Yuichiro

Yuichiro
Yuichiro | 11.1.2017 | Goon #06: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka

Díl, který mě dostal k celé sérii. O poznání vážnější a temnější, než předchozí knihy. Čtenář se dostává Goonovi pod kůži mnohem víc, než kdy dřív a stojí to opět za to! Líbila se mi i forma jednoho souvislého příběhu, nabitého častými retrospektivními proklady, které bravurně doplňují pomalu ale jistě se zamotávající Goonovu životní story. Jen tak dál, nemůžu se dočkat dalších dílů!

Yuichiro
Yuichiro | 11.1.2017 | Goon #04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí

Musím říct, že tahle série mě fakt baví, je to taková správná odpočinková četba, často s docela neočekávaným přesahem. Goon je parádní postava, která mi rychle přirostla k srdci, i když na první pohled vypadá jako anglickej skinhead ze sedmdesátek :)

Yuichiro
Yuichiro | 21.12.2016 | Plášť - edice deluxe

:( tak teď už tě nemůžu brát vážně. Do teď jsem si jen myslel, že jsi měl jen špatnou náladu, a proto se vyjadřuješ, tak jak se vyjadřuješ. Teď vidím, že máš evidentně dost problémů sám se sebou a mindráky si léčíš na anonymních internetových stránkách. Reagovat přímo na jakoukoliv rádoby urážku jsi napsal, by bylo hluboko pod mojí úroveň. Ahoj a pokud možno hezký svátky :(

Yuichiro
Yuichiro | 20.12.2016 | Plášť - edice deluxe

DemnoG: čoveče, ty by sis mohl z klidu změnit nick na DEmagoG :)
Do diskuze jste se tu pustili vy, já napsal svůj komentář a svoje osobní hodnocení, který se ti sice nemusí líbit, ale to je asi tak všechno. Ano, sepsal jsem několik věcí z jiného úhlu pohledu, protože mi to přišlo trochu zavádějící a jednostranné. Ty jsi tu prostě jen vytrhl z kontextu pár vět a začal se dohadovat o detailech, které s komiksem jako takovým ani nesouvisí a hádáš se tu úplně zbytečně kvůli blbině. Přečti si to ještě jednou - hodnotím pouze komiks, což si myslím, je i fér. Jestli jsi tam našel jednu větu naformulovanou jinak, než se ti zdá, asi bych to označil za honění e-penisu, navíc to tvoje krkolomné přirovnání to celé tak trochu podtrhuje. Za sebe končím tuhle diskuzi, nebudu to tady spamovat. (Navíc hádat se s mecenášema ještě nikdy nikde a nikomu nepřineslo nic dobrýho, hehe).
Take it easy! ^^

Yuichiro
Yuichiro | 16.12.2016 | Plášť - edice deluxe

DEmnoG: nevím, jestli to mění něco na tom, co jsem napsal... Hodnotím tu pouze komiks, ne povídku, a to vysvětlení motivů, na které narážíš, jsem popsal níže. Narážel jsem jen a pouze na to.

Yuichiro
Yuichiro | 15.12.2016 | Plášť - edice deluxe

Kapis: no, jak říkám, je to tam popsané z pohledu jejich otce, mariňáka. Démonizovaní byli vietnamci ústy jejich (USA) nadřízených, takže ty lidi k tomu tak přistupovali (navzdory tomu, že to tak úplně nebylo, jak říkáš, to je otázka propagandy, ale asi bych to zase s klidem úplně nezazlíval právě těm řadových vojákům). Spíš než z celkového pohledu agresor versus ti, kteří se brání, to beru z pohledu válečné fronty jako takové. Já ti rozumím, jak to myslíš, jen v tom prostě nevidím nějaký Hillův záměr, spíš kulisu k příběhu a tak to i hodnotím. Kdyby to byl vyloženě politický / válečný komiks, bral bych to asi podobně jako ty, ale to Plášť není.

Yuichiro
Yuichiro | 15.12.2016 | Plášť - edice deluxe

Tak nějak mi to nedá, abych se nepřímo nevyjádřil k některým poznámkám od kolegů níže.
1.) Nevšiml jsem si toho, že by vietnamská válka byla popisována z nějakého globálního pohledu jako "američani ti dobří x žlutí ti zlí", je to jen a pouze zážitek a konec jednoho člověka. Ti lidé tam tehdy odcházeli mnohdy nedobrovolně, pořádně nevědějíc proti čemu doopravdu bojují a proč a byli stejnými obětmi, jako ti, proti kterým válčili. Překroucený pohled démonizující řadové vojáky je úplně zcestný, navíc v souvislosti s Pláštěm, je trochu mimo.
2.) Hlavní postava je poměrně naturalisticky popsána jako duševně narušený člověk, obviňující svoje okolí za svůj zpackaný život. To je celé. Nevidím důvod proč v tom nutně hledat něco složitýho. Je to naopak mnohem přirozenější a logičtější, než si vymýšlet nesmyslné eposy a racionální omluvy pro chování zamindrákovanýho psychopata. Jasně, není to Marvel ani DC, kteří by do toho nejspíš zapojili něco o vyvraždění rodiny nebo zničení domovské planety... Tohle je mnohem víc ze života, troufám si říct.
Jako celek je tahle kniha absolutní bomba. Obě na sebe navazující povídky, kresba, fantastické zpracování Comics Centra... A Joe Hill je opět v plné síle. Srovnávat tuto knihu se sérií Zámek a Klíč je prostě blbost, i když se to vzhledem k tomu, že to jsou jeho jediné komiksy (pokud vím, u nás vydané ale určitě) trochu nabízí. Plášť je mnohem syrovější a přímočařejší, je prostě jiný a to je dobře.

Yuichiro
Yuichiro | 15.12.2016 | Lucifer #11: Večerní modlitba

A tak dobrý, no. Příběh finišuje už poslední dvě knihy a ten závěr pro mě už prostě ztratil dech. Po tom všem jsem čekal něco trochu údernějšího, takhle jsem to dočetl a nic ve mně už nerezonovalo, čekal jsem mnohem víc. Ale co už, jinak je to zase dobrý a zajímavý srovnatelně jako všechny předchozí knihy. Budu si k tomu muset asi sednout a přečíst to znova celý v kuse, tahle série se asi jinak číst nedá.

Yuichiro
Yuichiro | 14.12.2016 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #001: Avengers

Řečeno jedním souvětím: Za cenu dvou desetistupňových piv horší značky jsem se definitivně utvrdil v tom, že superhrdinský komiks pro mě nikdy, opravdu nikdy nebude nic víc, než infantilní brak.

Yuichiro
Yuichiro | 1.12.2016 | Útok titánů #09

Nějak nechápu vzestupná hodnocení u této série. Zatímco první asi čtyři díly byly opravdu originální a po příběhové stránce se v nich něco dělo, každý další díl obsahuje vždy jednu nesnesitelně natahovanou, nepřehlednou akci, na jejímž konci se téměř nic nového nedozvíme. Děj se děsně otravným způsobem zabrzdil a já to už čtu jen ze setrvačnosti a taky proto, že to mám předplacené. No, snad nebudu muset čekat na jakékoliv dílčí rozuzlení nebo posun v příběhu do posledního dílu... Dám tomu ještě jeden dva díly šanci, když se nic nezmění, tak končím, tohle za to fakt nestojí.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 25.1.2017 19:11
Komentáře u comicsů: 9
Hodnocení comicsů: 40
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0