Fimi

Fimi

Jméno: Filip Mikolášek
Email: filipmikolasek1@gmail.com

mé recenze na hlavně zahraniční komiksy http://www.youtube.com/channel/UCQ3qnX7jTwzGEAaUxuvz6Tw/videos?view_as=subscriberCrwecon 2019 byl opět úžasný, potkal jsem plno známých a seznámil se a novými lidmi. Výborná akce, děkuji za tento skvělý den

Komiksy jsem začal sbírat až s nástupem UKK, tedy 2013 a pak se to nějak rozrostlo, takže jsem značně pozadu, ale snažím se. Jsem také fanoušek filmů a hudby, zejména heavy, hlavně thrash a death metal....
Co se týká komiksů, samozřejmě kdo by alespon chvíli nečetl superhero komiksy. Dnes můžu říct, že jsem už Marvelem a DC téměř přesycený, takže když už nějaký Marvel a DC, tak si hodně vybírám, jelikož už mě nemají jak posadit na prdel a jak překvapit.

Marvel vs DC?

Věčná otázka typu Metallica vs Megadeth, moje odpověd, Image, ale kdybych se měl rozhodnout, je mi to u prdele, nenadržuju ani jednomu, obojí má skvělé příběhy, ale i sračky nevídané. Kdybych si musel ale skutečně vybrat, tak Marvel z hlediska superhero, jelikož je zde plno postav, které mě zajímají, je jich více než těch, které mě zajímají u DC a to i přesto, že Batman je moje asi nej superhero postava....ale i ten už dnes nemá jak překvapit či posadit na prdel, Kingův Batman je tomu příkladem a to samé Snyderův...co se ale týká Vertiga, DC převažuje....čili Marvel z hlediska Superhero a DC z hlediska Vertiga...ale i tak má dc pláštěnky na které prostě nedám dopustit.

Ovšem co u mě naprosto vede na všech frontách je Image, kterému prostě DC ani Marvel nesahají ani po koule. Uzavřena serie a nazdar jdeme psát jinou serii, žádné tuny eventů kvůli kterým si musíte kupovat a číst dalších sto věcí, abyste byli v obraze, ne prostě jeden uzavřený ucelený příběh a nazdar a hlavně, originální serie, bez mantinelů, dospělé a ne superhero...samozřejmě až na výjimku Invincible, což je výborná uzavřená pláštěnka.

Valiant


Valiant je jednoznačně nejlepší superhero univerze, svěží vítr do tohoto žánru. Tam kde se Marvel a DC zastavilo a topí se na místě, jde Valiant ještě dál. Naprosto perfektní akční, bez mantinelů a omezení, dospělé, drsné příběhy s výbornými autory jako Jeff Lemire, Robert Venditti, Matt Kindt a kreslíři. Je hned několik serií, které jsou úžasní, ale nejlépe je celé to číst dle reading orderu tak, jako to dělám já, prožitek je potom ještě větší, asi nejlepší serie je X-O Manowar, Unity, Harbinger, Archer and Armstrong, Eternal Warrior

Manga
Jsem také čtenář mangy, ale nikoliv té pro mládež, která vychází u nás (čest výjimkám jako Země nezemě), ale trochu jiné, která u nás nemá šanci vyjít. Mangy jako Monster, Pluto, To your eternity, Vagabond, Vinland saga, Green Blood, Blame!, Girl from other side, Brides story, Planetes.

Oblíbení autoři

Mark Millar (Rudá hvězda, Old man Logan, Kick-Ass, Ultimates, Reborn, Nemesis, Empress, Reborn)
Ed Brubaker (Captain America, Kill or be Killed, Gotham central, Criminal, Velvet, Fade out, Fatale, Daredevil)
Warren Ellis (Fell, Planetary, Moon Knight, Injection, )
Mike Carey (Mezi řádky, Lucifer)
Neill Gaiman (1602, Sandman, Kniha hřbitovní, Kniha magie, Batman)
Bill Willingham (Mýty)
Brian Michael Bendis (Daredevil, Ultimate Spiderman)
Mike Mignola (Hellboy, ÚPVO, Batman, Aliens, DC universe)
Scott Snyder (Sovy, smrt rodiny, Black mirror, Gates of Gotham, Wytches, Swamp Thing, American vampire)
Jeph Loeb (Batman)
Oba Cugumi (Death Note)
Joe Hill (Zámek a klíč)
Jason Aaron (Thor, Skalpy, Southern Bastards, Avengers)
Jeff Lemire (Sweet Tooth, Moon Knight, After Death, Black Hammer, Descender, Roya City, Gideon falls)
Robert Kirkman (Walking dead, Outcast, Invincible)
Brian Vaughan (Y last man, Sága, Paper girls)
Jonathan Hickman (East of west, Black monday murders)
Rick Remender (Black science, Seven to Eternity, Low, Deadly Class, Tokyo Ghost, Punisher)
Matt Kindt (Bloodshot, Unity, X-O Manowar, Rai)
Robert Venditti (X-O Manowar)


Moje srdcovky, které stále přibývají

1. Lucifer
2. Mýty
3. Sandman
4. Hellboy
5. Sin City
6. Daredevil Omnibus Bendis
7. Batman (Ticho, Dlouhý Halloween, Temné vítězství, Black mirror, Neon, Gotham)
8. Sága
9. Mezi řádky
10. Maus
11. Zámek a klíč
12.Lazarus
13. Fade out
14. Shadowman
15. Ghosted
16. Sweet tooth
17. X-O Manowar
18. Unity
19. Archer and Armstrong
20. Divinity
21. Black Science
22. Deadly Class
23. East of West
24. Bloodshot


V současnosti se snažím tvořit vlastní příběhy a je jich hne několik, nápadů mám jak když nasereš kýbl, ale neumím kreslit, takže pokud je nějaký nadšenec co umí vzít barvy do správných rukou, nebráním se žádné spolupráci, domluvit se dá na všem...Nejlepší/nejoblíbenější UKK1
1. 1602/Old man Logan
2. Old man Logan/Punisher 1,2
3. Hulkova planeta 1,2/ Fantastic four Konec
4. Kravenův poslední lov/Klan M
5. Občanská válka/ Ghost rider

