Cagaster #2

Celkové hodnocení

< 5 hodnocení

Žánr: akční
Vydal: Zanir
Rok a měsíc vydání: 2016/4
ISBN: 978-80-905839-8-6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 165 x 212 mm
Počet stran: 224
Tisk: černobílý
Název originálu: Cagaster vol. 2
Vydavatel originálu: Glénat, 2014
Cena v době vydání: 199 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Druhý díl z šestidílné série o neohroženém likvidátorovi Kidouovi, který se tak trochu proti své vůli stal opatrovníkem malé Ilie. Kniha navazuje na předchozí díl a začíná střetem hlavního hrdiny s vyšinutým zabijákem, který ohrožuje města v sektoru E. Naproti tomu Ilie nachází nové přátele a vnitřně bojuje s city, které ke svému zachránci chová. Komiks je originální japonská manga a čte se zprava doleva.

Ve městě E-05 dochází k záhadným vraždám likvidátorů, které na první pohled vypadají, že je má na svědomí jeden z Cagasterů. Kidou si je však jistý, že za znetvořenými těly není krvežíznivý hmyz, ale jde o dílo vyšinutého člověka, který má s likvidátory nevyřízené účty.

Když však dostane pozvánku, ve které jsou podrobnosti o dosavadních vraždách, je mu jasné, že má být dalším na řadě. Bohužel, tajemné dostaveníčko se smrtí se má odehrát poblíž Západní brány, kde si parta sirotků v čele s Lygi právě zvolila, že Ilie bude jejich novou členkou spolku Červených myší.


Autoři:
[scénář] Hashimoto, Kachou
[kresba] Hashimoto, Kachou
[lettering] Schejbal, Jan
[překlad] Schejbal, Jan
[překlad] Strnadová, Kateřina
[redakce] Schejbal, Jan
[redakce] Nováková, Veronika

Série: Cagaster

Hlavní obálka

Obálka

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

Final
mecenáš Final | OFF | 17:17:13 29.04.2017 | ****
Druhý díl pokračuje v napínavém honu na vraha likvidátorů, přičemž dojde ba zajímavé odhalení. Autorka sebejistě dál seznamuje se svým neradostným světem, ve kterém dokáže zinscenovat velmi kvalitní dramata a odhalovat další tajemství ať už jednotlivých postav či světa ve kterém žijí. Tohle bylo velmi kvalitní pokračování, které nabídlo hned několik drsných situací. Zatím velmi dobrá série s lehce vzestupnou kvalitou! Hodnotím 82%.
George Walker Bush
admin George Walker Bush | OFF | 11:43:31 24.04.2017 | ***
Dílo v takovém žánru japonské telenovely a japonské Hvězdné pěchoty zároveň. Více než o nějakou jednotící dějovou zápletku tu jde stále o vytvořený svět a jeho postavy, což mi zatím nevadí.

Celkový dojem: 60%
kaylin
kaylin | OFF | 09:28:05 20.04.2017 | ***
"Cagaster" nevyznívá vůbec špatně a je vidět, že si Zanir vybralo dobrou sérii. Snad se třetí díl povede vydat komplexně jako dobrou knihu. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1419-cagaster-2-65.html