• esoes
  Mrzí mě na tom zejména jedno, že je to rozkouskované nesmyslně. Mělo to vyjít celé v jedné knize, bylo by to úplně o něčem jiném. Nemluvě o ne moc kvalitní broži.
 • esoes
  esoes26.9.2020 13:20Providence
  Pavel75
  Myslím si, že to bylo od nich úmyslné, špatná reklama je taky reklama v tomhle případě. O to více lidí teďka ví o Neonomiconu..
 • esoes
  seneke

  Není zač:-)! Taky jsem to hnedka objednal tátovi, ten na tom vyrostl mno a jedno pro mě.
 • esoes
  Zdravím po čase místní plebs a ty normálnější uživatele zdejšího fora. Od Slovartu právě vyšlo souborné vydání Kapitána Klosse doslova za hubičku (na aukru apod. se dražilo i za více jak 2000kč) viz:

  http://www.slovart.cz/knihy-v-cestine/beletrie/beletrie/kapitan-kloss.-kompletni-vydani-20-sesitu.html?page_id=25924&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_20_11_2020
 • esoes
  Můj dost možná poslední příspěvek, minimálně po nějakou určitou dobu...:-)):D

  Nechci si hrát na něčího obhájce, ale pletete si nadále (někteří) pojmy s dojmy. Opět vaříte z vody a hlavně (!) myslím si, že hledáte/vytváříte problémy tam kde vůbec nejsou. Jsem tu aktivně proti jiným zde na tomto ctěném forum chvíli, žel bohu docela otráven. Jako vážně na medvědí službu jsou tady (někteří) vyloženě experti.

  Prvně tedy. Buď chcete ty kluky z Mighty především podpořit a těšíte se zkrátka na novou knihu ideálně v limit.vydání a nebo vám jde o nějaké spekulanty? Tohle je třeba totiž vážně oddělit.
  Nevím, jak vám, ale mě je nějaké riziko spekulantů naprosto ukradené to je jejich boj. Měl jsem x krát prostředky/možnost vzít třeba něco zajímavého navíc, kolikrát něco, co už ani nebylo a dostalo se to přesto nějakým způsobem ke mě, ale radši jsem o tom vždy řekl kamarádovi, známému nebo to hodil veřejně do placu a udělal tak nezjištně radost jiným. Naposledy se jednalo o knihu, která se na provařeným a.ukru dražila sem tam okolo dvojky a přitom ještě ležela v nakladatelství kdesi na skladě za pár stovek, posledních pár kusů. Nevymýšlím si tohle, tak to je. Když mám zkrátka něco rád dávám do toho především srdce a nešpekuluju, tak to mám hozený a jinej nebudu.

  Ale zpátky k meritu věci, vem si popcorn je to dlouhýý miluju slohy jsem grafoman...Že by měla být a nakonec bude i nesběratelská verze to jsem si dovolil predikovat pár dní nazpět a ani to jim nemůže přeci nikdo vyčítat. My jsme ale vážně někdy národem kverulantů, nepřejících lidí, jak vidno i tady..
  Namísto toho, abyste (někteří) byli háje luhovýho rádi, že někdo našel vůbec nějakou vůli a odvahu v téhle době navíc (!) něco takového realizovat, tak se v tom budete zbytečně rejt doslova jak v ho.vně, bojovat s pomyslnými vzdušnými zámky a hledat, kde je zakopanej pes..

  ps: abych odlehčil nastálou situejšn v této hutné a jistě konstruktivní debatě plné smysluplných vyjádření a názorů, víte co je vůbec ta největší sranda?? Že tu porcujeme medvěda,který ještě běhá po lese:-)) Kluci z Mighty, držte se !
 • esoes
  radek
  Si dál prázdný a směšně osobní to je ostatně tvá vizitka. Už tě nechám být ono se docela záhy ukázalo, komu ta argumentace stála na vodě a psal nesmysly kraviny, viď ?
  Dle toho, jak vystupuješ sebereflexi nečekám buď v klidu. Důležité je, že jsme o tom všem debatovali, ikdyž zostřeně ke konci i tím jsme projekt Mighty koneckonců podpořili. To je podstatné o to mi šlo, rád jsem hybatelem věcí, když na to přijde :-) Za mě vše a nauč se to ego doprd.ele řídit :-))
 • esoes
  Ale víš, ale víš...(nejen) tvá všelijaká argumentace:-) Já vidím to, že jsem se snažil a viděl trošku dál, ale to se mi stává často to je v pořádku. Jsem tak trošku nadčlověk jen nenosím plášťěnku, nikdy jsem si ji nebral :))

  pozn. Nevšiml jsem si, že by snad Mighty v něčem zásadně měnili svůj postoj, názor. Jen ať s tím ještě pracují, prostředky na to mají a pokud je materiál skutečně dobrý vrátí se to.
 • esoes
  radek
  To bylo řečí viď ?? Sám vidíš, že s tím chtějí a budou pracovat dál. Nakonec proč ne... to by byli sami proti sobě a koneckonců i proti svým čtenářům, milovníkům komiksu.

