xintax

xintax forum
naposledy online 23.6.2026 22:00

@George Walker Bush: Napíšeš sem časový harmonogram a kde budeš? Ať to nemusím hledat...
@charvos:Plánovat můžou cokoliv, ale jistý je, že poslední sešit č. 72 vyšel skoro před rokem, takže book 12 bude končit právě tímhle sešitem.
@faster86: Jo, jo. Nemělo by se to nijak lišit. Termín už se blíží. Možná by mohlo být už na knižní veletrh. A stejně tak i Sága 11 a 12.
@faster86: Chybka se vloudila. Má tam být samozřejmě 1 (jako první vydání). Už jsem to opravil. Díky.
Jinak je to přesně, jak píše josekan55. Uvolňuju nezaplacené kusy. Myslím, že tři měsíce byla dost dlouhán doba s čekáním na peníze. :-)
@Jahunda: A nebude to tím, že pak ty věci prodáváš na Aukru? Třeba ten prodanej plátěnej Silmarillion a další...
https://aukro.cz/pan-prstenu-platena-vazba-bibliofilie-7105336157
:-)
@seneke: Jasne, jako kazdej rok. Vzdycky me najdete u stanku.... s pivem. :-)
@123peta: Rád bych do knižního veletrhu, ale čert ví. :-)
@Trip: Bude se pokračovat. Sága 11+12 a Sleeper už jsou v procesu. :-)
@Gmork: Paráda. Mám radost, že se povedlo. :-)
@seneke:Neřešíme. Čteme, co se nám líbí.
Už 14 dní je v prodeji patnáctý svazek Klasických komiksů Marko Čermáka...
https://www.cervenyknir.cz/hajna-stopou-stezkou-pereji-druzina-myvalu-164718v
@Gmork: V poradku. Cim vetsi, tim lepsi. Uz se tesim. :-)
@Gmork: Paní Dostálová - DDD ještě funguje? Tu jsme měl rád. Jen ten smrad v krámě od těch bylinek byl hroznej...
@123peta: Jožin si to trošku pokakal a skončí v pekle. :-) Jestli ho uvidíš, tak ho pozdravuj.
Koukám, že ten jih je opravdu druhá Praha. :-) 123peta, faster86... Hodonínsko jede! A v Břeclavi máte čtenáře a sběratele, zpěváka ze See you in Hell...
@faster86: Jakýsi Milan Křivák (ach to jméno :-)), Snad tam provozoval nebo možná ještě provozuje něco jako knihkupectví. Spousta dlouhých mailů, vyhrožování finančním úradem Hodonín. Jedna objednávka za pár stovek na dobírku. Reklamoval tři věci, že chybí stránky, poškozené a kdesi cosi. Normálně bych to neřešil, stát se to může, ale u třech najednou už divný. Chtěl jsem fotky. Následovala spousta výmluv, že nemá foťák,nemá čas.... Tak jsem mu napsal, aby je poslal zpátky. Chtěl poslat na dobírku, což jsem odmítl s odkazem na obchodní podmínky. Prostě to asi jen zkoušel. Jedna z reklamovaných byl Tarzan - Ilustrované sešity z r. 1969, že mu tam chybí strana 11 a 12. Je to sešit, takže by mu tam musela chybět ještě protilehlá strana na listu. Prý nechyběla. Tak se ptám jestli je tedy vytržená. Že né, že jen chybi. Nemohl pochopit, že to proste není možné. Tak jsem ho poslal do prdele a čekal na ten finančák z Hodonína. :-) Už se nikdy neozval a já si ho zablokoval.
@faster86: Ale v Dubnanech mas nejakyho milovnika komiksu. Sice trochu podvodnik, ale bral prevazne komiksy.
Aspon pet. Koralky jsou drahy.
@Yaromil: Občas je to peklo. Poslední roky šířím osvětu a nutím nakladatelům a knihkupcům "knižní přířezy", které ve finále vyjdou doslova na pár korun. Knížky jsou v bezpečí a balení je otázka sekund. Pomalu bych si krom antiku mohl zřídit velkoobchod s obalovým materiálem. :-)
@Gmork: Vypada to na zajimavou dejovou linku. :-)
@Yaromil: Myslim, ze to psal nekdo na FB Comics Centra.
@Walome: Copak jsem někde napsal, že to schvaluju nebo že tak někdy sám činím? Rahana jsem před lety, stáhl z prodeje a nechal si ho doma v knihovně mezi spoustou jiných zvláštnstí. Jen jsem prezentoval svůj subjektivní názor, podle informací, které o tom vím. Ale tady se asi nosí jen hejtění a pomlouvání, co je kde drahýho a nebo hnusnýho. Kdo kde udělal chybu, co kdo "ukradl".....
Přestává mě to tady bavit a bohužel nejsem sám. :-(
