Plocan

Plocan
Plocan | 30.3.2019 | Tokijský ghúl #09

Oproti předchozímu dílu o dost ukecanější díl, který představil další vedlejší postavy a celkově byl jakousi předehrou pro nově se rozbíhající příběhový arc. Líbí se mi, že Išida dává prostor jak ghúlí dějové lince, tak se zaměřuje i na inspektory ÚPG - konkrétně na Amona, jehož charakter konečně vykreslil trochu víc do hloubky (přesto by se mu ale ještě pár flashbackových kapitol nadělit mohlo). Madóova dcera je také zajímavým přírůstkem a Džúzó mě zkrátka a dobře baví. Na druhé straně barikády bere Kaneki věci do vlastních rukou a pátrá po doktoru Kanóovi, což je zajímavé, obzvlášť konec poslední kapitoly navnadil na okamžité přečtení dalšího dílu. Timeskip po Aogiri arcu příběhu dle mého názoru prospěl, tak uvidíme, jak se věci vyvinou dál.

Plocan
Plocan | 30.3.2019 | Tokijský ghúl #08

Kanekiho změna byla završena stejně jako arc Aogiri. Vyvrcholení příběhu bylo poměrně uspokojivé, ačkoliv se zde nacházelo několik hluchých míst, mezi které beze sporu patří boj s ghúlem Jednookou Sovou, který byl neoriginálně představen flashbackem až ve chvíli, kdy stál tváří v tvář inspektorům z ÚPG. Navíc o něm bylo hovořeno jako o neskutečné hrozbě; zabíjel inspektory jako mouchy, působil Úřadu pro potírání ghúlů značné škody, zkrátka a dobře byl trnem v oku nejednoho strážce zákona. Během tří kapitol bylo dobojováno a Sova je vlastně velký dobrák od kosti, který ani před deseti lety nikoho nezabil. Je to vlastně takový mírumilovný silný ghúl, který sice zabíjel inspektory, ale vlastně nikoho nezabil, přesto z něj všichni mají strach. Wait, what?
Navzdory nesmyslům ohledně Sovy byl osmý svazek poměrně zajímavý - kapitoly vysvětlující původ Tóky a Ajata byly líbivé a v rámci možností dojemné, Kanekiho boj s Ajatem nebyl vůbec špatný, jen to ukončení a rychlé přesunutí figurek na šachovnici někam jinam bylo ke konci svazku poměrně uspěchané.Když k tomu připočtu klasickou nepřehlednost kresby u soubojů (kterých v tomto díle bylo víc než dost), pak se dostáváme na lepší průměr.

Plocan
Plocan | 23.3.2019 | Tokijský ghúl #07

Oproti šestému okecávacímu dílu je sedmička nabitá akcí k prasknutí. Kanekiho změna je uvěřitelná a hrozně cool - jeho rozmluva s Rize zajímavá a možná by mi ani nevadilo, kdyby jeho proměně věnovali o kapitolu víc. Takovou hořkosladkou novinkou je, že jsem si na přehlednost akce už poměrně zvykl - ne, že bych z jednotlivých panelů vyčetl, kdo koho zrovna nakopnul, nebo se vyhnul jakému útoku, ale po pár panelech následuje cákanec krve a vítěz potyčky je jasný. Útok na základnu Aogiri je čtivý a dobře rozložený z pohledu inspektorů z ÚPG a ghúlů, jen skupinka z Anteiku je tam zatím tak trochu do počtu (samozřejmě, aby mohl proběhnout „osudový“ souboj mezi Tókou a Ajatem). Příchod Jednooké Sovy mě však nechává zatím naprosto chladným, protože jen větřím další vedlejší figurku do party. Třeba se ale pletu...

Plocan
Plocan | 23.3.2019 | Tokijský ghúl #06

Prozatím nejslabší díl série. Je sice skvělé, že se nám rozrůstá svět, ve kterém se příběh odehrává, do popředí se dostává i jiný okrsek, než jen ten dvacátý, stejně jako vyplouvají na povrch pravidla hry - typy drápů, Quinque, akademie pro inspektory ÚPG, zároveň je nám ale už k tak velké hromadě postav naservírovaná další hromada a vyznat se ve všech už zkrátka není ani snadné, ani zábavné - do očí bijící je to především u inspektorů, kde jsou všichni kromě Amona a Júzóa naprosto stejní a nezapamatovatelní. Další vadu na kráse vidím v tom, že díl souží spíš jako příprava na velkou akci, střet, jakýsi „klid před bouří“, který je tu ale klidný a nudný. Navíc nesnáším postavu Bandžóa, který ztělesňuje snad veškerá šónen klišé ever.

