3DD!3

3DD!3

Jméno: Martin
Email: t01@email.cz

3DD!3
3DD!3 | 17.6.2019 | Lobo: Kontrakt na Boga (2. opravené vydání)

Lobo vs Bůh a Satan teda Stan. Šílená kombinace násilí, hlášek a smíchu v druhém, opraveném vydání. Grant se trefuje do konceptu náboženství a posílá kydliče do útoku na nebeské brány (zadarmiko protože se vsadil že teď za prachy zabíjet nebude) no a potažmo i na brány pekelné. Čím jsem starší, tím víc dovedu docenit tu jemnou satiru a decentní politické komentáře zašité v zábavném, dětinském vraždění.

3DD!3
3DD!3 | 17.6.2019 | Deadpool #07: Osa

Osa nabízí poměrně zajímavý zvrat v Deadpoolově životě, změní ho k dobrému. V blíže nepopsané bitvě, po které se klaďáci stanou záporáky a naopak nachází ukecaný zabiják vnitřní klid. Štěstí je možná muška jenom zlatá, ale zenová vyváženost je k nezaplacení. Deadpool pacifista však musí své přátele Xindl-Meny zachránit před ke zlu konvertovanými X-Meny. Divoký západ se má na co těšit. V kouzelném závěrečném příběhu s ekologickým poselstvím nechybí křížovka, přesmyčky, propojování teček ani oblíbené bludiště.

3DD!3
3DD!3 | 17.6.2019 | Sledgehammer 44

Úderná záležitost, která nešetří akcí, ale najde si prostor pro budování mytologie. Virilový oblek představený v Humru Johnsonovi odhaluje své skryté schopnosti a Diestel jako zcela rovnocený záporák nemá chybu. Silnou stránkou je rozhodně kresba. Latour je sice machr, ale Campbell v bitvě na nebesích nabízí teprve pastvu pro oči. Tihle dva pánové by pro Mignolu měli kreslit častěji.

3DD!3
3DD!3 | 3.5.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Vystavět příběh kolem největší svině ve vesmírů tak aby působil jako hrdina/oběť je kumšt a Lemire zvládá bez problémů. Vesmírné reálie jsou malinko matoucí protože se s většinou postav v českém komiksu setkáváme poprvé, ale nosná linka poměrně jasně čitelná a ostatní postavy od tlučhuby po smrtící feme fatale fungují přesně tak jak mají. Spousta otázek zůstává nezodpovězených, ale to je dobře, aspoň je nač se těšit. Deodatova kresba je fantastická, vydejte více jeho věcí, prosím... pěkně prosím...

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho

Nikdy nic nekončí. Poslední příběh z Rolandova mládí je úderný a plný smrti. Jae Lee se naposledy vrací, aby kreslil obrazy konce světla ve středosvětě. Ať jde o krásnou Aileen, kult uctívačů benzínové pumpy, nebo pomalé mutanty. Vdechuje život magickému světu, který se hnul. Odklon od předlohy v některých detailech mi ovšem ukradl odpověď... S jakou otázkou na rtech Cuthbert umíral? S jakou...

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Wonder Woman #03: Vůle (paperback)

Azzarelova Wonder Woman si drží svůj standard a ze sérií u nás vydávaných New 52 je rozhodně nejlepší. Postavy se vyvíjejí místy velice překvapujícím způsobem a některé nové charaktery jsou mile sexistické. Hlavním tahounem Vůle je tentokrát Válka, který vystupuje ze stínu a ukazuje nečekaně dobráckou povahu, když se pouští do tréningu utiskované amazonky, které přezdívají Hlíno. Zatím nejlepší kousek čistě o Wonder Woman co u nás vyšel.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (paperback)

Konečně smysluplné vydání velké komiksové události, která proti sobě poštve všechny tři ligy spravedlnosti. Díky poslepovanému příběhu dává dějový oblouk smysl, torza z předchozích vydání od BB/Artu se najednou stávají důležitými součástmi mozaiky. Motivace postav jsou podložené událostmi, které v knize najdeme a do popředí se konečně dostávají hrdinové/antihrdinové jako je Shazam nebo Constantine, kteří byli doteď trestuhodně nevyužití. Konec je tak nyní neuvěřitelně podařeným vnadítkem na další bombastickou sérii ze světa naruby. P.S: Lemirovy a Fawkesovy pasáže příběhu jsou páteří celého konfliktu kolem kterého Johns plácá scénáristicky jednoduché bitky... proto to samostatně nedávalo smysl.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Baltimore #03: Tajemný poutník a další příběhy

Povídkový Baltimore je mnohem lepší než ten ucelený. Úderné pointy a děsivé nestvury jsou rozmanitější a pěkně dokreslují trouchnivějící svět po první světové válce. Finální příběh pak nádherně připravuje půdu pro konfrontaci s inkvizitorem. Doufám, že se dočkáme ještě dalších flashbacků.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | James Bond #03: Hammerhead

Dynamická akční bondovka, Diggle na rozdíl od Ellise méně filozofuje, ale o to více tlačí na pilu v akci. Casalanguidova kresba je úroveň výše než ta Mastersova, více komiksová, soustředěná na výbušnost celé situace. Sekvence Bond vs auto je bezvadná (na Fordku nikdy nebyl spoleh) a záporáka si nelze nezamilovat.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Nová verze Kmenu Andromeda po superhrdinsku. Bacily jsou svinstvo, ale i proti nim dokáže Liga spravedlnosti bojovat. Příběhově oldschoolové propagující ty správné americké hodnoty, co se týče kreseb tak fantasticky propracované. Hlavní postavou je nečekaně Marťanský lovec lidí a jeho filozofování krásně rámuje příběh o lidské bezmocnosti i hloupé agresivitě. Obrovský formát dává pořádně vyniknout Rossvým malbám. kéž by tak vyšlo i Království tvé...

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.8.2019 09:03
Komentáře u comicsů: 187
Hodnocení comicsů: 225
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 320 (cca 140639 Kč)
Má: neveřejné
Chce: 1 (cca 469 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 5 (cca 3327 Kč)