jardoom

jardoom

Jméno: Jarek
Email: jardoom@seznam.cz

jardoom
jardoom | 9.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Jestli chcete číst o Over Power Batmanovské akci, kdy Batman nemá hranice, musíte sáhnout jinde. Tohle je série, která vás nechá okusit trochu jiného Batmana. Navíc vám neustále předhazuje to, že Batman nemusí být tím nejzajímavějším jedincem v Gothamu. Minule to byla Batwoman, a nyní štafetu pozornosti přebírá Orphan, která možná na první pohled vypadá jako další Bat-kopie, ale myslím, že si vás během chvíle získá.

[url]http://www.comixzone.cz/view/2558-znovuzrozeni-hrdinu-dc-detective-comics-3-liga-stinu/?page=detail#content[/url]

jardoom
jardoom | 4.5.2019 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Dobytí Salemu samo o sobě nabízí vyvrcholení, které uspokojí a zároveň i zklame. Nicméně tohle celé je prostě žánrově to nejlepší, co manga umí v oblasti scifi či kyberpunku nabídnout. Tohle celé si přečtu ještě hodněkrát.

[url]http://www.comixzone.cz/view/2556-bojovy-andel-alita-4-dobyti-salemu/?page=detail#content[/url]

jardoom
jardoom | 10.4.2019 | Hellboy: Půlnoční cirkus

Na komiksu je asi nejlepší to, že mapuje Hellboyovo dětství. Je to sice jen zlomek, který je vyobrazen jednou nocí, ale je tam vidět vše důležité, co by chtěl čtenář číst. Ať už mluvím o tom, jak při Hellboyově konfrontaci s principálem, autoři využívají Pinocchia, čímž v příběhu přirovnávají Hellboye k loutce, kterou Trevor využívá pro úřad.

Uvnitř Hellboye to samozřejmě vyvolá neklid. Zůstat v cirkuse s principálem, který mi rozumí, nebo se vrátit do úřadu za svým opatrovníkem, který je pořád na cestách a mě samotného tam drží zavřeného.
Spolupráce Mignoly a Fegreda je dávno ověřená a je škoda, že tihle dva v podobném duchu nespolupracují pořád. Na tomhle komiksu se mi v kresbě líbí to, jak Fegredo většinu obrazů načrtl tužkou a někde se s tuší vůbec nezdržoval a hned se šlo barvit. V pod barvami jde tužka vidět a tvoří to krásnou a málokde viděnou kombinaci.

Samozřejmě v komiksu nacházíme i pár míst, kde je kresba pro Fegreda typická a kde s barvami tradičně úřadoval Dave Steward. Každopádně zde mluvíme jen o pár pasážích, které se motají kolem úřadu či Hellboyova života v něm. Většina komiksu, která pojednává o Hellboyově útěku a jeho návštěvy cirkusu, je pak skvělou podívanou, kdy Fegredo za pomocí tuše a tužky tvoří nádherné obrazy, kterým Steward jako vždy dopřeje ty nejvhodnější barvy.

Srdcová záležitost pro každého fanouška Hellboye. Možná to není nejdelší čtení, možná to ani není nejdůležitější svazek popisující jeho život, nicméně je to komiks, který si nemůžete nepřečíst.

http://www.comixzone.cz/view/2552-hellboy-pulnocni-cirkus/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 10.4.2019 | Baltimore #04: Kostnice

Na komiksu je nejlepší to, že se nyní série mění. Od prvního komiksu je čtenáři předkládáno, že se jde Henry mstít a chce odplatu velmi rychle. Kdo četl román, ten nejspíš ví, že je to malinko jinak a tento hon se krapek protáhl. Nicméně rozuzlení ve čtvrtém komiksovém svazku se nyní spojuje s románem samotným a všem je nyní jasné, že je před Lordem Baltimorem ještě obrovský kus cesty, jejiž konec je v nedohlednu, a to i když upír Haigus padl.