Nejlepší/nejoblíbenější UKK2
1. Sám Strach/Smrt Spidermana
2. Pavoučí Ostrov 1,2/ Na věky věků 1,2
3. Dětská křížová výprava/Thanos Nezbytný
4. Smrt Stacyových/Daredevil Na černé listině
5. Avengers vs X-men 1,2,3/ Kdo je Miles Morales

Justice League: No justice.....hodnocení 10/10 - DC comics
No justice slouží jako nulté číslo pro rozdělení týmů dalších seriú o různých Lig, ať je to klasická JL, JL Dark a JL Odyssey, kde každou píše jiný autor. Toto je výhradně od Scotta Snydera.
Liga bezprostředně odkazuje na Metal a Batman Who laughts, kdy po otevření Dark Univerza se do vesmíru dostali prastaří Bohové, obrovské bytosti říkající si Omega Titans, každý z nich zastupuje jeden aspekt základního měřítka života, Wonder, Enthropy, Wisdom a Mystery, kteří po celém vesmíru rozeseli semínka obřích stromů, které vyzařují a rozsévají tuto energii. Po letech se vrací ke každému světu a ta energie, která je daným světem posílena nejvíce bude pohlcena coby celý svět jedním ze zastupujících titánů. Připomínají marveláckého Galactuse.
Na toto přijde Brainiac, který unese veškeré hrdiny včetně padouchů, kterým problém přednese a donutí je spolupracovat. Boj se odehrává na planetě Colu, domovský svět Brainiaca, kde jednotlivý týmy hrdinů, které Brainiac poskládal bojují na čtyřech různých místech. Energie daných stromů se snaží vyrovnat tak, aby žádná nepřevažovala.
Mezitím na Zemi Amanda Waller hackla systém Brainiaca a dozvídá se o Titánech a semenech s tím, že právě nalezla jedno neaktivní semeno na Zemi. Potkává zde Green Arrowa, který na pomoc přivolá sbor Lanternů.
Samozřejmě na Zemi jsou semena aktivovány a z nich vyrostou obří stromy, jejichž energie Titány přiláká. Z této knihy následně dle daných týmů vzejdou týmy pro další serie. Kreslené je to úžasně, po dlouhé době skvělá Liga, je to lepší než New 52 a rozhodně než Rebrth. Snyder mě překvapil, celá Liga je velmi obsáhlá, megalomanská a plná postav. Rozhodně skvělý superhero komiks

Justice League: Totality....DC comics Scott Snyder, Tynnion4....10/10Snyder na to skutečně ze široka a využívá skutečně hromadu věcí.Jeho Liga je neuvěřitelně obsáhlá a monstrózní. Hlavní postavou této knihy se dá říct, že je Lex Luthor, který sestaví svůj tým Legion of Doom a započne svůj plán na ovládnutí světa.
Hlavní premisou je zájem o Totality, útržek ze Source wall, zdroje veškeré moci mutlivesmíru, všech mutlivesmírů. Po otevření Dark Univerze se tento útržek oddělil a cestoval napříč časem a hmotou až dorazil na Zemi, kde o ní má zájem Luthor, který věří, že dosáhne neomezené moci. Aby mohl získat tuto moc, musí ovládnout a uvolnit Sedm tajných energií, klíč k nim získá od Vandala Savageho. Jedna z mocí je Umbrax, spektrum Ultraviolet, neviditelné spektrum, které v bytostech probudí jejich nejtemnější touhy, jejich pravou zlou stránku. Still Force, což je opozitum ke Speed force. Zájem o Totality, její usměrnění má samozřejmě i Liga vedena Martanem Manhunterem. Liga se rozdělí na subtýmy a každý řeší něco jiného.
Je to nádherně kreslené příběh je obsáhlý a vůbec nenudí. Rozhodně perfektní Liga Spravedlnosti, Scott Snyder je po dlouhé době skutečně perfektní.

Batman Damned....Brian Azzarello, kresba Lee Bermejo.....6/10


No, máme tu dalšího Batmana od Azzarella a opět to není nic moc, prostě takový lehce zapomenutelný příběh ovšem s perfektní kresbou, která to tahá nahoru z bezedného koše 1000000+1 příběhů Batmana v ranku průměr.
Batmana vidíme na začátku zraněného, pobodaného, utíká před policií, snaží se zavolat Alfrédovi, padá z mostu do řeky. Probudí se v bytě Johna Constantina, který je další hlavní postavou knihy. Batman si nic nepamatuje, vybavují se mu vzpomínky na dětský, na nějakého démona, který ho pronásledoval od útlého věku a znovu se objevil. V tom zjišťuje z televize, že Joker je mrtvý, musí to okamžitě vyšetřit a hlavně si vzpomenout, co dělal na mostě, ze které spadl.
Celý komiks se bohužel strašně filosofuje, promlouvá a dumá nad životem, jeho smyslem, hodnotami a zákony, příběh je spíše v pozadí.Brian pojal Waynovi trochu jinak, nebyli to takový světáci a ideální rodiče, jak se jeví. Jako není to špatné, objeví se zde i Zatanna, Swamp Thing, Harley a celý komiks tam také poletuje nějaký duch, možná démon, nedokážu přesně identifikovat. Jako celek to nepůsobí tak úžasně, jak by si možná komiks přál.

Kill or be Killed vol 1: Ed Brubaker.....hodnocení 8/10 - Image Comics

Další Brubaker a tentokrát s prvky nadpřirozena, Dylan je obyčejný kluk, který tak nějak trpí samotou, když ho ovšem navštíví jakýsi démon a řekne mu, aby zabíjel ty špatné, jinak zemře on sám, začnou se dít velké věci a Dylan rázem vidí a hledá v okolí špatné lidi a rozhodne se je zabíjet ve velkém. První díl je seznamovací, akce je v ní však tak akorát, to hlavní přijde ovšem v knize druhé. Není to nejlepší Brubaker, ale i tak je to pořád na té jeho klasické vysoké úrovni a vřele to doporučuji, pokud máte rádi dvojici Phillipse a Eda, tak určitě po tom sáhněte.

