Srazy, cony, festivaly Upozorňování a oznamování akcí.

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Jako sametová rukavice odlitá ze železa
Daniel Clowes

A máme tady opět jednu ujetost, tentokrát z amerického podzemí! Černobílá absurdita v podání jednoho z nejlepších autorů nezávislé scény. Pokud vás tohle nedožene ke spontánní sebevraždě, tak už nic. Pro bližší nepochopení si zde dovolím ocitovat komentář z vlastní zahrádky:

„Lost Highway? Zapomeňte. Mulholland Drive? Těžko. Inland Empire? Možná. Cílem není jednoznačně chápat, cílem je interpretovat. Film v komiksu aneb život podle scénáře. Militantní feministky, podivná rybí dívka, pes bez tělesných otvorů, chlápek, co nemůže strávit kečup a tajemný pan Jones. Pokud nemáte koho obejmout, nečtěte to, mohli byste se zabít. David Lynch spí (doufejme, že ne na vavřínech), ještěže máme toho Clowese.“

Tak s chutí do toho, přátelé! Knihu seženete v knihovnách i na pultech všech dobrých knihkupců ;)

Kdy?
pátek 23. října 2015 (od 18:00)

Kde?
Babylon Cafe

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/920456894714844/

Listr: také bych měl zájem, i o to minulé číslo, pokud je možno. Mail: horacuvmail@seznam.cz
Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Batman: Ticho
Jeph Loeb & Jim Lee

A je to tady, přátelé! Konečně se dostáváme k mainstreamu a zakomplexovaným hrdinům v legračních kostýmech. Ticho je vizuálně vypiplaná oddechovka s Batmanem a celou plejádou sofistikovaných záporáků, takže nudit se rozhodně nebudete.

Kdy?
pátek 25. září 2015 (od 18:00)

Kde?
Minikino kavárna

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/527324610764610/

Listr: také bych měl zájem. Také prosím info do mailu: maxmilian.0203@gmail.com Díky
listr: OK, pošli mi prosím do mailu č. účtu a dořešíme to, díky. monty.cl@centrum.cz
monty.cl: Ahoj, určitě můžeš objednat přese mě, cena je 150,- za jeden (má to asi 130 stran, komiksy jsou ČB) + poštovné. Rozešleme po křtu.
listr: Ahoj, bude možné to přes tebe objednat?
Ahoj, pokud by měl někdo zájem vydali jsme druhé číslo Sborníku komiksu (první číslo je tohle: http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=5449 ). Křtíme ho 2. října v Dejvické nádražce, zahraje kapela 12:piet, vystoupí stand-up Koko comedy a nakonec DJ. Od cca 20 hodin. Téma sborníku bylo Folklór.


FB události: http://www.facebook.com/events/1478923679075920/
Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Max Andersson: Pixy

A máme tady další kousek z Evropy! Tentokrát se podíváme do Švédska, kde se v choré mysli jednoho podivína narodil malý Pixy. Komiks o našem světě a o onom světě a taky o různých pocitech mezi tím. Jak vznikají plastikoví lidé? Jak to chodí v Říši mrtvých? Kam se ztrácejí odstřelené domy? Co mají společného bazuky a cukrátka? Co se skrývá na zakrváceném vrcholku pyramidy IKEA? Proč nemohou peníze pít alkohol? Jak se šňupe budoucnost? Kolik stojí nové tělo? Odpovědi na tyto a mnohé další důležité otázky naleznete uvnitř. S Pixym se nudit nebudete, to vám garantuju!

A dobrovolníci se mohou rovnou ponořit i do hravou ujetostí spřízněného Kontejneru, v němž vás čekají hrdinové jako Johnny Bouchačka, Traktorka, Bouráček nebo Vodovodní kohoutek ;)

Kdy?
pátek 28. srpna 2015 (od 18:00)

