Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Co se stane, když venkovskou dívku, kterou nutí rodina (na střední škole! Ta ostuda!) dodržovat nesmyslné tradice spojené s něčím tak nezajímavým a starobylým jako… folklorem a obřady? Vykřičí nespokojenost do světa… a dojde k tomu,co si přála: vymění si tělo s úplně někým jiným. Jak se bude najednou chovat jako sebevědomý, bezstarostný velkoměstský kluk? A co teprve, když v tom začne hrát roli blízkost někoho,kdo vám díky nečekané změně začne rozumět? V tomto příběhu plném setkávání, míjení a hrozeb z minulosti i budoucnosti, které plynou z nepředloženého kroku, není nic jednoduché. Dokážou nakonec oba překonat osud, čas a nebezpečí spojené s vesmírem i přírodou?

Série je známá především pod názvem Your Name. (anglický název), než pod originálním názvem Kimi no Na wa..

Scénář
Makoto Shinkai
Art
Ranmaru Kotone
Obálka
Ranmaru Kotone
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Překlad
Jakub Štříbrný
Redakce
Lucie Kučová, Alena Mrázová
Žánry
romantický, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-252-5268-0 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Tisk
černobílý
Váha
183 g
Stran
180
Cena
269 Kč
Originál
Kimi no Na wa. #01 (Kadokawa Dwango Corporation, 2016)
Varianty
To bylo tvé jméno. #01 (2. vydání) (2022)
To bylo tvé jméno. #01 (2019)
 • Fry
  Fry admin12.12.2019 19:56To bylo tvé jméno. #01
  To bylo tvé jméno. #01 - Tak tohle byl pro mě stoprocentně jeden z nejsilnějších čtenářských zážitků tohoto roku, jelikož už dlouho jsem u knížky necítil tolik emocí jako tady. Oba dva hlavní protagonisty (Taki, Micuha) jsem si oblíbil během několika minut a každou radost i smutek jsem prakticky prožíval s nimi. Strašně moc si přeji, aby to tady Egmont celé dovydal a hlavně aby si tuhle sérii našli i samotní čtenáři, protože dostat se k této knize po třech měsících od samotného vydání (!), je u tak velkého distributora jako je Albatros docela zklamáním ... Za mě 5*!
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš15.10.2019 22:10To bylo tvé jméno. #01
  Nečekal jsem to, ale první, co mě trklo, je ta vůně papíru, stejně jak píše Mitsuko. Já ji mám zase spojenou s mými prvními Shonen jumpy. Každopádně komiks je podle stejnojmenného barvičkového filmu Makoto Šinkaie (všechny jeho delší filmy jsou barvičkové), který se mi dle čsfd jakž takž líbil, ale bohužel si z něj už moc nepamatuji, takže jsem se ponořil do čtení, jako kdybych příběh viděl poprvé. Micuha a Taki si spolu občas vyměňují těla (chce se mi spíš říci, že duše), na čemž je postavena zápletka první knihy. Na rozuzlení si ale budeme muset počkat. Je to opravdu oddychové čtení.
  "Mňužďoub."
  PS. měl jsem docela problém knížku sehnat. Našel jsem ji cca v pátém knihkupectví, a i tak tam po mně v poličce zůstala jediná poslední.
 • Mitsuko
  Mitsuko6.10.2019 14:14To bylo tvé jméno. #01
  Moc milý příběh a opravdu příjemný na čtení. Příjemno je asi ten nejvýstižnější výraz, který mi čtení téhle mangy navozovalo. Navíc nakladatelství použilo stejný typ papíru, jaký kdysi používal Zoner Press, tak jsem u čtení měla neustálý pocit nostalgie. :-D
  Co se týče příběhu, je to rozhodně zajímavý nápad, první díl je každopádně spíš takový seznamovací, ,,oťukávací”, jak už je zmíněno k v diskuzi. Vypadá to ale na opravdu pěkný počin. :-)
763