Kill or be Killed vol 2: Ed Brubaker.....hodnocení 8/10 - Image comics
Hodnocení zůstává více méně stejné. Na scénu přichází nové postavy a vůbec nenudí, akce je zde tedy více poskromnu než v první knize, ale to vůbec nevadí, protože to hlavní, co dělá tuto knihu tak skvělou je to, jak si Brubaker hraje s čtenářem a sám k němu kolikrát i hovoří a zkouší z toho, zda dával pozor několik epizod dopředu. Na scénu přichází i ruská sebranka, která nejspíš dostane větší prostor v další knize. Tuto knihu doporučuji, jestli máte rádi Brubakera, tak nesáhnete vedle. Je zde vše, co dělá Brubakera Brubakerem, ale nejvíc deprese a beznaděj, protože ta z Dylana přímo zeje. Snad se taky dozvíme, kdo je vlastně ten démon...Batman Whatever Happened To The Caped Crusader...Neil Gaiman 9/10 - Dc Comics

Tak trochu víc než dost jinak pojatej Batman. Opravdu to není ten klasickej Batman, kterýho nám tu chrlí Loeb, Snyder nebo Johns či Morrison, tohle jde více do hloubky.
SPOJLER:
Batman je mrtvý, na jeho pohřbu se sejdou však všechny známé postavy včetně všech klasických i neklasických padouchů, je zde i Bat family, Alfréd a Gordon, prostě všichni a každej dostane prostor k proslovu. Sledujeme vlastně takovou výpověd Alfréda proč dělá to, co dělá (vlastně on vytvořil téměř všechny padouchy, protože viděl, že Bruce je svůj pouze a jen za maskou). Co je ale výjimečné na tomto komiksu je to, že celé dění sleduje mrtvý duch Bruce s někým, s kým vede celou dobu rozhovor a pořád neví, co se vlastně děje a s kým si povídá. Je to klasický Gaiman plný filosofických zamyšlení nad životem a vše, co známe tak dobře z Death nebo Sandmana. Za mě super, tohle u nás nejspíš nikdy nevyjde.....je to fajn, upně jiný Batman, ale není to žádná rarita jako Year one, Black Mirror, Returns of BK nebo Death of family

Sweet Tooth Deluxe Book 1 ....Jeff Lemire 10/10 - Dc comics/Vertigo

Už se dlouho, aby mě nějaký komiks zcela pohltil a já mu uplně propadl. Jeden z nejlepších moderních autorů, Jeff Lemire vymyslel úžasný, drsný, syrový, postapokalyptický, utopický, akční scifi řežbu, ve které si najde místo i láska, city a emoce, o které jde nejvíce. Příběh pojednává o Gusovi, zvířecím hybridu žijícím s otcem v hlubokém lese. Celý svět pohltila nemoc a skoro všichni jsou mrtví, navíc čerstvě narozené děti jsou mutanti, zvířecí hybridi a nikdo neví, jak je to možné. O Guse se stará jeho normální otec, který ho naučí mluvit a číst, nakonec však podlehne nemoci a zemře. Gus je sám a navíc jej najdou lidé, kteří ho chtějí zajmout. Jsou zabiti drsným, nekompromisním, tichým a hrubý Shepperdem. Spolu se vydávají na cestu do Útočiště, kde jsou všichni hybridi v bezpečí....no, ale je jasný, že to tak není, Gus je odvezen do rezervace, kde se dělají na hybridech pokusy a tak dále...nakonec zjistíme, že Gus je něčím výjimečný a také sledujeme tragickou minulost Shepperda a jeho proměnu v trosku, kterou se stal.
Příběh je skutečně drsný a syrový, vlastně nic takového jsem ještě nečetl. Určitě je škoda, že toto nevyšlo u nás. Já jsem maximálně spokojený, hraní si s postavami Jeffovi jde výborně,dialogy jsou úžasné a kolikrát i pobaví, Gus je životem mimo les nepolíben, je naivní a důvěřivý a s tim právě Jeff krásně pracuje....dlouho jsem nečetl tak dobrý komiks.

Batman Rebirth Deluxe 1...Tom King 8/10 - DC comics
No konečně jsem to dočetl a musím říct, že je to velmi povedené. Jsem tak nějak zvyklý na Batmana Snydera, Loeba, Brubakera ale Tom King byl pro mě velká neznámá a já myslim, že jako nástupce po Snyderovi je adekvátní a zvládl to tak nějak obstojně. Deluxe kniha obsahuje první dvě knihy, tedy I am Gotham a I am Suicide a mezi tím je pár stránek, jeden sešit, jako ukázka z Kingova Night of the monster men.
I am Gotham představí dvě nové postavy, dva nové hrdiny, sledujeme jejich historii a motivace a pomalu zjišťujeme, že nejsou zas tak dobří, tedy ne jeden z nich. Příběh vede ke konfliktu a objeví se i Liga. Okolnosti vedou k Venomu a postavě Psycho Pirate a Batman zjištuje od Amandy, že za vším stojí Bane, který drží Piráta u sebe, Batman jej potřebuje, aby mohl vyléčit novou kamarádku z řady nových hrdinů a vydává se tedy na ostrov k Banovi a to už je druhá kniha.
I am Suicide, Batman aby uspěl, musí z Arkhamu vytáhnout nějaké druhořadé padouchy v čele s Catwoman a vzhůru na ostrov za Banem. Kniha je plná filosofických keců, moudrých proslovů a úvah nad životem, vlastně se tam vcelku nic neděje. V první třetině sledujeme nábor hrdinů, v druhé cestu na ostrov a prodírání se přes stovky vojáků k Banovi a jeho následná porážka a na konci konfrontaci Batmana a Catwoman na střechách Gothamu a jejich prohloubení milostného vztahu. Bane přežil a volá po Venomu a to bude třetí kniha, na kterou se těším..

První kniha je za 9/10, opravdu se mi líbí, je to klasický Batman a nové postavy jsou fajn a povedené a rozhodně mě zajímají. Druhá kniha je vcelku nuda, ale utekla rychle a rozhodně navnadila na Bana v masce a s Venomem, který zde neměl společně s maskou 6/10 . Jako první dvě knihy Rebirth Batmana celkem dobré a na další se těším.