Kde?
Minikino kavárna

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/1643423902536401/

Soutěž o volňásky na předpremiéru Fantastické čtyřky ukončena. Výherci kontaktování na email. Pokud si nejste jisti, jestli vám email někam nezapadnul a chcete se přesvědčit o výsledku, neváhejte a pište na email vrabel(zavináč)comicspoint.cz - Dáme vědět všem ;)
Sakra, link nějak nefunguje. Pokus číslo 2
http://brcomicon.cz/
Hlášení pro všechny komiksáky i komiksové nováčky. Ve dnech 13. - 16. srpna proběhne v Brně v prostorách ZŠ Svážná vůbec první moravský komiksový con - BrComicon. Akce je zaměřena primárně na americký mainstreamový komiks. Na návštěvníky čeká 30 hodin programu, který obsahuje přednášky (Marvel, DC, Vertigo, Dark Horse, český komiks a další), soutěže nebo art battle. Z hostů se můžete těšit na Petra Kopla nebo Jirku Pavlovského. Více info najdete na http://brcomicon.cz/, program na webu zatím není finální.

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Cyril Pedrosa: Tři stíny

Tentokrát tu máme obrázkovou lahůdku z Francie, která si u kritické obce vysloužila přídomek „nejděsivějšího komiksu všech dob“. A za sebe mohu potvrdit, není to věru příjemné čtení...

Kdy?
pátek 24. července 2015 (od 18:00)

Kde?
Restaurace U peciválů (Stodolní 851/4)

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/1639439506276031/

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Neil Gaiman & Dave McKean: Černá orchidej

Lehce abstraktní a vysoce působivá "pohádka" o ženě, kterou je potřeba pravidelně zalévat... nebo tak něco.

Kdy?
pátek 26. června 2015 (od 18:00)

Kde?
Minikino kavárna

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/584719041667715/

jh666: Práce, prodej drog, tunnelling ... v tomto pořadí :)
Arrow se ještě uvidí, tento rok už by se nevlez, málo času, už tak se musí makat, ať jsou od září věci venku ;)
To Toe, díky za info, i když nevím, kde na ty DC vezmu. Ten Arrow od Gugenheima teda nebude?
Invape - To říkal pan Buchal na Crweconu, prý měli problémy se zajištěním práv, tak to zatím neoznamovali.
Toe: podle edičního plánu letos jen Candide 2, nebo ne?
Toe: OK, díky. A příští rok se bude teoreticky pokračovat v Planetary, Bandě, Upírovi?
jiskra: Za BB - start od září:
100 nábojů #10: Dekadence
Batman: Temný rytíř 3: Šílený
Harley Quinn 1: Šílená odměna
Superman Nespoutaný 2
Candide 2: Velký inkvizitor
Liga spravedlnosti 3: Atlantský trůn
Lex Luthor: Muž z oceli
Batman Detective Comics 4
Joker
Wonder Woman 1: Krev
Jj, s Little Nemo opatrnene. Myslim, ze Argu meli data zpracovat v Comics Centru a ti ted maji plne ruce prace se svymi projekty.
Draco nobilis : Nevím , myslím že říkal R. Klíčník , že o tom mají teprve jednat , takže zatím bych to radši bral s rezervou , dokud to nepotvrdí .
jiskra: Argo vydá Little Nema. V Taschenovským formátu, tak jak nedávno vyšel za 150 euro v case. A prej to do těch 4000 korun taky zvládnou. Snad.
Může někdo ve zkratce informovat o vydavatelském panelu na Crweconu? Crew už svoje plány zveřejnila, ale co třeba chystá Argo a Paseka? A jestliž tedy BBart zařízne pouze DMZ, co ještě chystá na letošní rok? Díky
Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Alan Moore & David Lloyd: V jako Vendeta

Tentokrát si dáme jeden z nejlepších kousků vůbec... politický thriller z totalitní společnosti, který obřím kladivem rozbíjí zeď předsudků o komiksech jakožto obrázkovém čtení pro děti.

Kdy?
pátek 29. května 2015

Kde?
Minikino kavárna

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/1432709600379705/

Opraveno. Tohle muselo byt blbe roky :)
asi to neni moc dulezite ale po odhlasoveni jsou spatne odkazy v sekcich:

Český scénárista roku 2014:
Zahraniční scénárista roku 2014:
Český kreslíř roku 2014:
Zahraniční kreslíř roku 2014
Série roku 2014:
Před osmou budem v Minikině, Jirko. Rádi tě uvidíme ;)
@Kaluž: v kolik končí ta premiéra, bych se pak možná přidal.
Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

Na úvod si zajdeme na premiéru AVENGERS: AGE OF ULTRON do CineStaru a pak to opět zapíchnem v Minikině ;)

"Povinná četba"
J. Michael Straczynski & Gary Frank: Krajina půlnočních stínů
Grémium tentokrát rozhodlo nesmlouvavě... zkuste si tedy do příště načíst tenhle existenciální fantasy špalek od Stračeny. Internety hlásí nedostatkové zboží, takže návštěva knihovny (nebo četba v originále) bude nevyhnutelná.

