jinak aktuálně běžící/nedávno doběhlé seriály podle komiksů /ale s klidným srdcem všechny z nich doporučit nemůžu :) /
MARVEL
návaznost na MCU: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Defenders, The Punisher, Agents of SHIELD, Inhumans (1 série, ukončeno), Agent Carter (2 série, ukončeno), Runaways, Cloak and Dagger, New Warriors (připravuje se, budoucnost seriálu nejistá)
návaznost na filmovou sérii X-Men: Legion, The Gifted
DC
"Arrowverse": Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Constantine (1 série, zrušeno)
samostatně stojící seriály: Black Lightning, iZombie, Gotham, Krypton, Lucifer, Powerless (1 série, zrušeno)
chystá se: Titans, Doom Patrol, Swamp Thing, Watchmen (a mnoho dalších)
OSTATNÍ
The Walking Dead, Fear the Walking Dead, Preacher, Happy!, The End of the Fucking World, Outcast, The Tick (nová verze), Wynonna Earp
mearez:
novější věci, co sleduji a které ještě běží, nebo nedávno skončily:
sitcomy a "sitcomy": It's Always Sunny in Philadelphia, The Mick, Brooklyn Nine-Nine, South Park, Unbreakable Kimmy Schmidt, You're the Worst, Atlanta, Master of None, Curb Your Enthusiasm, The Good Place, Sillicon Valley, The Orville
drama: Stranger Things, Black Mirror, Fargo, Legion, The Americans, A Series of Unfortunate Events, Westworld, The Handmaid's Tale, Castle Rock, The Walking Dead, Preacher, Orange is the New Black + Marvel věci od Netflix
animované pro dospělé: BoJack Horseman, Rick and Morty, Archer, The Venture Bros, Robot Chicken
animované pro všechny: Adventure Time, Regular Show, DuckTales (2017)
a klasiky:
sitcomy: Community, The Office, Parks and Recreation, Arrested Development, Seinfeld
drama: Mad Men, Breaking Bad, The Shield (ne ten od Marvelu, ten policejní), The Wire, Six Feet Under
A pro mě osobně nejdůležitější zpráva dne. Wile E. Coyote dostane vlastní celovečerní film. Produkce se zhostí Chris McKay (režisér Lego Batmana). Snímek se bude jmenovat Coyote vs. ACME; ano Vilda si to po letech bolestí a mizerného zboží konečně půjde "vyříkat" s dodavatelem. http://www.behindthevoiceactors.com/news/Wile-E-Coyote-To-Get-His-Own-Feature-Film/
Dneska si dáme jeden krátký film. Saxxy Awards (jméno je odvozené od Saxtona Halea, jedné z postav série) je soutěž krátkých animovaných filmů inspirovaných světem videoherní série Team Fortress 2 od studia Valve. Snímek, jehož odkaz jsem vložil vespod, vyhrál hlavní cenu za rok 2013. Nutno dodat, že právem.
Ale na co jsem si čas našel,byla první epizoda Disenchantment.
Humor je fajn,humorově je to trošku jiné než Futurama či Simpsonovi a naštěstí humor tu je dobrej.
Není to sice na úrovni Ricka a Mortyho,ale i tak dokáže rozesmát.
Další příjemnou změnou je hudba,která se mi v 1 ep. líbila.
Animace je dobrá,jen místy zasekaná,ake pozadí jsou hezky nakreslené.
A postavy vypadají docela sympaticky.
seneke: Tyjo, teď jsi mi docela usnadnil vyhledávání s tím Neon Genesis Evangelion, jelikož jsem nedávno narazil na sérii románů Evangelion Anima (http://wiki.evageeks.org/Evangelion_Anima) a nedařilo se mi najít právě onu komiksovou předlohu, takže díky :)
A BTW na toho Jednorožce možná díky tobě jednou taky kouknu :)
Menší historická poznámka k studiu Topcraft. V tomto studiu pracovali i legendární animátoři Hayo Miyazaki a Hideaki Anno (autor série Neon Genesis Evangelion). V roce 1984 Miyazaki spolu se 70% zaměstnanců Topcraft opustil a založil studio Ghibli. Hideaki Anno následoval jeho příkladu a v ten samý rok spolu s 10% založil Studio Gainax.
Zbylých 20% odešlo do Pacific Animation Corporation a pokračovalo ve spolupráci s Rankin/Bass Productions. Podíleli se například na populárním seriálu Thunder Cats. Pacific Animation Corporation pak v roce 1988 koupil Disney a tak vzniklo Walt Disney Animation Japan.
