mearez

mearez

Jméno: Kaiser Söze
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 3.1.2020 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Nářez. Asi jsme všichni schopní se dohodnout, že Brubakera nikdo v psaní Capa nikdy nepřekoná. Ovšem Nick Spencer zde (občas i doslova) čaroval s postavou Capa a vytvořil mu skvělej příběh, kterej dává smysl a není jen nesmyslná mlátička. Vysvětlení Hydra Capa zde dává skvělý smysl v rámci širšího univerza a přináší svěží, originální a zábavný příběh, u kterého jsem zase dostal chuť si přečíst Brubakerův run. Kresba byla fakt skvělá a už jen kvůli pěknému maistreamu bych tenhle book doporučil. Rozhodně budu pokračovat. Za mě 4*.

mearez
mearez | 1.1.2020 | Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 2

Ohledně tohoto omnibusu mám velice rozporuplné pocity. Prvotně mě štve moje osobní blbost, že jsem si nekoupil lepší omnibus, který by se mi líbil více, ovšem netřeba plakat nad rozlitým mlíkem.
Úplně první věc, která mi z prvu vadila skutečnost, že v knize nebylo moc odpichových bodů pro fanouška Star Wars, aby se zorientoval. Samozřejmě nepotřebuju žádné rasy, co už jsme viděli ve filmech, ale ze začátku jsem spoustu věcí moc nechápal, protože se moc neorientuji ve SW lore před Skrytou hrozbou. Jedie taky moc nemusim (což je celkem ironický), takže spousta věcí mi zde připadala hodně zkratkovitých, a hlavně otravný a nedůležitý žvásty o Síle mi strašně vadily (třeba neustále opakovaný fakt, že jedna z postav vidí jen pomocí Síly). Ovšem klobouk dolů autorům, že dokázali vystavět ke konci i kvalitní příběh (samozřejmě v rámci SW Expanded universe), kterej jsem si ke konci užil. Za sebe můžu říct, že poslední část odehrávájící se deset let po hlavních událostech této knihy, je podle mě nejlepší částí knihy. Konečně autoři upustili od nudných a nedůležitých bezcharakterních postav a uzavřeli příběh důležitým a propracovaným postavám.
Ovšem pro filmového fanouška, nebo člověka, kterej se sotva orientuje v Legendách i v novym kánonu je tahle kniha spíše napodobenina SW s více světelnejma mečema, která v kontextu filmový ságy neni absolutně důležitá. Na čtyři to neni, ale 3 jsou zase moc málo. V tuhle chvíli za mě teda lepší 3*.

mearez
mearez | 22.11.2019 | Modrá Crew #03 - Okko: Cyklus vody

Tak jo. Ekhö nemůže vycházet do nekonečna, to je jasný. Ovšem zde čtenář pozoruje velký pád kvality. Nic moc originálního autor nepřinesl, jen možná trošku více dospělého Usagiho, o což upřímně řečeno vůbec nestojim. Hrdinové jsou čtenáři naprosto ukradený, příběh se pousouvá jen ve chvílích kdy někdo umírá, což platí i u vývoje charakterů, příšery vystřihnuté jak z nějáké levné mangy dává dohromady komiks, který byl aspoň pro mě zklamáním. Aspoň teda, že se to rychle četlo, jinak bych Okko snad ani nedočetl. Kresba absolutně nezajímavá. Za mě 2*.

mearez
mearez | 10.11.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Asi jeden z nejuspokojivějších konců, co jsem zatím četl. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a ještě spoustu navíc. U prvních dva sešitů jsem se trošku bál, že už nebude žádné větší vyvrcholení, ale můj strach nebyl na místě, protože zbytek knihy je nabytý akcí a dějem. Kresba je jako vždy úžasná a je škoda, že už nevyjde další kniha. Za mě 5*, jak za knihu, tak za sérii.

mearez
mearez | 9.11.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Asi zatim nejnabitější kniha z celé série. Už je cítit, že se blížíme ke konci a jde do tuhého, zvrat střídá zvrat a nevím jak ostatní, ale já jsem komiks zhltnul na posezení. Skvělá práce s postava (jako vždy), skvělá kresba (jako vždy) ale hlavně skvělej scénář (jako vždy) mě extrémně nabudil na další knihu. Za mě 5*.

