Comics Shopy v Bruselu:
1) Belgian Comics Strip Center, Rue des Sables 20, Brusel (popis: muzeum s velkým shopem, shop: řádově tisíce titulů, převážně frakofonní produkce, stopové množství knih v angličtině a španělštině. Malé množství komiksů z USA a Mangy. Mají plakáty, placky, přívěsky,pohlednice, figurky, převážně Tintina, Blacksada, nějací Garfieldi. Cena knih a časpisů přiměřená, cena figurek od rouzmných cen po dost natažené. Nemají monografie autorů a ani jiné "obrazové" publikace. Taktéž nemají fanziny a lokální underground. Nachází se cca 5 minut chůze od centra. Obsluha slušná, domluví se anglicky).
2) Brüsel, Blvd Anspach 100, Brusel (popis: středně velký komiksový krám, tituly řádově ve stovkách -proklamované tisíce titulů mi přijdou jako nadsazené. Produkce pouze frankofonní nebo přeložená do francouzštiny. Mají menší množství figurek - převážně Tintin, placky a hračky, monogrefie (malé množství), velký manga koutek, malý USA koutek, mají i koutek s fanziny a lokálním undergroundem. Nabízí sem tam nějakou "akční slevu" v řádu 10 až 15% i na novinky. Asi 10 minut pěšky z centra. Obluha neumí anglicky a prodavačky za pultem komiksu nerozumí - na to tam mají pracovníka.)
3) Tintin Shop, 13 Rue de la Colline, Brusel (klasický Tin Tin shop... Tintin tady Tintin támhle. Zkrátka všechno s Tintinem - na rozdíl od ostatních ochodů v Bruselu mají i extra drahé věci s motivem Tintina a speicální limitované edice čehokoli...kam se dá nacpat Tintinovo logo. Obchod je prakticky v centru).
Comics shopy v Paříži:
Asi největší krám s komiksama ve vesmíru: Virgin Megastore (prakticky celé patro komiksů)
Btw. v Paříži je prý stálý bleší trh s knížkama, kde se dá sehnat úplně všechno. Docela by mě zajímalo, jetli někdo neví, kde to je.
Proc ne na CDB? To mi prijde jako vhodny misto, navic se me porad nekdo pta, kde je ve Vidni nejaky comicshop :)
Ale mozna vas trochu schladim. Zalozme na to treba forum. Zkuste dat dohromady tech shopu aspon 20. Na co narazim. Napad je to skvely, ale smrdi hlavne tim, ze po prvni trech zaznamech bude dalsich par let hnit.
Jinak pokud by se toho nekdo chtel ujmout, treba shops.comicsdb.cz nebo shops.comx.cz domeny vam klidne propujcim.
A to je mi dobre myslenka. Tenhle rok mne jeste ceka Spanelsko, Rusko a mozna Italie, tak kdyby vznikla stranka, kam by uzivalte mohli psat sve dojmy, tak ja bych jiste ocenil. Asi na comicsdb.cz, ale treba na Crwi nebo Markyzovi stranky.
Ujme se toho nekdo? Staci sekce "comicsarny v zahranici" a formular - kde, moznost vlozit odkaz na google mapicky a textove pole na dojmy:).
Taková myšlenka (podnět): nechtěl by někdo založit stránky (nebo přidat na svoje) něco jako databázi evropských (světových) komiksáren? ....... By tam mohla být země, město, adresa, případně link na jejich stránky a subjektivní hodnocení výběru, atmosféry, cen... atd. ........ Já, že plno lidí cestuje, sepárátně navštěvuje různé komiksárny a tak. I já když někam jedu, tak se nažim v daném místě nějakou navštívit. Ovšem problém je, že když neumim místní jazyk, tak se to blbě hledá a stránky mívaj většinou taky ve svym jazyce...... a pokud nějaký najdeš, tak člověk nemusí poznat zda ten obchod stojí zato. .... tada ani nevim, zda by o takový stránky stál někdo jinej mimo mě?:)
Benji: Já už taky nic neudržím - dyk tys to tu psal už v únoru:
"Malé vyzvídání u Arga:
Dobrý den, na letošní rok chystáme tyto díly - Vulkán Vaucansonů, Donžon - Svatba s překážkami, Donžon - Návrat s fanfárami - první z nich bude pravděpodobně v dubnu, další pak nejspíš do konce roku.
Přeji hezký den
Zdenka Křikavová"
Děkuji Vám, Zdenko; děkuji vám, Alenko; děkuji ti, Benji. :---)
děkuji za Váš email. Další díl Donžonu (pokračování řady Soumrak) vyjde pod názvem Vulkán Vaucansonů v dubnu. V průběhu letošního roku pak vyjdou ještě dva svazky z řady Zenit. Plánujeme, že každý rok vydáme asi tři svazky.
