luky.kuky10

luky.kuky10

Email: luky.kuky10@gmail.com

http://www.ctukomiks.cz/

Komiksovým fanouškem a nadšencem jsem se na plno stal od doby vydávání prvního UKK. I když ono to začalo už od dětství čtením Čtyřlístku a Kačera Donalda, sledováním animáku se Spider-manem a potom přišly na řadu i legendární Želvy Ninja. Každopádně od zakoupení Spider-man: Návrat (za 49,-Kč a doteď je to jeden z mých nejoblíbenějších komiksových příběhů:-)) jsem postupně komiksový svět začal objevovat víc a víc, až mě úplně pohltil. Nejsem žádný expert ani nepotřebuju vědět každou změnu kreslíře u světových nakladatelství. Komiksy čtu hlavně proto, že mě to baví. Rád rozšiřuju tohle neuvěřitelně chytlavé kulturní medium kolem sebe a i proto jsem se rozhodl založit stránky http://www.ctukomiks.cz/ abych se mohl podělit o své dojmy z přečtených komiksů:-)

luky.kuky10
luky.kuky10 | 5.5.2017 | Fury: Mírotvůrce

Začátek byl takový nic moc a trvalo, než jsem se mohl pořádně dostat do děje, každopádně mě to chytlo a hlavně od půlky to nabralo dobré tempo. Válečné příběhy Ennis umí a skvěle do něj zakomponoval i Nicka Furyho. Kresba nebyla špatná, ale často jsem se ztrácel v postavách, bylo to takové hodně zmatené rozpoznat kdo je kdo. Celkově hodnotím jako povedený komiks:)

luky.kuky10
luky.kuky10 | 20.3.2017 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Tajemství původu je skvělý origin o Halu Jordanovi. Komiks má hlavu a patu a vyhovující tempo od začátku až do konce. Honba za galaktickým záporákem se dostane až na planetu zemi a Sinestro s novým Lanternem se musejí vypořádat nejen s ním, ale s nakaženým dr. Hammondem a hlavně i sami se sebou. Hodně mě baví strážci, to jsou takový vtipný loutky:) Více mých dojmů na: http://www.ctukomiks.cz/2017/03/dc-komiksovy-komplet-green-lantern.html#more

luky.kuky10
luky.kuky10 | 15.3.2017 | Green Lantern: Pomsta Green lanternů

Po čase jsem si dal GL znovu a je škoda, že toho nevyšlo více od Geoffa Johnse. Bral bych pokračování. Lehce zvyšuju hodnocení kvůli druhé půlce knihy, kde je příběh opravdu fajn:)

luky.kuky10
luky.kuky10 | 6.3.2017 | DC komiksový komplet #004: Batman a syn

Grant Morrison dal DC jednu z nejoriginálnějších a nejosobitějších postav. Že by byl Batman nějak extra nadšený z toho, že má syna, to se teda říct nedá. Na druhou stranu mi tak nějak připadá, že se s tím smíří celkem rychle, a to mi k hrdinovi který je podezřívavý a jen tak si k tělu někoho nepustí moc nesedí. To ale nemění nic na tom, že se snaží mít situaci pevně v rukách.Celkově vzato má Batman a syn své mouchy ale i světlé stránky, které z něj dělají povedený komiks. Více mých dojmů na: http://www.ctukomiks.cz/2017/03/dc-komiksovy-komplet-batman-syn.html

luky.kuky10
luky.kuky10 | 3.3.2017 | Green Lantern: Žádný strach

Zase po case musim prehodnotit svuj nazor a zvysit hodnoceni na 3,5*. Porad je lepsi Tajmestvi puvodu, ale dej v teto knize mi ted neprijde tak umateny. Pokud vahate, tak za tech 99,- v comicspointu je to jasna volba.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 1.3.2017 | Goon #06: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka

Nejtemnější díl a legrace jde stranou. Je to Goonův osobní příběh o jeho minulosti, kde se ukazuje jeho dosud skrytá vlastnost, a tou je jeho velká lidskost a navíc i velká bolest, která z Goona udělala to co je. Eric Powell na konci napsal, že ženy přicházejí a odcházejí, ale přítel tu bude pořád, a v jeho podání je to o to víc přesvědčivější.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 22.2.2017 | Ú.P.V.O. #05: Černý plamen

Vyvrcholení dějové linky s žábama nedopadlo vůbec špatně, ale ani to není ten vrchol, ve který jsem doufal. Od začátku knihy nabírá děj na obrátkách a s nástupem Černého plamene to začíná mít hustou atmosféru. Velmi mě překvapily samotné žáby, které ukázaly, že to nejsou kdejaká hloupá stvoření. Co mě ale zklamalo byl samotný Černý plamen, který by si zasloužil větší prostor co se týče jeho historie. Prakticky nic se o něm neví a takhle na mě postava působí jen jako nějakej magor. Chtělo by to pořádně postavu rozvinout aby byl jasnější její motiv. Na samém závěru mi nějak nešlo se pořádně ponořit do té akce. To ale nemění nic na tom, že série Ú.P.V.O. je jedno z nejlepších čtení u nás.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 22.2.2017 | Ú.P.V.O. #04: Smrt

Přesunutí na novou základnu a rozrůstající se počet žab dostává příběh ještě dál než v předchozím díle. Nová posila do týmu rozehrává další záhady v týmu. A historie kolem Abea Sapiena dodává téhle knize pomyslnou třešničku.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 17.2.2017 | Ultimátní komiksový komplet #067: Deadpool: Válka Wadea Wilsona

Nebylo to zas tak spatny, ale ani uplny top. Lepsi jsou komiksy s Deadpoolem od Crwe. Takovej lepsi prumer.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 17.2.2017 | Ú.P.V.O. #03: Žabí mor

Defakto zacatek serie Ú.P.V.O. kde se rozehrava velky pribeh. Vse je tu o postavach a to me na tom bavi. Stejne tak jako provazanost s Hellboyem. A jdeme na dalsi dil...

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.6.2020 21:24
Komentáře u comicsů: 361
Hodnocení comicsů: 377
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 466 (cca 148822 Kč)
Má: 586 (cca 214945 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0