Skrblík je sranda, parodie i na místní osazenstvo, ale hlavně je to dárek k narozeninám.
Takže díky za komentáře a můžeš v klidu napsat do WDC, jak tady Červený knír parazituje na Waltově díle.
A na Koniáše zapomeň. :-)
@Walome: Tak mu napiš, ať to neprodává. :-)
A ad Poslední kapka, ono se to někde prodává? Já to sem nedal.
@Walome: Papežštější než papež... , aneb kdož jsi bez viny, hoď kamenem... :-)
Vy mě kluci asi nechápete, ale slovy klasika... "ne že bych byl nějak překvapenej". S autorským zákonem jsem seznámen doufám dostatečně a jakožto latentní foglarovec se rovněž snažím žít Modrým životem. Určitě bych nijak neschvaloval využívání a obohacování se na úkor autorských práv. Ale tady se opravdu pohybujeme na rovině "použití pro osobní potřebu". Nevím, že by se v tomhle případě někdo jakkoliv hospodářsky obohatil a to jakýmkoliv způsobem.
Pokud vás trápí prodej na Aukru, tak kontaktujte prodejce a řešte to s ním. Nejsem v tom nijak zainteresován a ani nemám nic společného s výrobou nabízeného zboží.
@louza: Tak hlavne, ze nejsou fotky z nocni navstevy jednoho klubu... :-)
@louza: To jsou fámy. Na nic takovýho si nepamatuju. :-)
A stejně budu dělat Milanovýho Rosťu já, takže budu nadávat maximálně sám sobě.
@seneke: Příště tě tam propašuju. :-)
@Gmork: Dneska se do komiksu dostane každej... :-))))
@soulbringer: Ona ta výše ceny práv myslím zůstalá stejná, ale koncové ceny jsou dnes jinde, takže se daleko snáz rozpustí v ceně celého nákladu. Co se týče těch soukromých tisků, tak bych to bral spíš jako zajímavost, která pomohla k znovuvydání Rahana. Pepa o nich samozřejmě od počátku ví a určitě těch pár jednotek kusů nikoho nepoškodilo. Pokud je někdo fanda a má ta soukromá vydání, tak si stoprocentně koupil znovu i od Pepy. :-)
A že se občas dostane nějaká taková věc do prodeje, tomu nezabráníš. Ke mě se třeba dostali po zemřelém kamarádovi s celou jeho knihovnou. To bych je měl vyhodit? Víš kolik takových věcí se mi dostane téměř každý den do roukou? Spousty samizdatů, soukromých tisků a věcí bez tiráže...
Pindáte, pindáte a hovno děláte. Mirka Spáčilová hadr. :-)
Tak třeba ten RAHAN. Před 18 lety jsem byl s Milanem Fibigerem ve Francii na Tarzan FESTU a jeden večer jsme tam dali pár piv s Andrem Cheretem. Probírali jsem možnosti českého vydání (tehdy byl vydán pouze jeden svazek od EGMONTU a moc se nechytl), ale cena práv byla tehdy nereálná. Řešilo se i kopírování a vystřihování příběhů vyšlých v Sedmičce pionýrů, Pifech a André se jen smál. Takže předpokládám, že nějaké kusové tisky (nejen u RAHANA) nikoho z majitelů práv nezajímají. André už mezi námi není a cena práv se asi snížila, Pepa Vybíral může tak vydávat Rahana. Koukejte je kupovat, ať jich vyjde co nejvíc. :-)
@Gmork: Malý naklady (30-200 kusů) tisknu už deset let v Powerprintu, teda pokud ti stačí brož, ale dělají i V8.
Kdybys s tím chtěl pomoct, tak napiš.
@George Walker Bush: To nezpochybňuju. Ale co třeba stejný obsah, rozměry, ale jiný papír, grafika navíc... Pak to nakladatele nutí dělat pod jedním ISBN a je v tom hokej. Udělám něčeho 500 kusů v broži, 150 ve vazbě a 10 kusů v kůži. Jak to teda udělat správně?
@George Walker Bush - Mistře knihovníku, jaký máš názor na aktuální rozhodnutí soudu ohledně povinných výtisků i u extremně drahých, bibliofilských tisků? Takhle se Walome toho Koniáše v kůži a kovu nedočká... :-(
https://archiv.hn.cz/c7-67810530-150tmd-dc3edcd31add1d3?fbclid=IwY2xjawOClrFleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEebDbSAOuAMA4cr-HQUfSR4sOvh-6ssTZrLwicCzplad1Vy9lApYtNo9at7pk_aem_nz3oVbgA_3al3iostWnKEg
@Fort: Včera mi jeden zákazník přeposlal odpověď Dobrovského, když tam shaněl Recklesse... :-)
Dobrý den,

