Sběratelský klub Diskuze pro sběratele comicsů.

Stara.kryta: to bude jistě to samé, IMHO jen nějaký překlep...
obálka sedí a on Albatros v roce 2022 nic jiného nevydal (verze s Grusovými ilustracemi je 2020 a má 256 stran)
Prosím o radu :-).
Nedávno tu byla řeč o sběratelské verzi románu "Stínadla se bouří" od Albatrosu. Na některých shopech včetně Albatrosu je kniha anoncovaná jako sběratelské vydání s počtem 288 stran (třeba https://www.albatrosmedia.cz/tituly/81287822/stinadla-se-bouri-sberatelske-vydani/ ), na jiných shopech je ta samá obálka, ale bez poznámky "sběratelská" s počtem 268 stran (třeba https://www.alza.cz/media/stinadla-se-bouri-d7177512.htm?o=7#parametry ). Jedná se o tu samou knihu a jen je někde chyba v popisku, nebo vycházejí dvě verze? Díky moc.
Darth Raelchi: jasný! četl jsem i předchozí "elaborát" ;-)
(já reagoval čistě na to "kdyby to nakonec dali do Albatros verze" a "ať už bude 2. kniha od Albatrosu vypadat jakkoliv")
Darth Raelchi: v soubory Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka od Albatrosu stínadelská trilogie opravdu určitě nebude - jen a pouze seriálové Rychlé šípy...
jinak to bude vypadat jako Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera, jen to bude z logiky věci hubenější...
a krom Čermákových epizod tak bude jako bonus několik epizod kreslených Jirkou Grusem podle námětů z pozůstalosti (jeden z nich už vyšel na ukázku v první čísle sešitového vydání)

čili: Stínadelská trilogie je pro fandu ideální doplněk/combo

- ale to už víš ;-)
Darth Raelchi: Díky za důkladné vysvětlení! Mám ty RŠ ve Stínadlech ilustrované Teslevičem, ty sběratelské si pořídím. V Luxoru ještě Záhadu hlavolamu měli )
Ja mam stinadelsku trilogiu s Grusovymi ilustraciami a Hosi od bobri reky s Burianovymi malbami. Buriana obdivujem az zboznujem, pokial je daka kniha dostupna v roznych ediciach, zasadne kupujem tu s Burianovymi malbami.
Onkel 1928: v pohodě, vedro je smrtící...

pokud jde o romány, tak Albatros se SNJF vydává krom nově ilustrovaných i sběratelská "retro" vydání s původními ilustracemi - takže vedle knihy ilustrované Grusem vyšla i ta ilustrovaná Fischerem, cos linkoval...

pokud jde o komiksy, tak ta i Stínadelské trilogie existuje jako sběratelská verze ve formátů jako původní vydání z roku 1970, akorát v barvě a s tím novým třetím dílem...
Onkel 1928: Jen bych upřesnil že komiksová Stínadelská trilogie obsahuje všechny tři díly série Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. Takže ty románové Stínadla se bouří jsou druhý díl, kterému předchází právě Záhada hlavolamu.
MaF: Oh, to jsem ze sebe udělal trocha pitomce. Je vedro )) ... díky za stručné a jasné vysvětlení. Takže si pořídím obě.
Onkel 1928: tož to první je román, to druhé je komiksová adaptace tří románů... ;-)
Plantážníci, může mi, prosím, někdo nějak rozumně vysvětlit rozdíl mezi knihami

Stínadla se bouří (268 stran) od Albatrosu
https://www.booktook.cz/p/stinadla-se-bouri-sberatelske-vydani/

a

Stínadelská trilogie (120 stran) od pana Vybírala
https://www.verneovky.cz/www-verneovky-cz/eshop/57-1-Komiksy-Marko-Cermaka/0/5/399-STINADELSKA-TRILOGIE-var-2


Vidím tam rozdíl Fischer vs Čermák. A jinak?

Díky
DR: Já k tomu nemám moc co říct, protože jsem to zatím moc nesledoval, ale někdo jiný ti třeba řekne víc...
Nevím jestli to tady už nebylo, ale myslím si že ne, tak ještě nějakou dobu můžete předobjednávat český komiks Mezitah: Jádro publa na Donio.