  Jinak vážně obdivuji otevřené knihovny, mám všechny se dvířkama a dokonce na zámek (to kvůli prckům). Prach a světlo mohou ty moje knížky spatřit opravdu jen na chvíle při čtení :))
 • esoes
  Radek
  Tak ještě pro tebe, než poběžím do terénu. Uvědom si, že jedna věc je, co chtěli ze startu Mighty a další , co udělá neviditelná ruka trhu, respektive nějaké další prodeje mimo HIT HIT.. Dál nemá smysl tuhle akademickou debatu vést, protože to ukáže teprve čas. Netvrdím, že mám úplně ve všem pravdu, jen jsem nastínil pár dalších možností, jak to taky může vypadat a celé to bude vycházet z toho jaký knižní náklad bude věc zásadní. Dle toho bych volil nějakou další prodejní strategii a ta nemusí být nutně podstřelování ceny po proběhlé akci na HIT HITU, takhle jste si to vyložili vy. Zároveň si někteří uvědomte, že dík podpoře na HIT HITu jste si zaplatili především jistotu, že tu knihu budete mít v ruce a dokonce v nějaké originální úpravě. Proč by pak do běžného prodeje nemohla jít (kosmeticky) okleštěná verze knihy za trošku (kosmeticky) upravenou cenu a já se přece nabavím o slevě minus pět set (tak to podáváte vy, někteří) to je zkrátka hloupost vyloučit.. Myslím si jedno, když už něco takového udělám byla by škoda neudělat minimálně 500/600knih, dost možná víc. Je to jejich první projekt, ikdybych měl být na nule... snažil bych se dodržet něteré zásadní věci. Tím je především kvalita (forma) knihy a pokud možno její co nejlepší dosah, tak aby to dávalo smysl samozřejmě.
  Držím jim moc palce, našlápnuto mají dobře a to mohla ta prezentace okolo toho vypadat ještě lépe, aniž by to stálo třeba peníze. Přesto to oslovilo hodně lidí to nemůže nikdo zpochybnit. Samozřejmě remcalů, skeptiků se najde vždycky dost, kor v tom našem pepíkově. Věřím, že to zdárně dotáhnou a vlije to další entuziasmus do jejich žil:-)) Tímto se loučím
 • esoes
  Zack
  Nejlepší jsou lidi, co v reálu nechtějí diskutovat a jsou osobní, byť mě neviděli ani z vlaku, natož že by mi podali ruku. Jestli máš špatný den, tak si přešlápni je připitomělé léčit si to na jiných...Pěkný den všem bez vyjímky
 • esoes
  Je třeba pochopit širší kontext ne vytrhávat věty z kontextu. Diskuzi vzdávám nemám zas tolika času jako jiní, ukáže vše čas. Mě se stává obvykle, že jdu proti davu a obvykle na má slova dojde. Byznys dělám dvacet let věc další, tím se nikterak rozhodně nepovyšuji, ale tohle zkrátka není o nějakém kaleidoskopickém myšlení, jako u jiných, vidím to docela jasně. Je tu jedna neznámá stále, sice jak to chlapi z Mighty uchopí a když správně, prodají rozhodně více, jak 300-400 knih tomu věřte.
  Já si myslím, že na to, že (narozdíl od Arga apod.) o nich a panu Kaplanovi pomalu nikdo nic neví vybrat skoro 700 tisíc docela dobrý start, sranda. Nemyslíte:-)?
 • esoes
  Darker
  Netřeba mě jakkoliv nálepkovat to bych si vyprosil, ale že jsem naivní to mi dlouho nikdo vlastně neřekl, tak dík :-))
  Víš mám v knihách malé jmění, už před lety jsem začal sbírat určité starší, cenné kousky. Postupně přišli i nové věci a konkrétně tedy komiksy ty přišli na řadu vpravdě, až naposled.. Takové moje knižní zakončení musím říct. Je to jakýsi můj návrat, protože na komiksech jsem jako menší/dospívající začínal a je to koneckonců fajn relax. Zkrátka něco málo o těch knihách vím. Jednak, jak vůbec něco vydat, co vše to obnáší..
  Jednu věc Mighty ve videu zmínili, sice čím větší náklad tím lepší výsledná cena za knihu směrem z tiskárny.. Víš ty co? Já si dokonce myslím, když to tak sleduji, že by jich mohlo být klidně 600/800ks:-) A ještě něco maloobchodní cena nakonec nemusí být - dvojka - jak píšeš. Může to být o něco málo přívětivější cena, řekněme 1400-1600kč?
  Uvědom si, že za těch 1700kč a víc si na HIT HITU zaplatíš jistou exkluzivitu v podobě jiné obálky apod. Zkrátka nejen případná další poptávka (pokud ohlas na knihu bude dobrý) napomůže dalšímu úspěšnému prodeji, ale kupříkladu menší kosmetika u ceny, která prolomí další psychologické bariéry potenciálních zájemců o knihu, chceš li kupců. Ale to už si musí spočítat Mighty. Jiná věc je, že z druhé ruky si to pak bude třeba žít vlastním životem a někteří si budou za knihu říkat víc za čas sám víš, že u žádaných titulů to tak je.

