zabak

zabak komentáře
naposledy online 23.3.2018 22:17gapagym@seznam.cz

Dnes je to v háji, díky internetu už nikde výhodně tato čísla nekoupíte, pěkně v aukci nebo za přemrštěné ceny v antikvariátu. Já vzpomínám na ta devadesátá léta, nikoho čtyřlístek po revoluci nezajímal, vtrhly jsem americké komiksy a já to kupoval přes Annonci za 5-10 Kč kus. Ano, i takto stará, nízká čísla. Pak v jednom nejmenovaném antiku chtěli ještě v roce 2007 (!) jen 60 Kč za čtyřlístky v rozmezí 13-50. Skočil jsem po nich. Ale protože jsem blbej, brzy jsem vše zase prodal. Dnes jsou ceny ještě výše a nějak do toho už nechci strkat ty peníze.
Tohoto nelitujte, druhé vydání pro mě nikdy nemělo cenu. Nechal jsem někomu za pár kaček.
Tady jste se trochu sekli se sběratelskou cenou, opravdu není tolikrát vyšší než ostatní čísla, sleduju to roky na Aukru. Toto číslo se prodává od 3000 do 10 000 (v top stavu). Zrovna teď je všude jedno za pět tisíc (nebudu dělat reklamu serverům, ale není to aukro) a nikdo ho nechce, v trochu lepeném stavu. Já ho měl. Koupil jsem ho v 90. letech od jednoho pána z Annonce za 50 Kč. Prodal za pár stovek někdy 1996. Pokud jde o příběh, tak dost infantilní. A ty oranžové barvy mě nikdy nebavily. Úroveň komiksu podle mého názoru stoupá až s příchodem Štíplové a i ta se musela trochu vypsat...řekl bych, že nejlepší jsou tak 20-150.