Pindárna Obecný pokec o čemkoliv.

Je fuk, jestli se to jmenuje egmont nebo alicanto... Pokud tam zůstanou ti samí lidé a nic se nezmění. Jako je pěkný, že se chlubí zrovna star wars, jejichž vydávání v posledních deseti letech nebylo pain in the ass, to byla pravá středověká tortura...
@jh666: ano, měl by to být Rebranding
Jestli to chápu dobře, tak se Albatrosu sešlo více věcí:
- AM dotáhalo akvizici Libristo média
- Netuším kolik % podíl měli v české pobočce Egmontu, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak tam měla podíl i původní dánská matka Egmont group - a oni se prý stahují z ČR (ale to neumí potvrdit).
- AM pak logicky musí pro některé české tituly, jež vycházeli v Egmontu, najít jiný brand.

Tohle bylo prý na sockách Egmontu (než je přesměrovali na Albatros Media):
Třicet čtyři let. Přesně tak dlouho působilo nakladatelství Egmont na českém knižním trhu. Po celou tu dobu přinášelo čtenářům příběhy globálních značek: od Asterixe přes Disney až po Marvel či Star Wars. Nyní nadešel čas na změnu – Egmont našel pokračovatele v nové značce ALICANTO. Redakce ani zaměření portfolia se nemění, nová značka bude nadále čtenářům přinášet to nejatraktivnější z mediálního světa TV seriálů, filmů a počítačových her. A proč právě Alicanto? Toto jméno patří ptákovi z chilské mytologie, který lidi s čistými úmysly může dovést k pokladům. Stejně tak nakladatelství Alicanto provází čtenáře od příběhu k příběhu jako k největšímu bohatství ze všech koutů světa. Knihy se značkou Alicanto budou v prodeji od července, v předprodejích a na webech se objeví od 20. května. Jedním z prvních titulů nové značky bude speciální vydání dvanáctého alba francouzského komiksového fenoménu: Asterix a olympijské hry. To vyjde 26. července – přímo u příležitosti zahájení Letních olympijských her v Paříži.
Ja to pochopil tak, ze si k tomu Sandmanu jen tak odskakuje, protoze to jako revize neni nic extra lukrativniho. Ale jak padlo, cely se to natacelo, tak se to nekde objevi, my to tu tak jako lovime z pameti a bylo fakt horko.
@Zack: to mi spadl kámen ze srdce :) tak snad to nebude Viktor protahovat (jen tedy, co vim, tak toho ma ted tolik, ze nevi, kam drive skocit... kor, kdyz jeste k tomu ziska po zasluze Zlatou Stuhu za preklad "D" od Fabera pro teeangery)
SomeOne: Netuším, přišel jsem na to náhodou, když jsem projížděl připracované tituly na stránkách Albatrosu.
jh666: tak snad nedojde k poklesu kvality a budou na tom delat ti sami lide. Je Alicanto jine nakladatelstvi, nebo se jen Egmont prejmenoval…?
Kdyby někdo nezaznamenal, asi v rámci Albatrosu končí Egmont. Tituly, které vydával, budou nově vycházet pod značkou Alicanto.
@Zack
Díky za upřesnění.
Myra82: Prohodil, samozrejme Viktor Janis. Richard Klicnik pomohl s novou obalkou od Bollanda.
@soulbringer
Teď jenom doufám, že jsem to jméno neprohodil s jiným titulem :). No, každopádně to natáčeli, mají to hodit na YouTube.
@Myra82: jako já to samozřejmě ve 2024 nečekám, ale fakt mě zajímal nějaký realistický jízdní řád - pokud to tedy publikovali / alespoň naznačili. Ad překlad - u Sandmana si stěží umím představit někoho jiného než Viktora Janiše (ačkoli chápu, že ten má poslední roky dost na pilno... ale že by ho k tý korekci vlastní tvorby nepřizvali?... Jako já Sandmana četl fakt dávno a asi to dám bzry i kvůli serošu znovu, ale nepřišlo mi, že by ten překlad byl špatnej)
@soulbringer
Kdy Sandman vyjde nepadlo. Bylo řečeno, že vydají 2, max. 3 omnibusy za rok. Tzn. tento rok ještě vyjde 2. Preacher. V 1. čtvrtletí 2025 3. Preacher. Pak by mělo vyjít Seven to Eternity. Tzn. 1. Sandman někdy z rok? Možná na konci 2025. Bude na to prý dost práce. Mají ještě ladit, upravovat překlad. Konrétně Richard Klíčník.
@Myra82: to je hustý, to jsem si vůbec nevšiml - měl jsem za to, že zrovna Sandman nebyl nikdy problém sehnat v tý barvě a teď koukám, že už není k mání ani předehra... chápu správně, že poté, co s tím vyjel Netflix, že to zmizelo z pultů?... To bych řekl, že když vemzu tohle + další série, co natáčí Netflix, že by se to mělo prodat.