Plocan
Plocan | 22.3.2019 | Tokijský ghúl #05

Pátý díl obsahoval první velký souboj, který byl a nebyl dobrý. Byl dobrý v tom, že jsou nám představeny drápy ghúlů, přičemž každý z nich má očividně svůj specifický dráp, asi budou rozděleny do nějakých kategorií, do toho nás Išida časem jistě zasvětí. Byl však špatný v tom, jak neskutečně nepřehledný byl. V čárách, skvrnách a cákancích krve se nebylo možné nijak zorientovat, oproti tomu jsou souboje v Narutovi krásně přehledné a uchopitelné. Další plus knihy jsou kapitoly z minulosti postav, které hezky dokreslují jejich charaktery, pohnutky a motivace. Mínusem je pak zjevení další vedlejší postavy, která se tak přidává k už tak dost rozšířenému ansámblu. Zatím mě to ale pořád ještě dost baví a temnější nádech série je jen vítaný.

Plocan
Plocan | 21.3.2019 | Tokijský ghúl #04

Išida představuje další vedlejší postavy, přičemž jedna je poměrně zajímavá (Šú Cukijama aka Labužník) a druhá (Itori) už trochu méně, ale je to možná tím, že v tomto díle dostal více prostoru spíše Šú. Líbí se mi vývoj postavy Kanekiho, který sice velice pomalu (možná trošku pomaleji než je na šónen mangu zvykem), ale jistě proniká stále hlouběji do komplexního světa ghúlů, který Išida vytvořil. Doufejme, že mu onen svět bude držet pohromadě i nadále, jelikož tento díl byl velice zábavný, příběh zajímavý a zápletka s ghúlí restaurací příjemně bizarní a zvrácená.

Plocan
Plocan | 21.3.2019 | Tokijský ghúl #03

Musím říct, že třetí díl byl napínavý a čtivý, především proto, že se hlouběji zaměřoval na pár vedlejších postav z obou táborů - jak na Amona s Madem, tak na Hinami s Tókou. Kresba je líbivá a přehledná odhlédneme-li od soubojů a Kaneki je poměrně sympatickým hrdinou.

Plocan
Plocan | 17.3.2019 | Tokijský ghúl #02

Ve druhém díle autor představuje značné množství vedlejších postav, které se tu epizodně mihnou a zase zmizí. Představují se zde „záporáci“ stojící proti ghúlům na druhé straně barikády a zápletka s malou Hinami a její matkou Rjóko slibuje do budoucna něco většího. Zároveň nám zde autor poodhaluje více ze světa ghúlů, ať už mechanismy, jakými přežívají (skutečnost, že nemusí svou potravu vždy "lovit"), jak bojují a mimo jiné také, jak s lidmi splývají.

Plocan
Plocan | 17.3.2019 | Tokijský ghúl #01

Jako úvod do většího příběhu je to docela dobré. Líbí se mi kresba (zvláště postav a prostředí), která je ladná, přehledná, typicky mainstreamovská. Kde už ale kresba pokulhává, jsou souboje, které jsou absolutně nepřehledné a působí spíš jako čmáranice různých čar, kde není možné poznat, kdo kde zrovna do koho kope. Taktéž je fajn temnější nádech série a počáteční zápolení hlavní postavy s novou realitou, které se chtě nechtě musí přizpůsobit.

Plocan
Plocan | 16.3.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Skvělý flashbackový díl, ve kterém se dozvíme více o Alově a Edově tréninku, o jejich nezdařeném pokusu oživit matku a také o tom, jak se Ed přidal mezi státní alchymisty. Na šónen mangu zaměřenou především na mladší čtenáře to má poměrně hloubku s notnou dávkou filozofování, ani jedno ale vůbec není na škodu. „Jedno je vším a vše je jedním“.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 13.5.2019 14:30
Komentáře u comicsů: 107
Hodnocení comicsů: 164
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 22 (cca 4378 Kč)
Má: 249 (cca 51444 Kč)
Chce: 1 (cca 269 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 1 (cca 299 Kč)