Nakupujeme venku Nakupujete v zahraničí? Kde? Co? Jak?

Gmork: A jeje, vikingové s rohatými přilbami...
Studio Lain spustí předprodej vikingských Kronik barbarů od Jean-Yvese Mittona na začátku května. Kniha bude mít 280 stran a bude stát 145,- zl.
Ukázkové stránky zde:
https://www.facebook.com/StudioLain
Nevím, jak v Británii, ale ve Francii slaví fantasy Suzume úspěch: v první prodejní desítce na FNACu se umístila v různých edicích hned třikrát, stejné je to na amazonu. Takže gratulace.
Taky potěšilo, že hodili do slev můj oblíbený horor La Main (Talk to me). Jako filmového fanouška mě těší, že takové filmy dostávají tu nejlepší péči. O to víc, když se zdejší trh s blu-ray nosiči momentálně nachází ve stavu klinické smrti.
https://www.fnac.com/l6484/Meilleures-ventes-DVD-et-Blu-Ray#bl=MMvi
Polští Lost In Time odtajnili další evropskou novinku, Les royaumes muets, vypadají hodně zajímavě. A jsem rád, že u integrálu Excalibur Chroniques zvolili tu obálku s Morganou,
je kulervoucí, tohle bude nádherná kniha.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwo-lost-in-time/1815/
Polský Egmont odtajnil novinky na červen. Největší radost mi udělali fantasy ságou 5 zemí, bude to vycházet v brožovaných sešitech, což je pro tuhle dlouhou sérii ideální formát.

https://filmozercy.com/wpis/zapowiedzi-na-czerwiec-2024-roku-od-egmontu-batman-asteriks-punisher-i-inne

https://www.bedetheque.com/serie-66657-BD-5-Terres.html
Tohle mi udělalo velkou radost, polští Lost In Time vydají v květnu artušovskou sérii Excalibur Chroniques. Jsem fanoušek Jean-Luc Istina a potažmo celé divize Soleil Celtic. Doufám, že Lost vydají knihu v původním formátu, kresba Alaina Briona si to rozhodně zaslouží.
Snad se v budoucnu dočkáme i věcí jako Brocéliande, Lancelot, Souvenirs d´un Elficologue a dalších. Všechno jsou to moc fajn věci, kterým by slovanský překlad slušel.

https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html
Na polské gildii je slev. akce na komiksy Egmontu. Hodně knih je tam i ve 40% slevě. Akce trvá do 27. března.

https://www.gildia.pl/promocje/494
Studio Lain už vybírá obálky pro vikingské Kroniky barbarů, nejvíc se mi líbí 2 a 4. Kniha vyjde v dubnu a bude mít 300 stran.
https://www.facebook.com/StudioLain

https://www.bedetheque.com/serie-1153-BD-Chroniques-Barbares.html
Po komerčním úspěchu pirátského Černovouse (komiks je víceméně vyprodaný) vydá polské nakl. Scream Comics další pirátskou dvojdílku od Jean-Yvese Delittea - La Buse.
https://www.bedetheque.com/serie-81368-BD-Buse.html

Na gildii ještě pár kousků Černovouse zbývá, už ale jen v dražší limitce.
https://imgbox.com/ejW5cb5W
seneke: Ze stejného důvodu, proč si francouzské komiksy kupuji v polštině - lepší zpracování, daleko lepší cena, lepší dostupnost. Taky polštinu dnes vnímám jako češtinu. Zrovna dnes si budeme objednávat tu Acriboreu. Takže jestli se mě ptáš, proč si ji kupuji v "češtině" celou v jedné knize, místo ve Francii po jednotlivých dílech za mnohem větší peníze, tak čistě z praktických důvodů. Navíc z mangy čtu jen opravdu malý zlomeček produkce, věci jako Vlk samotář a štěně nebo Meč nesmrtelného. 95% manga produkce mě nezajímá, už takhle to všechno sotva stíhám číst.:)
https://www.gildia.pl/komiksy/595648-acriborea-okladka-limitowana-a
Gmork: Jedna věc mi pořád vrtá hlavou. Umíš francouzsky, tak proč mangu kupuješ primárně v polštině? Ve francouzštině máš několikanásobně větší výběr včetně hromady věcí, které nikdy nevyšli/nevyjdou v angličtině.
Super, to tam nějakou tu palacinku pustíme. Děkuju
2scha: Ještě jsem si vzpomněl, jestli půjdete po Bd Saint-Michel nahoru k Lucemburské zahradě, tak cestou je Le Fournil, kde dělají jedny z nejlepších crepes v Paříži, jak na sladko,
tak na slano. Bylo mi to taky doporučeno a můžu to potvrdit. Je i v top výběru nejlepších palačinkáren ve městě. Je to kousek od vstupu do zahrady v rue Monsieur Prince.:)

