Forum Všechny příspěvky pohromadě

Když už je řeč o Marketě Lazarové, tak před časem vyšel alternativní filmový plakát, který ilustrovala americká komiksová výtvarnice Becky Cloonan a vydalo britské studio Black Dragon Press
To ja s gustem konecne pujdu na Marketu Lazarovou do Ponrepa. Dunu 2 dame taky, must see a must have.
Co se týče nových věcí, tak dokoukáno Fargo série 5 - bavilo až do konce, Metoda Markovič: Hojer - tahle série se Nově moc povedla, a hororový seriál Chapelwaite, což je krásně atmosférická pocta Kingově Prokletí Salemu. V kině jsme byli na Zimní prázdniny - herecký koncert Paula Giamattiho a taky moc líbilo. Zítra jdeme na Hlasy mrtvých, na které slyším samou chválu. A už se těším na Dunu 2, ten trailer vypadá zabijácky. Začátek roku nezačal vůbec špatně.
Gmork: oni tam vylozene dali zapomenute veci, ktere nejsou ani tak moc v povedomi beznych lidi, ale tenkrat se povedly. Rbitov je moc znamej na tuhle sbirku, stejne jako Demoni. In search serie ukazuje spis vyvoj a predely. Proto jsem zvedavej na Alien Expanded dokument. Jak to bude dlouhy treba, a hlavne co poskladaji z ani ne 10 filmu. No, uvidime.
Darth: Zajímavá padesátka, u některých titulů určitě souhlasím, u některých ne, naopak mi tam chybí pár povedených kingovek jako třeba první Hřbitov zvířátek, není tam ani jedno italské giallo, ani Démoni od Lamberta Bavy apod. Ale jasně, každý máme ten žebříček jiný.
Deefha: tak si nech poradit i timto dokumentem The 50 Best Horror Movies You've Never Seen: https://m.imdb.com/title/tt1671746/
Basket Case tam zminuji take a celkove tam ukazuji dost nevsedni a zapomunte horory. Vrele doporucuju. Jeste stoji za zminku studio CreatorVC Studios, ktera dela dokumenty o scifi filmech, hororech a ted budou vydavat o Vetrelci. Mam predplaceno!
Určitě vyzkoušej, některé scény jsou nezapomenutelné, např. postelová scéna, dnes je to už jen přepálená sranda záležitost. Další dva díly patří snad už jen do klubu Bizarre. To je jeden z kladů dnešního Blu-ray trhu, vytahuje z hlubin času tyhle zapomenuté perly.
@Gmork Super, Basket Case jsem vůbec neznal. Doplním si vzdělání :-)
Tak se pochlubím jednou filmovou peckou, která mi přibyla do sbírky a to trashová záležitost Basket case. Disk sice obsahuje pouze německé audio, nic víc, ale obraz je pěkně remastrovaný
a disk obsahuje všechny tři díly. Takže mě absence anglických titulků tolik nebolí. Myslím, že nás v republice moc nebude, co máme tuhle "kultovku" ve sbírce.
https://imgbox.com/wkmFThfV

https://www.youtube.com/watch?v=FCG3RDb0ybo
Pro zajemce o druhovalecne vyrovnani a odsuny nemcu, podporte ceske vydani autobiografie Helmuta Kopetzkeho: https://pointa.cz/project/397a16c3-6c03-11ee-9fd4-0242ac140008
Je to z oblasti sumperska a vypravi i o svem zivote pred a po odsunu, o praci pro rozhlas, ZDF a dalsi. Sam jsem nadseny, ze kniha, snad, vyjde.
Ten Twitter je dáreček za všechny peníze. Tak skvěle už jsem se dlouho nezasmál:
hotate: Informace přímo od zdroje, děkuji.
Krvavý román - vynikající je audiokniha načtená Leošem Suchařípou
Ad Krvavý román - mám to první porevoluční vydání od Paseky z roku 1990 a nedám na něj dopustit, má nádhernou sazbu. Btw ten film je moje guilty pleasure a určitě stojí za to :-)

Kolik cen Muriel má celkově Anna Křivánková. Dvě nebo víc?
Jdu si to tu jen osvěžit:

2.2.24 tipy na Muriel
soulbringer:
Ad Muriel - na první dobrou zkusím ty 3 hlavní kategorie (samozřejmě to bude jinak a už se těším na klasickej shitstorm po předávání cen):

1. Nejlepší komiksová kniha
- Štěpánka Jislová za Srdcovka (Paseka)

2. Nejlepší kresba
- Matyáš Namai za Černobyl: pád Atomgradu (Gate)

3. Nejlepší scénář
- Štěpánka Jislová za Srdcovka (Paseka)

---

Finální výsledky:
1. Nejlepší komiksová kniha
- Štěpánka Jislová za Srdcovka (Paseka) - CHECK

2. Nejlepší kresba
Richard Fischer za Rváčov 2 (Argo) - TĚSNĚ VEDLE

3. Nejlepší scénář
- Štěpánka Jislová za Srdcovka (Paseka) - CHECK

Cena České akademie komiksu
Štěpánka Jislová za Srdcovka (Paseka) - BEZ PŘEKVAPENÍ

Kompletní vítězové jako obvykle zde - všem gratulace: https://muriel.cz/vyrocni-komiksove-ceny-muriel-2023-vysledky/
Prosím o opravení názvu Krize na nekonečnu zemí. https://www.comicsdb.cz/comics/6598/dc-komiksovy-komplet-special-01-krize-na-nekonecnu-zemi
Země ve smyslu planeta - Earth se píše s velkým Z.
Děkuji
Ja to taky neznm nejak do hloubky, sam jsem kdysi dabno jednu knihu bouchnul na aukro aniz bych tenkrat znal dusledky sveho jednani, ale napravuju to. Na YT je ke shlednuti biograficky snimek Krvavy roman, 1993, od Brabce.
Darth: Jo ta kniha mě taky zaujala, jen jsem dílem Váchala nebolíbeny... asi tedy čas to napravit.
Tak Paseka potesila, Krvavy roman od Vachala musim mit!
Super, hlavně že to někdy vyjde. Díky.

