Šprýmovné komiksy

Celkové hodnocení

< 5 hodnocení

Žánr: humorný
Vydal: Albatros (Albatros Media a.s.)Plus
Rok a měsíc vydání: 2016/12
ISBN: 978-80-259-0594-4
Vydání: 1.
Vazba: vázaná v pevných deskách
Format: 240 x 330 mm
Počet stran: 128
Tisk: černobílý
Cena v době vydání: 899 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Album Šprýmovné komiksy navazuje na ladovské soubory Nezbedné komiksy a Humory, které v nakladatelství Plus vyšly v předchozích letech. Aktuální publikace zahrnuje všechny Ladovy delší autorské seriály, jež publikoval v novinách a časopisech od dvacátých do čtyřicátých let. Více než polovina ze zařazených prací se přitom kompletního souborného vydání dočká vůbec poprvé a všechny seriály budou provázeny autorovými původními texty. I tentokrát se také ve většině případů podařilo dohledat Ladovy originály, takže publikace nabídne reprodukce v nejvyšší možné kvalitě. Šprýmovné komiksy proto jistě potěší všechny znalce Ladovy tvorby i příznivce kvalitních obrázkových seriálů.

Josef Lada patří ke „zlatému fondu“ české kultury a nový výbor z jeho „obrázkových seriálů“ nabídne širšímu publiku část jeho tvorby, která mu doposud zůstávala nedostupná.

Autoři:
[kresba] Lada, Josef
[redakce] Müller, Ondřej
[publicistika] Prokůpek, Tomáš
[publicistika] Kořínek, Pavel
[obálka] Lada, Josef

Série: Obrázkové seriály - Josef Lada

Hlavní obálka

Obálka

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

kaylin
kaylin | OFF | 04:58:17 14.04.2017 | ****
Kniha má pro současníky možná více historickou hodnotu v tom smyslu, že vidíme, jakou tradici u nás komiks má a že se mu věnoval i takový velikán. Navíc souborné vydání je v tomhle ohledu paráda, ač se vám třeba jednotlivé příběhy nemusí líbit a nemusí vás v současnosti pobavit tak jako naše předky. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1415-sprymovne-komiksy-80.html
George Walker Bush
admin George Walker Bush | OFF | 10:21:42 19.01.2017 | ***
Z výboru Nezbedné komiksy jsem byl - jak zpětně čtu tady na databázi - očividně dost nadšen. Zde už trochu váhám. Nechápejte mě špatně, protože Ladovu ilustraci mám moc rád a kniha samotná je opět krásně zpracovaná. Ovšem obsah mě tentokrát místy nudil. Na to, že má jít o "šprýmovné komiksy", přišly mi příběhy hlavně dosti nevtipné. Rozumím tomu, že velká část kreslených příběhů byla určena dětem, ale kdyby mi někdo argumentoval "dobovostí", tak s tím už asi souhlasit nebudu. Jistě, můžeme se dočíst v doslovu, že tehdejší meziváleční mravokárci měli s těmito "šprýmy" problém, asi to na ně byla divočina, ale stokrát vtipnější věci existovaly už přece několik staletí před Ladou. Obrázkový seriál založený na nekončící spirále pomsty ve smyslu, že si dvě postavičky vyvedou nějakou klukovinu a darebačinu, je zkrátka poněkud nudná. Nalezneme zde ale místy i motiv poučení, třeba u Frantíka Klinděry, někdy i vtípek, který vyloudil úsměv na tváři i mně. Ale to bylo dost vzácné. Rád jsem se něčemu opět přiučil, rád jsem se na onu dobu podíval určitýma očima, rád jsem prolistoval a pročetl pěknou knihu Ladových děl, ale zase jsem tolik nebavil, no... příběhy se pomalu rozjížděly, pak jsem jim třeba přišel chvíli na chuť, ale zase záhy skončily... a tak.

Celkový dojem: 60%