Sběratelský klub Diskuze pro sběratele comicsů.

@Light: no takhle. Pokud se budeme bavit o narušení volného trhu, tak by neměli vůbec existovat např. Migthy Boys, nebo Trystero apod., jejichž jediná produkce je založená na předobjednávkách (nebo se to tak aspoň tváří) a ten "tradiční model" nedodržují.

To, jestli jedna limitka o 125 ks naruší trh, je otázka :) ale co já vim.

Ale moc nechápu, proč by prodávání zbytné věci mělo být "fér". Navíc zbytné limitované věci. Už to, že je limitovaná znamená, že to nikdy nebude fér. Protože i kdyby ohlásili prodej dopředu, udělali o tom post na fb, na ig, na yt, tak nějaký lidi o tom vědět nebudou. A i když budou, tak se na ně prostě nemusí dostat. Není to fér, což je podstata té věci (a jako sorry, ale je něco v životě vůbec fér? takhle z hlavy mě nic nenapadá).

No a vidíš - oni se snaží být "fér" v tom, že jeden člověk jedna knížka (aby si jich překupníci jakoby nemohli koupit víc) a stejně se pindá :)
Mám doma Dopis 44 v normání verzi, pokud ho někdo chce, rád prodám, aspoň si udělám místo na mangu.
@damacon: Pletes si limitku a sberatelskou verzi. Skoda, ze neni nejaka databaze comicsu, kde by si clovek mohl snadno overi jestli se treba nechysta uvarit trichodove menu z uplnyho hovna.
@Walome: No a proč by nemělo? Proč je teda limitováno 1ks/1 člověk, však by to mohl někdo koupit celé komplet a založit si pak vlastní eshop, ne? Proč někoho takto omezovat? To je taky už narušení nějakého volného trhu. Jen každej z nás vnímá jinak, co je v tomhle případě ok a co ne. A plácat o tom na internetu :)
MB žádné limitky nedělají, spíš naopak. Když si vezmete celkový náklad, který Filip +- občas někde odhalí a je 500-600ks limitky+nelimitky a pak se nelimitka prodává na jejich stránkách, jako v případě Agenta, kde je zmíněno že 100ks nelimitky obdrží dárek v podobě komiksu Jizvy a tohle tam visí přes měsíc, kolik lidí si tu nelimitku asi koupilo v předprodeji i ve volném prodeji po releasu. MB jsou jasný příklad toho, že slovo limitka se absolutně míjí významem. Drtivá většina základny fanoušků MB koupí limitky a pár nadšenců, jako já kupuje striktně nelimitky, protože se mi ty jejich limitky s přebalama (které jsou podle mého hnusnější než cover nelimitky) prostě nelíbí. Ale ve skutečnosti, všichni ti, kteří se bijí do prsou, na fb MB, že mají limitku, mají jednu z cca 400 ks limitek versus 200 ks nelimitek, co je v oběhu. Takže ti, co mají normální verze, vlastně mají mnohem vzácnější kousky v limitovanějším počtu. Koukněte se kdekoli do antikvariatu nebo na aukce a chtějte si koupit nelimitku, nebo nedejbože, celé portfolio MB nakoupit v bazarech jako nelimitky. Nemožné. V limitkách, za přepálené ceny seženete. Nelimitku moc nikdo neprodává. Viz příspěvky fanklubu MB na fb, kde si fotí po každém releasu jak jsou jejich knihy krásné. Všechny fotky, až na jednu, dvě jsou limitek. Limitky MB jsou pro masy a pár lidí má doma nelimitku, která je mnohem vzácnější :) A že nelimitka nemá přebal, nebo duhové písmo v názvu? Na to jim kálí pes, když ji budu chtít, seženu ji na aukru skoro vždy, dokonce i Kaplan tam nedávno byl, ale nelimitky... to je pane oříšek, jen pro úzký okruh čtenářů. To jsou pravá limitovaná vydání, která později prakticky neseženete.
@valon: na Crweconu. Ne jako hotovou vec, jen jako moznost, jak se postavit k druhemu dilu.
A řekla vůbec Crew kdekoliv, že nějaká přednostní nabídka bude nebo se to řeší jenom tady na tomhle fóru a pracuje s tím jako s hotovou věcí?
@Light: jasně, ale proč by to mělo být fér?
@Walome: Ale já jen tvrdím, že není fér, aby byli předem zvýhodněni přeprodejci vůči případným sběratelům. To tu ještě nikdy opravdu nebylo :D Já neříkám, že to co dělají je špatně, ať si dělají samozřejmě co chtějí, nikdy jsem překupnictví jako takové nekritizoval, mám na to stejnej názor jak ty. Já taky něco prodávám dráž, když to časem stoupne na hodnotě a zjistím, že bez toho dokážu žít. Ale neměl jsem k tomu kousku dřív přednostní přístup. Crew to bude asi taky jedno, oni zarobí stejně, mně osobně se to ale nelibí.
jakožto vlastník limitované a nakonec i nelimitované :) verze mi systém přednostních objednávek pro ty co už mají jedničku přijde fér. co možná nebylo fér je že se prodeje spustili tak najednou a ne všichni měli možnost ten den v tu danou hodinu být online. ale zase na druhou stranu to že to nebylo předem oznámeno dávalo větší šanci těm, kteří by třeba v případě oznámení předem neměli štěstí. takže to nakonec vlastně fér bylo :)
@Light: a jakejže je rozdíl mezi překupníkem a nepřekupníkem? Oba zaplatí za knížku stejně.

