• Lojza
  Lojza mecenáš30.11.2021 21:20Inseminátor
  ...a evidentně neumí. Takže mi odepsal celý dlouhý hodnotící komentář :/ Fcuk.
 • Lojza
  Lojza mecenáš30.11.2021 21:18Inseminátor
  S pocitem patriota dávám 4⭐️ (a zkouším, jestli ComicsDB umí emoji
 • Lojza
  Lojza mecenáš15.4.2020 12:32Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu
  Pestrá a humorná fantasy. Fungující příběh i postavy, dobrá pointa. Tohle stálo za tu jízdu. Nikkarin se od dob 130 hodně vykreslil, zjednodušil styl a barvy tomu vyloženě sedí. Kresba asi nemusí vyhovovat každému, ale rozhodně jí nelze upřít množství detailů, konzistenci a zábavnost. Magický svět, kde si nekromant nastavuje časovač na videu, aby nepropásl svůj oblíbený seriál, kde si kouzelník balí na cesty svou oblíbenou herní konzoli, kde není nouze o překvapivá úmrtí sympatických hrdinů a kde i pouhé olíznutí zaleptaných prstů může vést k zásadnímu posunu v příběhu, takový svět rozhodně stojí za navštívení (v mém případě určitě i opakované). Formát knihy a její kvalitní vyvedení nelze než pochválit. Nikkarin odvedl velký kus dobré práce, díky za to!
 • Lojza
  Lojza mecenáš15.4.2020 12:21Diosamante
  Scénář se zdá být takový narychlo spíchnutý. Jakoby se jen vyprávěla nějaká synopse. Chybí kloudné dialogy, prokreslení postav... Člověk se cítí až lehce zahlcený z epických obrazů, zatímco příběh a zábava tak nějak unikají ("to muselo dát práce, a přitom taková blbost, že jo"). Nemluvě o časové lince, která je lehce diskutabilní (kolik uběhne roků mezi jednotlivými částmi příběhu - a hle, Diosamante je pořád mladá kočka!), Kresba je detailní a velkolepá, v neutrálním smyslu ohromující, ale naprosto postrádá nějakou lehkost a zkratku. Pokud vám vyloženě nevadí těžce symbolický, meditačně-biblicko-mytologický příběh vyvedený v kresbě, která na příběh sedá jak těžké starobylé závěsy, běžte do toho. Osobně mi nepřijde nijak líto, že komiks zůstal nedokončený.
 • Lojza
  Lojza mecenáš15.4.2020 12:07Šinkl a jeho velká síla
  "Tenhle svět nemá budoucnost."

