Srazy, cony, festivaly Upozorňování a oznamování akcí.

Ups jsem se upsal, chtěl jsem pindarna samozřejmě ale nevadí...
Jo dám vědět co bude ohlášeno
Fimi: Jsem zvědav, kolik těch "věcí" bude :) (ale ne, nebudu tam - napiš pak reportáž)

Seš si jistý, že to bude "povinná četba"? B-)
Tak kdo vše bude zítra na křtu MB a ohlášení nových věcí?
Plánoval jsem se tam podívat, ale nakonec se tam nedostanu. Hledání práce se kapku zkomplikovalo.
Já se tam dostanu až v sobotu.
Já tam kdysi býval pořád, dokonce i jako brigádník, ale poslední dobou, když mám knihy každý den v práci, nějak nevím, co bych tam tak vykoukal :))
Toe: Tak to jsem zklamaný :( kdybys přece jen měl cestu kolem (nebo KDOKOLIV další), tak v pátek tam s Draco budeme určitě :)
Draco: Já tam letos po deseti letech poprvé nebudu! Teda ne ve veřejných hodinách... Takže asi nemá cenu aby tam kdokoli chodil... :)
Kromě toho, že mám navštívit stánek nakladatelství Vybíral, děje se na světě knihy něco zajímavého?
Mkw: Pavlovský potvrdil, že se bastardi odkládat nebudou a vyjdou i bez Aarona.
mkw - Další rok snad čekat nebudou.
co myslite - budou bastardi zase odlozeni nebo se pusti ven?
Aaron nebude ale bude Glenn Fabry:
Zas podle tech reakci to vypada, ze bude spousta levnych listku po lidech, co tam sli kvuli trem lidem :)
Seneke a teď jsem ztratil veškerý zájem
Tak se na druhém ročníku Comic Con Prague budeme muset obejít bez několika autorů:
Zack žádný chujoviny jsme neřešili, jen jsem se zeptal na fb na české stránce o manze, zda znají CDB, tot vše
Co se týká mangy, čtenářů mangy a databáze - nevím, jak moc se změnilo od doby, co jsem byla v manze a související komunitě tak trochu jako doma, ale už tehdy panovalo lehce schizofrenní prostředí - toužili jsme mít mangu tady v Čechách (a v češtině) a přitom na něco takového koukali skrz prsty (obou rukou). Důvody byly různé a v řadě případů, jako u mě, ve smyslu "konečná". Suma sumárum jsem dala manze v češtině šanci třikrát (snažila jsem se, opravdu), ale mangu v češtině prostě nedávám. Pokud by tu tedy byla jen manga v CZ (a ne jiné komiksy), tak bych vlastně neměla důvod sem chodit.

A co se týká nových oveček - já se sem dostala přes kolegyni v práci. Ve stylu:
"Hele, co maj v trafice - marvelovky!"
"Hmm... Uka. To je dobrý!"
"Že jo? Neceš pučit?"
"Jasan!"
"Když se bude líbit, mám i další. Tady je uživatelský číslo co mám na CDB, mrkni a dej echo."

A bylo a od té doby jsem tady :D a propaguju a šířím mezi přáteli. Ale představa, že bych někde viděla reklamu, nebo to nějaký influencer tlačil do svých oveček - to mi k CDB moc nesedí. Asi jsem moc oldschool :) Pěkně F2F s komiksem v ruce!
Ja nevim, co jste resili za chujoviny na srazu, ale proboha hlavne nikoho nikde neotravujte, natoz jmenem CDB. Vas jednou pustim samotny do hospody...
Lenny: Tak nejenom mangisty. Měli bychom otravovat všecky ty komiksové influencery, co se týče podpory databáze. Sakra, klidně i Medojeda.