Byl nějaký jízdní řád, kdy chtěj vydat první, druhý i třetí díl, pls?
@Myra82:

Aha, díky, tak to pak dává smysl.
Ty bonusové věci ( např.Smrt jsou vyprodane). Pokud by se omnibusy špatně prodávali, dotisknou ty věci klasický.
1.a 2.omnibus obsahuje komplet řadu sandmana. Ve 3.jsou věci jako Srmt 1.a2.dil. nebo Předehra.
V tom třetim omnibusu je pokud je to kopie puvodnich omnibusu - Predehra, Lovci snu a dva dily Smrti. Z toho ty prvni dve uz vysly v pevne vazbe. Tak mozna to neni az tak dulezite to vydat? imho
@Myra82:

Myra82: To fakt takhle na férovku oznámili, že 3. díl vydají podle prodejního úspěchu prvních dvou a nebo je to jen vtip? Pokud to myslí vážně, kdo pak ty první díly koupí, když ani nebude mít jistotu, že to vydají celé?
123peta Ten 3.omnibus vydají v případě, že se bude dobře prodávat 1.a 2.omnibus.
Eternity pohromade, Sandman kopiruje ty puvodni luxus omnibusy:
https://darkregions.com/cdn/shop/products/sandman-set_2000x.jpg
Myra82: na kolik omnibusů plánují toho Sandmana a seven to eternity?
Legendy DC: Batman: Kult, Batman x Spawn. Pokračování klasické série Batman, další 2 knihy série Legendy Temného rytíře, další série Jokera, One bad day - Catwoman, Freeze
Nemohl by někdo specifikovat tu tunu Batmana? Od Marvelu neplánují nic?
Sorry, píšu jak tatar, asi únava materiálu. Chtěl jsem napsat, že Šogunuv popravčí se tam podel mé neřešil.
Fort: Mám za to, že neřešili,
Kdy vyjde Šógunův popravčí tam nezaznělo?
Princip je jednoduchý, nepůjde to do široké distribuce, ale pouze tam kde si obchodník dané knihy bude chtít koupit a nést část rizika vydané novinky, primárně eshopy...
Crwecon 2024:
Dále se mluvilo v nové limitované verzi o Království tvé a Liga výjimečných (spíše první dvě knihy).
Vše ve velikosti amerických omnibusů a dle úspěšnosti předchozích limitovaných omnibusů
Fort: to za 10K budou prodavat normalne :))
Bych jim poradil, ať to vůbec nedávají do prodeje a za 10k to prodávají na aukru.
Sandman bude mít limitku s kresbou od Talbota- extra pro Crew a extra limitku v prave kuzi
Myra82: díky, Sandman omnibus skvělá zpráva, Seven to Eternity bych třeba radši viděl vydané u Mighty Boys, kort když teď vydali od Remendera Agenta strachu,...
2025
Seven to Eternity omnibus
Sandman omnibus
Tuna Batmana, Batman x Spawn, Lednice plná hlav, Murder Falcon
Máme někoho na crweconu kdo sepíše průběžnou reportáž?
@S313: Legendy jsou série, protože vychází dle originální série.
@SomeOne: Osobně bych řekl, že Legendy jsou taky edice. Série je příběh rozdělený na několik částí. Edice jsou třeba navzájem nesouvisející díla zastřešené společným tématem.