mearez
mearez | 3.11.2019 | Comicsové legendy #18: Spider-Man #06

Stan Lee mě nikdy moc nechytal, ovšem ve Spider-manovi ho vyloženě žeru. Tento sedmdesátkový Spidey je prostě klasika, ne že ne. Skvělá, ale bohužel černobílá, kresba doplňuje sice ne moc propracovaný příběh, který je ale hodně zábavný a akcí nabitý. Sice Spideyho nemusím, ovšem tohle je prostě klasika, která obstojí i v dnešní době. Za mě 4*.

mearez
mearez | 20.10.2019 | Ultimátní komiksový komplet #020: Daredevil: Ďábel strážný

Toto je asi ,,nejhorší'' komiks s Daredevilem. Příběh je originální, o tom žádná, ovšem přiznám se, že někam do 5-6 sešitu jsem byl přesvědčen, že Ďábel strážný bude hovadinka. Poslední sešity zachránily komiks, který mi přišel takový všelijaký, místy nudný, a kdybych tohle četl v klasické sešitové formě, asi bych komiks odložil po dvou sešitech. Textu je tu strašně moc, a celkevě je z toho cítit, že se Smith pokoušel o něco přelomového, což, v porovnání s Bendisem nebo Millerem, mu moc nevyšlo. Komiks totiž má myšlenku, skvělé finále a celkem slušnou kresbu, ale cesta ke konci příběhu je lemována trny v podobě nudných pasáží, dlouhých dopisů a ještě delších rozhovorů na střeše. Kresba je celkem slušná, Quesada a Palmiotti odvedli skvělou práci, ovšem moc mi nesedla k postavě Daredevila a tónu komiksu.
Pro fanoušky Daredevila povinnost, normální smrtelník by mohl být zklamaný. Za mě 3*.

mearez
mearez | 29.9.2019 | Ultimátní komiksový komplet #026: Fantastic Four: Rozhodná akce

Pokračování je kvalitativně stejný, nejlepší okamžiky jsou ty s Furym, kterýho jsem si celkem užil, konec je takový milý, ale taky strašněj mind fuck, ale jinak mě zbytek knihy celkem nudil a nutil jsem se komiks dočíst. Kresba od Portera byla super, ke zbytku jsem se vyjádřil už u predešlé knihy. Žádný posun. Za mě 3*.

mearez
mearez | 29.9.2019 | Ultimátní komiksový komplet #025: Fantastic Four: Nemyslitelné

Další FF, meh. Ač komiks obsahuje celkem dobrý nápady, prostě mě nechytnul a nejvíce se mi líbila část s Doctorem Strangem. Upřímně to ,,Nemyslitelné'' se vyřešilo celkem rychle a abych řekl pravdu, tak můj oblíbený Doom zde působil celkem nudně, potažmo jako další záporák na jedno brdo. Ovšem místy mě to bavilo, konkrétně okolo sešitu číslo 500. Kresba byla fajn, ovšem Doomovi moc neprospěla, protože vypadal celkem vtipně/divně a rozhodně by si komiks s Doomem zasloužil ,,vážnější'' kresbu. Za mě 3*.

mearez
mearez | 29.9.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Jojo, tak tomuhle říkám superhrdinský crossover. Skvělá věc, plná neskutečnejch nápadů, o kterou by měl zavadit i člověk nezanlý DC vesmíru (jako já). Bravurní příběh, který vám opravdového viníka vytvoření Flashpointu odhalí na konci, v kombinaci se skvělou kresbou, dávají vzniknou celkem legendárnímu komiksu. Ovšem malinko mě mrzelo, že Johns neprozkoumal více svět Flashpointu, protože spousta věcí a zmínek vypadal fakt zajímavě. Za mě 5*.

mearez
mearez | 8.1.2020 20:16 | Pindárna

Zdravím. Je bezpečný objednávat z německého Amazonu komiksy? Nebo nedoporučujete Amazon?