tato kniha bohužel součástí naší nabídky nebude. Z rozhodnutí vedení společnosti nebudeme do nabídky zařazovat omnibusová vydání komiksů.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Veronika Černá

E-shop KNIHY DOBROVSKÝ
@George Walker Bush:
Kdepak. Opravdu prodela cca 600,-. Martinus to bere od jednoho ze trech zdroju, kterym jsem to dal. Slovenska distribucka, se kterou delam pres 20 let. Ta si na Slovensku stanovila cenu 109 Euro. Ode mne ma maly rabat, stejne jako Arkham a Vrsovicke knihkupectvi ( a stejne tak Comiks Point). Takze Martinus nakupuje za cca tech 1990,-. Maximalne o stovku levneji.
https://www.martinus.sk/3660473-reckless/kniha

https://www.martinus.cz/3660473-reckless/kniha
Je to chyba Martinusu. Na kazdym kusu jsou pres 600,- v minusu. :-)))
Ted se uvidi, jak rychle to opravi...
@sleepless: Radku, tak to gratuluju. Ted uz jen zjistit, jak se to k nim dostalo. Vsichni, kterym jsem Recklesse dal, ho maji draz nez ho Martinus nabizi. :-)
Bud je to corka z tiskarny (coz neni moc pravdepodobne) nebo si proste Martinus mysli, ze na fakture od dodavatele bude sleva obvykla na BB art produkci. Coz urcite nebude. :-)
Cely naklad mam ja.
Kdyby někdo chtěl koupit Reckless za super cenu, tak to může zkusit. :-)))))))
https://www.martinus.cz/3660473-reckless/kniha
Bez obav. Myslim, ze mi dlouho budou zateplovat sklad. :-)
Hlásím VYPRODÁNO!
Ještě se teda asi pár kusů vrátí do prodeje, protože 17 lidí zatím nezaplatilo, plus pár kusů na připadné reklamace, ale celkově to beru jako úspěch. Díky všem za podporu a objednávky. :-)
@Walome: Ty mas teda chute. :-) A ja uz jsem ti chtel psat at mi posles nejaky ukazky, jak nejak by sis predstavoval toho Baklyho. Byl jsem uz u knihare a chtel by nejaky navrhy. Ale s timhle vkusem zacinam mit strach.
@seneke: Tak je to rok a kousek. To je jeste v klidu. :-)
S BB artem se zname pres tricet let. Prubezne spolu obchodujeme a spolupracujeme. Vzdycky jsme meli nadstandardni, az intimni vztahy. :-)
Jejich pohostinnost je vyhlasena. Plzen a Guinness nikdy nechybi.
A jak to bude dal s vydavanim? Ja jsem optimista a doufam, ze nas cekaji jen svetle zitrky.