Skot

Skot komentáře
naposledy online 3.5.2026 14:09skotak.m@quick.cz

Autor textu a scénáře, pokud se to tak dá nazvat se etiketou živí a tak zřejmě z již mnohokrát provařené látky chce ještě jednou provařit něco nového. S komiksem nemá nic společného snad jen výtvarnou stylizaci , ilustrační scénky. Nedovedu si představit , že tuto knihu bude schopen někdo přečíst a protrpět více než jednou.
Obvyklé schéma, autor zřejmě popisuje své vlastní zážitky a zážitky svých přátel. Jsem rád, že toto bodobí neradostného tápání mám už dávno za sebou Příběhy citlivých outsiderů na okraji společnosti, jednotlivé povídky se zlepšují od Alter ego až po Pozor bomba. Melancholické náladě odpovídá i statická kresba a důraz na scénář.Obvyklým nešvarem je převod barvené kresby na černobílou. Jakoby bychom přišli do galerie a byla tam černobílá Mona Lisa. Nejen scénář, kresba ale i barvy mají svůj význam. Za to ale může vydavatel. Při vší úctě jen průměr.
Skot18.12.2017 16:51Otčina
Rodinná historie. Detailní a pečlivá kresba, odpovídající zřejmě realitě. Psychoterapie pro autorku. Scénář i děj jsou statické, na druhé straně odpovídají zvolenému smutnému tématu. Příběh je trochu osvětou a trochu prosbou, aby se již podobného neopakovalo . Doufám, že alespoň v Evropě nebude.
Bohužel jsme nečetl knihu a neviděl seriál. Bydlím na vesnici. Alespoň mohu hodnotit komiks. Zřejmě se jedná pouze o úvod k rozsáhlejší sáze, ale příliš velké množství postav podobných jmen a tváří . Příběh je hůře přehledný , rozehrává řadu fantasy motivů . Kresba je stanadardní ale rovněž tváře trochu splývají a v tmenějších barvách se čtenář hůře orientuje. O osudu tétoserie rozhodne tedy zřejmě druhý díl, který ale má vyjít dle anotace až za půl roku, což je rovněž trochu dlouho a mnozí čtenáři vychladnou .
Artefakt pro sběratele jako jsme my. Okno do autrovy dílny. Klasika koupená již jen z nostalgie. Serie je uzavřená, pokračování bych rozhodně nedoporučoval, jen se podívejte na poslední Asterixe, to si přece Tintin nezaslouží.
Pan Toman průkopník téměř vyhynulého českého sci-fi komiksu ustrnul v 70. letech . Slabý předvídatelný scénář , bez pointy a s otevřeným zbytečným koncem . Kresba rovněž budí dojem lehce dobyté zakázky , možná má svojí kvalitou odpovídat scénáři. Výrazně předraženo, ještě , že jsem sešit obdržel jako bezplatnou odměnu pro předplatile Ikarie.