A překvapení tedy vážně bude nakonec překvapením, dobré.
Co jsem koukal, tak jsou tam k mání i takové zářezy jako stařičký The House by the Cemetery od Lucia Fulciho ve sběratelském 4K kabátku. Což působí až bizarně, když člověk uváží, jaký je to hororový "pulp." Ale starý pán by měl určitě radost, kdyby viděl, jaké se jeho filmu dostalo péče.
https://www.amazon.co.uk/House-Cemetery-Limited-Blu-ray-Region/dp/B08R5D636V/
Pár hororových lahůdek z Británie. S cenami jsem naprosto spokojen, jen to poštovné z UK je tedy pěkný vopruz. Ještě je na cestě Talk to me, Basket case a nějaké seriály z Prime+
https://imgbox.com/dhsDzMAC
Podle CC bude Mckean až v druhé půlce roku, stačí mrknout na facebook.

Já si jako alenkofil budu muset pořídit Alici...
Velkej šéf: obě překvapení mají každé 144 stránek ,mám za to že signál a šum a krátké filmy měli podstatně míň stránek. Možné že by to doplnili nějakými bonusy.
Já budu rozhodně překvapen, protože to do té doby zapomenu, že jste to říkali... :)
Třeba budeme překvapení, až to Signál nebude :-D
To je pak vzhledem k jejich ohlášení (už nevím kdy, kde a jak) asi takové překvapení jako vánoční dárky pro děti, které beztak prošmejdí celý byt, ale dobře. Radost mi jejich vydání udělá i tak.

A asi máš pravdu. Pokud si dobře vzpomínám, měli v plánu vydat Signál a šum a McKeanovy Krátké filmy, takže to sedí i k tomu, že tam jsou ta překvapení ve stejném měsíci dvě. Omlouvám se a budu o tom nadále mlčet, ať to překvapení neprozradím.
Třeba to bude jedno z těch plánovaných překvapení.
Nechtěli v CC vydat i Gaimanův/McKeanův Signal to Noise? Na ten jsem se těšil, takhle mě z prvního pololetí nezaujal žádný komiks (respektive Hellboy opět kreslený Mignolou mě sice zaujal, ale sbírání téhle série jsem se v jednu chvíli prostě rozhodl utnout).
Comics Centrum zveřejnilo ediční plán na 1. polovinu roku.
Tak mně tak napadlo že "stary pes" už "doslouzil", co? Rok a čtvrt...
Walome: Mňa zaujíma ešte Deadpool a seriál Daredevil, ale aj to nie kvôli samotnému DD ale skôr preto, že sa vráti postava Punishera, ktorú zase bude hrať Jon Bernthal, dúfam tú postavu nepohnoja.... Čo sa týka aj komiksov z Marvelu, tak ma veľmi bavilo čítať či Deadpoola, či Punishera....
Jodorowsky 95 a Jaroslav Němeček dnes 80!
Náhoda? Nemyslím si!

Tak vše nej celý bandě včetně Kazimíra Zádrhela!
Ja se divim ze nekdo jeste vubec resi Marvel filmy.
peterxpeter: Hlavně podle osobního čtenářského vkusu, už dávno si nekupuji komiksy na blind, pokud daný komiks, mangu neznám, stáhnu si ho v digi a začtu se do něj, často jsem takhle varován - ruce pryč. U mangy přes 20 dílů to jistí městská knihovna, nemusím mít doma tisíce manga knih. Taky podle ceny, nechápu důvod proč dávat za stejnou knihu, často v horší kvalitě trojnásobek, když jsem schopen si ji přečíst v jiném jazyku a za daleko menší cenu. A pak je velmi důležité místo v knihovně, dnes už si hned tak nějaký komiks do knihovny nepustím, naštěstí drtivou většinu komiksů, co jsem kdy sháněl, už mám doma a z novinek toho moc zajímavého nevychází, jak v US, tak v Evropě, čili ideální stav.:)
https://imgbox.com/7RVxsWqT
Sto lat, sto lat - niech żyje, żyje nam!
Jeszcze raz, jeszcze raz - niech żyje, żyje nam
Niech żyje żyje nam
Dnes slaví narozeniny Alejandro Jodorowsky 95 let. Tak nazdraví.
https://www.booktook.cz/clanek/333/sleva-20-na-knihy-?hmc=7&utm_campaign=yot_email_2024_02_16_vikendovka&utm_source=samba&utm_medium=email&yottly_email=33b5e3dc-b5c1-4275-92df-02c5c0bfa081
Booktook má 20% slevu s kódem DVACET na některé knihy. Bohužel ne na všechny - koukal jsem na pár komiksů z poslední doby a sleva byla jen asi u půlky z nich...
Will Eisner má uvedeno pod odkazem wikipedia eng odkaz na českou wikipedii