Poslední jednorožec
Jedná se o adaptaci stejnojmenné knihy (1968) od Petera S. Beaglea. Sám Beagle napsal k této filmové verzi scénář. Zaplaceno ale dostal až v roce 2011. Animace se zhostilo americké studio Rankin/Bass Productions a japonské studio Topcraft. Film byl uveden do kin v roce 1982. Českoslovenští diváci si ale museli počkat další dva roky.
A o čem vlastně tato kultovní fantasy klasika je? V jednom dalekém lese žije bezstarostným životem jednorožec ženského pohlaví (jednorožka?). Jednoho dne uslyší rozhovor dvou lovců o tom, jak všichni ostatní jednorožci záhadně zmizeli. Neochotna uvěřit, že je posledním svého druhu, vypraví se naše milá čtyřnohá dáma na výpravu. Ta ji zavede do království, kterému vládne král Moran. Shodou náhod je hlavní hrdinka proměněna v lidskou ženu a musí přijmout jméno lady Amalthea. Zvládne naše, tentokrát dvounohá, hrdinka najít ztracené jednorožce a jak si poradí s nově získanými lidskými emocemi způsobenými její novou podobou?
Film je kultovní klasikou. Velmi tomu napomohlo výborné obsazení postav. Například Sir Christopher Lee se do své role krále Morana tak vžil, že do dabingového studia přinesl svoji kopii knihy, v které měl potrhnuté dialogy, jež podle něho musí být za každou cenu ve filmu.
Výborný pohádkový příběh, který udělá radost všem. Rodiče si akorát musí dát pozor na určité scény (viz. legendární scéna s harpyjí).
Draco nobilis: Jednorožec bude. Nejdřív se ale musím vykurýrovat ze zánětu středního ucha. Není jednoduchý dát dohromady souvislou myšlenku, když ti "zvoní" v uších.
V roce 1987 šel do kin RoboCop, legendární akční film v režii Paula Verhoevena (Total Recall, Základní instinkt, Hvězdná pěchota).
Hlavní postavou je Alex J. Murphy (Peter Weller). Policajt s milující rodinou, který je přeřazen do Detroitu. Bohužel jeho kariéra nabere nečekaný směr, když je rozstřílen na kusy místním gangem. Vloží se do toho firma OCP. Jelikož vlastní většinu Detroitu včetně policie, patří jim legálně i Murphyho tělo. Rozhodli se ho vylepšit, udělat z něho mašinu na likvidaci zločinců. Výsledkem byl RoboCop. Kriminálnímu živlu se samozřejmě nelíbí přítomnost neporazitelného muže zákona. Ale je tento nový hrdina pořád lidská bytost a nebo jenom stroj?
Kultovní klasika sci-fi a superhrdinského žánru. Film byl původně svým režisérem zamýšlen jako satira namířená proti korupci, konzumerismu a glorifikování násilí. Opak byl ale pravdou přehnané scény plné násilí akorát přidaly filmu na popularitě. Režisér asi nepochopil, že letní velkofilm není vhodné místo pro kritizování společenských problémů a přehnaného filozofování.
Nejvtipnější na tom celé je, že si postava RoboCopa získala vysokou popularitu u dětí, což vedlo k vytvoření kresleného seriálu a hromady hraček. To ale není ale žádným překvapením. Spousta filmů zaměřených na dospělé diváky dostala kreslenou adaptaci pro dětského diváka. Můžeme například jmenovat Ramba, Toxic Avengera (v rámci seriálu ho překřtili na Toxic Crusadera) i Policejní akademii.
Výborná akční klasika, která jé i po třiceti letech stále aktuální.
Omniversum, seskupení všech multiverz, realit a časových linií, vytvořených i (zatím) nevytvořených, reálných i fiktivních. Naše osudy jsou jen pouhou kapičkou ve velkém oceánu všehomíra a... do háje! Úplně jsem zapomněl, kam jsem s tím mířil. Nicméně pojďme si popovídat o jednom rodícím se vesmíru.
Filmové vesmíry jsou in a každé studio si chce urvat kousek. Disney má Marvel, Warner Brothers má DC apod.