Moc se mi líbí ona staromódnost koncepce Henryho příběhu. Série totiž fungovala na základních kamenech horrorového žánru. Láska, pomsta, temnota a ikonická zlo, které musí být zastaveno. Pod tímto si můžete představit původní horrorové romány, které nyní možná až tak horrorově nevypadají. Nicméně v tom je Baltimore jiný, protože propojuje kořeny horrorového žánru s moderními způsoby, kterými se dá horrorový příběh odvyprávět a nabízí tak příběh, pro nepřeberné množství čtenářů.

http://www.comixzone.cz/view/2550-baltimore-4-kostnice/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 26.3.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Co když ale právě v minulosti je klíč ke všem otázkám, na které chceme znát odpověď. Žádné co když! Tento svazek je prostě klíčový, protože v něm najdete přesně to, co hledáte. Navíc mě neskutečně baví to, vidět minulost obou našich hrdinů, protože když se podíváte do minulosti, tedy na mladší verzi Ala a Eda, tak zjistíte, proč jsou vlastně pořád tihle dva spolu a proč je jejich pouto tak silné.

Šestý svazek je zlomový. Prozatím nejlepší díl série přináší odpovědi, přináší obrovské emoce a hlavně posun vpřed. Příběh Eda a Ala nabírá na síle.

[url]http://www.comixzone.cz/view/2548-fullmetal-alchemist-ocelovy-alchymista-06/?page=detail#content[/url]

jardoom
jardoom | 19.3.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Batman je na našem trhu možná nejzastoupenějším komiksovým superhrdinou, a abych pravdu řekl, začíná tady být malinko přeBatmanováno. Batman sem, Batman tam, Batman s Želvama, a Želvy bez Batmana. Přesně tak by se dalo popsat pokračování celkem dobrého crossoveru Batman / TMNT.

[url]http://www.comixzone.cz/view/2544-batman-zelvy-nindza-ii[/url]

jardoom
jardoom | 11.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Třetí Flash se po slabém druhém dílu zase přiblížil ke kvalitám bezvadného dílu číslo jedna. Williamson nejspíš zjistil a rovnou zaostřil na to, co je pro čtenáře opravdu zajímavé, a k tomuto se vrací a dělá dobře. Flash si mě získal a to je opravdu něco, v co jsem nikdy nedoufal.
[url]http://www.comixzone.cz/view/2539-znovuzrozeni-hrdinu-dc-flash-03-ranari-vraceji-uder[/url]

jardoom
jardoom | 4.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #01 (paperback)

Verdikt
Od tohoto komiksu jsem více méně nic nečekal, protože všichni víme, jak jsou podobné crossovery tuctové. Nicméně tenhle komiks se povedl a já myslím, že prokletí bylo prolomeno. Jedná se o příjemné překvapení, které mě zabavilo i přes pár nedostatků, které to přesto mělo.
http://www.comixzone.cz/view/2530-znovuzrozeni-hrdinu-dc-liga-spravedlnosti-versus-sebevrazedny-oddil-01/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 3.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Aquaman je příjemným pokračováním jak New52 série, tak filmového zpracování. Jeho premiéra v rámci Znovuzrození i českého trhu celkově, se určitě povedla. Je škoda, že už tady nevyšel dávno například v rámci New52, protože tam byl fakt úžasný. Zde má jistě také své kvality, nicméně je ještě hodně brzo na to, abych hodnotil jak velké.
http://www.comixzone.cz/view/2528-znovuzrozeni-hrdinu-dc-aquaman-01-pad-do-hlubin

jardoom
jardoom | 11.7.2018 | Útok titánů #15

TEN KONEC! TEN KONEC! Tohle prostě chcete. Patnáctý Útok Titánů ukazuje, že má série stále co ukázat a že pořád umí překvapit. Tohle je prostě série, která si zaslouží vaší pozornost, takže neváhejte a pusťte se do toho!

http://www.comixzone.cz/view/2440-utok-titanu-15

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.5.2019 13:40
Komentáře u comicsů: 16
Hodnocení comicsů: 14
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 71 (cca 38870 Kč)
Má: 302 (cca 103924 Kč)
Chce: 2 (cca 528 Kč)
Shání: 1 (cca 0 Kč)
Nabízí: 0