Batman Rebirth kniha 2 .....Tom King.. 5/10, DC comics
Tak jsem konečně dočetl druhou deluxku, na kterou jsem se po knize první fakt těším.První kniha se jmenuje I am Bane, takže je jasný, o co půjde. No z vězení Santa Prisca přichází do Gothamu Bane pro Psycho Pirata, kterého zavřel Batman do Arkhamu. Sledujeme kontrast dospívání Bana a Bruce a mezi tím nekonečnou drsnou perfektně nakreslenou bitku hlavních protagonistů. Bane se porazí partu Robinů, které oběsí, ale nebojte, Batman je zachrání pomocí Supermana, zmocní se Cat woman, Gordona, Duka a za jejich výměnu chce Piráta. Batman odmítne a utíká do Arkahmu, kam ho Bane následuje. Bane se cestou Arkhamem musí probojovat skrze kvantum známých padouchů až dojde k Batmanovi. Pořádně mu rozbije držku, až si jeden řiká jak to může Batman vydržet...mezi tím promlouvá Batman ke své matce a náhle dá Banovi čelo a nejspíš mu zarazí nos do mozku, jelikož Bane je jednou ranou poražen.....a to je vše. nebýt té dokonalé kresby, je to pěkná sračka, vlastně je to jen jedna velká rubačka bez příběhu, zajímavých zápletek nebo nějakého děje.
Druhá kniha se jmenuje War of riddle and joke. Riddler chce vyřešit největší hádanku na světě a sice Batmana, jeho příběh, motivaci a kdo to je, ale chce to udělat dříve, Batmana zabije Joker, který ho chce také zabít a nikdo z těchto dvou nechce, aby jej druhý předběhl. Takže se postaví proti sobě a každej na svou stranu zverbuje Bat padouchy a všude jsou mrtvoly, se kterýma Batman ani Gordon nic nezmůžou. Batman tedy zprostředkuje pozvání na jídlo RIddlera a Jokera u Bruce Wayna. Zde vidíme jen kecy a kecy kde se každej snaží ospravedlnit své jednání. Brucovi jde o blaho Gothamu a tak nabídne milion dolarů tomu, kdo přemluví Bruce o to kdo má větší právo zabít Batmana. Za ty prachy bude moct naverbovat padouchy toho druhého a potom zabít Batmana....Batman následně podnikne razantní krok, přidá se k Riddlerovi a domluví se s ním na tom, že společně porazí Jokera....následně Riddler Batmana zradí a dochází k souboji mezi Batmanem Jokerem a Riddlerem....je to fakt zápletka vytažená z prdele, vůbec ne zajímavá, nijak akční, nijak detektivní, prostě nic....opravdu ukázková nuda, komiks je hrozně ukecanej a navíc je to celé dělané jako vyprávění mezi Brucem a Selynou...opravdu nudááááááááá

God country... Donny Cates 7/10 - Image comics

O tomhle jsem prostě nevěděl, co si mám myslet. Našel jsem to čistě náhodou a hodnocení to mělo celkem dobré, navíc to kreslil skvělý Geoff Shaw jehož kresba je absolutně výborná a zde to není jinak. Příběh pojednává o starci s Alzheimrem a něhož se neochotně bude muset postarat jeho dospělý syn, což se nelíbí manželce a dceři. Zní to celkem nudně, ale to není jistě všechno. Jednou přijde na texaský venkov nebo statek či zapadákov velká bouře doprovázející velkého démona. V tu chvíli vidíme vyléčeného starce (Emmeta) s obrovským mečem a navíc je vyléčený, jak jedním úderem božským mečem zabije démona. Celý děj se točí ohledně těch čtyř postav, které jsou velmi zajímavě pojaté, dialogy dávají smysl a hezky se to čte. Do toho zjištujeme původ meče Valofax, jeho vznik a odkud se vzal. Meč navíc mluví k ostatním a vypráví celou historii své existence. Mezi tím jeden z největších bohů, vlastně vládce bohů a dobyvatel a stvořitel Valofaxu, mocný Attuma posílá své syny pro meč. Emmet se nevzdává a bojuje a dál nebudu prozrazovat. Děj je takovej jednoduchej a velmi předvídatelnej až tedy na pár věcí, ale jak jsem již napsal, velkým plusem komiksu je kresba, která je fenomenální. Příběh tedy nic moc, ale končí samozřejmě otevřeně a tak nějak tuším, že další knihy budou už nabušeny pořádnou akcí, jistě do toho půjdu.

Colder omnibus... Paul Tobin 10/10 - Dark horse

Tak tohle byla neskutečná jízda, z které jsem se ještě pár dní vzpamatovával. Větší ukázku násilí a brutality a nechutnosti a znechucení jsem viděl snad jen ve Spirále, ale bohužel, tohle není Itó, nebo spíš, bohu dík. Příběh vypráví o Declanovi, pacientem v psychiatrické léčebně, kterou zachvátí požár, náhle se zde objeví démon v podobě člověka z nějaké dimenze, Nimble Jack a prokleje Declana. Po téměř 70 letech (současnost) vidíme Declana, který ani o den nezestárl, je stále proklet a samozřejmě se vrací i Nimble Jack.
V průběhu knihy po probuzení Declana zjištujeme, že Declan má schopnost léčit šílené lidi, vysát z nich šílenství a prostřednictvím těchto lidí se dostat do temného světa, dimenze šílenství a strachu, odkud pochází Nimble Jack, který se naopak šíleností živí a posiluje jej. Jeho jediný smysl života je dovádět lidi k šílenství, poté se dostanou do jeho říše a následně je zabije tím nejbrutálnějším způsobem. Nešetří se zde ženy, děti, zvířata a smrti jsou skutečně nechutné. Daclana se ujala a celým příběhem jej doprovází Reeze, ošetřovatelka a později i přítelkyně, která mu pomáhá s bojem s Nimble Jackem. V druhé knize zjištjeme něco z minulosti Declana, jak se dostal do léčebny, kdo to vlastně je a co dělal v minulosti. Z temné dimenze přichází Swivel, démon složený pouze z prstů. Kudy chodí, tudy seká lidem prsty a shromažduje je jako hnojivo pro svou úrodu šílenství. Vše proměnuje v démony a netvory tvořené pouze z prstů. Ve třetí knize se opět vrací Nimble Jack a Declan musí svést poslední bitvu a možná obětovat vše, co je mu drahé, aby protivníka porazil. Konec je strhující a nečekaný, žádné klišé ani tuctovka. Celkově komiks a příběh je velmi originální. Komiks vyšel ve třech knihách nebo komplet vydání v omnibusu. O kresbu se postaral Juan Ferreyra, jehož portréty a vyobrazení násilí a zabíjení je kolikrát až za hranou.

