Scaleo1

Scaleo1
Scaleo1 | 5.3.2019 | Gantz #22

jinak abych taky něco z mangy doporučil, tak za mě Vagabond, Buddha(Tezuka), Goodnight Punpun, Akira, Lone Wolf and Cub, Parasyte, Nausicaä of the Valley of the Wind, Lychee Light Club, Tekkon Kinkreet, Fist of the Northstar, Sakuran a Utsubora.
až na Fist of the Northstar a Lone Wolf to jsou všechno kratší mangy.

Scaleo1
Scaleo1 | 5.3.2019 | Gantz #22

manga má samozřejmě mnoho problémů, které souvisí se způsobem vydávání jednotlivých kapitol. ta nepromyšlenost příběhu pramení z toho, že je velmi obtížné pro autora vymyslet smysluplný děj, když má vyprodukovat jednu kapitolu za týden. pokud se kreslíš mangy dokáže vyspat pět hodin denně, tak je to vzácnost. nehledě na to, že pro spoustu těch autorů neexistuje žádný sociální život. tímhle způsobem se dá žít určitou dobu, ale žít takhle deset let? to bych se radši zabil :D.
Cyboy: víš, proč se ti tolik líbí Fullmetal Alchemist? protože autorka kreslila jednu kapitolu za měsíc. má více času si promyslet příběh a není v takovém stresu, aby stihla dokončit kapitolu v termínu. jinak jak už kolegové psali pode mnou, tak nejlepší mangy srovnatelné s nejlepšími americkými komiksy tady nevycházejí a ani vycházet nebudou, protože to jsou velká finanční rizika. pokud si chceš přečíst kvalitní mangu s promyšleným příběhem, tak nespoléhej na CREW, že ti jí přinese na stříbrném podnose. musíš si jí najít sám.

Scaleo1
Scaleo1 | 30.1.2019 | FattyPillow

to mají být výkaly na té jmenovce? to nemusím ani číst. kreslíř zhodnotil kvalitu svého díla sám :D

Scaleo1
Scaleo1 | 22.12.2018 | Jirka: Výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále

a Zázrak ještě žádný omnibus nemá. to také o něčem svědčí :D

Scaleo1
Scaleo1 | 22.11.2018 | Tokijský ghúl #12

páni. části s poezií byly tak špatné. něco tak sračkového a nevtipného jsem už dlouho nečetl. co se týče samotného děje, tak už mi začíná lézt na nervy. pokud se tomu vůbec dá říkat děj. hlavní hrdina mění své cíle a rozhodnutí jak spoďáry. má dost síly a informací, aby mohl pro sebe a své přátele udělat něco hodnotného. udělat pro ně něco, aby se už nemuseli bát Aogiri nebo Holubic, ale ne. místo toho si řekne "seru na všechno, budu pracovat v kavárně a možná mi ho pak Tóka jednoho dne pohoní". nesnáším, když hlavní hrdinové nepřevezmou iniciativu a jenom pak reagují na všechno špatné, co se jim přihodí. to není jak Luffy z mangy One Piece. i když ho spousta lidí nemusí, tak jedno se mu musí nechat. on vždycky ví přesně, co má dělat. nenechá si od nikoho srát na hlavu a když mu stojíš v cestě nebo ohrožuješ jeho posádku, tak ti rozmlátí držku tím nejlepším možným způsobem. chtělo by to více takových hrdinů.

Scaleo1
Scaleo1 | 16.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

tak pokud se tohle bude prodávat, tak paradoxně to může pomoci vydávat komiksy, kterým holdují náročnější čtenáři. když bude více peněz, tak se bude více riskovat. akorát si ty komiksy pak musí ještě někdo koupit, jestli chceme další díly. nicméně komerční srajdy jsou hrozně důležité. bez nich by už CREW ani neexistovali.

Scaleo1
Scaleo1 | 7.4.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #01

plus-rovnáse: je to vhodné pro každého, kdo má rád akční fantasy série s velkým počtem zajímavých postav a dobře napsaným příběhem.

Scaleo1
Scaleo1 | 26.3.2018 | Plutona

stejně si myslím, že všechna ta negativní hodnocení jsou jen kvůli tomu, že ty pubertální charaktery hlavních hrdinů byly otřesné. smutné je, že to je poměrně realistické zobrazení puberťáků. tenhle komiks mi připomněl, jak je skvělé být dospělým, když už nic jiného.

Scaleo1
Scaleo1 | 12.11.2017 | 47 Róninů

jako sorry, ale tohle to nejhorší, co tady od Sakaie vyšlo. což zároveň vypovídá o jeho talentu, když tomu dávám stejně tři hvězdy. ve skutečnosti je to ale spíš dvě a půl. působí to na mě jako rychle převyprávěný známý příběh. něco jako ty komiksové adaptace klasických literárních děl od Grada Publishing. příběhů o samurajích, kteří jsou pro čest udělat cokoliv, je hromada. jistě, pro někoho, kdo nezná tyhle příběhy, to může působit exoticky a zajímavě. přeci jen to je úplně jiná kultura. jenže já jsem takových příběhů četl už dost v manze, komiksu a literatuře. je vidět, že Richardson si reálie a samotnou historickou událost dobře nastudoval. ale to je asi tak všechno, co s tím udělal. na rozdíl od Sakaie nepřinesl prakticky nic zajímavého do samurajského žánru. kdyby scénář dělal Sakai, bylo by to mnohem lepší. dal by do toho více emocí, což je něco, co tomuhle komiksu hrozně chybělo.

Scaleo1
Scaleo1 | 29.10.2017 | Bojový anděl Alita #01: Zrezivělý anděl

velmi slibný začátek sci-fi manga série, o které jsem toho dost slyšel, ale nikdy jsem se k ní nedostal. ani se nedivím, že chce z toho Cameron udělat film. tohle je příběh stravitelný pro většinu lidí a ne jen pro mangisty. akorát jsem měl pocit, že některé situace v příběhu se mohli vyřešit rychleji a účelněji. vypadalo to, jako kdyby autor natahoval scény, aby zaplnil počet stran v časopise. trochu se obávám druhé knížky, protože jestli má Alita soutěžit celé dva díly ve sportovním turnaji, tak to pro spoustu lidí asi nebude zrovna moc zajímavé. ale kdo ví? Motorball vypadá zajímavě podle těch ukázek, co jsem viděl :D

Scaleo1
Scaleo1 | 30.6.2013 22:22 | Pindárna

já objednávám odsud:
http://www.shakes.cz/

Aktivita

Naposledy přihlášen: 5.7.2020 01:32
Komentáře u comicsů: 25
Hodnocení comicsů: 470
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 257 (cca 101159 Kč)
Má: 467 (cca 176648 Kč)
Chce: 1 (cca 328 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0