Já mangy které vycházejí venku neznám , ale líbilo by se mi , kdyby tu vycházelo víc věcí , co nejsou primárně zacílené na teenagery, i když by se asi tolik neprodávaly, často třeba zjistím , že nějaký hraný film je podle mangy , napadá mě třeba Naše malá sestra Hirokazu Koreedy a série Makanai: Jak se vaří pro Maiko od téhož . Uvedl bych víc příkladů, ale paměť mám jak ementál.
Crew včera oznámila na Neko Anime Baru nové mangy. Bylo přislíbeno, že postupně vyjdou všechny mangy od Itóa, tak i od Tanabeho.
Goodbye, Eri - volume 1
Look Back - volume 1
Attack on Titan: No Regrets - volume 2
H.P. Lovecraft's The Hound and Other Stories - volume 1
The Haunter of the Dark - volume 1
Lovesickness: Junji Ito Story Collection - volume 1
SkillJam: Jo, víceméně to tak je. Některé vzácnější kousky se dají prodat o něco dráž, ale už to není tak, že by ti za to lidi vysolili litr na dřevo a políbili prsten... tuhle jsem sehnal Občanskou válku za 380 a to jsem se jen rozhlídl po antikvariátech a bazarech. Ona totiž spousta z těch vzácnějších (Starej dobrej Logan, Občanská válka, Wolverine: Zrození, 1602, ...) tu už vyšla podruhý, takže komu chyběly, tak je pořídil v jiným vydání.
Zdravím všechny, rád bych radu ohledně prodeje knih ze série UKK. Dá se obecně říct, kolik by bylo tak rozumné chtít za jednu? Co jsem koukal na ostatní, je takových 150 kč/ks cena přiměřená? Jsou v dobrém stavu, drtivá většina jen koupená a nikdy ani nečtená. Nebo jsou tam nějaké díly, na které si dát pozor, že jsou třeba vzácnější nebo tak něco? Moc se v tom nevyznám, potřebuji jen udělat místa v poličkách. Díky moc za rady.
prosba: máte-li někdo při ruce nějaký český překlad jakéhokoliv Kapitána Ameriky a nestálo by vás to moc času, nevyfotil byste mi prosím libovolný panel/stránku, kde CA oslovují "Cape"?
Kazuo Umezz - Drifting Classroom (inspiroval hromadu autorů včetně Junjiho Ita)
Osamu Tezuka - Apollo's Song (perfektní, pokud chcete ve tři ráno sedět stočený v klubíčku v rohu sprchového koutu a řvát: "Proč, Bože, proč!!!")
Yuki Fujisawa BioMeat: Nectar (příjemná akční oddechovka plná příšerek se slabostí pro lidské maso, kde 90% postav má íkvé tykve)
Norihiro Yagi - Claymore
Yuuto Suzuki - Locker Room (jednohubka od autora Sakamoto Days; co se stane, když v šatně najdete skříňku, co vám může splnit vaše přání)
Kouta Hirano - Hellsing (kultovní hororová rubačka, která by už konečně měla sakra vyjít v češtině)
Junji Ito - Remina
Hirohiko Araki - Jojo's Bizzare Adventure (kultovní série, plná příšer a body horroru)
Rei Mikamoto - Big Tits Dragon (Big Tits Zombie) (Legendární minisérie o striptérkách, co se snaží přežít zombie apokalypsu; existuje i hraný film, kde hlavní role ztvárnily slavné JAV herečky)
Kentarou Satou - Magical Girl Apocalypse (brutální vyvražďovačka plná zombie, body horroru a magických holek)
Akihisa Ikeda - Rosario to Vampire (shonen série začínající jako slaďák s monster holkama, který se postupně vyvine v šílenou akční rubačku)
Kaiu Shirai, Demizu Posuka - Spirit Photographer Saburo Kono (kluk se snaží vyrovnat se smrtí své sousedky)