Proč proboha někoho tak hrozně pálí, že někdo na něčem vydělá peníze? Kdyby Vám aspoň vadilo, že je to šedá ekonomika a stát z toho nedostane ani korunu, ale to ne!

soulbringer: já bych nechával podepsat nějakej papírek se slibem, že nic neprodám. Nebo to dělal na jméno jak permici na fotbal.

Jako ale pořád se tu zapomíná na ten systém co měla filmarena s elitními členy klubu, to bylo na jméno a přednostně a fungovalo to.
Limitované limitky v ČR nechceme.
@Light: já bych tohle chtěl vidět v praxi.
- dobrý den, jste překupník?
- ne!
- aha, tak tady to máte, nashledanou!
Přesně tak...já teďka tohle dilema mám přesně taky, a to jak s tou limitkou Preachera, tak s legem Barad Dur a GWPčkem Nazgula, za jehož cenu bych měl tak půlku nějakýho velkýho setu :) Jedinej problém je, že to už nemám kam dávat :D
@Django: To je jasné, ale neměli by mít přednost před ostatními, kteří to třeba chtějí fakt sbírat (mi je to jedno, mně stačí klasická, aby bylo jasno :D)
BadBoy: Jestli ti to pomůže, tak já si jednou hlídal lego, co jsem chtěl. Od půlnoci kvůli tomu refreshoval, přežil pár pádů stránky, probojoval se mezi šťastlivce, co ho urvali a když jsem pak viděl, že lidi za to dávají 4 tisíce a má to nějakých 100 dílků, tak mě touha po vlastnictví přešla a šlo to z domu. A jako překupník se kvůli tomu necítím, spíš jako rozumný člověk, co si radši potom koupil mnohonásobně větší a pěknější set za ty peníze :D
No, když vidim, že se ta limitka dá prodat i za 8k, tak bych jí už klidně taky prodal a koupim si místo toho tu normální verzi, u který mi aspoň nebude líto, že to čtu :D Dělá to ze mě taky překupníka? :D
Dokud budou sběratele tak budou i překupníci, stim hold člověk nic neudělá.
No já tu kvůli limitkám nebrečím, chápu jejich smysl, ale aby se zvýhodňoval někdo, kdo to chce přeprodat, tak to mi už ok nepřijde. Pokud by ten přednostní seznam nebyl, tak není co řešit.
Já myslím, že by před druhým dílem měli z Crwe optimálně přijít ke každému, kdo si koupil první díl, domů. Zkontrolovat, že ho pořád mají, že se o něj dobře starají a že mají v knihovně místo na druhý. A jestli ne, tak bych si to pak nechal a všechny tyhle kusy od lidí, co neprošli sítem, tak bych pod falešným jménem dával po jednom na bazoši, vždycky o trochu dráž než předtím, aby se lidi cítili extra špatně, že nevzali hned první možnou nejlevnější kopii.
Jediné co mi přijde blbé je, aby kdo to zpřekupničil měl nyní přednost před případným sběratelem. Takže za mě počty zachovat a nějak zajistit, aby ti z přednostního seznamu doložili, že první díl pořád vlastní, třeba nějakou tématickou fotkou. Pokud nedodají, tak vyřadit z listu.