Thor God of Thunder deluxe book 1... Jason Aaron 9/10 - MarvelAaron je známý důrazem na postavy, propracovaným dějem a drsnějším pojetím a to vše se dá najít i zde. Od Thora jsem tohle nečekal a už vůbec ne, že prohlásím, že tohle byl nejlepší Thor, kterého jsem dosud četl. Sledujeme dění okolo Thora ve třech časových obdobích. Mladý Thor, nehoden Mjolniru, Thor avengers, jak ho známe a starý Thor s bílím fousem, jedním okem a železnou rukou Ničitele (toho z prvního filmu), který je sám ve zničeném opuštěném Asgardu. Jejich linky se spojují a nakonec se spolu setkávají. To ovšem není to nejlepší na tomto komiksu. Nejzajímavější a nejlepší věc příběhu je prostě záporák Gorr, kterýmu prostě věříte a chápete jeho pohnutky a motivaci. Gorrovi od malička rodiče vtloukly do hlav náboženské sračky, bohové jim pomohou, bohové se o nich postarají, ale sám Gorr začínal o bozích pochybovat a když při obraně jeho rodiny zemřela matka a otec, přestal věřit v bohy a začal je nenávidět, nikdy mu nepomohli a nyní si zaslouží zemřít. Přísahal smrt všem bohům. Když se dostal k mocné zbrani, Necro sword, stal se z něj zabiják bohů, lépe řešeno Řezník bohů. Pozabíjel za dlouhé roky miliony bohů. Setkal se s mladým Thorem a jeho dalšími časovými inkarnacemi. Thorové se musí spojit a naposledy bojovat s Gorrem, než vypustí Godbomb, jenž zabije všechny bohy, které zotročil a již zapomněli na svou minulost, nebo bohy, kteří ještě žijí ve svých domovinách.
Komiks je nádherně kreslen, to se musí uznat, není to zmatené ani chaotické. Dávám plný počet, tohle jsem nečekal a já jdu hned na další knihu.

Thor God of Thunder deluxe book 2... Jason Aaron 8/10 - Marvel

Příběh se opět zaměřuje na Thory z různých časových období jako tomu bylo v předchozí knize. Unworth Thor je zde však upozaděn a hraje spíše druhé housle, vlastně je jen v jednom příběhu. Hlavní část tu tvoří klasický Thor avengers, který se vrací na Zemi, ale nejdřív musí svést boj s Malekithem, který uprchl ze svého vězení a za pomoci svých přívrženců z řad Temných elfů zabijí všechny elfy ve své zemi a rozpoutává občanskou válku. Thor nemůže jen tak do Svartelheimu přijít a sejmout Malekitha, byl by to neoprávěný vstup do cizí země a válečný akt, a tak se dává dohromady tým připomínající Společenstvo prstenu, tým tvoří Thor, trpaslík, obr, temný elf, světlý elf, troll a další nějaké bytosti a společně jdou proti Malekithovi, který je však vždy o krok před nimi. no a my sledujeme jejich putování, souboje s ním a dalšími bytostmi magického světa Iggdrasilu. Moc pěkně se na to kouká, čte a užívá, určitě nejlepší část knihy. Malekith končí tak jak končí a Thor se tedy vrací do Midgardu, kde je Asgardia, část Asgardu poletujících nad povrchem Země. Do toho je tam nový agent Roxxonu který samozřejmě sleduje své zájmy a pouští se do křížku s Thorem, kterého obviní z neoprávněného vniknutí a zničení majetku. Thor se tak musí poprat s právem ale má to v piči. Agent se navíc dokáže vlivem pokusů Roxxonu proměnit v mocného Minotaura....no prostě sledujeme takové laškování těchto dvou postav, které potom končí odletem Asgardie ze Země. S Friggou odcestuje i rakovinou onemocněná Jane Foster....není to nic moc ale je to krásně kreslené, jistě je to dobré, ale mě to moc nenadchlo. Mezi tím vším sledujeme příběh starého Thora a jeho vnuček, který prochází vyprahlým a mrtvým Midgardem, na který přicestuje Galactus a svádí boj s Thorem...je to velký souboj na několik stránek a rozhovor mezi Thorem a Galactusem...je to pěkné, úžasné akční a monumentální.....jako druhá kniha je rozhodně slabší než ta první ale stejně ji doporučuji, protože na konci je něco, co potom změní celý příběh na několik knih dopředu.....Thor se stává Unworthy


Lazarus deluxe kniha 1.. Greg Rucka 10/10 - Image comics

Greg je pro mě autor velice podobný svým talentem Edu Brubakerovi a jak dokazují v serii Gotham central, tak nejsem daleko od pravdy. Lazarus je všude propagovaný jako jedna z výborných serií a je ohromná škoda, že něco takového nevychází u nás, protože něco takového tu prostě v ČR chybí.
Jedná se o post apo utopickou záležitost, ve které si svět rozdělilo několik rodin, které vládnou velmi tvrdou rukou. tvoří aliance a nepřátelství mezi sebou. Hlavní rodina tvoří Carlyle, která je klasická kmotrovská rodina o otci a několika sourozencích. Každá rodina má svého modifikovaného a geneticky upraveného velitele jednotek a bezpečnosti, kterému se říká Lazarus, k boji používá meč a nezná slitování, jsou maximální loajální ke své rodině, mistři v boji, strategií a používání zbraní. Připomíná mi to trochu Hry o trůny, jen z jiné doby a z jiného pojetí. Je to hodně drsné, krvavé ale hlavně propracované do detailů. Práce s postavami je na vysoké úrovni, soucítíte s nimi a to i s padouchy. Postavy jsou skvěle napsané to prostě jsem viděl naposledy u Skalpů a Mýtů, takhle dobře napsané postavy. Nebudu vyzrazovat děj, ale asi si při podobnosti s GoT dokážete představit, jak moc dobré to je. Tohle je za maximální počet