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187147-d4473267-Reviews-Le_Fournil-Paris_Ile_de_France.html
Žena může jít s tebou, ono to není jen tak na skok, u takových Gibertů zevluju kolikrát přes hodinu i déle. Po Saint-Michel nejspíš stejně půjdete, jde se tudy k Lucemburské zahradě.
Našel jsem v počítači pár starých fotek úlovků právě z Gibert Joseph.
https://imgbox.com/ajzQ3uXL
https://imgbox.com/TRtAEY7g
https://imgbox.com/5jyQ3yex
https://imgbox.com/2CakYEv3
Gmorku, děkuji, určitě někam zajdu (až se žena bude dívat jinam
V Paříži do Latinské čtvrti, tam je hodně knihkupectví, pro fanouška US komiksu bych doporučil obchod Album na Bd Saint - Germain, ten je čistě o americkém komiksu + figurky, speciální edice apod. Nebo nějaký FNAC, to jsou velké obchody na veškerá média, včetně komiksů, velký FNAC je třeba na Champs - Elysées, kudy nejspíš stejně půjdeš. Můj nejoblíbenější krám
v Paříži je ale Gibert Joseph na Bd Saint - Michel, prodávají se tam jak nové věci, tak bazarovky u knih, komiksů, filmů, hudby... Giberti totiž i vykupují. Vždy si odtud odnesu spoustu hudby,
filmů, seriálů na Blu-ray a komiksů. Za hudbou tam musíš po schodech dolů.
https://imgbox.com/SRWSjML5
Nemá někdo tip na komikshop v Paříži(spíš centrum), který by stál za to navštívit?
Polské nakladatelství Lost in Time ohlásilo další evropskou novinku - heroic fantasy Stíny z Thule. Anotace zní zajímavě, kresba k heroic žánru ideálně pasuje, i čtenáři ve Francii příběh chválí. Takže jdu do toho. Kniha vyjde 25. dubna.
https://lostintime.pl/zapowiedzi/

https://www.bedetheque.com/serie-84502-BD-Ombres-de-Thule.html
V pondělí 11. března se spustí předprodej u evropské military space opery Acriborea. Zde tři obálky, které se probojovali až do tisku:
https://www.facebook.com/StudioLain

PS- Svého času jsem si Acriboreu přeložil, ale jsem rád, že to budu mít všechno v jedné knize v profi tisku a rád si to přečtu znovu od jiného překladatele.
https://imgbox.com/PvYnFhwk
https://imgbox.com/6DFybwEU
Tak dnes došlo Civiellovo Zrno šílenství a už při zběžném prolistování je jasné, že tohle bude to pravé ořechové pro fanoušky pohádkových fantasy jako Willow, Legenda, Ronja nebo
Dark Crystal apod. Už se nemůžu dočkat, až se do toho začtu. E. Civiello je pan malíř. Nádherný kus komiksového umění.

https://imgbox.com/8dkIp8Z9
https://imgbox.com/sFlH9pgY
Už dlouho jsme se nemrkli do Polska, Zrno šílenství se prodává jak housky na krámě a nakladatelství Studio Lain (no, jde o jednoho člověka) se nechal slyšet, že se příští rok můžeme těšit na další zářez od Emmanuela Civiella a to trojdílnou fantasy tentokrát z čínské mytologie La Dynastie des dragons.

