karl173

karl173

Email: karl.hajsky@seznam.cz

" Co jsem objevil komiksy, musel jsem tak trochu přehodnotit svůj život. "

karl173
karl173 | 31.7.2019 | Conan #03: Sloní věž

Conan se začíná místy opakovat a už mě to občas přestává trochu bavit. Ale pak přijde delší povídka o Sloní věži a já se od toho opět nemohu odtrhnout. Především poslední sešit je parádní.
Na kresbu už jsem si zvykl, takže jsem s ní víceméně spokojený, ale nemohu si nevšimnout jak Nord si často ulehčuje práci a hodí pohled trochu z dálky kde vše jen lehce načrtne.
Celkově jsem jinak opět spokojený. Conan má stále své kvality a určitě si nenechám ujít další díly. Ale mám pocit že první dvě knihy už asi zůstanou nepřekonané, ale nechám se překvapit.

karl173
karl173 | 28.7.2019 | Superman #02: Tajnosti a lži (paperback)

Nejhorší Superman jakého jsem kdy četl. Tady se střídá jeden špatný až trapný moment za druhým. Naprosto hloupé a tupé zápletky, dialogy a spousty dalšího. Ke konci se to sice už trochu zlepšovalo, ale každá zápletka vždy končila naprosto debilně a tento komiks mi nedal v podstatě téměř nic. Dokonce i kresba je nic moc. Prostě slabota, od naprostého odpadu tento komiks drží jen málo.

karl173
karl173 | 28.7.2019 | Sunstone #01

Od tohoto komiksu může člověk čekat ledacos, různé sexuální hrátky, eroticky laděné obrázky a že se dozví více o BDSM. Po přečtení ale zjistí, že tento komiks je spíš více o vztazích a konverzaci. Ano, sex, erotika a BDSM tu je, ale spíše v první části. Druhá část pak začne více prohlubovat právě vztahy. Jestli je to dobře či špatně už záleží na daném čtenáři, jak si to přebere.
Kresba Šejiće je skvělá, na všechny obrázky se kouká dobře. Mám s ní jen jeden malý problém. Na to jak se tváří realisticky, tu všechny ženy vypadají až nepřirozeně dokonale. Chápu, že se zde mají čtenáři kochat, ale když se tam objeví už asi pátá dokonale vypadající žena z pěti, tak to působí poněkud nereálně.
Když to shrnu, tak komiks jsem si rozhodně užil a těším se na pokračování, i přestože jsem od toho dostal krapet něco jiného než jsem čekal.

karl173
karl173 | 26.7.2019 | Superman: Utajený počátek

Skvěle zvládnutý origin Geoffem Johnsem a mistrně nakreslený Gary Farankem. Takto by se dala popsat tato kniha, která vám dá přesně to, co chcete. Bohužel ale zároveň také nic navíc. Za mě povedená silná 4*

karl173
karl173 | 26.7.2019 | DC komiksový komplet #064: Superman a Legie superhrdinů

Za mě v pohodě jednohubka, která sice má své neduhy v podobě předvídatelného a klasicky supermanovsky sluníčkářského konce (respektive takto vypadali už poslední dva sešity ) a další neduhou jsou postavy, kterých je tu zkrátka příliš mnoho a zapamatovat si všechny jejich jména, schopnosti a nedej bože i jejich pravé identity, to je prakticky nadlidský výkon a to i přesto, že na každém rohu jsou k postavám přišpendlené základní informace a to i u Supermana ( jako kdyby ho někdo náhodou neznal... )
Na druhou stranu ale Johns přišel se " suprovým " nápadem, který do jisté míry dokázal slušně odvyprávět. Minimálně zábavnost, svižnost a povedený filmový spád se mu povedl na jedničku.
Kresba Garyho Franka se také povedla a dobře se mi na ní koukalo.
Takže když to shrnu, tak se nejedná určitě o žádné veledílo, ale spíš o zábavnou jednohubku, která je ve velkém vedru, kdy mozek jede tak na půl plynu a chce se pobavit jednoduchým způsobem ideální. Slabší 4*

karl173
karl173 | 24.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #104: Avengers: Kree-Skrullská Válka