Wonder Woman Rebirth deluxe book 1... Greg Rucka 9/10 - Dc Comics
Předem musim říct, že na Wonder Woman vůbec nejsem, ale na tohle jsem slyšel jen chválu, navíc to píše můj velmi oblíbený autor Lazarusu a Gotham Centralu, Greg Rucka a kresba je prostě nádherná, Liam Sharp je skutečně borec, na kterého se nechytá ani Jim Lee.
Kniha popisuje několik příběhových linek, první je o Dianě ve své Themysciře od útlého věku, kde najednou do ráje havaruje Trevor, vše najednou připomíná film. To vše je minulost a my sledujeme její počínání si v novém světě, ve kterém se jí chopí spolu s Trevorem Barbara Ann, čili budoucí Cheetah. Diana se začlenuje do společnosti, nejdříve je držena jako neznámá osoba a společně s Barbarou, která hledá stopy po řeckých bozích a amazonkách mnoho let. Sledujeme, jak přichází ke svým schopnostem, zjištuje, co umí Lano pravdy, že rozumí zvířatům, že má nadlidskou sílu a rychlost, že umí létat a plno dalšího. je to velmi příjemná podívaná, krásně kreslená a moc pěkně se to čte a nenudí to. Zároven vidíme další linku, kde je Wonder Woman už roky na Zemi, byla součástí Ligy a již není s Trevorem, dokonce zazní i to, že vlastně byla se Supermanem. Zoufale se potřebuje vrátit domů, a tak se vydá do lesů, hledat Cheetah, aby jí pomohla se dostat domů. Sledujeme rozhovor mezi nepřáteli, nakonec ji Cheetah odpustí a spojí se s ní, ale musí utíkat před přívrženci boha, který Barbaru proklel, ve stejný okamžik ve stejném městě je Steve Trevor se svou skupinou, jsou zajati a následně osvobozeny Wonder Woman a při zabití boha se z Cheetah stane opět Barbara. Následně sledujeme jejich linku, kde pomáhá Dianě hledat cestu domů. Ovšem pořád zjištuje, že něco nesedí, cítí se pořád oklamaná. Nakonec zjištuje, že není v Themysciře, že nikdy nebyla a byla oklamaná, nepamatuje si cestu domů. Celou knihu sledujeme jak s děním hýbe tzv. Sear group což je anagram pro ARES group, tato skupina šíří serum strachu a agrese, který chtějí rozpustit po celém světě, Diana musí rychle jednat. Objevuje se Ares, s kterým Diana svede boj po přesvědčování, aby neproléval krev a ušetřil životy lidí. Ares chce polohu Themysciry, aby se dostal do ráje a viděl opět své dcery, ale když zjistí, že si Diana nepamatuje polohu, že tam vlastně nikdy nebyla, naštve se a svede se boj....Diana vyhrává a tisk jí dává jméno Wonder Woman ....

musim říct, že je to příjemné čtení, neřekl bych, že dám WW tolik bodů, ale opravdu mě to bavilo

Flash Rebirth deluxe book 1... Joshua Williamson 7/10 - Dc Comics
Flashe jsem upřímně nikdy moc nemusel, ale tohle je prý dobrá serie a navíc to píše autor Nailbiter, takže to přece nemůže být marné. Není, první volume je opravdu nášup akce a dobře napsaného příběhu. Vidíme Wallyho Westa jak cestuje Speed Force přesně jako v úvodním komiksu do Rebirthu, Flash jej zachrání a je následně informován o někom v pozadí, kdo jim ukradl roky života a vzpomínky, o někom do tajně tahá za nitky. Následně se Wally jde přidat k týmu Titans, aby zjistil odpovědi na otázky.
V Central City se náhle rozohní bouře, která začne z lidí dělat rychlonožky a my zjištujeme, že bouře je vyvolána uměle někým v pozadí celého příběhu. Flash si to nechce nechat jen tak líbit a cítí zodpovědnost za nové rychlíky, a tak je začne trénovat. Do toho se stane rychlík i z Barryho kolegy, který v minulosti přišel o bratra, jehož podezřelý vrah zůstal na svobodě. Samozřejmě spolu začnou bojovat proti zločinu, jenže August má jiný názor na spravedlnost. Noví rychlíci zjištují, že jim Speed force dala i jiné schopnosti, například vystopování speed force na dálku, vyvolání blesků atd. v Pozadí sledujeme náhle nového tajemného záporáka, též rychlíka, který si říká Godspeed a je třeba ho porazit, jelikož zabijí rychlíky a odsává jim jejich speed force, což z něj dělá ultimátního běžce.
Nebudu tu spojlerovat, protože to už bych vám vyzradil celý příběh a jelikož je v příběhu velký zvrat, připravil bych vás o překvapení. Každopádně se to krásně čte a je to opravdu promakaný krásně nakreslený komiks a dopručuji ho, za mě výborné 10/10 Flash mě opravdu nadchnul
Druhá kniha už je o mnoho slabší, kresba je tak nějak stejná, ale ten příběh a padouch je jak vycucaný z prstu. Kid Flash se chce zalíbit Flashovi, chce jeho důvěru, a tak poruší slib a vydá se najít nového záhadnýho padoucha v ulicích, Shadowse alias Shadese. Po tom, co je uvězněn v Shadowlandu, zemi stínů a temnoty, dostává se do této dimenze i Flash a my zjisštujeme, o co vlastně padouchovi jde. Pán stínů už tak moc pán není a stíny si dělají co chtějí, jeho láska a Iris jsou uneseny a je třeba je z Shadowlandu dostat.
Tohle nebylo vyloženě trapné, ale ani nijak převratné...za mě průměrný hrdinský komiks 5/10....naštěstí poslední stránky slibují v dalším příběhu Cpt. Colda

Invincible ultimate colection kniha 1.. Robert Kirkman 8/10 - Image comics


Konečně jsem měl možnost si přečíst komiks, o kterém se říká, že je to to nejlepší co superhrdinský žánr nabízí. No první kniha téhle ultimátní kolekce mě přesvědčila tak napůl. Je to prostě Kirkman, komiks nabízí plno skvělých dialogů jak jsme u Roberta zvyklí, skvělé akce a hodně krve, která teprve přijde v tom pořádném množství v dalších knihách a to opravdu v množství markantním. Invincible nabízí všechno, co čekat od tohoto žánru, je tu humor, skvělá akce, dobře napsané postavy, ale také násilí, brutalita, hrdinství jako takové. Hodně to připomíná Spidermana, jelikož sledujeme život mladého středoškoláka, který má schopnosti téměř supermanské.