No, asi chtěli původně pokračovat v původní sérii Zenit ("Svatba s překážkami" by měla podle všeho navazovat na "Dračí čáry"), ale pak se rozhodli navázat na "Soumračnej" "Dračí hřbitov". (Uff, tak tohle už hraničilo s ÚVAHOU - jdu si dáchnout, jsa vyčerpán... :---) )
Emily znám jen jako motiv z dámských triček, kabelek, kalhotek... U nás se prodává hlavně v skate shopech. Když jsem to viděl poprvé (Emily The Strange), velkou šanci na přežití jsem tomu nedávál :-) Moje přítelka si tuhle značku celkem oblíbila, už je i komiks a četl jsem něco o celovečerním filmu :-))
willis: Ad Velislavovka - ta cena na aukru je imho dost nadsazená. Na výrobu kopií např. do knihoven a podobně existuje regulérní firma, která na zakázku dodává kopie starých rukopisů - včetně vazby a všech vyfikundací okolo. V Městský knihovně v Plzni mají VB k prohlídnutí... a bylo nám řečeno, že běžná cena faksimile starých rukopisů se pohybuje kolem 20 - 40 tisíc (barva, čb je levnější). Heh, jsem zvědav, jestli to chlapec prodá. Prej 149 hadříků za knížku a za dopravu chce 120 kaček. Šprýmař....
:-) Slaine: A jinak dodávám, že jsem jí měl tak půl hoďky v pazourách a Velislavova bible podle mě fakt nesplňuje parametry databáze :-)
willis: To je teda vyzva :-D Btw jak tak na to koukam, asi by to melo byt v databazi ne? Co rikate admini :))? Nenapisem tomu cloveku at nam posle scan? :))
vasek: už to tu psal invape, je zdarma k vyzvednutí na adrese R-mosty v Praze, ale já osobně jsem je požádal na kancelar@r-mosty.cz, jestli by nebyli tak laskaví a neposlali by jej poštou ... a oni byli tak laskaví :-)
Nevíte, kde se dá sehnat ten rómský komiks? To je jakože něco populárně naučného, občansky tolerantně didaktického a zdarma distribuovaného? :-)
Jinak Plzeňácí: LK ve Smetance mají pár výtisků Ruddyho. Asi čtyři kusy. Jsou maskovaný v policích s dětskou literaturou v zadním koutku, druhá police z prava.
Jo v těch LK maj mimo "očka" ještě "Ruddyho" za 49,-, ale těch tam bylo pouze pár a je možné, že ho maj pouze "Na Poříčí" (ale to je jenom moje spekulace)
nedávno se na aukru objevil komiks DROM popisující romskou historii. Vydala ho neziskovka s webem r-mosty.cz tady u nás v Práglu. Komiks je zdarma v tištěné i elektronické podobě. Elektronická verze mi nešla stáhnout k dnešku nešla ztáhnout.
No ona to asi nebude ta úplně nejzachovalejší verze, páč taková "9,2CGC" je přes 500.000,- a koukám, že "9,8" se dala pořídit za 1.700.000,-USD!!! Kolem těch 128.000,- se pohybuje tak "5" až "5,5" a to už je skoro na úrovni ošoupaných čtyřlístků v běžnejch antících;-)
andre: To je divný, v tý Krumlově knížce (Stručné dějiny komiksu) je uvedena cena 994 000 dolarů a má to být žebříček z roku 2006. Na Týdnu bude pravděpodobně chyba.
A já myslel, že se jeho cena pohybuje kolem 1.000.000,- dollarů, tak to jsem zklamán. Za takovej pakatel do toho ani nemá cenu chodit, to budou bankovní poplatky a poštovný dražší....:)
sice už mam nějakou dobu inzerát, ale raději to hodim i sem. kdyby náhodou někdo prodával (nebo věděl kde koupit) Trollí války #3: Čas létajících petaurů , plz. dejte vědět. dik.
Malé vyzvídání u Arga:
Dobrý den, na letošní rok chystáme tyto díty - Vulkán Vaucansonů, Donžon - Svatba s překážkami, Donžon - Návrat s fanfárami - první z nich bude pravděpodobně v dubnu, další pak nejspíš do konce roku.
Přeji hezký den
Zdenka Křikavová
Argo
Jo a ještě jsem koukal že v databázi chybí
Čtyřlístek: Zádrhel se vrací z roku 1992