Slevy, výprodeje, bazary

Ahoj, od 1. 4. 2021 jedou na Comic centru predobjednavky na Kolosální Conan, král aquilonský. Už je to skoro v půlce :)
https://www.comicscentrum.cz/9788076520448-kolosalni-conan-kral-aquilonsky?flypage=flypage_comics.tpl
BBArt/Comicspoint velikonoční sleva 20% do 28.3. -> kód = VELIKONOCE20
Sem taky nasel jeden ve spamu :)
ZN8A7VKC9VTC
Ahoj vespolek, zrovna nemam vyuziti na 10% slevu na bookdepository.com. Vztahuje se na 1 celou objednavku a plati do 14.3., takze prosim - kdo prvni prijde, ten mele. :)
p.s. Tak nejak doufam v soudnost pritomnych, ze si to nekdo neschramstne na slevneni veci za deset eur o euro. ;)

ZN8BVYFM38CU
Meander v rámci měsíce knihy Března zlevnil několik titulů, je tam i pár komiksů, slevy 40-50 procent.
https://www.meander.cz/brezen-mesic-knihy-velke-slevy--vybrane-tituly-za-100-kc--150-kc-a-200-kc-/

Milo_Harwey: taky jsem si všimla, ale i sleva 40 procent potěší
draco - strategicky dali slevu 80% jen na jednu knihu, druhou 78% a zbytek už je dole od 60% níž ;)
Kosmas má slevy až 80 procent na stovky titulů od Arga, je v tom i pár komiksů - Jaro na Sommě, Zatím dobrý, Příběh běžkyně Jusufové...
Alterna má na Groupees bundle k patnáctiletému výročí:
https://groupees.com/alterna15
Jak se tu řešil edičák BB Artu, tohle je překopírováno z jejich FB:
"komiksy plánujeme vydávat, až se otevřou obchody... do té doby si neodvažujeme žádné termíny udávat... Mezi prvními komiksy boudou: Mera: Královna Atlantidy / Sebevražedný oddíl 6: Tajná historie operační skupiny X / Batman: Detective Comics 7: Batmeni navěky / Aquaman 6: Smrt krále / Hodiny posledního soudu 2."
Knihy dobrovský se zjevně dohodli s Crwí na menší startovací akci. Pár prvních čísel (plus něco navíc) se 40% slevou.
https://www.knihydobrovsky.cz/akce/komiksakuv-sen
upřesnění: teda ta zásilka s ťuklým rohem nedošla mně, ale teprve jim. se mnou řešili, jestli mi to tak můžou poslat.
2Hitman3: jsou v pohodě, ale překvapivě nějak moc nerozvíjejí své podnikání, i když zde nějaký potenciál je. jednou mi sehnali věc, která byla ve všech ostatních eshopech vyprodaná. samozřejmě že nemají skladem a odněkud z Anglie objednávají. minulý měsíc mi došla zásilka s ťuklým rohem. poslali mi fotku, jestli ok a 10 % sleva, nebo novou. chtěl jsem novou, tedy objednávali znovu (radši jsem si počkal déle). tedy tupě nepošlou to, co jim přijde v jakémkoli stavu. holt někdy jsou pomalejší. a když objednáš něco, co opravdu sehnat nejde, tak to po nějaké době napíšou. jinak zatím vždy férový přístup.
Tak už mi odpověděli, může za to delší celní řízení kvůli brexitu. Vše je ok.
Díky za reakce. Měl bych pochopení pro komplikace, covid a brexit, mě zaráží ta pasivita odpovědět na slušně formulovaný dotaz.
S Enbook taky nemám problém. Je pravda, že dodávka se občas protáhne, ale zatím vždycky všechno přišlo nejdéle do měsíce.
Já jsem tam nakupoval nějaké mangy, které se zdály už vyprodané a sháněli tak dlouho až sehnali.
Taky už jsem u enbook.cz nakupoval (Deluxe edice u Wayward) a vše proběhlo v pohodě.
2Hitman3: Já jsem tam nakupoval asi 2-3x a všechno proběhlo v pořádku, ale naposled teda asi někdy loni v březnu. Je dost možné, že mají nějaké komplikace kvůli covidu+brexitu (dost věcí podle mě nemají skladem, ale dodávají je z Anglie).
Máte někdo zkušenosti s Enbook.cz? A když, tak jaké? Před měsícem jsem si u nich koupil komiks, dodání deklarovali v řádu 2 týdnů. Už je dávno po termínu a na dotazy k termínu dodání obchod nereaguje.
Popravde, vyhledavani me nenapadlo u CC pouzit - kdyz je to vse na jedine strance, tak proste Ctrl+F. :) (Netvrdim ze to je skvele, ale vubec mi to pri tom malem poctu knih nevadi.)
Lidičky, já vůbec nevím proč, ale psala jsem o komiksech a ne webech nakladatelství. Ehm.
Eshop Comics Centra podle mě stojí a padá pouze na těch novinkách ... hledat tam nějaké starší tituly, tak nad tím pár chvil strávím :)
E-shop Comics Centra má na prd vyhledávání, to je fakt. Pokud cíleně hledáš jednu konkrétní věc nebo sérii, tak je to ještě v pohodě, ale kdyby člověka zajímalo, co tam mají obecně, že by se v tom virtuálně přehrabal a náhodou na něco narazil, tak to už moc nejde. Chápu, že oni s tím tak nějak počítají, že tam lidi chodí primárně pro novinky, případně rovnou pro něco konkrétního, ale úplně chytrý řešení to není.
Co se týká eshopu Comics Centra, tak ten je pro některé lidi nepřehledný. Moje máti na internetu normálně funguje a nakupuje. Chtěla sama nakoupit taky všechny dárky k vánocům, ke kterým jsem si vybral Sin City. Nebyla ale schopná projít tím jejich objednávacím procesem. Měla tendenci klikat na ty obrázky košíků nahoře a nenapadlo ji sjet až dolů a hledat tam malé tlačítko "Další". Kdybych ji nakonec nedával support po telefonu, tak by nenakoupila.

