ertefol

ertefol
ertefol | 24.1.2016 | Ultimátní komiksový komplet #038: Ghost Rider: Cesta do zatracení

Pěkná kresba, hezký příběh, nicméně ničím výjimečný kousek, který sice pobaví, ale dva týdny po přečtení z něho nemám nějaký výraznější dojem. Celkově jde o super oddechovku se zajímavými charaktery, na pobavení a oddech super, ale žádné veledílo to podle mě není.

ertefol
ertefol | 6.1.2016 | Maus (souborné vydání)

Po delší době, co ležel v polici jsem se k Mausovi konečně odhodlal a přes Vánoce přečetl. A je to naprosto super!

Líbí se mi několik rovin příběhu, líbí se mi syrovost vyprávění a hlavně se mi hrozně líbí, jak i přes jisté zmírnění hrůz - skrz médium, náhradou lidí za zvířata, absencí explicitního názoru - jde o mrazivý, osobní příběh, který právem dostal Pulitzerovu cenu. Spousta ukrytých detailů, strhující příběh, několik rovin vyprávění a hlavně absolutní lidskost a plastičnost postav - v tom je Maus neskutečně silný.

Skvělé je rovněž prolínání vzpomínek a "současnosti", popis vztahu kreslíře a jeho otce, stejně jako popis toho, s čím se musel vyrovnávat samotný kreslíř.

Výborný komiks, který by si měli přečíst i ti, kdo komiksy normálně nečtou. Bez diskuze plný počet.

ertefol
ertefol | 23.12.2015 | Ultimátní komiksový komplet #112: Captain America a Falcon: Utajená říše

Sice poměrně pomalu se rozjíždějící, ale ve výsledku zajímavá klasika s výbornou nosnou myšlenkou, která je zvlášť u nás v dnešní době velmi aktuální. Líbila se mi síla propagandy a médií, stejně jako zamyšlení se nad možnou zkorumpovaností apod. Super příběh, jsem rád, že jsem ho četl!

ertefol
ertefol | 7.11.2015 | Ultimátní komiksový komplet #004: Wolverine

Někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Povedený příběh s počínajícím psychologickým vhledem do postav, hodně akčních sekvencí, skvělé Japonské kulisy a přes jistou naivitu i jakási plastičnost postav. Perfektní oddechovka na sobotní večer.

ertefol
ertefol | 7.11.2015 | Ultimátní komiksový komplet #096: Avengers - Zrození Ultrona

Hodně zdlouhavé, náročné, graficky ne až tak povedené... Průměr až podprůměr, který sice přináší několik ikonických i velmi pěkných momentů, ale ze svého kouzla postupem času dost ztratil.

ertefol
ertefol | 8.9.2015 | Ultimátní komiksový komplet #099: X-Men: Soumrak mutantů

Dal jsem si Soumrak Mutantů a upřímně - přišlo mně to jako docela slabota. Předvídatelný příběh, podivní záporáci a všechno tahá nahoru jen Havok a Magnetova dcera. Bohužel i u nich je ale často znát, že nejsou dostatečně prokreslení a dělají zrovna to, co po nich chce autor. V jednu chvíli tak všechny zachraňují, aby v druhé ukázali, jak slabí a zranitelní jsou. U čtení jsem se sice bavil, ale považuju to za zatím nejslabší UKK.

ertefol
ertefol | 12.8.2015 | Ultimátní komiksový komplet #085: Marvel: Počátky - 60. léta

Super čtení, které sice někdy dostává z hlediska dnešního chápání na frak, nicméně komiksy jako celek pořád baví. Zčásti za to určitě může i pocit, že čtete kus historie, nicméně spousta příběhů má poměrně slušný logický oblouk, vyprávění v nich slušně odsýpá a vůbec všechno hezky funguje. Naivní části potom v některých případech lehce lezou na nervy, jindy baví, ale jako celek si tahle knížka zaslouží přinejmenším čtyři hvězdy. Pěkně totiž ukazuje počátky všech oblíbených superhrdinů. Snad by se mi jen líbilo, kdyby to bylo doplněno trochu netradičním povídáním o tom, "jak to pak bylo dál."

ertefol
ertefol | 2.8.2015 | Ultimátní komiksový komplet #001: Iron Man: Démon v lahvi

Rozečítal jsem komiks na několikrát, ale pak jsem jej dočetl jedním dechem. Velice dobrý příběh s poměrně nekomplikovanou zápletkou, která však celkově dávala smysl. Příjemné bylo, že Iron Man tu není jenom neporazitelným mstitelem, ale člověkem s chybami - jasně, na dnešní příběhy to nemá, hrdina není až tak plastický, ale vzhledem k době vzniku muselo jít o bombu. A překvapivě dobře čitelné je to i dnes a šlo o příjemnou relaxaci na jeden sobotní večer.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 25.2.2019 01:00
Komentáře u comicsů: 18
Hodnocení comicsů: 42
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 41 (cca 10780 Kč)
Má: 188 (cca 46023 Kč)
Chce: 2 (cca 499 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0