Sběratel hvězd (Star Collector) je dvoudílná manga o lásce mezi dvěma chlapci, kteří si tu lásku musí obhájit nejenom před svým okolím, ale také sami před sebou. Něžný příběh o dospívání, poznávání sebe sama, objevování sexuality a hledání svého místa ve světě, který nám nemusí vždy dávat smysl, ale hlavně když v něm nejsme sami.

Uvědomit si, co ve vztahu skutečně chce, byla pro Fynna zpočátku výzva. Obzvlášť po tom, co se sám tak dlouho ploužil od ničeho k ničemu a mezi jeho hlavní záliby patřilo chození za školu, kouření a poflakování se po okolí.

Teď už to ale ví jistě. Chce být s Nikem, s tím roztomilým nerdem, který tak rád pozoruje hvězdy. Fynn si nepřeje nic jiného než po jeho boku objevovat svět a dělat všechny ty věci, které normální páry dělají. Jako třeba trávit spolu čas, držet se za ruce, líbat se…

Jenomže Niko je najednou odtažitý a zdráhá se projevovat Fynnovi svoji náklonnost veřejně. Možná má strach. Možná je to něco z jeho minulosti, co ho drží zpátky. A Fynn přitom nechce nic víc, než aby mu jeho přítel důvěřoval. Vážně toho chce tolik?

Série je známá především pod názvem Star Collector (anglický název), než pod originálním názvem Sternensammler.

Scénář
Anna Backhausen
Art
Sophie Schönhammer
Obálka
Sophie Schönhammer
Lettering
Petr Bernát
Překlad
Tereza Metyšová
Redakce
Eva Pospíšilová, Ivana Vrajová
Žánry
drama, young adult, ze života
ISBN/ISSN
978-80-7413-514-9 (Zoner Press (ZONER software, a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
127 x 190 mm
Tisk
černobílý
Váha
240 g
Stran
192
Cena
229 Kč
Originál
Sternensammler #02 (Tokyopop, 2018)
2