  Jako upřímně, pokud se prodává zmršený titul Providence (mám na mysli formu, ne obsah) kdy je navíc pro řadu lidí mnohem hůř uchopitelný (nemyslím kvůli rozměrům, ale obsah:) pak nevidím jeden jediný důvod, proč by mnohem větší řadu lidí neoslovil pěkný a snad originální scifi příběh, vlastně hned dva...Tak uvidíme.
 • esoes
  Já si myslím, že i z hlediska nákladů na tisk apod. by minimálně těch 500 knih od Mighty mělo být, ale nechci za ně mluvit:-)) Rozprodá se to dobře si myslím. Do roka to zmízí spíš dřív to je bez diskuze. Udělat 300 knih by bylo vážně málo, spousta lidí o tom projektu, knize ještě ani neví...
 • esoes
  Pardon za to vychcázející:)) Samozřejmě vycházející...Bohužel nejde opravovat u příspěvků.

  Jinak k tomu nákladu ještě. Pokud by to bylo méně, než těch dejme tomu 800ks, tak to krásně nahraje kupčení, následnému šponování cen si myslím. Z hlediska počátečních nákladů a celkového uspokojení na trhu bych se minimálně těch 800ks vážně nebál, prodá se to. Celé je to o tom, jak to pánové ještě uchopí pokud tomu udělají nějaké další promo na jiném kanále, celkově se potom zapráší do roka určitě. Jsem od přírody důvěřivý, ale tak jak o tom pánové mluví na komiksových novinách (otázka kvality čtení, vazby apod.) přesvědčili mě. Mám spoustu cenných knih a na tohle koukám zejména jsem na to vážně natěšen. Líbí se mi, když někdo přemýšlí nad obsahem i formou. Za mě na nějakou dobu radši vše, omlouvám se za pár tapet.
 • esoes
  Fimi tyhle kanály sleduji taky a rád (zejména zpětně, doháním to), přeci jen komiks v nějakým širším záběru objevuji teprve půlrok, tak jsem jak houba:) Víc hlav, vždycky víc ví, člověk si udělá lepší názor...
  Jak jsem psal, komiks má u nás tradici dávno pradávno mám o tom docela pěkné publikace. Vlastně s takovým Ladou a jeho kumštem jsem začínal, mám taky tu novou monografii Punťa, Čtyřlístku a spoustu dalších (zejména starších) věcí od Foglara, Saudka apod..Zkrátka ty české začátky komiksu. Ale upřímně, co mě vyloženě baví dneska jako číst to je něco ve stylu Blacksad, Fatale, Maus, Z Pekla, Vychcázející hvězdy, teď čtu ty Strážce (4.vydání) zkrátka taková všehochuť. Co se týče toho tebou zmiňovaného Marvelu, nebo DC taky něco mám namátkou mě napadá Bažináč (ten mě bavil), ale celkově jsem nastavený na jiný žánr, než super hrdiny. Rozhodně to ale nezatracuji, jak píšu pár věcí od toho mám, četl sem a ke komiksu to neodmyslitelně patří. Zrovna mýho mladýho to ukrutně baví, takže je rád, když se o tom můžeme pobavit je to takový odlehčení.
 • esoes
  Těch 800ks by si to zasloužilo , prodá se to a náklady na knihu zas nižší?? 300-500ks náklad to by mi přišlo hodně málo a tak trochu škoda, když už tomu ti kluci věnují tolik času, úsilí?? Tak uvidíme.
 • esoes
  Darth Raelchi