Tak tady jsem čekal mnohem víc. Sice hodnocení mluvilo o opaku, ale na druhou stranu retro se na této stránce moc dobře nehodnotí, tudíž šance tu stále byla. Čekal jsem víc hlavně z důvodu, jak je tento příběh pro Marvel důležitý.
Začátek knihy, kdy kresli Sal Buscema je nic moc. Jak po scénáristické stránce, tak po té kresebné. Nevím, ale Sal Buscema zde předvedl sice solidní výkon, ale v porovnání s Nealem Adamsem nebo Johnem Buscemou to byl naprostý průměr.
Tímto se tedy dostávám k nástupu Neala Adamse. Jeho kresba knihu rozhodně pozvedla a jak jsem již psal, tak i John Buscema se skvěle činil. Tito dva předvedli rozhodně jednu z nejlepší kreslířských prací, jakou jsem u Marvelu ze 70. let viděl. Paráda! Bohužel scénář byl stále poněkud pozadu. Což o to, nápady má Roy Thomas skvělé, ale to provedení je už horší. Čekal jsem alespoň nějakou epickou bitvu na závěr a on se místo toho stal z příběhu úplný guláš.
Bohužel tento komiks i přes veškeré klady je jako celek spíše průměrný.

karl173
karl173 | 23.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #106: Hulk: Srdce atomu

Tak tohle mě bavilo. Sice jsem to četl asi milión hodin a na jeden zátah to fakt nešlo, ale na druhou stranu kdykoliv jsem se do toho začetl, tak mě Hulk dokázal vtáhnout do svého putování po sub-molekulární planetě K´ai, New Yorku atd. a četlo se mi to dobře. Celé je to poměrně slušné akční sci-fi s romanticko-tragickým příběhem. Není to v dnešní době nějak zvlášť originální, ale v 70. letech potažmo začátek 80. to muselo být opravdu něco. Tak jako tak, i dnes má tento komiks dle mého názoru stále co dát. A to je pro mě velké plus. Nicméně pořád je to retro, tudíž na hloupé dialogy a divné chování postav narazíte na každém rohu. Ale pokud to nenarušuje hlavní děj, tak se to dá u takto starých komiksů akceptovat. Od 202. sešitu mě také překvapila svižnost komiksu, tedy na poměry dané doby.
Co se týče kresby, tak ta určitě ostudu nedělá a jak Trimpe, tak především Buscema odvedli dobrou práci.
Když to shrnu, tak je vidět jistý posun v čase a jak je tento retro Hulk zase o něco čitelnější, zábavnější a asi i zajímavější než v knize Nespoutané monstrum. Potvrdilo se mi navíc, že Hulk je moje oblíbená postava a pokud je retro minimálně něčím zajímavé, tak si ho rád přečtu.

karl173
karl173 | 20.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #091: The Invincible Iron Man: Tragédie a triumf

Je vždycky těžké hodnotit tyhle starší kousky. Svou zastaralostí ukazují, že kdyby dnes byl komiks stále takový jako kdysi, tak už to nikdo číst nebude. Na druhou stranu může stará věc za to, že je stará? Nicméně hloupé dialogy a primitivní a až poněkud komické zápletky jsou zkrátka součástí retra a musí se s nimi počítat. Na druhou stranu to tvůrce neopravňuje vytvářet neustále ty samé příběhy pořád dokola. A to je zdejší problém. U Hulka mi to tolik nevadilo, jelikož když se chce Hulk v každém čísle s někým porvat, tak to beru jako součást postavy a dokážu to přijmout. Ale to, že Iron Man v každém čísle dostane na budku a je na pokraji smrti, přičemž ho vždy zachrání dobití či poslední kapka energie, je už na defenestraci. Přitom minimálně první polovina knihy mě velmi bavila dokud se to zkrátka nezačalo až moc opakovat.
Co se týče kresby, tak by se dala hodnotit jako ucházející. Především velké panely jsou fajn, ale jinak to není nic výjimečného. Zkrátka standart.
Jak ohodnotit tuto knihu, to je jak jsem už napsal na začátku poněkud složité. Určitě bych ji ale zařadil někam k průměru. Teď otázka kolik dát hvězd. V dnešní době by to bylo tak maximálně za 2*, ale vzhledem k době kdy tento komiks vycházel a s úctou ke starým superhrdinským komiksům dám odřené 3*.