Ale teď upřímně. Nemyslím si, že bych to měl dělat já. Jednak nejsem admin tady na databázi a druhak mám nehorázný problém s dokončováním projektů. Vždyť já ani pořádně nešáhl ani na ty profily autorů, co jsem slíbil Zackovi.
seneke: Zkus se na mangisty spojit s Torenem, mohl by pomoct
Zas je dobre, ze je v redakci aspon nekdo, komu o nejaky pocty uzivatelu jde a pravidelne me s tim prudi, jinak nad tim nepremyslim vubec. Resp. me vubec nezajimaj pocty lidi, co sem chodi, ale spis lidi, co by sem chodili (do databaze, ne forum, to je mi uplne ukradeny a je imho naprosto bezcenny naprosto pro kohokoliv), jen o CDB vubec nevi.
Já jsem přinutil syna, aby si tady udělal účet, ale už jsem ho nedokázal přimět, aby tady svoje mangy a jiné komiksy přidal. On si jede svůj anime list nebo co to a víc ho nezajíma...
Zack: Hele, s Fryem jsme se nedokázali ani shodnout na tom, jaký přepis japonštiny se má v databázi pro jména autorů používat. Já se držel názoru, že když má Crew jména v češtině, tak by se měl používat ten český. Naopak Fry je zarytý zastánce anglického přepisu všude. (hlavně mu nikdo neříkejte, že těch přepisů používaj Amíci několik)

Generace, co vyrostla v korporátním internetu, na fóra fakt nepůjde. Metody lákání nových uživatelů jsme na srazu řešili a nepovedlo se nám přijít na žádnou, ve které by nefigurovalo lámání nohou.
Hlavne to vysvetlete Fryovi, ten furt halucinuje o tom, jak sem pritahne deti, co ctou Mangu :) A ja mu proste nedokazu vysvetlit, ze je CDB absolutne nezajima.
Fimi: Propagovat českou databázi ve skupině, kde většina čte v angličtině, asi nebyl dobrý nápad. Holt na to budeme muset jít jinak.
Seneke: hele nijak, někteří to znají, jiní ne, ale nevypadá to, že by se sem hrnuli.
Tak on má být ten Comic Con v Praze (pokud teda zase nebude nějakej lockdown). Počkal bych na program a pak bychom to udělali v den, kdy bude nejvíc lidí.
Bylo to super. Další sraz bych ale udělal dřív jak za rok :D
Fimi: Jak dopadl ten průzkum v té manga skupině?
Jojo, užili jsme si. Celý ráno mi skřípe hlas.
seneke: přitáhni, ale se mnou počítej až po 7 :)
Super. Jinak přitáhnu o trošku dřív kvůli autobusu.
seneke: ano, je to cca 5 minut od Florence
Technický dotaz. Kasárna Karlín je tohle?: https://kasarnakarlin.cz/cs

Tuhle část Prahy zas tak dobře prozkoumanou nemám.
Též potvrzuji účast. :)
já s účastí počastí stále počítám.. nebudu moct pít ale na chvíli určitě přijdu
Cyboy patrně přijde. Jsme domluveni, že ho s Fimim nabereme.
Darth Raelchi: a co Filip? přijde? :)
Tak jeden kámoš nedorazí a Anton Whatever se už přihlásil. Tvl už se těším jak sviňa :-)
Já se tam nedostanu, budu pryč.
Fimi: Klidně přenechám senekeovi, ale alespoň bych si to prohlédnul :)
Možná se zbavím i prvních dvou dílů Ajin a komplet Souless (3 dily)
Seneke, pokud ne Fry, je to tvé
Pokud se něco nezvrtne, tak dorazím.
Fimi: Jestli dáváš zadarmo, tak bych si ho vzal. Teda, pokud nebude chtít Fry. Má právo první volby.
Fry mám jeden vagabond vizbig vol 8 navíc a nikdo to nechce...mám ti to vzít? Him že je to osmý díl ale třeba se někdy dokopes k tomu to sbírat, proste začneš osmičkou...zadarmo hele