Atsushi Nakayama - Zombie Maria (jednohubka, kluk se jednoho dne vypraví do lesa a najde tam zombie holku)
Haro Aso, Koutarou Takahata - Zom 100: Bucket List of the Dead (Příběh kancelářské krysy, co si rozhodne pořádně užít zombie apokalypsu)
Taizan 5 - Ichinose's Family Deadly Sins (rodina se probudí v nemocnici z kómatu se ztrátou paměti, postupně se snaží zjistit , co k tomu vedlo)
Hechii - The Dark Doctor Ikuru (postapokalyptickým světem cestuje doktor, který se strašně moc snaží umřít; bohužel mu to moc nejde)
A teď dvě série které musí vyjít v češtině a budu je cpát násilím všem vydavatelům, co se mi dostanou do ruky:
Taizan 5 - Takopi's Original Sin (mimozenšťánek Takopi se vypraví na Zem rozšiřovat radost a štěstí, jenže nepočítal se zkažeností lidské duše)
Yasunori Tanaka - Summer Time Rendering (Vysokoškolák se vypraví domů na pohřeb své lásky. Postupně zjistí, že neumřela při nehodě a její smrt je spojená s konspirací, jejíž členové mají slabost pro lidské maso)
Když jsem viděl prvního Vetřelce, tak jsem taky asi tři dny nespal. :-) A první "velkej americkej" film, na kterým jsem byl asi v šesti či sedmi letech v kině, byl Indiana Jones a Chrám zkázy a to mi taky pěkně naložilo.
Z her určitě Hexen, jak se tam na počátku na člověka hrnou hordy hnusných pavouků s brutálními zvukovými efekty...
komiks: Džundži Itó asi cokoliv od nej
kniha: bible (stary zakon, cetl sem nejakou vydanou v 30tych letech u babicky na prazdninach, a pak sem nemohl spat )
film: Vetřelec (prvni zhlednuti:))
gamesa: The_Thing_(video_game)
Za mně rozhodně Ketchum, který psal ve stylu sedmdesátkových hororů - studený, odtažitý, neuhýbavý, nasraný. Teď vyšel Den žen, což je dost zajímavý pohled na zombie horor. Pak Po sezóně, Dívka od vedle (ale to je fakt hodně nepříjemná věc), případně mstitelský Red či minimalistický western Křižovatky. Má od něj vyjít Probuzená, což byl pokus psát jako King, aby získal masový úspěch. Nezískal a spíš bych se tomu vyhnul.
Jinak souhlasím s Gmorkem ohledně Landsdalea, ten je skvělý. Smrt před úsvitem a Ghúl mě taky bavilo. Určitě bych přihodil Hex od Heuvelta (a i Echo je fajn), to je taky hodně zajímavě vybudovaný příběh.
Ještě bych tu měl zmínit Břeh temné vody od Joe R. Lansdalea, to je trochu utajená perlička, i když to není čistokrevný horor. Kdybych měl zmínit autory, u kterých bych chtěl, aby jim tu vycházely další knížky, tak: Joe R. Lansdale, B. Keene, Robert R. McCammon a M. McDowell.
od horor: Knihy, které mě bavily a nemám problém je doporučit: R. Bloch - Tajemství červa, R. Marasco - Obětiny, J. Langan - Rybář a Širá, masožravá obloha, B. Keene - Ghúl, Graham Masterton - Dům tisíce šepotů, Robert R. McCammon - Smrt před úsvitem a Prokletí rodu Usherů, M. McDowell - Elementálové, R. Campbell - Děsivé důsledky, Graeme Davis - Královny hrůzy.
Podotýkám, že jsem čtenář, který vyhledává především atmosféru a zajímavé charaktery postav.
Z filmů v poslední době zdařilá australská duchařina Talk To Me a drákulovská The Last Voyage of the Demeter.
