Vrenn

Vrenn
Vrenn | 9.9.2015 | Šmoulové #01: Černí šmoulové

Jelikož jsem se na šmouly kdysi jako děcko díval v televizi, tak jsem to z nostalgie a hlavně ze zvědavosti pořídil, abych se mrknul, jak že to šmoulíci vlastně odstartovali. Je to opravdu zábavná záležitost, a je fakt, že v kontextu doby nabývají agresivní černí šmoulové z prvního příběhu další nechtěnou dimenzi vtipu :))

Vrenn
Vrenn | 6.8.2015 | Major Zeman a jeho 6 případů (paperback)

Story je třeba brát s nadhledem, to nemá smysl hodnotit, a to že tam nejsou žádné Kájovy klasické sranda narážky je vzhledem k soudruhům taky pochopitelné... ale co se provedení týče, na Saudka je to prostě podprůměrné, výtvarně se trochu snažil jen v prvním díle (a na něj je to celkem alternativní styl), pak ho to evidentně přešlo a začal to flákat... a to se není čemu divit.

Vrenn
Vrenn | 6.8.2015 | Velká kniha komiksů #3

Za mě tady vede jednoznačně Golem, za scifárnami z jedničky (ke kterým řadím i Kruanovu cestu) asi jedna z nejlepších věcí, co se v ABC objevila (i když ono se brzy ukáže, že je to vlastně scifárna také:). Shrnu-li to, tak u jedničky nebylo co řešit, u dvojky jsem přemýšlel, kterých pár komiksů z celku za to stojí, a u trojky kterých pár za to spíš nestojí. Takže ano, třetí díl je podle mě obsahově lepší než dvojka.

Vrenn
Vrenn | 6.8.2015 | Velká kniha komiksů #2

V porovnání s jedničkou dám také jen 4*, ale z nostalgického hlediska beru všema deseti. Pán vlků je pro mě to nejlepší, co se tady dá najít. Ještě se mi vždy celkem líbili Dobyvatelé hlubin, ale ti jsou bohužel až moc ovlivněni budováním světlých zítřků, což je v mých očích trochu deklasovalo už tenkrát. A hypersovětský Zajatec ptáka Mauk je podle mě jedna z nejhorších věcí, co se v ABC objevila. Zbytek dílek se drží průměru, takže asi tak.

Vrenn
Vrenn | 6.8.2015 | Velká kniha komiksů #1

To nejlepší z ABC. Dodnes si vzpomínám, jak jsem jako malý, co se čerstvě naučil číst, objevil na půdě u babičky stohy zaprášných abíček po tátovi a skládal si z nich dohromady jednotlivé příběhy. Žlutá planeta, Vzpoura mozků, Galaxia... to jsou vlastně úplně první věci, které mě přivedly ke komiksu. A musím říci, že si stále pamatuji, jaký to na mě mělo jako na cca sedmileté dítě vliv. Příběhy ze Žluté planety byly dobrodrůžo které jsem hltal jedním dechem, na druhou stranu obrázky mrtvých členů posádky Galaxie a pavouci motající lidi do kokonů mě pak málem způsobovaly noční můry, skoro stejně jako postapokalyptický a až lehce hororový začátek Vzpoury mozků.. to vše v perfektní Kobíkově kresbě. Zbytek obsahu beru jako spíše průměné, nebo podprůměrné abíčkovské maso, ale to neurazí.

Vrenn
Vrenn | 4.8.2015 | Liga výjimečných II.

Skvělá věc. Vyvolá v člověku trochu jiné pocity než jednička, ta mi přišla tak nějak lehkovážněji dobrodružnější, dvojka je syrovější a temnější. Tak nějak chápu, že se pak jedněm líbilo víc to a druhým ono. Jenže celek je geniální :)

Vrenn
Vrenn | 4.8.2015 | Liga výjimečných I.

Není nad trošku pořádného steampunku, tohle je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Obraz kapitána Nema pacifikujícího rozvášněný dav arabášů tím, že jim s ledovým klidem napálí do xichtu harpunu a udělá z nich lidský špíz, mě rozesmívá ještě dnes :) Po tom co jsem si přečetl pár hodnocení filmu jsem se na něj pro jistotu ani nepodíval, obávám se, že pověsti komiksu řádně uškodil. A pro šťastné majitele, kteří na něj snad ještě nenarazili, bych sem chtěl prásknout link na už zmiňovaný seznam vychytávek http://www.komiks.cz/clanek.php?id=544 , který rozhodně doporučuji přečíst.. Pochybuji, že je někdo takový frajer, aby si všiml úplně všeho :)

Vrenn
Vrenn | 4.8.2015 | Lips Tullian

V tomto legendárním veledíle se Kája Saudek opravdu projevil v plné síle. Dokonalá kresba s hromadou srandiček a narážek ať již očividných, nebo umně skrytých (a na svou dobu minimálně stejně odvážných, jako náčelník lupičů osobně). Navíc vydáno v perfektním, knihovny odstrašujícím formátu. Lips má na rozdíl od mnoha Kájových komiksů ještě jedno velké plus, a to je Weigelův dobrodružný scénář, který z braku vydoloval velmi chytlavou a zábavnou záležitost. Rozhodně jedna z nejlepších Saudkových prací.

Vrenn
Vrenn | 4.8.2015 | Batman: Návrat Temného Rytíře (2. vydání)

Můj první Batman. Tedy druhý první, protože první zmršené vydání jsem po dvanácti letech prodal a pořídil nový hardcover se stokrát lepšími barvami. Rozhodně to stálo za to. Co se perfektního příběhu týče, ten má hloubku batmanovy jeskyně a i po těch letech se k němu stále rád vracím.

Vrenn
Vrenn | 4.8.2015 | Kasta metabaronů (pevná vazba)

Chvíli jsem přemýšlel, co k tomu napsat... je to prostě kosmická pecka! Komiksu dávám rozhodně 5*, ale prťavému formátu tak maximálně 3* (a z nich jsou dvě a půl za papír a barvičky). U většiny jiných knih by si člověk asi nějak extra nevšiml, ale u Giménezových epických obrazů to zmenšení formátu vyloženě tluče do očí. Pro mě takové kapesní vydání do vlaku... a také jeden z nejlepších zahraničních komiksů, co u nás vyšly.

Vrenn
Vrenn | 24.9.2015 19:12 | * Připomínky a návrhy

Zrovna vyšel katalog (tedy původně to měl být katalog, je to spíš velmi pěkný a velký hardcover) k Saudkově výstavě 18+, tak by se to tu vzhledem k obsahu také mohlo časem objevit. Popravdě netuším jaký je náklad a jestli to půjde sehnat i někde v knihkupectví nebo jen v Art Salonu S (výstava, vydavatel), tak to radši zmiňuji. Na netu o tom nikde nic není, ani v eshopu to zatím nemají.. bral jsem to přímo v Tančícím domě. Jo a stojí 790, kdyby to někoho zajímalo. Info pro db můžu poslat.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 25.2.2020 20:44
Komentáře u comicsů: 19
Hodnocení comicsů: 147
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 33 (cca 15988 Kč)
Má: 163 (cca 98121 Kč)
Chce: 13 (cca 3824 Kč)
Shání: 9 (cca 1533 Kč)
Nabízí: 1 (cca 790 Kč)