Garfield, Preacher, Transmetropolitan - série
UKK, MDEK, NHM, Legendy - edice
Trip: Batman - Legendy Temného rytíře je přímo název té série. Pro ty ostatní by se spíše hodilo označení edice :)
Vedel by mi niekto ozrejmiť ako funguje rozdelenie komiksov o Batmanovi vo všetkých tých rozbehnutých sériách?
Napr. tu máme "Legendy DC" od Crew - tu sa nachádzajú všetky najlegendárnejšie príbehy z DC, takže niečo aj o Batmanovi - toto úplne chápem. Potom tu máme sériu "DC Comics - Legenda o Batmanovi" tu sa zase nachádzajú všetky najlepšie príbehy, ale už iba o Batmanovi. Čo má byť potom v sérii "Batman - Legendy Temného rytíře", alebo to nie je séria..? (samozrejme to ani nerátam "DC komplet" tam boli tiež o Batmanovi najlepšie príbehy..)
@seneke: Ale tak to je výtečná zpráva!
Autoři Belzebubů na Facebooku potvrdili, že druhá knížka je "ve výrobě".
Preachera mám komplet od BBartu, který se mi líbí a ladí k dalším brožovaným komiksům od nich, takže toto jde naštěstí mimo mě. :)
Osobně mě míjí podobné hurá akce na limitované edice Měsíčního stínu nebo teď aktuálně Preachera. Dávám přednost pohodovému předprodeji po vzoru CC nebo MB. Člověk na to má klid a čas ( pokud teda nehoní nějaké číslo výtisku u CC). Ale když o to někdo stojí a vyčeká si to, tak proč ne. Úplně bych to nehrotil. Asi mě moc obálka nezajímá. Horší by byl rozdíl v obsahu :)
sleepless: Za mě to je win-win z prostého důvodu, komplet teď seženeš v TPB za zlomek ceny, než třeba před pár týdny... :) Nutně být dotisk ani nemusí. Teď si buď koupíš 3x omnibus nebo komplet v TPB, který bude stat třeba jako dva standardní omnibusy.

deefha: Kdybys chtěl ty paperbacky, tak klidně napiš PM a domluvíme se.
Sleepless: Bylo vydáno ve své době přiměřené (odhadované) množství, nicméně časem se ukázalo, že bylo nedostatečné (a uděláme dotisk…). Limitní se dopředu (prodává a vydává) za (chceš-li kultovní) počin. Ano, vlastníš či můžeš vlastnit více speciální/méně sehnatelný kus. Avšak takto cíleně prodávané je to ještě o tom sběratelství, anebo je to už kalkul...
hellblazer: win-win by to imho bylo, pokud by šly ven společně s Omnibusy i dotisky vyprodaných původních broží
FB Disney Svět: Český Egmont chystá vydání kačeřích komiksů českého tvůrce Dana Černého! ✨
Mělo by se jednat o vydání k Donaldovým 90. narozeninám. Zatím je vše ve fázi příprav. Sám Dan Černý se nabídnul, že by komiksy přeložil. Prozativní představa je, že k tomu bude Černodanem napsaná předmluva. Vydání se odhaduje před letošními Vánoci. https://www.facebook.com/DisneySvet/posts/pfbid02JPV1D5CddXgR465VLhkFubTCfDWMnfuRTWC7DfMsMdD2NVb5e4DzfzgvNxT7DEr3l

Deefha: bych pockal na ty, co se vyroji na knihobotu :)