  Mám na vás jeden dotaz v jakém nákladu ta kniha nakonec vyjde?? Dle videa s vámi dotisk asi jen tak nebude, což chápu. Můj skromný odhad je, že by to chtělo minimálně 800ks to se dle mého rozprodá v pohodě, asi ne hned, ale do roka to zmizí.
 • esoes
  Fimi ahoj,

  Myslel jsem to hlavně tak, že mě třeba něco vzalo za oko a srdce, hledal jsem si pak k tomu více informací a u toho Lennyho našel konečně třeba taky nějakou videorecenzi.. Má to řekl bych objektivní a je vidět, že má hodně načteno, velký přehled, takže mě to v řadě případech definitivně nasměrovalo. Zatím jsem tedy ani jednou nelitoval, ale předchází tomu z mé strany opravdu usilovné hledání veškerého infa. V konečném důsledku si dělám rozhodnutí stejně sám, povětšinou srdcem:)) Taky už jsem opatrnej, sbírám toho a mám hodně. Hlavně kvalitu a přelomový věci, nerad vyhazuji peníze oknem, ale to asi nikdo z nás.

  Ale k projektu o kterém se níže bavíme. Jako na to, jakou malou reklamu to má si to vede velmi dobře. Od vřerejšího večera dalších xx tisíc kč, lidi to nakupují, podporují. Pokud by k tomu udělal video ještě Lenny, nebo ten Medojed nemám strach, že by to nedopadlo.
  Osobně si myslím, že obdobné projekty u nás by bylo fajn maximálně podporovat. Komiks u nás má přeci jen tradici, již od pořátků 19.století a vede si stále dobře, tak si tuhle kultůru hýčkejme prosím dál. K nám to patří jsme chytrý, inovativní, kreativní národ jen si často o sobě myslíme zbytečně méně, ale to je na debatu jinam.

  Na závěr dodám, že v tomhle případě se jedná (zdá se) o zajímavého autora, dílko a mělo by to být vydáno dokonce i v příjemném formátu. Taky úplně nemusím ty gigant formáty, blbě se to pak čtě a hůř na to hledá místo v knihovně, takže zvolený formát jim taky moc chválím. Tak si držme palce, osobně do toho půjdu. Sci fi je můj oblíbený žánr a námět, kresba mě zaujala.
 • esoes
  Darth Raelchi

  Ukázka , námět za mě pěkný, oslovilo mě to.

  Vy zkuste oslovit Lennyho, jak píšou kolegové níže. Když budu mluvit za sebe, objevil jsem ten jeho kanál někdy, až letos v Lednu a od té doby utratil jen za komiksy xx tisíc... :))

  Fandím vám a věřím, že se tenhle projekt dotáhne zdárně do konce, jelikož je váš první o to více neponechte nic náhodě.
 • esoes
  Watchmeny jsem pořídil prvně minulý týden, teprve je budu číst (4.vydání). Dle toho, co v reakci na ten můj dotaz níže píšete tohle další dílko bude asi jen nastavovaná kaše. Určitě to nebude přelomový dílko, jako Watchmen, tak na to peču. Díky moc za odpovědi, hezkej večer.
 • esoes
  Právě vychází: http://www.databazeknih.cz/knihy/hodiny-posledniho-soudu-hodiny-posledniho-soudu-1-438104

  Stojí to za to?? Četl někdo třeba v angličtině?
 • esoes
  Ahoj ve spolek, držím v ruce nejnovější 4.vydání Strážců. Zeptám se vás, jelikož je to moje první setkání s nimi - ty minulé tři vydání to vždy vyšlo na normál (matném) papírů, nebo lesklém?? Díky moc za odpověd. PS: přijde mi, že na lesklém by to bylo hezčí, výraznější, ale je to jen můj názor. Obálka taky nic moc musím říct s tím si moc nevyhráli tedy, takový nijaký (graficky) a lesklé lamino odjakživa také nemusím, vypadá to lacině to zas radši v nějakém matu. Samozřejmě, ještě jsem se do toho nezačetl, třeba to nakonec vyzní dobře a má tak být, myslím čistě komiks + zvolený papír, barvy.
 • esoes
  Mám na vás dotaz lidi, vyjde nějak výhledově opět (dotisk) komiksu - Blacksad? díky za odpověd
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 0
Mám: 1 (cca 245 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0