Ze seriálů mě baví vedlejší série u Walking dead - Dead City a Daryl Dixon.
soulbringer: Já taky vyrůstal na hororech a taky na těch od Kinga. Už jsem to tady i kdysi zmiňoval. Nicméně ty horory jsou se mnou víceméně celý dospělý život, i když jsem s něma měl chvíli problém - v dobách s depresí sem je číst nechtěl, abych si ji neprohluboval. A když jsem se z deprese vylízal, tak mě na ně chuť taky přešla, neměl jsem chuť na tu negativitu, omezenost toho subžánru. Letos si po letech ten žánr ale zase celkem užívám. Víc než čistokrevný horory mě baví příběhy s neoddělitelnými prvky hororu (např. knihy od Holdstocka).
Můj žebříček není moc originální:
Komiks / manga: Džundži Itó: Spirála / Tomie
Kniha: Clive Barker: Knihy krve
Film: Vetřelec
Hry nehraju, tak přidám výtvarníka: H. R. Giger
soulbringer:
Kniha: mně se strašně líbilo Devolution pd Maxe Brookse (autor World War Z). Malá hi tech osada v lese je odříznuta od světa po výbuchu sopky a osadníky nahání tlupa sasquatchů. Nevím, jestli to je tím neokoukaným tématem, anebo Brooksovým barvitým popisem, ale prostě to na mě fungovalo, jak uź dlouho nic.
Gmork: Já sjem tedy taky vychovanej knihama od Kinga, ale horory jsem bastil predevsim jako mlady dospivajici. Cim jsme starsi, tak me spise bavi dobre napsane (nakreslene) thrillery, detektivky, fantasy, dramata, ale klidne i "krvaky", kde jde predevsim o hloubku a plasticitu postav s malou predikci vyvoje deje... a proste, cim jsem starsi, tak me horory, i ty komiksove, prijdou infantilni, jednoduche apod. Hledat tam perlu je imho na me uz docela obtizne. Co te v posledni dobe vlastne opravdu vzalo z tohodle ranku?
Tak me napada, napisou treba i ostatni TOP 3 horory v kategoriich:
Alfi: Asi tě zklamu, ale moje TLOU part 3 je čistokrevný horor, kde jde především o atmosféru, moje velké vzory jsou S. King, Dan Simmons nebo Robert R. McCammon, takže je to spíše v tomhle vypravěčském rytmu. Má to dvě linky, ta s Abby se stará o akci, ta s Ellie je ryzí horor. A příběh začíná po událostech na konci herní TLOU 2. Očividně z Naughty Dog další pokračování hned tak nevypadne, tak jsem se rozhodl, že si ho napíšu sám.:) Po stovkách přečtených knižních hororů je načase to taky zkusit. Knížka se bude příští rok tisknout, ale jen v rámci několika kusů pro rodinné příslušníky, beta čtenáře a pro lidi, kteří mi s tím pomáhají.
Radek: Mně taky na první dobrou vychází, že zrovna u TLOU jsou dost v plusu. Ale jak jsem psal - moc by mě zajímalo při jaké částce se u “merche” lámou tyhle pohledy:
- “zbláznili jste se? Dyť je to holka, co má 14 let. Ty práva vám nedáme, tohle přeci může poškodit naši značku, ostatně teď to točíme s HBO…”
- “na těchto podmínkách se dohodnem, jen prosím o trochu starší verzi a oficiálně se bude prodávat jako osmnáctiletá hrdinka… bylo nám potěšením s vámi spolupracovat…”
radek: Jestli jim to fakt vytřískalo takový prachy, tak se nedivím, že místo dalšího pokračování dělají remake (remaster?) dvojky pro ps5. To taky musí být byznys. Udělali dvě hry a protáčej to, jak kolotoč.
seneke: "According to the LinkedIn profile of a former Sony executive, The Last of Us has made $1 billion in revenue as of 2020."