https://www.donio.cz/komiks-mezitah?fbclid=IwAR3LrfuBKhhlO2we44wULbHNmES7ijAdn7eY9pDevmY6Gu-SGrbJ8B0c3QM
Darth Raelchi: Děkuju za vyčerpávající odpověď (po pravdě jsem si to musel přečíst 2x abych to vše vstřebal :-)
DR: Jak o tom píšeš, úplně se mi sbíhají sliny, zvlášť když jsem u Jirky Gruse viděla ty nově nakreslené příběhy.
RadimNemec: Jasně, v té druhé knize to nebude, to jsem pochopil. Já jen že by bylo super, kdyby to Albatros dovydal všechno na takové úrovni, jakou teď nastavil.
pokud umím číst, tak u Albatrosu je: Ze tam nebude Stinadelska trilogie uz je asi potvrzeny fakt
a jinde se dá dočíst: Zaroven ma vyjit cela stinadelska trilogie v kompletu od Vavry.
Darth Raelchi: Takže chápu dobře, že by Stínadelská trilogie mohla eventuálně vyjít v Albatrosu jako třetí kniha a tím by to bylo komplet? Nebo by tam mohl být nějaký zádrhel?
To by mě také zajímalo, jestli mí smysl kupovat tyto nové bichle, když mám starší kompletní vydání od Olympie.
Alias limitovka už jde objednat na Kosmasu
Fry: no já to prodal, takže do deluxek půjdu určitě, navíc jich díky bohu nebude tolik
Fimi: přemýšlel jsem nad tím, ale asi si nechám klasické vydání :)
Škádlí se i dospělí, co mají smysl pro humor :)
Já taky takhle kupuju pro kamarády z Aukra :D
Harley v pohodě. Mne to je jedno, ať je to, jak chce... Jen vás trochu skadlim :*
Já si kupuji něco taky dvakrát, ještě pro kamaráda který mi za to dá prostě peníze jelikož komiksy už tak nesleduje, jestli se tomu říká překupnictví, budiž....
Původní cenu vím :D já jen, ať tu kluci zas nenadavate na překupníky a pak sami jedete byznys. Lehce pokrytecke. :)
Fry já už viděl fotky jak to někdo má a dává do haulu, muselo to nejspíš už tedy vyjít, alespon myslím, ale třeba se pletu...půjdeš do těch deluxek? vím jak máš rád HC
DR - nepsal jsi tu, že máš klasickou obálku a limitku nechceš? Něco, že se ti nelíbí obálka...
Fimi: není to tady, protože se k tomu ještě nikdo nedostal, dneska nejspíše nahodíme Zdál se mi zase ten stejný sen. Dívku snad v následujících dnech ... taky mám doma originál, ale ta česká verze asi ofiko ještě nevyšla (?)
Dalamar - já jsem to zadával 5x než mi to úspěšně prošlo a nikdo mě zrovna v zadávání nepredbehl.
Zvláštní způsob objednávání, kdy si po výběru čísla zadáte kontaktní údaje a pak vám to vyhodí hlášku, že toto číslo již není k dispozici.....po třech takovýchto pokusech jsem to vzdal. Holt byl vždy někdo rychlejší při zadávání údajů.
Jo to bylo zvláštní, já to checkoval hned od startu a po spuštění už bylo rovnou dost čísel fuč. Urval jsem číslo 28.
A ještě jich půlka byla rozebrána předem.
Tak limitka Alias 66 kusů z argo-biblio prodáno za cca 6min.
zajímavé, že to zde ještě není.....za měsíc vychází Girl from other side v HC deluxce, takže to je jasná koupě....tohle je jedna z mála mang, kterou jsem dočetl a klidně bych si jí přečetl někdy znovu..takže bohužel, do češtiny nepůjdu
Fimi: Minulý týden to vyšlo včetně prvního dílu té druhé série Zdál se mi ten stejný sen a oboje už je v Dobrovském v Top 10 nejprodávanějších titulů.
už u nás vyšel první díl Girl from other (Dívka ze země Venku), má to už někdo v čj?
Manga co jsem pochopil...nedávno vyšel box set mimochodem...
Slimák bude manga, nebo light novela?
Fimi: Slimák je čistě fantasy oddechovka a to Sachi-iro mi jako typický slaďák nepřijde, viz. popis příběhu v odkazu:

https://myanimelist.net/manga/104829/Sachi-iro_no_One_Room?q=Ssachiro&cat=manga
DR ano Ita asi vydají jednou celého tempem jedna kniha ročně...proč ne, já to vždy koupím dceři, ji se to líbí.. Chainsaw man má divné obálky ale příběh není špatný...

Seneke ano to myslím prý je to romantika a ten slimák mě už vůbec neláká, to zní tak bizarně a nezajímavě až běda...
Fimi: O jakých romantických sériích mluvíš? K "romanci" má blízko akorát Sachi-iro a to je primárně drama.
KURVADRÁT!!! Zrovna, když Tomii koupím v angličtině, tak musejí ohlásit český vydání. Za Chainsaw Mana jsem rád. Anglická verze se už dost blbě shání. Jinak půjdu i do zbytku.
Fry Chainsaw mana jsem taky čekal, to je poslední aktuální hit který snad crew ještě nevydala, já to nedávno komplet prodal, tedy kromě posledního dílu takže jen deset dílů, ale třeba ti v čj jednou posbírám. Každopádně půjdu jen do Tezuky. Ty romantické mangy mi nic neříkají. Hádám že tyhle mangy jsou ohlášené na třetí čtvrtletí, takže na čtvrté se ještě bude ohlašovat třeba na Crwe conu
Chainsaw man se dalčekat, zbytek je docela překvápko, ale asi půjdu jenom do Sachiiro no One Room
Crew právě ohlásili Chainsaw man, Black Jack od Tezuky, Reinkarnaci v slimáka, Tomii od Junjiho Ita a Sachiiro no One Room
https://www.centrala.club/na-paprsku/ centrála má tři nové komiksy.... doporučuji On a Sun beam, moc příjemné sci-fi
Scarface: áno, po vysvetlení to dáva zmysel, ale bez neho som si tie dve položky nedokázal spojiť