@faster86: Chybka se vloudila. Má tam být samozřejmě 1 (jako první vydání). Už jsem to opravil. Díky.
Jinak je to přesně, jak píše josekan55. Uvolňuju nezaplacené kusy. Myslím, že tři měsíce byla dost dlouhán doba s čekáním na peníze. :-)
Koukám, že ten jih je opravdu druhá Praha. :-) 123peta, faster86... Hodonínsko jede! A v Břeclavi máte čtenáře a sběratele, zpěváka ze See you in Hell...
@faster86: Jakýsi Milan Křivák (ach to jméno :-)), Snad tam provozoval nebo možná ještě provozuje něco jako knihkupectví. Spousta dlouhých mailů, vyhrožování finančním úradem Hodonín. Jedna objednávka za pár stovek na dobírku. Reklamoval tři věci, že chybí stránky, poškozené a kdesi cosi. Normálně bych to neřešil, stát se to může, ale u třech najednou už divný. Chtěl jsem fotky. Následovala spousta výmluv, že nemá foťák,nemá čas.... Tak jsem mu napsal, aby je poslal zpátky. Chtěl poslat na dobírku, což jsem odmítl s odkazem na obchodní podmínky. Prostě to asi jen zkoušel. Jedna z reklamovaných byl Tarzan - Ilustrované sešity z r. 1969, že mu tam chybí strana 11 a 12. Je to sešit, takže by mu tam musela chybět ještě protilehlá strana na listu. Prý nechyběla. Tak se ptám jestli je tedy vytržená. Že né, že jen chybi. Nemohl pochopit, že to proste není možné. Tak jsem ho poslal do prdele a čekal na ten finančák z Hodonína. :-) Už se nikdy neozval a já si ho zablokoval.
@Yaromil: Občas je to peklo. Poslední roky šířím osvětu a nutím nakladatelům a knihkupcům "knižní přířezy", které ve finále vyjdou doslova na pár korun. Knížky jsou v bezpečí a balení je otázka sekund. Pomalu bych si krom antiku mohl zřídit velkoobchod s obalovým materiálem. :-)
@Walome: Copak jsem někde napsal, že to schvaluju nebo že tak někdy sám činím? Rahana jsem před lety, stáhl z prodeje a nechal si ho doma v knihovně mezi spoustou jiných zvláštnstí. Jen jsem prezentoval svůj subjektivní názor, podle informací, které o tom vím. Ale tady se asi nosí jen hejtění a pomlouvání, co je kde drahýho a nebo hnusnýho. Kdo kde udělal chybu, co kdo "ukradl".....
Přestává mě to tady bavit a bohužel nejsem sám. :-(
Skrblík je sranda, parodie i na místní osazenstvo, ale hlavně je to dárek k narozeninám.
Takže díky za komentáře a můžeš v klidu napsat do WDC, jak tady Červený knír parazituje na Waltově díle.
A na Koniáše zapomeň. :-)
@Walome: Papežštější než papež... , aneb kdož jsi bez viny, hoď kamenem... :-)
Vy mě kluci asi nechápete, ale slovy klasika... "ne že bych byl nějak překvapenej". S autorským zákonem jsem seznámen doufám dostatečně a jakožto latentní foglarovec se rovněž snažím žít Modrým životem. Určitě bych nijak neschvaloval využívání a obohacování se na úkor autorských práv. Ale tady se opravdu pohybujeme na rovině "použití pro osobní potřebu". Nevím, že by se v tomhle případě někdo jakkoliv hospodářsky obohatil a to jakýmkoliv způsobem.
Pokud vás trápí prodej na Aukru, tak kontaktujte prodejce a řešte to s ním. Nejsem v tom nijak zainteresován a ani nemám nic společného s výrobou nabízeného zboží.