To že mají všechny komiksy na jedné hromadě (stránce) bez jakéhokoliv třízení, to je podle mě taky dost nešťastné.
Nejakdivne: jo. Na luxoru jsem kupoval ze zoufalstvi a neveril vlastnim ocim. A albatros to samy. Hnus. Ale tak oni zijou v dobe pred 20 lety (coz bylo videt uz pred koronou, natoz s ni).
Comics centrum je technicky zastaralejsi, ale v zasade nicim neurazi - najit co potrebuji, objednat a zaplatit to mi naposledy zabralo 5-10min a o to mi jde.
Jeste bych se primluvil treba za meander.cz, taky v pohode, prehledny, neurazi.

Trosku odbocka, jeste u vydavatelu bych horsi web chapal (i kdyz tim jdou proti sobe), naproti tomu naprosto nepochopitelnou enigmou je pro me prezivani pred-dinosauriho luxor.cz, ktery je stale stejny, neprehledny, nejsilenejsi (velky) eshop co znam. Ani rok 2020 nima nezamaval, ac si stezuji na ztraty. Na muj dotaz jestli se nezamysleli nad zmenou webu odpovedeli po par tydnech stroze, ze nad tim neuvazuji.
Draco nobilis: No popravdě ty stránky bych nejlepším technickým zpracováním nenazýval :D Vždyť je to Joomla a na koleně udělané dá se říct hotové řešení. se všemi neduhy tohoto přístupu. Za mě je na tom teď nejlépe e-shop Crwe.
Nezbi: To už bude otázka vkusu, ne? Technické zpracování tady má nejlepší Comics centrum a u zbytku se jedná čistě jen o vkus konzumenta. To je jak v Cimrmanech, vykřikovat "Kdo je tady nejlepší, kdo je tady nejlepší!"
Maj hrozný stránky, komunikace na FB taky docela vázne ale komiksy vydávají nejlepší to se musí nechat :)
Fry: zadnej nakladatel u nas nema poradny stranky.
BB/art by hlavně potřeboval internetové stránky pro nové desetiletí :) ty jejich aktuální už jsou nějakou dobu za zenitem ...
Zkuste si tu situaci kolem edičáku BBartu a důvodů proč teď nic nevydávají dohledat tady někde ve fóru. Řešilo se to tu nedávno a byly tam zkopírované i jejich oficiální odpovědi na dotazy.
To jo, ale dvojky se asi tisklo víc, té je všude dost...Chápu že za to může koronavejr ale edičak by to uz chtělo no :/
Ta cena je hrozne premrstena. Porovnavam to s tim, ze uz i ten original sezenete levneji mint..
Bohuzel BBart neodhadli u Criminal, ze se bude prodavat dobre az skvele - coz je skoro na kriminal. ;)
Na strankach jim stale sviti "edicni plan 2019," takze tezko rict.
No Criminal 1 se nedávno 2x dražil na aukru a pokaždé šel přes 5000kč.... takže cena asi cajk. :(
Z Červeného kníra som kúpil iba raz, síce bola cena tiež "trošku" vyššia ako bola pri vydaní (1200Kč), ale pri viazanom Carpe Diem som dlho neváhal. Márne však zháňam viazaných Mariňákov..
Lezi mi tu nepouzity v knihovne, tyjo za tu cenu ho snad prodam :-O
toncek33: Bohuzel uz asi jenom z druhe ruky, je to davno vyprodany. Taky ho zatim marne shanim.
