
Nesporně lepší a daleko realističtější kresba než u Obrázků z českých dějin.
Výborná věc pro malé zájemce o historii

to J.Connor: portréty sú niekde vyložene realistické a inde úplne plošné. Skús porovnať napríklad hlavu černocha a Munga Parka na poslednom obrázku zo strany 136...tých príkladov je množstvo...ruky sú odfláknuté snáď všade a nie vždy pasujú k telu...

Zdaleka ne takový kult jako Obrázky z českých dějin, ale stále hodně slušné dílko. Kresba je v tomto případě mnohem realističtější, na druhou stranu kniha postrádá oproti první jmenované vtip a smysl pro různé zajímavé detaily. Pro mě osobně také téma zámořských objevů není zdaleka tak zajímavé jako české dějiny a neposkytuje také takovu pestrost příběhů. Nepřijde mi, že by se kvalita kresby nějak měnila a hodnotím jí poměrně vysoko. Stále také samozřejmě platí, že je to pro děti nesmírně zábavná forma poučení.

Mám pri tom zmiešané pocity. Kresebná kvalita obrázkov sa rôzni. Každopádne je to fajn, že sa človek dozvie jednoduchou formou niečo nové z tejto témy.

Tak tuto knihu mám někde doma když sem byl vzorným školákem.Docela zajímavé.