  Samotného mě zaráží, že jsem Šinkla vytáhl z knihovny až 19 let po vydání (shame on me). Epický fantasy příběh, který nemá chybu. Vše odsýpá, je to hluboké, legrační, napínavé, dokonce i s jemnou dávkou erotiky (teda pokud vám vyloženě nevadí soulož s holčinou, o níž tak nějak víte, že je ve skutečnosti docela bizarní chapadlovitá obluda). Rozhodně perfektní práce. Černobílá kresba je krásná a přehledná a komiksu sluší (i když vydání v barvě a pevné vazbě bych se vůbec nebránil). No a jsem konečně namotivovaný dát si kompletní Thorgal-maratón :)
 • Lojza
  Lojza mecenáš15.4.2020 11:57Sunstone #03
  Spoiler alert! Skvělé zakončení trojdílného příběhu. Ally a Lisa se po velmi nepříjemném třesknutí na konci druhého dílu vracejí k sobě (v obou smyslech toho obratu) a dává jim to zabrat (celá kniha není prakticky o ničem jiném). Lisa se opět vrhne na psaní on-line povídek a příběh svého alter ega Lysbeth dokončí v pěti částech. Povídky pro Lisu představují určitou formu sebe terapie a způsob, jak si k Ally najít znovu cestu. Ally mezi řádky povídek nachází zpověď i vyznání holky, kterou miluje a která miluje ji. Na happy end si ale musíme počkat opravdu až do konce... Autor tradičně nešetří jemným situačním humorem, skvělými dialogy a vhledy do dívčích duší a někdy spletitých vzahů a motivací. A samozřejmě nechybí krásná pin-up kresba (i když k reálným "akcím" v tomto díle moc nedochází, vše jsou v zásadě obrazy z Lisiných povídek nebo drobné flashbacky). Vedlejší postavy zde dostávají trochu méně prostoru, než v předchozích dílech, což není úplně na škodu. Konec konců, budou jim zřejmě věnovány další díly. Celý Sunstone mě opravdu bavil a budu se k němu rozhodně vracet. A na další knihy se těším jak malej (snad vyjdou nejenom on-line...).
 • Lojza
  Lojza mecenáš24.8.2019 01:43Sunstone #02
  Spoiler alert. Za mě výborná, přehledná kresba, která mi velmi vyhovuje (atmosféra, barvy, hravé bubliny, backgroundy u flashbacků). V příběhu je možné se ztratit, pokud si člověk neuvědomí, co je flashback a co současnost (lze to poměrně rychle vysledovat právě díky pozadím stránek s určitou grafikou nebo vzorem). K BDSM/LGBT mám kladný vztah, takže tématicky je to můj šálek kávy (což ale každému samozřejmě sednout nemusí) a troufám si říct, že reálie BDSM vztahů jsou zde zachyceny velmi zkušeně. Konečně vztahy a emoce vůbec jsou to hlavní (vedle skvělých a pro mnohé určitě vzrušujících fetish / pinup kreseb), na čem tenhle komiks stojí. Chvíli se s hrdinkami i hrdiny smějete (scéna s chrápáním, Allanova "nová tapeta" a politá Ally, scéna, kdy Allan přijme Harperovu žádost o ruku...), chvilku jste napnutí, jak se to vyvrbí (rozhovory s "nezkaženou" Anne, žádost Ally o sestěhování, večírek v Karmínu...) a do jakého průšvihu si naběhnou. Každopádně toto umí autor velmi dobře dávkovat a prostřídávat. Dialogy i monology dávají smysl, není tam žádná zbytečná vata, obraty typu "tetička z Červené Lhoty konečně odjela" jsou k nezaplacení. Přečteno za dva večery a těším se na další. 80 %.
 • Lojza
  Lojza mecenáš16.1.2021Koupím
  Mám zájem o kompletní sérii Živí mrtví a Transmetropolitan 1. Pouze velmi dobrý stav.

  Prosím o nabídku na lojza.filip@gmail.com, se seriózním prodejcem se rád domluvím na seriózní ceně. Díky.
 • Lojza
  Lojza mecenáš2.1.2021Prodám
  Dlouhý zítřek a další příběhy: 600 Kč (pevná, ve fólii)
  Technokněží: 1590 Kč (pevná, ve fólii)
  Incal: 3000 Kč (pevná vazba, obálka je nepůvodní - profi digitální tisk, na předsádce knihy jsou vepsány iniciály původního majitele)
  Bedeman 3, 5, 6: 300 Kč / kus, dohromady za 700 Kč

  Foto případně do mailu: lojza.filip@gmail.com
 • Lojza
  Lojza mecenáš1.12.2021 00:11* Připomínky a návrhy
  Zack: největší zlo na internetu po flashi jsou domény s diakritikou. Emoji je normální UTF-8. V ničem jiném se už snad dnes, doufám, systémy nepíšou. Databáze pořád jo..?
 • Lojza
  Lojza mecenáš30.11.2021 21:49* Připomínky a návrhy
  Já bych mu neposlal ani těch 70 korun. Leda na americano z Fresh Corner u MOLky (které je, BTW, docela dobré).

