři příběhů Truhly pokladů - kresleného seriálu Václava Noska – Windyho (námět a scénář) a Jiřího Petráčka – Oskara (kresba) není sepsáno jen u psacího stolu na počítači – většina příhod, míst, postav i jejich jmen je skutečných!

Dvě opravdové družiny jednoho skautského střediska skutečně jezdily na výpravy a výlety na skutečná místa v Krušných horách, na Ivančenu, do Orlovských lesů, do Údolí Manětínského potoka, na Šumavu nebo do Broumovských stěn.

Naše zem je krásná a je v ní mnoho takových míst. Družiny opravdu uspořádaly řadu akcí - akademii, výstavky, čistily potok a samozřejmě jezdily o prázdninách na tábor. Skautská činnost je různorodá a v těchto příbězích jsou další inspirace vybízející k napodobení. Dotýkají se různých oblastí, které se mohou hodit i ve škole – historie, přírodopis a i trocha zeměpisu tu nechybí. V letech 2001 až 2005 mohli o Truhlu pokladů soutěžit čtenáři časopisu Skaut-Junák, ale po stopách Rysů a Ještěrek se můžeš dnes vypravit i ty!

Oproti starší verzi je tato doplněna o hádanky a bonusy.

Scénář
Václav Nosek (Windy)
Art
Jiří Petráček (Oskar)
Obálka
Jiří Petráček (Oskar)
Žánry
klubácký
ISBN/ISSN
978-80-8787-515-5 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Stran
96
Cena
349 Kč
Varianty
Truhla pokladů (2020)
Truhla pokladů (2010)
2
  • james89
    james8915.10.2020 15:58Truhla pokladů
    Trochu jsem se informoval, protože kniha má o cca 10 stránek víc proti původnímu vydání. Příběhy by měly být stejný, jen by navíc měly přibýt nějaký hádanky bonusy. Mám původní vydání, tak do této verze asi nepůjdu, když jsou komiksově stejný. Info pro ty, kteří tápou.... :)