Hlavní postavou je Mark Grayson, jehož otec je největší superhrdina Země, Omni man. Jeho matka je normální člověk, o svém manželovi moc dobře ví, kdo je a bere to jako samozřejmost. také zjištujeme, že Omni man není tak uplně člověk ale mimozemštan, který příšel z vesmíru ochranovat planetu. Sledujeme Markovo počínání ve škole a s holkama. Země je plná superhrdinů a různých týmů, s jedním takovým se Mark zkamarádí a my sledujeme jejich vzájemnou chemii. Poté je zde největší tým Země, Guardians of the globe, který je následně celý vyvražděn. Jeden z těchto členů mrtvého týmu je oživen a vrhá se po Omni manovi a my zjištujeme, že to právě on je všechny zabil. Na to přijde Mark, který si říká Invincible, otec mu vysvětlí pravdu. Před mnoha lety se jeho lid snažil dobývat všechny planety v okolí, kdo byl slabý, tak se podvolil a pokud se bránili, byly vyvražděni, kdo měl potenciál být silný, byl vyvražděn. Nejdřív ovšem vyhladili veškeré slabé z vlastní planety a následně přišli s plánem, že na každé planetě zůstaně jeden člen, který ji bude udržovat slabou a připravenou k obsazení. Protože, Guardians of the Globe byli silní, museli být zavražděni. Omni man přemlouvá syna aby se k němu přidal, že lidé jsou slabí a nicotní a že jeho žena pro něj nic neznamená, celé ty roky se přetvařoval a lhal. To se nelíbí Markovi a svede s otcem drsný krvavý souboj, při kterém zničí hromadu mrakodrapů atd. Mark je poražen svým otce, který se okamžitě vydává do vesmíru se slzami v očích.

Hrozně se těším, co bude následovat

Moon Knight deluxe Jeff Lemire.....10/10Tohle je doslova a do písmene cesta do hlubin Moon Knightovi duše. Více než superhero je to čirý psychologický komiks, kde sledujeme Marca v psychiatrické léčebně, kde se ho snaží celou dobu přesvědčit, že Moon Knight a Khonsu neexistují, že nic není z toho skutečné. Mark zároven bojuje se svou poruchou kdy promlouvá a konverzuje s několika svými imaginárními přáteli, představami a vizemi, samotný Khonsu k němu promlouvá a naopak se ho snaží přesvědčit, že léčebna je vězení a ředitelé včetně vychovatelů jsou jen zlé převtělení egyptských bohů. Mark se vdává na útěk a musí se dostat do reality, jenže to není tak jednoduché.
Taky skutečně absolutně netušíme, co je skutečné a co jsou jen Marcovy představy, sledujeme několik různých linek, kde každá je linka Marcova imaginárního já, on nejen že má rozdvojenou osobnost, on ji má snad rozčtvrcenou..Lemire skutečně upekl velmi netradiční komiks o superhrdinovi a tato postava je po jeho serii ještě mnohem zajímavější....není to superhero jako od Bendise, nebo akční drsnárna jako od Hustona, je to hooodně.. psycho

War of Realms..Jason Aaron, Rusell Dauterman...8/10

Jedná se o završení Aaronova Thora, který začal serií God of Thunder a pokračoval Mighty Thorem, takže pokud nemáš načteno toto, tak budeš mít velké rezervy a mezery v příběhu War of Realms. Jedná se o vrchol Malekithovi války říší Yggdrasilu, kde poslední bitva je právě v Midgardu. Hrdinů je zde mraky a bojuje se na více frontách napříč snad všemi říšemi. Malekith je skutečně výborný padouch a má na své straně hromadu spojenců, Lokiho, Darrio Aggera, Trolly, Anděli, Temné elfy, Enchantress, Mrazivé obry, Surturovu dceru.
Během šesti sešitů dostaneme neustálou akci několika týmů, které plní nejrůznější úkoly s tím, že hlavní postavou je Thor, jehož linka zde vrcholí a stává se opět worthy, jsou zde ale další velmi známé postavy a všechny linky napříč Thorovi serií se uzavírají, vrací se Necrosword, Venom odkazuje na svou serii od Catese atd...taky jsou zde celkem originální nápady jako že Daredevil zastoupí Heimdalla coby pozorovatele říší, Odin oblékne specielní iron man brnění od Starka. Objeví se zde netypické postavy jako Punisher, Blade, ale bohužel jen málo z nich dostane prostor, protože se neustále něco děje...vrací se dokonce i další Thorové z minulých řad, King Thor a Unworthy Thor a také Mighty Thor.
Co mi vadí, je umělá nucenost cpaní nesmyslných postav do míst, kde by neměli být. Případem je Strike tým, který se vydává do Jotunheimu, aby našel Thora. V týmu je Cap, Wolverine, Spiderman, Luke Cage a Iron Fist....nikdo neumí létat, nikdo nemá brutální moc ani sílu, ale jdou do země Mrazivých obrů.....bohužel se zde neobjeví ani Xmeni nebo mutanti, snad kromě Logana, a přesto se válka týká doslova celé Země, to mě trochu štve.
Kresba je úchvatná a už jen kvůli ní to stojí za to....
Komiks rozhodně doporučuji, je to řežba jako prase, která ovšem místy působí směšně a nesmyslně, ale jako zakončení je to adekvátní. Malekith jako hlavní padouch celé serie je skutečně ďábelský.....

Fimi
Fimi | 26.9.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

KONEČNĚ je to tady, komiks, na který čekal nejeden fanoušek DC, pro které je tohle naprostá povinnost. Pokud existuje něco lepšího než toto v DC pláštěnkovém mainstreamu, je to Green Lantern New 52, nebo rozhodně je to tomu rovno. Johns upekl úžasný příběh, Kubert to skvěle nakreslil. Jsem skutečně strašně rád, že zrovna toto vyšlo u nás a ted už nepotřebuju z DC snad nic...rozhodně ne z Ligy. Vlastně si nepamatuju, že by po tomto a GL přišlo něco tak kulervoucího a myslím, že dlouho nepřijde...