MB ale nedělá limitky. Celá logika limitky je, že je limitovaná. Proto lidem takhle hrabe a rvou to lidem od rukou s přirážkou, protože takhle můžou mít jinou obálku, na knížce, která jde pořád bez problémů koupit s normální obálkou.
Udělat to jako MB. Potom kdo si bude chtít koupit předraženou na překupnickém portálu ,tak může.
Jen můj názor. Nic víc.
Skot: Zvýšit počet výtisků v limitované edici? Jasný, pojďme z limitované edice udělat nelimitovanou! A obyčejná se tím pádem stane limitovanou, ale nebudeš tady pak bulet opačně?
Skot: pokud nekontroluješ comicsdb.cz každou hodinu, tak nejsi skalní fanoušek. Se s tím smiř.
:-D
Skot: je jedno že jsi staly zákazník prostě jsi to prosvihl, tak se s tím smířs. Nebo jak dlouho ještě hodlas kopat a křičet ? ,:)
Já zase nesouhlasím s tím, aby u Preachera měli předkupní právo ti, kteří koupili první díl. Nebylo to standardních podmínek a překupníci, jak je vidět se zúčastnili a budou opět zvýhodněni, proti stálým zákazníkům. Buď ať proběhne prodej za stejně nejasných podmínek jako minule a padni komu padni, jak zdůrazňovali ti šťastnější nebo a to si myslím, že by bylo správné, se zvýší počet výtisků v limitované edici , dostane se na více zájemců. Pokud jsou obavy o ekonomiku , je možno snížit počet kusů standardní verze . Srovnání s Mighty Boys trochu kulhá, u nich stejně jako v CC byl vždy dostatek času na objednání a myslím, že kromě překupníků by byli všichni spokojeni.
Crew říkala, že omnibus Transmetropolitanu je dost pravděpodobný
@Yaromil:
Tak tím by se možná vysvětloval ten podezřelý prodej čtyřlístků v té Aukro megaaukci, o ktere jsem tu psal dříve.
Je to zvláštní, proč by jeden člověk skoupil skoro celou aukci za cca 400 000 kč, kde se mnohdy vylicitovalo za 2x - 3x /i více/ násobně více než v té době obvykle vystavené kusy v obdobných kvalitách. Nevím co si o tom mám myslet, byl by to vlastně podvod pod hlavičkou aukra /v pripadě ze ty nakupy byly fake, nebo se jinak obešel system aukce/.

Nevite proc se ted dost prodava cela serie Transmetropolitanu? Planujou se omnibusy od crwe? :)
@Yaromil: Však to bylo z mé strany jenom konstatování. Souhlasím, že to bude od Crwe férové, že přednostní prodej bude kupujícím prvního dílu. Jsem za to ostatně rád, když jsem sám jeden napřímo od nich koupil :-)
@MP81: tohle může být takový jednoduchý trik, jak uměle zvedat cenu