No a Hasbro si řeklo: "Hele, osmdesátky jsou teď retro. Pojďme na tom vytřískat nějakej dolar. Transformers a G.I. Joe sami o sobě vydělali slušné peníze, tak proč to nefláknout dohromady?" Vesele se vrhli na experimentování na poli komiksu. A tak vzniklo komiksové univerzum pod vedením Johna "fanwang" Barbera v rámci vydavatelství IDW. Byly tu menší zádrhely (například část sérií měla mizernou prodejnost), ale ani to nezabránilo narůstající popularitě universa. Velký podíl na tom má právě John Barber díky svým scénářům a geniálním hláškám postav. Pomáhá i Barberova encyklopedická znalost všech značek od Hasbra. Pro ukázku zde je obálka pro crossover Revolutionaries ve kterém se kromě Transformers a G.I. Joea dočkáte Action Mana, Roma, Micronautů a mnoho dalších:
I moudře pokývali akcionáři Hasbra svými hlavami a šli směle do toho. Uzavřeli smlouvu s Paramount Pictures. Oproti komiksu je tu ale několik změn. Zmíněný filmový vesmír bude obsahovat (zatím) tyto série: G.I. Joe, Rom, Visionaries, M.A.S.K. a Micronauts. Transformers pojedou sólo.
Co je pro mě jedna z nejzajímavějších věcí, je fakt, že součástí týmu scénáristů pro tento vesmír je i Brian K. Vaughan, autor Ságy.
Osobně jsem zvědavý, jak jim tenhle plán vyjde a možná se dočkám i filmového zpracování Action Mana.
Legendární rodinný seriál vznikl v roce 1991. Jedná se o loutkový seriál, na kterém se podílelo studio Jima Hensona (autor Muppetů). On sám se ale na seriálu nepodílel, protože bohužel zemřel o rok předtím kvůli toxickému šoku způsobeným pneumonií. Designu kostýmů a loutek se proto zhostil designér Kirk Thatcher.
Hlavními postavami je dinosauří rodina Sinclairova. Hlavou rodiny je táta Earl (Jan Pohan), sekunduje mu jeho drahá polovička Francine (Inka Šecová). Pak tu máme jejich tři děti, nejstarší syn Robbie (Radek Hoppe), dcera Charlene (Jana Páleníčková) a Mimino (Eva Spoustová; ten malej šmejd co řve: "nejsi máma"). Je to klasický seriál o vztazích v rodině. Unikátnosti ale přidávají zmíněné kostýmy a geniálně odvedená práce s loutkami.
Seriál si získal vysokou popularitu i u nás hlavně kvůli vysoce kvalitnímu dabingu. Bohužel už ho v televizi velmi dlouho nevysílali (naposledy v roce 2003 na Primě).
Volně navazující na původní knížku Včelka Mája a její příběhy z roku 1912, jedná se o japonský kreslený seriál od studia Zuiyo Enterprise (dnešní Nippon Animation) z roku 1975. Ano, čtete správně Draco nobilis a pánové, Včelka Mája je anime.
Vzhledem k tomu, že to máme všichni nakoukané, tak k příběhu jenom krátce. Mladá, pravě narozená včelka Mája (Aťka Janoušková) zažívá dobrodružství se svým kamarádem Vilíkem (Milan Stehlík) a lučním koníkem Hopem (Boris Rösner).
Co je zajímavé, je unikátnost znělky. Místo použití té původní japonské se většina evropských států rozhodla použít německou. Tu složil Karel Svoboda (podílel se i na více soundtrackem pro anime seriály, více viz odkaz pod článkem). Znělku nazpíval Karel Gott a kromě toho si střihnul i českou a slovenskou verzi. Díky tomu je Božský Kája nejhranějším českým zpěvákem v zahraničí.
Seriál měl velký úspěch a na původních 52 epizod studio navázalo 52 novými díly (rok 1979).
Ja by som ocenil, keby tu vyšiel Archer & Armstrong od Van Lenteho. Je to vypredané, deluxky špekulanti núkajú za také prachy, že oči prechádzajú, takže by ma to fakt potešilo.
Ja sa na komiksové filmy nijako zvlášť neteším, pozerám ich takpovediac zo zvyku. Máloktorý ma však navnadí natoľko, aby som ho staval nad komiks (ak vôbec taký je, ani si neviem spomenúť). Osobne odhadujem, že to bude podobný "priekak" ako väčšina súčasnej komiksovej popcornovej vlny z DC a sem-tam i Marvelu (Black Panther). Azda to nedosiahne "kvalít" starších pohrôm typu Catwoman, Ghost Rider, Hulk, Hellboy a pod. Pokiaľ by to znamenalo, že sa český divák nadchne a niektoré miestne vydavateľstvo konečne nejaký Valiant vydá, tak to bude stáť za to, nech už budú filmové verzie akékoľvek.