Fimi
Fimi | 26.9.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

rewkon jestli je něco z DC mainstreamu lepší než toto, dle mě je to celý run Green Lantern New 52...paradoxně opět od Johnsona

Fimi
Fimi | 25.9.2019 | Harley Quinn #04: Volání do zbraně (paperback)

Lenny. Tom případě nechápu když je to takový hit a udělala z ní superstar proč znám plno lidí a i zde dle hodnocení to vypadá akorát na průser

Dopp no to by musel dostat někdo jiný na starosti aby mě zajímala postava která mě normální absolutně nezajímá.. Třeba Brubaker, Rucka (viz ww) nebo Ellis či Lemire

Fimi
Fimi | 24.9.2019 | Harley Quinn #04: Volání do zbraně (paperback)

Proto absolutně nechápu jak může být tato postava tak oblíbená když jak new 52 tak rebirth jsou podprůměrné série.. To je předtím tak úžasná? Znám lidi co snad nad ní i vlhnou a pořád říkají jak je úžasná a já to nechápu když čtu vaše komentáře na snad všechny díly... A to dckk preludia taky očividně něco mezi hnojem a odpadem...nechapu tu posedlost

Fimi
Fimi | 24.9.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Však 16 vyjde letos myslím listopad.. Vždy dva díly ročně ovšem 15 se asi dvakrát posunula ve vydání

Fimi
Fimi | 19.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

No u nás toho moc nevyslo ale pokud neberu ukk a nhm tak asi nejdospelejsi věci u nás bych řekl Ultimates, Daredevil od Bendise, Cap od Brubakera, 1602, možná old man Logan a dál klasický mainstream... Co DC za poslední dobu? No, možná tak něco od Rosse co má nějakou hodnotu jinak co, snad ne rebirth..

Fimi
Fimi | 18.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

spacecore: hlavně to neber nějak zle, jen se bavíme, o nic nejde

Fimi
Fimi | 18.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

To je to co se snazim vysvětlit, DC má pořád dokola nějaké nesmyslné krize, navíc ta poslední od Kinga pěkně fanoušky nasrala, marvel má zase aktuálně War of realms ... Co třeba Iron Fist od brubakera, hawkeye od fractiona, vision od Kinga, Moon Knight od Lemira ... Vertigo fakt neberu, mluvíme o pláštěnkach a tam si myslím že si nemají co vyčítat a filmy? Pořád dokola dojí Batmana který prostě temný být musí protože je prostě takový.. Pokud bereme toho komiksového od osmdesátych let a filmového bez Schumachera.. Ale co zbytek? Jakože bvs? V čem je temnější než civil war? Možná mos ukázal vážnějšího supermana.. Ale zbytek? Ssq, shazam, ww a aquaman? No taaak v čem je to vážnější než filmy mcu? Jediné kde snad DC skutečně vede s přehledem jsou animaky..

Snad jediný skutečně vážnější dospelejsi DC komiks od new 52 je dle mě White knight.. Metal je spíš takový zajímavý ale nepřijde mi jako něco dospělého.. Teď možná Damned.. Doomsday clock jsem přestal číst po dvou číslech ale v čem je to dospělé protože to navazuje na 30 let starý komiks a nyní to parazituje na pláštěnkach DC? Možná to někdy doctu tak uvidím ale nechám se poučit...

Fimi
Fimi | 18.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

Spacecore no chápu tě ale absolutně nesouhlasím nicméně to respektuji... Mně přijde poslední dobou když se bavím s někým tak řekne že DC je pro dospělé a marvel pro děti protože watchmen, vendetta, sandman swamp thing a pak z nich vyleze že to ani nečetli a že vůbec komiksy nečtou ale žijí v tom že se to obecně říká jelikož před 30 lety vyšlo pár dospělých řad a tak najednou dostalo DC punc komiksy pro dospělé...

Zajímavé, třeba na rebirthu, new 52 mi nic dospělého nepřijde, ani na Metalu třeba Teda pokud něco z poslední doby... Přijde mi to stejné... Nebo v. Em je cokoliv od rebirthu dospelejsi ez třeba immortal hulk, venom nebo gog od Catese, liga dospelejsi než Avengers... Nevím no, ale respektuji to... Samozřejmě že vertigo z DC dělalo trochu něco jiného ale to je bokem, však i marvel vydává věci bokem jako adaptace Kinga Temná věž a Svědectví, star wars... Jinak někdy v 80 nebo 90 letech marvel dělal nějaké marvel horors a to vypada moc pěkně o tom by ti něco řekl Darth Raelchi který to má.. Nebo možná Lenny

Valiant je super můžu jen doporučit, za mě nejlepší superhero univerzum

Fimi
Fimi | 17.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

Spacecore,, teen vibe, který nabízel, nabízí a bude nabízet Marvel" vždyť DC nabízí naprosto stejný teen vibe jako Marvel, nabízel a bude nabízet... Nebo v čem je to DC tak dospělé? V superpets? Plasticman? Superhrdinky? Harley? Teen Titans go? Teen Titans? Jen nyní nově DC otevřelo divizi DC Young adult a DC pro děti hned vedle DC klasického
mainstreamu pláštěnek.
Takže i DC bude teen vibe, ať to znamená cokoliv,

Zkus komiksy valiantu, to je jiná superhero liga

Fimi
Fimi | 11.11.2019 13:40 | * Připomínky a návrhy

Komiksum je v pohodě, nejspíš jen nemá čas, nebo se něco stalo... Věř mi, muselo se něco stát

Fimi
Fimi | 10.11.2019 10:42 | Srazy, cony, festivaly

Toť

Fimi
Fimi | 9.11.2019 23:17 | Srazy, cony, festivaly

ale tentokrát se už při focení budeme usmívat

Fimi
Fimi | 9.11.2019 20:44 | Slevy, výprodeje, bazary

Darth raelchi tam nakupuje pořád co vím, má veškeré informace

Fimi
Fimi | 8.11.2019 10:19 | Pindárna

Chtěl bych Jednorožce nebo Schi

Fimi
Fimi | 6.11.2019 14:01 | Filmový a hudební klub

Ano, má to být hodně podobné Sherlockovi

Fimi
Fimi | 5.11.2019 23:35 | Filmový a hudební klub

Tak nový Batman má opět nový casting, nejspíš Collin Farrel bude Penguin, Andy Serkis Alféd, Jeffrey Wright je komisař Gordon, Zoe Kravitz je Cat Woman, Paul Dano Riddler, mluví se o Matthew McConaughey jako Two Face....

Fimi
Fimi | 4.11.2019 17:54 | Sběratelský klub

V No justice je jen jeden ze 100+1 postav, není hlavní ani vedlejší. Občas se objeví

Aktivita

Naposledy přihlášen: 13.11.2019 23:57
Komentáře u comicsů: 297
Hodnocení comicsů: 342
Příspěvků ve foru: 1068

Sbírka (z CDB)

Četl: neveřejné
Má: 286 (cca 130580 Kč)
Chce: 40 (cca 17667 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 48 (cca 20845 Kč)