karl173
karl173 | 19.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #095: The Incredible Hulk: Nespoutané monstrum

Vcelku průměrné retro dílko, které neumí být moc nápadité a neustále točí stejný scénář pořád dokola. Na druhou stranu díky akci komiks nenudí a kresba také není špatná. Na retro se to četlo poměrně dobře. Nicméně tento komiks si už pravděpodobně nikdy nepřečtu.

karl173
karl173 | 18.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Když na to tak koukám, tak už vážně dost uvažuji, že se na DCKK a NHM vykašlu. Jeden průměr za druhým a leze to zbytečně do peněz.

karl173
karl173 | 18.8.2019 19:26 | Srazy, cony, festivaly

Razíte někdo na Svět knihy do Plzně?

karl173
karl173 | 17.8.2019 14:25 | Pindárna

Fry: Dík za upozornění na vyprodání Lady Mechaniky. Měl jsem jí na seznamu, tak jsem po ní raději hned skočil. Ale měli i tu limitovanou edici, tak jsem vzal spíš ji.
PS: Když budete mít informace i o jiných téměř vyprodaných komiksech, tak sem s nimi. Nerad bych zas pak koukal, že už je vyprodáno a že to lidi prodávají za trojnásobek.

karl173
karl173 | 16.8.2019 15:38 | Pindárna

A bude od Lemira ten Sweet Tooth?

karl173
karl173 | 11.8.2019 10:46 | Sběratelský klub

Já si hold počkám na omnibusy.

karl173
karl173 | 7.8.2019 11:23 | Srazy, cony, festivaly

Určitě jdu.

karl173
karl173 | 3.8.2019 15:14 | Herní vlákno

Vyjdou v češtině dvě karetní hry. První je Cyberpunk 2077 a ta druhá core set Marvel LCG.

karl173
karl173 | 2.8.2019 22:22 | Herní vlákno

RadimNemec: Tak to záleží podle toho kolik mu je let. Jinak Valhala se to jmenovalo i tehdy.

karl173
karl173 | 2.8.2019 11:30 | Herní vlákno

seneke: Á další plzeňák. Ano já vím, jednou za čas tam taky zajdu, ale je to fakt jen párkrát do roka ne-li doslova dvakrát. No mám tu vzpomínku už tak trochu mlhavou, ale myslím že toho člověka jsem tam pak už nikdy neviděl. Možná ještě jednou když to bylo v Pařížské ulici. Ale jinak máš pravdu, ten co je tam teď se Lennymu vážně podobá. To by mě nenapadlo :D

karl173
karl173 | 1.8.2019 20:54 | Herní vlákno

To jsou krásné vzpomínky jak to tak čtu. :) Zlaté časy. Pamatuju si jak jsem si kdysi dávno, když mi bylo tak 12-13 jel do Plzně pro kostky na D&D a bylo to v takovým zapadlím krámku v polorozpadlém stárnoucím obchodním centru. Člověk když tam vešel, tak všude byla halda deskovek asi i komiksů a jiných nerdovských věcí a za pultem seděl týpek co vypadal jak znuděnej Gandalf ve třiceti, když ještě nebyl šedej. Byl jsem z toho úplně hotovej. Jeden z nejlepších zážitků mého života!

karl173
karl173 | 1.8.2019 16:10 | Herní vlákno

Koupil jsem si Deck builder a core set MTG 19 a jediné co jsem udělal bylo, že jsem si prohlídl kartičky a leží mi to teď na knihovně. No... a teď koukám že už je na světe MTG 20.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 25.8.2019 22:15
Komentáře u comicsů: 515
Hodnocení comicsů: 597
Příspěvků ve foru: 45

Sbírka (z CDB)

Četl: 597 (cca 210357 Kč)
Má: 715 (cca 259452 Kč)
Chce: 0
Shání: 1 (cca 329 Kč)
Nabízí: 0