https://www.facebook.com/StudioLain/videos/1303250457734105/

https://www.bedetheque.com/serie-25237-BD-Dynastie-des-dragons.html
Gildia právě spustila předprodej keltské fantasy Zrno šílenství. Objednal jsem si modrou obálku s čarodějnicí.
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/ziarno-szalenstwa
Tak předprodej Zrna šílenství odstartuje ve čtvrtek 8. února, z tiskárny vyjede 26. února. Kniha bude mít 196 stran, cena 130,- zl. Celkový náklad 800 výtisků.
Pár nových komiksů z megaknih. Jinak Dobrý asiat přečtený a je to skvěle napsaná noir detektivka s hutnou atmosférou. Fandům krimi určitě doporučuji, třeba v anglině.
https://www.megaknihy.cz/komiksy/4430677-krasnoludy-t-5-tiss-z-bractwa-tarczy.html

https://imgbox.com/Vqtn4Ml1
https://imgbox.com/Rg338Th1
Kdo se chce podívat na nádherné komiks fantasy arty ze Zrna šílenství, tak zde ukázkové stránky (je tam i Acriborea). Předprodej Zrna šílenství by se měl spustit už tento týden.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/10410/
Studio Lain nechává hlasovat o obálkách u military space opery Acriborea. Kniha vyjde po integrálu Zrno šílenství (vyjde v únoru). Já jdu do obálky numero 2.
https://www.facebook.com/StudioLain

https://www.bedetheque.com/serie-13233-BD-Acriborea.html
Polský Egmont na letošek oznámil třetí závěrečný integrál u historické série Cestující s větrem (díly 8 a 9). Loni jsem si oba díly přečetl a příběh se posouvá z Louisiany, kde se odehrával příběh druhého cyklu, do Paříže roku 1885. Není to už taková paráda jako první dva cykly, ale pořád je to velmi dobrý historický komiks, při kterém na čtenáře dýchne atmosféra Paříže
po potlačení Pařížské komuny, staví se například Sacre-Coeur. Na videu šestá minuta.
https://www.youtube.com/watch?v=uqpaO7mWyWc

Ukázkové stránky zde:
https://www.bdgest.com/preview-2540-BD-passagers-du-vent-les-le-sang-des-cerises-livre-1.html
Tak pár nových komiksů z megaknih. Na Dobrého asiata slyším všude samou chválu, tak toho si vezmu na paškál jako prvního.:)
https://www.megaknihy.cz/komiksy/4359586-the-good-asian-dobry-azjata.html

https://imgbox.com/ihPhwGfz
https://imgbox.com/B1mW4zka
Tak přečtená i druhá lednová novinka od Image - Outpost Zero a nebyl problém to dočíst do konce. Jde o sci-fi s docela svěžím příběhem, trochu mi to připomnělo nedávný film Kráter
s Mckennou Grace, zde je taky hlavní hrdinkou dívka Alea a její partička kamarádů, i ten příběh to má podobný. O kresbu se postaral A. Tefenkgi (The Good Asian) a k příběhu se docela hodí.
Tak kdo hledá pohodové scifíčko se sympatickou hlavní hrdinkou, kde je ucelený příběh v jedné knize, tak vyzkouší v digi první sešity, případně celou 300 stránkovou knihu.
https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/outpost-zero-the-complete-collection_39219400.html
Tak nový Servais přečtený a spokojenost, je to typické dílo autora, co jsem od knihy očekával, to jsem dostal. Co mě ale hodně nadchlo je myší komiks Scurry. Jsem někde uprostřed a příběh
mě zcela pohltil. Výživná zápletka, velké množství zajímavých zvířecích postav, nádherná kresba, která k příběhu vyloženě pasuje. Mac Smith stvořil parádní komiks. V medailonku v knize se píše, že je to jeho první komiks. Tohle je debut jako hrom!

https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/scurry_39219399.html
Tak první letošní komiksy. Nejvíc jsem zvědav na nového Jean-Claude Servaise. Je to autor, který by se blbě vydával kdekoli na světě. Není ani moc známý ve Francii. Vzpomínám si, jak jsem se na něj ptal před dvěma lety v jedné BD speciálce v Bretani, kluci ani nevěděli, že někdo takový existuje. Jeho komiksy jsou dost specifické, plné nostalgie, ve kterých se oslavuje příroda a připodobňuje se k mezilidským vztahům. Mají takový melancholický ráz vyprávění a svým způsobem i poezii. Servais má své světy, do kterých se rád vrací a kašle na komerční aspekt.
Má svou malou věrnou komunitu čtenářů, do které se hrdě hlásím. Jak mu vyjde něco nového, za chvíli to mám v pazourách. Jsou to svým způsobem hluboké relaxační komiksy.