@sleepless: tomu rozumím, taky nejsem nadšený z toho, že předkupníci si potencionálně na dalších dílech vydělají vcelku bez práce, pokud Crew půjde cestou přednostího prodeje původním kupujícím, ale pořád mi to přijde fér vůči těm, kteří si to plánuji nechat a v lepším případě i přečíst,... dokážu si ještě představit systém, kdy si Crew vyžádá např fotku s důkazem, že máš první díl v limitce např s kódem, který ti pošlou mailem a ten bude pro tebe unikátní,... tím by se věřím vcelku spolehlivě odfiltrovali předkupníci, ale byla by to zase větší administrativní zátěž
deefha: Zrovna MB knížky, když člověk hledá, tak se jich hodně dá sehnat i pod původní cenu. Aspoň snad skoro každou jsem za minulé měsíce potkal se slevou, že se toho nepřekupníci čas od času zbavují. Chce to jenom trpělivost a trochu hledat :)
@MP81: Njn, jsou ty prachy mezi lidma...
sleepless: na bazoši bola tá limitka už v ten tyždeň ako vyšla... tych kusov v obehu je urcite dost
@sleepless: Tak cenu určuje trh, no ¯\_(ツ)_/¯ Nenaděláš nic. Ale radost z toho nemám.

Kamarád má teď třeba problém, že "objevil" Mighty Boys a chtěl by si pořídit jejich knihy. Oficiální cestou má smůlu a překupníkům přeplácet odmítá. Tak co má dělat, no? Jsou prostě věci, které když člověku utečou, tak je pak strašně složité je zpětně shánět. Já to řeším tak, že kupuju všechno hned a pak se k tomu postupně propracovávám. Ale docela to leze do peněz :-) Nicméně kupovat to od překupníků by bylo ještě horší... Nemluvě o tom, že jsou věci, které se už nedají sehnat prostě nikde a od nikoho.
Tak jen pro představu, za kolik lze po těch cca 2 týdnech od vydání udat limitku omnibusu Preachera
https://aukro.cz/preacher-kazatel-omnibus-1-7066177929

a je vystavena již i další aukce

tito "prodejci" mají tedy výdělek jistý i v případě dalších dílů, když je budou mít možnost zakoupit od Crwe přednostně..
Na zahraniční komiksy používám Scifier. Je to anglický e-shop a zatím jsem s nimi neměl problém.

https://scifier.com/justice-league-international-omnibus-vol-1-keith-giffen-9781401273866/
Já na zahraniční komiksy preferuju www.nejlevnejsi-knihy.cz. Mají dobré ceny, dobře balí a pro vracející se zákazníky mají 5% slevu.
@Sir_Pete: enbook je v pohodě, od 1500 neplatíš poštovné, můžeš si to hodit do zásilkovny... akorát balí trochu na pikaču, tak je šance, že ti to někde bouchnou, ale to ostatně skoro všude. Zatím mi všechno přišlo relativně v pohodě, občas ťuklý roh, tak záleží, jak jsi na toto senzitivní...
Zdravím, pokukuju po omnibusu "Justice League International". Na internech jsem se dobral ke strance Walt's Comic Shop z Nemecka (pravda, tomu hledani jsem moc nedal). Pred koupi tam, me ale napadlo se zeptat tady misnich znalcu a znalkyn jestli treba jeste nekouknout jinam (aka tipy na jine EU eshopy) :)
Tak dnes mi kamarát nesie posledných 5ks DCKK čo mi chýbalo....Som veľmi šťastný
S tím teda nesouhlasím. Jasně, z komiksů je asi nejzajímavější Smlouva s bohem, kterou jsem chtěl zrovna nedávno objednat v angličtině, ale fantasy a sci-fi vydají spoustu - Beagle, Ford, Holdstock, Moore, Vinge a Hussar a nová vydání Simmonse a Tolkiena, kdo ještě nemá. Pak třeba druhý díl Masek bohů, za což jsem jim vděčný, že v tom pokračují.
@faster86: no tak na to, že tohle má být do konce roku včetně Vánoc, tak je to dost slabej edičák.
Argo má nový edičák do konca roku....opět je tam smlouva s bohem tak uvidíme jestli se jim konečně podaří.
@Fort: vsak prave proto se to nevybaluje z igelitu :)
Třeba, zjistíte, že tam jsou přehozené stránky a klepne vás :)