Novinka The Gods We Touch od Aurory Aksnes je na světě. Desku jsem si už poslechl a není v ní tolik hitů na první dobrou jako např. u All My Demons Greeting Me As A Friend. Chce to víc poslechů a objevovat hudební nápady pozvolna.
Film o životě, o myšlenkách, o pocitech. Sledujeme příběh normálních lidí, kteří zažívají krásy i krutosti života. Není to ovšem vyprávění typické pro Hollywood a ani se tu nehraje na citlivou notu jak to bývá u uměleckých a autorský filmů. Ne, vypráví se jednoduše upřímně.
Jářku, tak mne zdejší přehledy donutily uvědomit si, že jsem za rok 2021 viděl asi tolik (nových) filmů, že by výběr tří těch nejlepších vypovídal spíš o mém vkusu než o tom, co v jeho hledáčku vyčnívá nad ostatním. A seriál jsem viděl jen jeden, nadto více než deset let starý. Pokusím se letos polepšit a neodkládat nové filmy na další roky.
Ale poslechl jsem si celkem dost nových alb, tak aspoň tady nejsem snad úplný neandrtálec (jakž takž). Tři doporučeníhodná alba, která mi jako první přišla na mysl:
- Nurse With Wound: 3 Lesbian Sardines
- Merzbow/Prurient: Black Crows Cyborg
- Edward Ka-Spel: The Prints of Darkness
Díky všem za účast v anketě - teď mi dávaj některé vaše recenze/komentáře ještě větší rozměr. (budu rád, když tady přibydou i další). Naivně jsem si myslel, že v pandemii stihnu přečíst více knih, více komiksů a taky stihnu více seriálů, ale za 2021 mám stále co dohánět. Nicméně, když už jsem to rozjel, tak zkusím přijít s doporučením i já:
DRAMA - seriál
- Bludné kruhy (HBO)
- Boj o moc (HBO)
- The Morning Show (Apple+)
KRIMI - seriál
- Mare z Eastownu (HBO)
- Casa de Papel (Netflix)
- Peaky Blinders (HBO)
COMEDY - seriál
- Na mizině (YT - Tigři)
- Bílý Lotos (HBO)
- Teda Lasso (Apple+)
FATNASY - seriál
- Hra na Oliheň (Netflix)
- Zaklínač (Netflix)
- Stranger Things (Netflix)
SCI-FI - seriál
- For the Mankind (Apple+)
- Altered Carbon (Netflix)
- Westworld (Netflix)
Animované - seriál
- Arcane (Netflix)
- Love, Death & Robots (Netflix)
- Rick & Morty (Apple+)
FILMY (pokud ty kina byla otevřená, že...)
- Duna
- Last Duel
- SpiderMan - Bez domova
a tu hudbu poslouchám de facto furt stejnou (inu, klasika je stále klasika).
Ještě mi došlo, že jsem v kině viděla díky staršímu synovi poměrně dost animáků.
Takže za dospělý filmy Anette a Gunda a Síla (ten dokuš o Filovi) a za animáky volím Raya a poslední drak a Soul.
A z hudby Maneskin.
Fimi: Tohle platí ode dneška : ....nařizuje organizátorovi akce neumožnit přítomnost více než 1000 diváků...
... vzdálenost diváků od jeviště nebo jiného místa určeného pro vystupující nebo sportovní plochy musí být nejméně 2 m a všichni diváci musejí být usazen
To jako budete sedět na té Gojiře? A dovnitř pustí jen 1000 lidí a zbytek bude poslouchat venku?
Už jen to že pořadatel tu akci nijak nepromuje, na fcb je poslední post 5.7.
Fimi: To máš informace odkud ? Vloni kapely rušily evropské tour týden před zahájením . Já mám taky lístek na 25.1. (Dry Cleaning) a klidně půjdu třeba znovu na Spidermana , jestli to klapne . Jinak já ti to přeju ( a hlavně sobě), ale jsem spíš pesimista , letos to bude stát za hovno , stejně jako 2021. A pokud ne , budu jen rád.
yogi: no když to vezmeš takhle tak ano...nejlepší hudební živák v mém případě Hypocrisy. Jinak ti doporučuji seriál Yellowstone a 1883 což mapuje události Yellostonu, Severní vody, taky super seriál...
25.1. je v Praze Gojira, mám jeden lístek navíc, nemá někdo zájem?
