• Dalamar
  Hawwwran: Tož kurňa u tvých slov bych Google použil taky :-D
 • Dalamar
  Jó překladatel těžký život má. Jak mám spoustu oblíbených autorů, tak mám i pár oblíbených překladatelů, jejichž práce si moc vážím. Přeci jen jde o dosti nedoceňenou skupinu. Doporučuji sérii článků na stránkách časopisu xb1 Tváře překladu. Na stránkách theses.cz je zajímavá diplomová práce z roku 2010 s názvem Literární stylizace černošské angličtiny a její funkční ekvivalentní překlad :-)
 • Dalamar
  Hawwwran: Zde tě zatím nikdo nepodpořil, ale obecně se opravdu asi nedoporučuje překládat do českých nářečí. Viz. třeba třetí odstavec v tomto článku:
  http://www.jazykovy-koutek.cz/?p=11685

  SSP: Dle tvých ukázek bych tam žádné nářečí taky nedával. Ale nejsem ani překladatel ani redaktor :-)
 • Dalamar
  Hawwwran: Když jsem jako náctiletej četl Sapkowského Zaklínače, tak jsem proklínal mluvený projev trpaslíků. Teď jsem se k tomu po letech vrátil a použití nářečí v tomto případě jsem už vnímal jako dokonalej tah.
 • Dalamar
  Hawwwran: Ne nutně musí použití nářečí posouvat děj, obecně to má být myslím jen informace dokreslující postavu ne? Odkud jsi? Nasísat by mě nenapadlo googlit :-)
 • Dalamar
  Hawwwran: Je naprosto normální, že se překladatelé snaží najít český ekvivalent co se týče nářečí. Viktor Janiš takto převedl suffolské nářečí do podkrkonošského nářečí. Doporučuji zkouknout video na YouTube z cyklu Dobrý překlad není vidět? Nakolik se to povedlo zde nemohu posoudit, ještě jsem nečetl, pak kdyžtak napíšu. Možná by pro tebe bylo vhodnější kdyby použil nářečí jiné, třeba méně známé.
  Light: jó pražština v překladu je peklo :-D
 • Dalamar
  PKD: adKronika, tohle mě nějak minulo.....hm, asi to musím mít.
 • Dalamar
  DEmnoG: Jen si dovolím tě poupravit. Tvůj zahajovací příspěvek do této diskuse začal odstavcem, kde jsi urazil většinu diskutujících. To mi nepřijde jako fajn začátek.
 • Dalamar
  Gmork: Rád se nechám takto rozmazlovat = jasná koupě. Jinak příspěvek by se spíš hodil do sekce Sběratelský klub, nebo to byl záměr napsat to sem? Paralela s názvem kolosálky je celkem úsměvná 😉
 • Dalamar
  Dalamar18.6.2020 23:23Dobrodruh Timo
  Cyboy: Už jsem se lekl, že jsem se upsal, ale mám na mysli Mistra meče od Vybírala, ne Cestu meče od Zaniru. Nad Cestou meče jsem ale přemýšlel taky, ovšem pro sebe. Bohužel nejsem z Prahy. Nebo bohudík? 😉 Jo ty Star wars by šly, ty má rád jak filmy tak ty lego hry.
 • Dalamar
  Dalamar18.6.2020 17:39Dobrodruh Timo
  Cyboy: díky za detailní rozbor, teď vím, že tohle nebude to pravé ořechové. U Hildy se mi právě líbí ta nenucená výchovná linka, ale můj 4 lety synek ji tam samozřejmě nevidí, tak jsem mu to dovysvětloval potom. Viz. troll s dlouhým nosem a zvonečkem v prvním díle. Jo kvalitních dětských komiksů je jako šafránu. Ty pseudo dětské šílenosti od Crwe jsem zavrhl hned. Koukal jsem na toho Spidermana a to je pěkná šílenost. Sice mám kluky, ale z jakési nouze jsem už přemýšlel i nad Záleskautkama. Přemýšlím nad tím Arturem a zlaté lano, ale teď koukám na tvůj komentář k tomu a nezní moc pozitivně 😉 Staršího synka ještě bavil Shazam od Crwe, škoda, že nemá více dílů. Taková Myši hlídka ho bavila taky, ale v některém díle je takovej "květnatej" font a ten mu dělal problém číst, takže to má schováno na později. Na toho Dogmana mrknu, uvidíme.