https://imgbox.com/KR7WNgct

https://www.jc-servais.be/

PS- Ten nový Mellick je naprosto skvělý (zase). Pointa po přečtení knihy zní: "Chlapy, sakra, ověřte si ještě před svatbou, koho si to vlastně berete, jinak se z vás stane želé bonbon.
Zítra ve 12.00 odstartuje předprodej Lawless II. od polského Studia Lain. Polský nakladatel sloučil anglická vol. 2 a 3 do jedné 230 stránkové knihy.
Na gildii taky zase probíhá výprodej, hodně komiksů až ve 40% slevě. Akce trvá do konce ledna.
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/bezprawie
https://www.gildia.pl/komiksy/494873-hellboy-i-bbpo-1952-1954-tom-1
Polští Scream Comics oznámili novou knihu u fantaskní série Soumračná města od Francoise Schuitena - Návrat kapitána Nema + dotisk vyprodaných dílů. K tomu nové díly u historické série Největší námořní bitvy a další letecké komiksy. Návrat kapitána Nema by měl vyjít letos v dubnu.
https://www.facebook.com/screamcomics/
https://imgbox.com/XmVbMIoz

https://www.youtube.com/watch?v=YngQm-WLNvI
Polské nakl. Lost in Time upřesnilo datum vydání integrálu historické série Dvě masky (Double masque) od Jean Dufauxe a Martina Jamara (autoři Zlodějů říší). Kniha vyjde 22. února.
Ukázkové stránky zde:
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwo-lost-in-time/1710/

https://www.bedetheque.com/serie-9880-BD-Double-masque.html
Polští Lost in Time mi ušetřili peníze, tento titul jsem si teď chtěl koupit ve Francii. No, naštěstí mě předběhli.
https://www.facebook.com/lostintimepl/

https://www.bedetheque.com/BD-Maison-Usher-485838.html
Však jo, předprodej začne někdy v lednu, kniha vyjde někdy v únoru, času dost. V lednu taky započne předprodej dvou knih CE.

https://www.bedetheque.com/serie-27079-BD-CE-Roosevelt.html
Gmork: Já myslel, že si dáš do konce roku pauzu.
Polské Studio Lain už vybírá obálky pro vydání integrálu fantasy série Zrno šílenství nádherně namalované E. Civiellem. Nejvíc se mi líbí ta klasická se skřítkem. Předprodej by se měl zahájit někdy v lednu.
https://www.facebook.com/StudioLain
https://www.bedetheque.com/serie-64-BD-Graine-de-folie.html

ukázkové stránky zde:
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/10215/
Dočetl jsem druhý díl Clementine od Tillie Waldenové ze světa Walking dead. A bavilo stejně jako první díl, hlavně charakter hlavní hrdinky i vedlejších postav. V tomhle je Waldenová dobrá,
jen by si mohla někdy zkusit napsat heterosexuální postavu, ve všech jejích komiksech jsou hlavní hrdinky lesby, no, asi se do nich dokáže nejlépe vcítit. Autorka už píše třetí díl. Teď je na řadě fantasy dobrodružství Sea Serpents Heir, které vypadá taky hodně lákavě. A už jsem si od Skybound Comet objednal další komiksy - Scurry a Outpost Zero, čili velká porce zajímavého čtení za malé peníze.:)
https://imagecomics.com/comics/releases/scurry-tp
https://imagecomics.com/comics/releases/outpost-zero-the-complete-collection-tp
Tak poslední várka komiksového čtení. S těmito komiksy se tedy loučím s letošním rokem. A už ten příští slibuje hodně zajímavé knihy, magnifique.
https://imgbox.com/c74IOFJE