  Straight to the point: asi nefungují některé emoji / unicode v komentářích ke komiksům. Někde se to usekne. Netestoval jsem to pořádně, hvězdičky se chytly, ale jakmile jsem do textu napsal klasický smajlík, text se před ním ořízl. Viz screenshoty:

  Před odesláním:


  Po odeslání:


  Jde s tím něco potenciálně dělat? Díky :)
 • Lojza
  Lojza mecenáš10.11.2021 20:40* Připomínky a návrhy
  Zack:
  P.S.: Někde už se ukládání na pozadí děje. Nebo to alespoň tak uživatelsky působí -> přepínání stavu komiksu ve sbírce (Mám, Chci, Četl jsem...). Tam žádný "enter" potřeba není. Z pohledu frameworku - odchytávání onClick musí být podobné jako onLostFocus, ne? Just thinking...
 • Lojza
  Lojza mecenáš10.11.2021 20:37* Připomínky a návrhy
  Zack:
  Chápu. Obecně se mi současný "minimalismus" líbí a tlačítka bych nepřidával. A na případný budoucí async se těším ;) Každopádně, při pokusu o uložení poznámky / ceny k něčemu, co neexistuje, bych alespoň červeně orámoval inputy, rozsvítil červenou insetovanou ikonu nebo tak něco a nechal zadané údaje v inputech... Momentálně údaje prostě zmizí. Díky.
 • Lojza
  Lojza mecenáš10.11.2021 16:59* Připomínky a návrhy
  Pardon, možná to tu už bylo, ale trochu mě prudí UX při zadávání poznámky, příp. pořizovací ceny ke komiksům. Už jsem pochopil, že abych mohl poznámu / cenu zadat, musím si nejprve komiks nějak označkovat (třeba že ho chci nebo že ho mám). Tady je první UX fail - pokud zadám poznámku / cenu třeba těsně před označením, že komiks mám, zadaný údaj se neuloží, aniž by mě o tom systém nějak informoval. Druhý fail spočívá v tom, že když do formuláře zadám poznámku / cenu, nikde nevidím tlačítko "Uložit". To by samo o sobě nevadilo, pokud by se hodnota ukládala na pozadí při změně nebo onLostFocus. Teprve se zpožděním jsem přišel na to, že je potřeba ve formuláři zmačknout Enter :/ Šlo by s tím něco dělat? V zásadě jakékoliv pošolíchání je cajk (i když už jsem si po několika "ztracených" poznámkách / cenách zvykl dávat si pozor). Moc díky!
 • Lojza
  Lojza mecenáš17.2.2021 21:42* Připomínky a návrhy
  Zdravím, také mám asi bug. Při editaci položky ve sbírce "Mimo CDB" se ztrácí ISBN. Zdá se, že se uloží jen při zadávání nové položky; při úpravě existující se ztratí.
 • Lojza
  Lojza mecenáš27.1.2021 17:19Pindárna
  Netušíte prosím někdo, jestli v Praze existuje nějaká služba / místo, kde si člověk může pronajmout pár zamykatelných skříní a umístit si tam část komiksové sbírky? Něco ideálně na způsob čítárny s kafem, něco jako coworking, kde ale nemám vlastní stůl, jen vlastní skříň, nebo něco jako banka na vína, ale na knihy :) Vím, že je možné pronajmout kóje s přístupem 24/7, ale to je spíš na krabice, než na komiksy... Pomalu už nemám knihy kam dávat, tak přemýšlím, jak na to... Díky za případné tipy.
 • Lojza
  Lojza mecenáš2.1.2021 23:24* Připomínky a návrhy
  Díky za novou verzi ComicsDB. Vypadá to skvěle. Mám jen drobnou prosbu na mobilní verzi. Až někdy bude čas a chuť, šlo by lehce vylepšit styly? Hlavně marginy a tvar záložek. U marginů mi přijde škoda nevyužitého místa vpravo a vlevo, u záložek bych asi raději uvítal stylování do buttonu (resp. s viditelným spodním borderem). Jsou to jen detaily, takže třeba až bude někdy čas... Jinak ještě jednou díky.

Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 176 (cca 52302 Kč)
Mám: 738 (cca 322195 Kč)
Chci: 187 (cca 57539 Kč)
Sháním: 3 (cca 1028 Kč)
Nabízím: 31 (cca 20019 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 4
Mám: 18
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0