Ukázka
Ukázka
Tahle potrhlá banda holek z vesmíru se chystá porazit patriarchát v jeho vlastní hře!

Pan pracuje v tátově karosárně, kde opravuje stará auta. Občas se vyplíží z domu za svojí kamarádkou Tarou, se kterou pozorují nákladní lodě na obloze a sní o budoucnosti. Nezáleží na tom, že je Tara princezna. Nebo na tom alespoň nezáleží do chvíle, než se přiblíží konání turnaje, jehož vítěz získá Tařinu ruku.

Pan musí jednat rychle! Pomůže Taře zmizet na jinou planetu, přestože se kvůli tomu sama dostane do průšvihu. A tím by to taky mohlo skončit, nebýt charismatického páru gladiátorek, které se po letech objeví u ní doma s prosbou o pomoc. Pan zjišťuje, že svět ani zdaleka není tak malý, jak si myslela, a že se před ní dost možná otevírá příležitost něco změnit. Znovu tedy stojí před složitou volbou, jestli zůstat a dál se vrtat v autech, nebo se vydat na cestu za dobrodružstvím. A to i za cenu toho, že už se třeba nebude moct nikdy vrátit!

Cosmoknights je první díl komiksu zasazeného do neo-středověku. Pojednává o partě sympatických emancipovaných holek, které se snaží změnit svět k lepšímu. Jdete do toho s nimi?

Scénář
Hannah Templer
Art
Hannah Templer
Lettering
Petr Bernát, Lenka Pavlisová
Překlad
Eliška Škorpíková
Redakce
Petr Bernát, Lenka Pavlisová, Eva Pospíšilová, Ivana Vrajová
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7413-576-7 (Zoner Press (ZONER software, a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
176 x 254 x 12 mm
Tisk
barevný
Váha
580 g
Stran
216
Cena
395 Kč
Originál
Cosmoknights #01 (Top Shelf Productions - IDW Publishing, 2019)
  • trudoš
    trudoš editor29.10.2023 10:12Cosmoknights #01
    Sympatická space opera, která bohužel klopýtá v pohádkové zápletce, ale exceluje v detailech a výborném charakterovém rozvržení postav. V důsledku máte při čtení neodbytný pocit, že jediné co komiksu ublížilo, je nutkavá potřeba nějakého feministického sdělení. Příběhová osa totiž funguje skvěle, od prvních stran ubíhá děj svižným tempem až k samotnému konci. Podobně, jako v pilotním díle seriálu, se zde seznámíte s hrdiny, s problémem, proti kterému chtějí bojovat a jste i svědky stmelení týmu, jež vás bude sezónou provázet. Snad jen, že „zlo“ je zde definováno maličko mlhavě, takže v důsledku nejde o nic menšího, než starou dobrou anarchii a podkopávání zaběhnutého systému.
    Hannah Templerová, podobně jako Tillie Waldenová nebo G. Willow Wilsonová, staví svůj svět na takřka totální absenci mužů, přičemž se ale nezamotává do nějakého vysvětlování, proč tomu tak je. Konzervativci proto asi budou lomit rukama, nic to ale nemění na skutečnosti, že jde o atraktivní vesmírné dobrodružství.
2