Všem pohodové svátky a vše nejlepší do nového roku.
Tak osmým integrálem (díly 29 - 32) polský Egmont uzavřel všechna dobrodružství velkého vezíra Iznouguda. Teď hodně doufám, že má vezír slušné prodeje a Egmont otevře některou z dalších sérií od Jeana Tabaryho. Nejvíce bych uvítal Valentin le vagabond, Corinne a Jeannot nebo Totoche. To by byl další splněný sen.
https://www.gildia.pl/komiksy/581238-przygody-wielkiego-wezyra-iznoguda-tom-8

https://www.bedetheque.com/auteur-140-BD-Tabary-Jean.html
Dúfam, že sa tu teda nieto nahlásené komiksy aj pridajú do databázy :)
yogi: zrovna před pár týdny jsem si upgradoval svou mentální mapu vydavatelů komiksu na Slovensku, tak pokud zajímá...

komiksy nějak vydávají Slovart (zejména překladové - část věcí od Crwe, Telgemeierovou...), Brak (překladové plus Majling), Absynt (překladové), Monokel (domácí) a EJ Publishing (domácí).

z původních slovenských komiksů IMHO stojí za pozornost:
- Lasica a Satinský v komikse (Radostná správa + Deň radosti)
- Všetky tie svety
- Dozvedela som sa, že žiješ
- čtyři alba cyklu Nežný komiks k výročí Sametové revoluce: Čierna oslava, Bežná, PÉ-ER-DÉ a Unesení
- Tri. Nie štyri, nie päť (grafický román)
- sešitovka o Beňovském Móric
- Majlingův první Gemer vyšel teď česky, ale číst Gemer česky mi přijde... ;-)

z překladových komiksů, které v češtině nevyšly, IMHO stojí za pozornost:
- Dom
- Vo vlnách
- Ako Dávid prišiel o hlas
- V Taliansku sú iba praví chlapi
- Gigantická zlovestná brada
- Pod širým nebom

u toho Jména růže od Manary bych si troufal předpokládat, že až to bude komplet, mohlo by to česky jako integrál vydat Argo (vydávají Eca i komiksy, vydali už i Manaru i různé komiksové adaptace)

do komiksů se teď pustil i Divadelný ústav s mezinárodním projektem Klasika v grafickom románe, kde vyšla slovenská adaptace Romea a Julie, slovinský Král Ubu a polská Antigona

něco z toho jsem tu už průběžně hlásil...
nakupuju přes český Martinus v korunách a od 1000 Kč (což jsou tak dva komiksy) bez poštovného
Mně by bohatě stačilo, kdyby tu jednou za rok bratr Slovák dal echo, co zajímavého u nich vyšlo, myslím tedy věci, které nevyšly v českém překladu. Než jsem objevil Brak a nyní třeba Absynt , o kterém jsem vždy myslel , že vydává jen reportáže, jsem myslel, že na Slovensku ani nic komiksového nevychází
Ja som bol dávno za to aby sa tu pridávali ak komiksy po slovensky, napr. Meno ruže od Manaru: https://www.slovart.sk/knihy-v-slovencine-a-cestine/komiks/meno-ruze-1.-diel.html?page_id=226213
Kaluž: Jsem nevěděl, že Absynt vydává i komiksy( ad tvůj insta post), docela bych ocenil kdyby tu někdo nahodil info , když na Slovensku vyjde něco zajímavého. Objednávám.
Dorazily komiksy z Black Friday na gildii + něco nového v češtině a pár desek k poslechu. Potěšilo, že plzeňští Musicrecords vedou skladem i takové fošny jako nové norské Lumsk nebo novinku Dave Matthews Bandu.
https://imgbox.com/BXxFG9k6
https://imgbox.com/3UXCtLhF
https://imgbox.com/97cwYCVr
https://imgbox.com/oRGRxe1T
Tak ať je tu zase něco z Polska, jinak byste si určitě zas stěžovali, že sem nic nedávám. Příznivce tvůrčího dua José Ortiz a Antonio Segura jistě potěší, že Lost In Time oznámilo vydání jejich dílka Tisíc tváří Jacka Rozparovače.
https://lostintime.pl/zapowiedzi/
Polští Studio Lain taky příští týden odstartují předprodej Slaina, půjde o book Lord of Misrule.
Dále od 2000 AD připravují Lawless vol. 2.
https://www.facebook.com/StudioLain
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/10020/