Fimi: Fimi : No bať , a The Cure taky nic nového nevydali, jen od nich asi na týden odešel Simon Gallup. A koneckonců Duna ani Bond taky jaksi nebyly vyrobeny v roce 2021, jen měli premiéru . Ale konec legrace,v zadání bylo viděno v roce 2021, jinak by to byla diskriminace menšiny , která žádný nový seriál neviděla, i takový jsou mezi námi .
Filmy ( viděno v kině ) : Hollywood - Duna festivalovky : První kráva
West side story Paříž, 13. obvod
Není čas zemřít Quo vadis, Aida
Animák roku: Můj soused Totoro
Nuda roku v Metropoli (kino), aneb jak mi málem praskl měchýř a to zcela zbytečně, močit jsem mohl jít klidně pětkrát, o nic bych nepřišel : Spider-Man: Bez domova.
Nejlepší trochu i český film : Muž se zaječíma ušima
Seriály : Co děláme v temnotách
Domek z karet
Hudba : naživo - Squid v Underdogs
Panenské plameny, ehm, taky v Underdogs
Jana Kirschner v Cafe v lese
: do uší - dva nové songy Lets eat grandma
čtení o hudbě - Simon Reynolds - roztrhej to a začni znovu : Post punk 1978 -1984 ( zatím jen listuju)
Filmy: Duna, Last duel, K zemi hled (v závěsu Last night in Soho)...ovšem akční filmy rozhodně Rozhněvaný muž, Nikdo, tomorrow War
Seriály: 1883, Mare z Easttownu, Zahradníci
Hudba: album Blood Red Throne, Obscura, Aeon
Vše jsou novinky 2021, pokud jsem správně pochopil zadání. Žádné nové série zajetých seriálů, jinak bych v seriálu řekl Yellowstone třeba
Hezky jste to tady rozjeli a (docela po právu) vyhejtili pár posledních kousků… ale když máme poslední den v roce (a já ještě 3 dny volno), tak budu rád za vaše pozitivní tipy. Zkusím rozjet tedy mensi anketu na top věci, které vznikly ve 2021 / nebo jste viděli letos a jsou “must-see”. Jakýkoli žánr:
1) Top 3 filmy
2) Top 3 seriály
3) Top 3 hudební pecky
Milo Ano SC je lepší než kinoverze nicméně pořád velká slabota...z MCu filmů se mi Eternals, Shang chi i nwh líbilo, Matrix hooooodne velká slabota, zaklínač 2 série průměr, spíš podprůměr, Black Widow slabota, Bond slabota, Mortal Kombat, Venom 2 sračka.... sebevražedný oddíl se mi líbil, resident evil celkem fajn béčko...hodně se mi líbilo Poslední noc v Soho, duna, Last duel, K zemi hled, armáda mrtvých i armáda lupičů jsou fajn béčka...teď jsme dokoukali Zahradníci na HBO, sledujeme novou sérii Yellowstone a 1883, docela fajn byl Wheel of time...
Přijde mi, že letos toho vzniklo fakt hodně a měl jsem dost očekávání, která nebyla vůbec naplněna .. naopak se jede jedná sracka za druhou.
Když už, tak příklad Marvel: Black window - první třetina dobrý, pak sracka / průměr ..
Shang chi - klasický průměr, otravna kámoška z jumanji mě vyloženě srala..
Eternals neviděl (čekám další průměr), Spiderman neviděl (tady teda čekám víc , dvojka spidemana je snad nejhorší to od Marcelu :) )
Fimi - mne se Snyder cut líbil, určitě je o úroveň výš než klasická liga ... Ted mě napadá armád mrtvých, viděls?
Co Matrix 4? ;)
A Zaklínač 2.serie?
Hej, když se to líbí dolů hleď nebo jak se to.jmenuje... ? Porad to na netlfixu vede... Upřímně, čekal jsem , že to bude průměr, ale že mě to bude tak nudit, vyloženě ubijet... To bylo překvapení.
fimi - však já to nikomu nerozporuju, jak jsi možná pochopil.... ani se nehádám, dost možná na ten film musíš mít náladu, nevím. Kámoš to vypnul po půl hodině, tak jsme aspoň dva.
Novej Hellboy se mi taky líbí, ale beru ho jako béčko, stejně jako bloodshota... většina dnešních filmů spadá do šedi průměru, včetně těch komiksových, ale aspon nenudí jako tohle.. nehledě na to, jak je to "vtipný" nebo jaký to má přesah...