@soulbringer: Ona ta výše ceny práv myslím zůstalá stejná, ale koncové ceny jsou dnes jinde, takže se daleko snáz rozpustí v ceně celého nákladu. Co se týče těch soukromých tisků, tak bych to bral spíš jako zajímavost, která pomohla k znovuvydání Rahana. Pepa o nich samozřejmě od počátku ví a určitě těch pár jednotek kusů nikoho nepoškodilo. Pokud je někdo fanda a má ta soukromá vydání, tak si stoprocentně koupil znovu i od Pepy. :-)
A že se občas dostane nějaká taková věc do prodeje, tomu nezabráníš. Ke mě se třeba dostali po zemřelém kamarádovi s celou jeho knihovnou. To bych je měl vyhodit? Víš kolik takových věcí se mi dostane téměř každý den do roukou? Spousty samizdatů, soukromých tisků a věcí bez tiráže...
Pindáte, pindáte a hovno děláte. Mirka Spáčilová hadr. :-)
Tak třeba ten RAHAN. Před 18 lety jsem byl s Milanem Fibigerem ve Francii na Tarzan FESTU a jeden večer jsme tam dali pár piv s Andrem Cheretem. Probírali jsem možnosti českého vydání (tehdy byl vydán pouze jeden svazek od EGMONTU a moc se nechytl), ale cena práv byla tehdy nereálná. Řešilo se i kopírování a vystřihování příběhů vyšlých v Sedmičce pionýrů, Pifech a André se jen smál. Takže předpokládám, že nějaké kusové tisky (nejen u RAHANA) nikoho z majitelů práv nezajímají. André už mezi námi není a cena práv se asi snížila, Pepa Vybíral může tak vydávat Rahana. Koukejte je kupovat, ať jich vyjde co nejvíc. :-)
@George Walker Bush: To nezpochybňuju. Ale co třeba stejný obsah, rozměry, ale jiný papír, grafika navíc... Pak to nakladatele nutí dělat pod jedním ISBN a je v tom hokej. Udělám něčeho 500 kusů v broži, 150 ve vazbě a 10 kusů v kůži. Jak to teda udělat správně?
@George Walker Bush:
Kdepak. Opravdu prodela cca 600,-. Martinus to bere od jednoho ze trech zdroju, kterym jsem to dal. Slovenska distribucka, se kterou delam pres 20 let. Ta si na Slovensku stanovila cenu 109 Euro. Ode mne ma maly rabat, stejne jako Arkham a Vrsovicke knihkupectvi ( a stejne tak Comiks Point). Takze Martinus nakupuje za cca tech 1990,-. Maximalne o stovku levneji. https://www.martinus.sk/3660473-reckless/kniha
@sleepless: Radku, tak to gratuluju. Ted uz jen zjistit, jak se to k nim dostalo. Vsichni, kterym jsem Recklesse dal, ho maji draz nez ho Martinus nabizi. :-)
Bud je to corka z tiskarny (coz neni moc pravdepodobne) nebo si proste Martinus mysli, ze na fakture od dodavatele bude sleva obvykla na BB art produkci. Coz urcite nebude. :-)
Cely naklad mam ja.
Hlásím VYPRODÁNO!
Ještě se teda asi pár kusů vrátí do prodeje, protože 17 lidí zatím nezaplatilo, plus pár kusů na připadné reklamace, ale celkově to beru jako úspěch. Díky všem za podporu a objednávky. :-)
@Walome: Ty mas teda chute. :-) A ja uz jsem ti chtel psat at mi posles nejaky ukazky, jak nejak by sis predstavoval toho Baklyho. Byl jsem uz u knihare a chtel by nejaky navrhy. Ale s timhle vkusem zacinam mit strach.
S BB artem se zname pres tricet let. Prubezne spolu obchodujeme a spolupracujeme. Vzdycky jsme meli nadstandardni, az intimni vztahy. :-)
Jejich pohostinnost je vyhlasena. Plzen a Guinness nikdy nechybi.
A jak to bude dal s vydavanim? Ja jsem optimista a doufam, ze nas cekaji jen svetle zitrky.