Jestli mas moznost cist anglicky, tak sice jednicka (i dvojka) deluxe je taky vyprodana - ale v dubnu 2021 je potvrzeny 2. vydani (jednicky i dvojky). Trojka je bezne dostupna, skvela (mozna nejlepsi) "ctyrka" Cruel Summer (#1, #5-12 z nove serie 2019-2020) je u vydavatele jiz vyprodana, ale zatim "vsude k sehnani."
Paperback verze jsou k dostani uplne bezne.
Komiks je vyprodany, takze uz jen hlidat si aukro, bazos nebo bazar tady :)
Zdravím poradí někdo kde bych koupil toto CRIMINAL - KAŽDÝ JE ZLOČINEC děkuji.
clo bys neplatil ani tak, to je nad určitou sumu, tady hrozí to DPH a pak ten poplatek, že to řízení vezmou za tebe, abys tam nemusel jezdil. u knihy z USA se mi to už stalo. to je pak holt přirážka.
jako ještě se může stát, že to celníci pustí prostě dál, taky už se mi tuším s jednou knihou z USA stalo. ale jestli nás bude víc, komu to přišlo už z bookdepository v pohodě, tak by to mohlo být ok.
Žádné zvýšení cen z bookdepo jsem nezaznamenal. Ceny pro UK vs. Ceny pro CZ se zdají pořád jako dřív. Občas levnější UK, občas CZ.
kárnydž, radek, fimi a spol. díky za info ... chápu to tak, že knihy chodí a clo se neplatí :D
Mně dnes přišla kniha z Book depa. Nic navíc jsem tedy neplatil.
Anton Whatever: Z knih se clo neplatí, platíš "jenom" daň, která je v případě knih 10% z celkové ceny včetně dopravy (v případě bookdepa teda jenom z vlastní ceny), přičemž se platí jen u zásilek nad 22 EUR (od 22 do 150 se platí u všeho jen daň, nad 150 daň i clo, pokud je to v kategorii, za kterou se clo platí, což knihy nejsou). Pak je otázka, jestli to reálně celníci zachytí nebo se na to vykašlou :D Takhle jsem to aspoň měl s balíkem z USA, nevím, jestli Anglie pořád nemá ještě nějaké zvláštní zacházení.
Fry: já objednával cca 20 ledna, zatím žádná zpráva o tom, že bych měl platit clo. Spíš si myslím, že se jen prodloužil ten celkovej administrativní proces a oni sami tam teď tápou a vychytávaj to. Proto to asi trvá delší dobu. Jinak aktuálně se zásilkama z UK zásilky jsou rozdělený na zásilky do 22 EUR, do 150 EUR a nad 150 EUR (cena je při clu hlavním faktorem) Pak záleží co to je za zboží, nicméně knihy by měly být ok a mělo by tam být preferenční zacházení https://www.celnisprava.cz/cz/clo/puvod-zbozi/aktuality/Stranky/2021-Brexit-preferencni-predpisy.aspx
Tzn pokud to neni nějaká přepálená zásilka, clo by tam být nemuselo. Ale záleží jak mají celníci knihy zařazený v jejich sazebníku. Bavil jsem se o tom přímo s člověkem z celní správy, ale i oni v tom zatím mají trochu zmatek.
EDIT: Tím, že je doprava zdarma, počítá se clo jen z hodnoty zboží. Nechal jsem si to spočítat na Harrow County Omnibus 1 podle aktuální ceny: 782,-Kč - clo vychází na 164 Kč v tomhle případě. Na druhou stranu i celníci říkali, že je možný, že to prostě přijde a nic platit nebudu :D Je v tom bordel na všech frontách. Uvidíme.