mearez
mearez | 31.10.2019 19:44 | Povinná četba

Díky všem za tipy

mearez
mearez | 31.10.2019 15:30 | Povinná četba

Měl by pro někdo nějáké kvalitní hororové doporučení? Jak v češtině tak v angličtině

mearez
mearez | 7.10.2019 07:29 | Filmový a hudební klub

Nový trailer na Rick and Morty 4

http://www.youtube.com/watch?v=Rw6BrzB1drs

mearez
mearez | 25.9.2019 18:24 | Filmový a hudební klub

Fimi: Nemusím se tu snad rozepisovat o rozdílu mezi historickými osobnostmi a fiktivními postavami.

mearez
mearez | 25.9.2019 17:00 | Filmový a hudební klub

A napadlo vás všechny chytráky, že to třeba může být i tím, že ten fiktivní svět nevypadá realisticky, když jsou všichni superhrdinové hetero běloši? Tolik k lidem, který přehnaně řešej realistčnost univerza a pak jsou nasraní, když je Iceman gay.
filosof: Ano studia se snaží vypadat moderně a upozornit na sebe. A to je něco špatnýho? Kdyby se tím, co jsi naspal řídili komiksový tvůrci, tak by nevznikla ani hrstka toho, co čteme dneska. Zapomínáš, že primárním účelem filmů, potažmo komiksových blockbusterů, je na sebe upozornit a být moderní a ve všem první, což je prakticky účel blockbusteru. A ten se v dnešní době musí zavděčit jak lidem, jako jste vy, tak menšinám.
A zmiňovat Battle Scars je trošku hloupý, protože jestli syn Nicka Furyho neni uvěřitelnej příběhovej prvek, tak se divim, že sis nad celou frančízou Marvel/DC nevytrhal vlasy. Možná je hloupý přizpůsobovat komiksy filmům, ale přijde mi naprosto v pohodě hodit do filmu černocha v roli Jamese Gordona. Proč ne? Dyť to neni kánon, je to vůči komiksový hlavní linii paralelní vesmír, tak proč sakra řešit černošský postavy? Ale z týhle smyčky neni návratu, protože ve chíli, kdy bude ve filmu Two Face hrát černoch, tak se budou moct všichni podělat, tak studio vytvoří novou postavu, a všichni se budou moct podělat z toho, že nám film podsouvá multikulti. A nakonec, jsou to jen fiktivní postavy, takže proč to vůbec řešit?

mearez
mearez | 24.9.2019 15:57 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já vždycky říkám, že jestli je dobrej herec a příběh, uvěřitelná postava, tak nezáleží na tom, jestli Wolverina hraje Jackie Chan nebo Jessica Biel. Navíc v komiksech se tohle děje celkem dost, a Spider-woman (která je mimochodem výborná postava), X-23 nebo Kate Bishop jsou vřele přijatý postavy, i když jsou jasnej rip-off již existujících postav. A vsadim se, že Hawkeye od Fractiona máš rád, takže nebuď salty a počkej, jak se novej Batman vyvine. Třeba se ti bude líbit.

mearez
mearez | 24.9.2019 14:54 | Filmový a hudební klub

Svět se v prdel obrací, to možná jo, ale kvůli lidem, který jsou schopný řešit barvu pleti fiktivní postavy. Geniální fakticky. Navíc je to fiktivní realite, neni to kánon.

mearez
mearez | 19.9.2019 21:48 | Filmový a hudební klub

Friendly reminder: V kinech běží Ad Astra, což je asi k tomuto datu můj nejsilnější zážitek v kině. Rozhodně to není film pro každého, ale okoštujte ho, protože film obsahuje jak skvělý myšlenky, tak spoustu skvělých záběrů a Pitt odvádí skvělou práci.

mearez
mearez | 17.9.2019 15:44 | Filmový a hudební klub

Fimi: co Hyperion nebo Black Bolt? O Adamu Warlockovi už se totiž nějákou dobu jedná, takže by Cavill mohl dostat nějákou jinou roli

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.1.2020 15:04
Komentáře u comicsů: 289
Hodnocení comicsů: 374
Příspěvků ve foru: 99

Sbírka (z CDB)

Četl: 385 (cca 101050 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 20 (cca 7193 Kč)
Nabízí: 14 (cca 4196 Kč)