  Jen taková historka na zasmání: minulý rok na Světě knihy si starší synek u Vybírala vybral Mistra meče " Tati to vypadá skvěle, to bych moc chtěl" Samozřejmě já ho chtěl taky, takže jsem se necukal a aspoň jsem měl před manželkou fajn výmluvu je koupi 😉 Doma k tomu sedl a po pár stránkách to odložil se slovy " Tati já tomu moc nerozumím, můžu si to odložit k tobě do knihovny a přečíst si to až budu větší?" 😆
 • Dalamar
  Dalamar17.6.2020 23:30Dobrodruh Timo
  Cyboy: Díky za odpověď. Já mám kluky, staršího bavil Amulet i Kůstek a v dokonce i ta Lapka ho bavila, všechny tři díly. Já četl zatím jen ten první a neměl jsem s tím moc problém. Uvidím co zbylé dva. S tím mladším co neumí ještě číst teď louskám Hildu a ta je taky super.
 • Dalamar
  Dalamar16.6.2020 23:26Dobrodruh Timo
  Cyboy: pak prosím napiš co na to děti. Měl jsem v plánu pořídit těm svým.
 • Dalamar
  Dalamar21.5.2020 15:09Papež ukrutný
  Gmork: Jo pan Vybíral si mě svými komiksy pěkně zaháčkoval 😉
 • Dalamar
  Dalamar21.5.2020 14:38Papež ukrutný
  Ricarderon: Nepotřebuji mít v příběhu jako hlavní postavu klasického klaďase. Tak jak je to v životě, že ti někdo nepadne do oka na první dobrou, tak mě takhle nepadl do oka Bouncer a celej komiks jsem si k němu prostě nenašel cestu.A mohl by klidně založit útulek pro sirotky, stejně by mě sr...😉

  Gmork: Jsem odkázán jen na překladovej komiks, takže mohu srovnávat jen se Syksem a ten se mi líbil moc, navzdory zkratkovitosti a určitě neoriginalitě.
 • Dalamar
  Dalamar21.5.2020 13:05Papež ukrutný
  Gmork: Já jsem měl takhle právě právě problém s Bouncerem. Hlavní hrdina mi byl nesympatický a celý komiks jsem s tím bojoval. Po těch nadšených ohlasech co to mělo jsem byl docela dost zklamanej.
 • Dalamar
  Dalamar20.5.2020 17:33Papež ukrutný
  Argo Papeže vypustilo když měl jejich výhradní distributor akci 20% slevu. Takže limitka mě přišla na nějakých 630 Kč. S osobní vyzvednutím na prodejně to bylo bez poštovného. Když k tomu přidám velký formát a 240 stran, z toho 226 stran je čistě komiks, tak se mi zdá cena přijatelná. Když to srovnám třeba s teď vydanou Černou palici od CC tak není o čem polemizovat.

  Gmork: koukal jsem, že hodnotiš 4 hvězdami. Co tě tak oslovilo, když jsi někde psal, že je pro tebe Jodo až druhá či třetí liga. Tak kresba?
 • Dalamar
  Dalamar21.1.2020 23:26Providence
  Chápu to dobře, že jsi koupil komiks, přečetl jsi ho a pak jsi ho vrátil a chceš peníze zpět?
 • Dalamar
  Dalamar23.12.2019 06:29Providence
  Louza: Mám to podobně, řešení zvoleno dobře, ale to provedení nic moc. Velikost a zpracování pro vložení, tam to chápu. Viděl jsem opravenou verzi a asi bych s ní neměl problém. Ale jako samostatný sešit je to hrůza.
 • Dalamar
  Dalamar6.12.2019 15:07Providence
  Darth: Myslím, že je hodně těch co se otevřeně ozvalo, že se jim výsledek nelíbí. Každý ať si na výsledek udělá svůj názor a buď to koupí nebo ne. Asi bych nehledal za názorem "s tímto výsledkem jsem spokojený" nějaké lezení do zadku, nevím jaký profit by z toho zákazník měl mít. Jak psal už Lenny, skvělá paralela k Providence je vydání Corto Maltese, kde je to daleko horší a vydavatel se k tomu myslím ani veřejné nijak nevyjádřil. A zákazník? Více méně ticho po pěšině a to beru v potaz rozdílný "hype" na oba tituly. Chápu obavy z toho, aby se podobné řešení neopakovalo, ale Argo už tak bude na Providence počítat ztráty a doufám, že příště se podobných chyb vyvarují. V posledních letech se mi zákazníci učíme využívat našich práv jako spotřebitele a kdyby tu Providence vyšlo 10-20 let zpět, tak by většina lidí mlčela a byla ráda že to tu vyšlo aspoň v tomto vydání. V tomhle opravdu vidím pozitivní posun vpřed, ačkoli já jsem ten "jsem rád že to tu vyšlo aspoň takto" 😉
 • Dalamar
  Dalamar5.12.2019 23:25Providence
  Darth Raelchi:Myslím, že s tím názorem, že se doba změnila a s ním i zákazník jsi hodně mimo. Stačí zapátrat v minulosti jakým způsobem se zde vydávaly knihy či komiksy. A jestli tě překvapuje, že lidi jsou v klidu....to by jsi byl radši za nějaký "hon na čarodějnice"? Tvůj názor ti neberu, respektují ho, ale já to vidím jinak 😉
 • Dalamar
  Dalamar28.11.2019 13:11Providence
  TonyT: Mám Providence teprve rozečtený, nejsem odborník na Lovercrafta, povídek jsem četl málo plus tu komiksovou adaptaci od Krieka co u nás vydalo Argo a myslím že mi to stačí abych dokázal ocenit jak umě a s citem dokázal Moore zakomponovat Lovercraftovo dílo do svého příběhu. Ba naopak některé věci co se v Providence objevují ve mě budí zvědavost a chuť si je přečíst v originále. Myslím si tedy, že pro někoho to může po přečtení působit jako vstupní brána k dílu Lovercrafta, záleží na čtenáři a jeho zvídavosti.
 • Dalamar
  Dalamar27.11.2019 16:43Providence
  Darth Raelchi: U Bouncera prý o chybu nejde, ale je mi jasný, že teď bude každý na tituly u Arga hledat kde co. Providence v limitce mám doma, osmou kapitolu si nechám doposlat. Těžkou hlavu si z toho nedělám, stane se. Ale chápu i ostatní názory a i to, že to někoho úplně odradí od koupě.
 • Dalamar
  Naprostý souhlas s Light, tahle edice je fantastická.
 • Dalamar
  Díky za zajímavé info, za mě by to mohlo vycházet každý měsíc 😉
 • Dalamar
  Dalamar10.6.2019Prodám
  Prodám:

  Conan Zrozen na bitevním poli a Dcera pána mrazu - 700kč, jen dohromady
  Netvora 1 - 200kč

  Vše jednou čteno, poštovné 70kč
  Email: Tobias-cz@seznam.cz
 • Dalamar
  Dalamar22.2.2020 23:06Sběratelský klub
  IKEA série Kallax
 • Dalamar
  Dalamar13.2.2020 04:28Art
  Spike: Tak, tak. U Venoma dostává anatomie těžce na frak :D
 • Dalamar
  Dalamar12.2.2020 18:49Art
  Ale tohle prostě pěkné není:
 • Dalamar
  Dalamar12.2.2020 18:11Art
  Zack: pěkné, ruzne prisernosti a podivnosti umí, tam mi nevadí. Ale proporce postav má na můj vkus hodně zvláštní. Obzvláště ty protáhlé a velké hlavy vůči tělu.....no tfuj :-)
 • Dalamar
  Dalamar11.2.2020 23:19Art
  SNUFKIN: Ano, taky s ním mám velkej problém.
 • Dalamar
  Za mě je seriálový Zámek a klíč velké zklamání, těch důvodu je tolik, že by to bylo na celý článek. Vydržel jsem jen do třetího dílu. 😒
 • Dalamar
  Dalamar3.2.2020 23:22Pindárna
  Milo: Ano, bohužel.
 • Dalamar
  Dalamar17.1.2020 16:28Sběratelský klub
  Milo: S první půlkou souhlasím, obdivuji lidi co se v tom "mišmaši" vyznají a ještě je to navíc baví.
 • Dalamar
  Dalamar13.1.2020 23:11Sběratelský klub
  Milo: YA - Young Adult
 • Dalamar
  Dalamar18.12.2019 15:39Sběratelský klub
  Fimi: Strýčka Skrblika mohu jen doporučit. Za mě jeden z nej komiksu minulého roku, ale musím podotknout, že jako malej jsem na kačerech vyrůstal ( ať už komiksovejch nebo serialovejch ) Ale troufám si tvrdit, že i člověka nikdy nepolibeneho tímto fenoménem dokáže tento komiks oslovit.
 • Dalamar
  Dalamar3.12.2019 23:25Pindárna
  Hawwwran: já si u nich právě pro jistotu zjišťoval, jestli rezervace proběhla v pořádku, protože neposílali potvrzovací email. Ochotně mi potvrdily, že vše je ok a že se mi z Kosmasu ozvou 😉
 • Dalamar
  Hawwwran: přesně tak, nebo poštovné za půl. Ale takhle to aspoň pro mne není poštovné zdarma, je jen promítnuté do slevy. Je to prkotina, ale když jsem to viděl prvně tak jsem se musel pousmát. 😉
 • Dalamar
  Hawwwran: Chápu, ale pak to není poštovné zdarma, ale spíše se slevou.
 • Dalamar
  Doppelganger: naprostej souhlas. CC mám rád, ale jejich cenová politika se mi nelíbí. Viz ta jejich BF sleva 40% a poštovné zdarma oproti 50% při osobním odběru. To ta pošta zdarma až tak zdarma není 😉
 • Dalamar
  Dalamar16.6.2019 12:11Sběratelský klub
  Hawwwran: Přišlo mi to hodně přitažený za vlasy, hlavně s ohledem na to jak dlouho to již je v prodeji, proto jsem myslel, že jsem tvůj příspěvek spíš špatně pochopil :-D
 • Dalamar
  Dalamar16.6.2019 09:52Sběratelský klub
  Pochopil jsem to správně, že se bude Doctor Star ( rok vydání 2018 ) stahovat z prodeje kvůli nějakým DC eventu? A má z toho být raritka, ikdyž už je v oběhu spousta kusů? lol?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 89 (cca 51734 Kč)
Mám: 131 (cca 75879 Kč)
Chci: 4 (cca 1996 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 2 (cca 1398 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0