Kdy?
čtvrtek 30. dubna 2015

Kde?
CineStar/Minikino kavárna

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/1552231865042460/

invape: uvidime, kdyz to povede k nejakym obskurnim vysledkum, tak to pristi rok zrusime

Lenny: Skalpy pridam.
jo, ta série roku, to je v našich podmínkách srandovní
Navazuje na sebe obrázkem =), ale chápu. Díky za vysvětlení.
Pak je otázka, zda má být v sérii roku třeba Skalpy nebo Zero, kde je venku jedna knížka.
Lenny: Vinnetou vysel letos, jak pise Velkej sef, UKK neni serie ale edice samostatnych knih. Nebo snad na sebe navazuji? To jsem vyhodil schvalne.

rooty: diky, to je chybka, pridano
V sérii roku taky chybí Zero
A ještě reklamace - v sérii roku není UKK
Lenny: V tiráži píšou "Vydalo v Praze roku 2014 blablabla".

Ale byl jsem jí na křtu a Toy_Box tvrdila, že je vytisklý už se nepamatuju přesně jak dlouho, ale určitě to nebylo víc jak dva týdny. A to byl konec ledna. Takže podle mě 2015 a v tiráži to bude jenom kvůli tomu, že byly dokončovací práce o něco dřív.

Celkově v tom má takhle ten Labyrint trochu guláš, protože právě ve Vinnetouovi má mezi vydanými komiksy Ruda a buď jsem hledač neschopný, nebo opravdu vyšel až o nějakou tu dobu později.
Technická - jak je to s "Moje kniha Vinnetou"? Na Komiksáriu válcuje žebříčky nej. komiks 2014, tady je evidována jako 2015.
Odnominováná. To zní jako by na comics db byli někde miny.
Předžvýkané přehledy comicsů, autorů a nově sérií jsou připraveny pro první – nominační – kolo ceny Fabala Rasa pro rok 2014. Čas na výběr svých horkých kandidátů máte do konce dubna. Pro všeobecné nepochopení byla zrušena kategorie Publikace a zavedli jsme nově Sérii, abyste mohli krom jednotlivých comicsů ocenit i různé Naruty. Uvidíme, jak se to ujme. Tak vzhůru do toho: http://www.comicsdb.cz/fabularasa.php
jaj, to už tak brzo další kolo? Politiku řeším pouze tu, v hodpodě je zákaz;) Taxnad dorazím, i když jsem Y-čkem zatím nepolíben.
Doufám, že Kapis pověsí politiku na hřebík a opět dorazí... na čepu je tentokrát mimo jiné dvanáctistupňový medový ležák ;)
Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

Téma #2: Brian K. Vaughan & Pia Guerra - Y: Poslední z mužů
Povídání o oceňované postapokalyptické sérii... zkuste načíst první knihu a komu to sedne, může klidně pokračovat. Spoilerů se bát nemusíte, rozebírat budem pouze úvodní svazek. Možná :)

Kdy?
pátek 27. března 2015 / 18:00

Kde?
Minikino kavárna

Link na FB event: http://www.facebook.com/events/1581622618745201/

Ale kdeže, kdyby tu MdS ještě chodil, tak potvrdí, že to je nevinná legrace;) Tímto i vše nejlepší k svátku;)
Snad ste se nepohádali chlapci.
Jo, bylo to bezva... a za měsíc si to zopakujem ;)
Mimochodem, takhle to dopadlo, když se Kapis na vteřinu zmocnil Facebooku: http://www.imghosting.cz/images/51V_st_i_ek.png :D
no tuš fajné to včera bylo, myslím ale že až začnu střízlivět, tak fajně nebude;)