Takže tam není PC verze jedničky, prodeje dvojky už nejspíš ano. Dvojky se za první měsíc prodalo skoro 3 miliony kusů. Červen 2022 by to mělo být kolem 10 milionů. Aktuální číslo po dalším roce jsem nenašel. Pořád mi z toho vychází, že jsou hodně v plusu.
seneke: A co se týče Naughty Dog a jejich posledního počinu, kdo kde říkal, že jsou na tom blbě? Ty prodeje jsou obrovské. Vývoj Last of Us 2 měl stát kolem 200 miliónů dolarů. Pokud zároveň tvrdí, že prodejem získali u franšízy už přes miliardu dolarů, z finančního hlediska mi to přijde, že jsou celkem dost v plusu...
seneke: nějak tomu finančnímu průšvihu Horizon Zero Dawn nevěřím... vzhledem k odhadovanému nákladu na vývoj a prodaných kusů a všech věcí kolem vydělali HODNĚ milionů dolarů (tak, že se vývoj několikrát zaplatil). to mi jako průšvih nepřijde...
soulbringer: Naughty Dog a další Sony studia jsou na tom dost blbě. Vražej to výroby produktu kilotuny peněz a i když se hry jakžtakž prodávaj, tak se jim to nezaplatí.
Například Horizon Zero Dawn, který se výborně prodával, byl z finančního hlediska průser, protože se studiu kompletně nevrátily ty nekřesťansky gigantický prachy, co do toho vložili. Je pěkný, že se prodalo několik miliónů, ale studio potřebovalo, aby se prodali DESÍTKY milionů.
Tak obecně je známo, že celý porno-průmysl byl dycky průkopníkem a motorem řady technologických a mediálních změn i inovací. Takže ani ty panenky nejsou úplná novinka a s tím, jak teď akceleruje GAI, to bude brzy ještě zábavnější. Nicméně řada firem narazila v momentě, kdy se snažili prodat / napjacovat svůj produkt na jiné populární obsahy, které jsou chráněny autorským právem či na "dvojníky" celebrit... na druhou stránku je porno průmysl známej také tím, že všechno se dá koupit, takže by mě spíše zajímala cena za jakou prodalo herní studio vizualizaci Ellie pro výrobce těch panenek pro dospělé, aby si ji Gmork mohl objednat... Jdu si otevřít účetní uzávěrku Naguthy Dog a snad to pod licencemi najdu :)
(při psaní tohoto příspěvku mě trochu přeběhl mráz po zádech, když jsem se snažil domyslet, co všechno vlastně skrývá Gmorkova knihovna a sklep)
Musím se přiznat, že jak píšu Last of Us part 3 (příběh už má přes 300 stran), tak v knize jsou dvě sexuální scény. Jsou ale lesbické a poměrně decentní, takže by si Alfi a yogi na své nepřišli. Snad příště, až budu psát part 4.:)
Ale zaujal mě tento byznys, s tím jak je to mladé odvětví a jak jde s vývojem skokově dopředu. S dnešním vývojem umělé inteligence bych se nedivil, kdyby vám za pár let taková umělá ženština udělala ráno snídani a pokecala by s vámi třeba o kultuře. Nejvíc se mi z těch panenek líbí Yennefer, přesně takhle jsem si tu čarodějku představoval.
Ale moc si nedokážu představit, jak se s takou pannou dá špásovat, některé mají přes 40 kilo. Někteří slabší pánové, když je taková panna zalehne, mají určitě problém se zpod své krásky nakonec vyprostit.:)
Teď něco z jiného soudku, při hledání figurky Ellie z Last of Us jsem zjistil, že umělé panny na sex prošly za ta léta velkým vývojem (každý si jistě vzpomene na scénu s nafukovačkou z Diskopříběh 2). Ty cenu jsou sice brutální, ale dovedu si představit, že nějaký fanatický fanoušek Lary Croft, Zaklínače, Final Fantasy může chtít mít svoji hrdinku takhle realisticky v životní velikosti, a ani to nemusí mít na sex. Tak mě napadá, co by tomu řekli doma, kdyby mi poštou přišla taková Ellie z Last uf Us.:) https://www.sexymalena.com/collections/game-lady-doll/
Pokud nevíte, ve kterém vlákně přesně rozjet novou diskuzi, tak pravděpodobně toto bude to pravé. Také zde končí offtopicy z jiných vláken. Tak trochu odpaďák.