Josh

Josh komentáře
naposledy online 19.11.2025 10:08

Velká slabota! Dejte si pozor, na první pohled je vše zdánlivě přehledně rozděleno do sedmi kapitol a jedný mezihry. Ve skutečnosti tvoří uzavřený celek jen první čtyři a zbytek je takovej menší mindfuck, nad jehož celkovym smyslem byste si marně lámali hlavu. Ono tam totiž "pár" sešitů schází, proto na sebe události nenavazujou, děj nikde nezačíná ani nekončí a podobně.

Ale i hlavní linie je jedno velký wtf. Batman se často chová jako idiot a coby Bruce Wayne na tom není o mnoho lépe. Zkrátka pokud mu jeho nejzavilejší nepřítelkyně představí údajného synka a on ho bez mrknutí oka přijme a vezme do jeskyně, tak s nejlepším detektivem na světě něco není v pořádku...

Kresba je pěkná, ale ničím zajímavá. Rozhodně neurazí, rozhodně nenadchne. Vlastně je stejně prázdná, jako obsah celé knihy, i když se i ona tváří jako něco víc.

Nekomiksová mezihra Klaun o půlnoci opravňuje (aspoň pro mě) existenci tohoto paskvilu. Poprvý jsem měl z Jokera skutečně strach, naplno jsem si uvědomil, jaký šílenství v sobě nosí. Pociťoval jsem hrůzu a zároveň i lítost nad tou zvrácenou, skoro až prokletou bytostí.